Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Soline Cizici Klimno na Krk - opinie?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
nowalijka
Croentuzjasta
Posty: 200
Dołączył(a): 20.05.2009
Soline Cizici Klimno na Krk - opinie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowalijka » 29.12.2010 10:13

Czy ktoś tam był, spędzał urlop albo przejeżdzał? Prosze o opinie o miasteczkach i plażach.
Z racji tego, że u nas zawsze urlop podzielony między dwie lokalizacje, rozważam tamte rejony na częśc pobytu...
Z góry dziękuję
Nolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 173
Dołączył(a): 19.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nolo » 02.01.2011 10:27

Witam
Szukam jakiegoś fajnego miejsca (przełom lipca i sierpnia)na Krk,jeśli ktoś ma jakieś linki to poproszę-dzięki
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 02.01.2011 11:04

nowalijka napisał(a):Prosze o opinie o miasteczkach i plażach.


Nowalijka proponuję na dobry początek poczytać relację Tymony .

Pozdrav. :papa:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 02.01.2011 12:02

Ania W napisał(a):.... proponuję na dobry początek poczytać relację Tymony .

Tak to jest jak ktoś zamieszcza zmyłkowy tytuł relacji. 8O
Mimo, że KRK to moja specjalność ..... tego postu nie odwiedziłem. :( (może i dobrze, przynajmniej się nie wtrącałem... a zastrzeżeń mam dużo, za dużo )
Ostatnio edytowano 02.01.2011 12:35 przez woka, łącznie edytowano 1 raz
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 02.01.2011 12:05

nowalijka napisał(a):Czy ktoś tam był, spędzał urlop albo przejeżdzał? Prosze o opinie o miasteczkach i plażach.
Z racji tego, że u nas zawsze urlop podzielony między dwie lokalizacje, rozważam tamte rejony na częśc pobytu... Z góry dziękuję

Był, co roku tam jest. :lol:
Soline, Cizici, Klimno ..... toż to miejscowości położone jakby w jednym miejscu, wokół zatoki.
Miejsce na wczasy :?: ...... co kto lubi. Dla mnie to "sypialnia". Jeden "dużurny" sklep. Ja tam przyjeżdzam rano i odjeżdzam po południu. Ale jeżeli ktoś takie coś szuka ..... to znalazł. :wink:
nowalijka
Croentuzjasta
Posty: 200
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowalijka » 02.01.2011 14:45

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.

Woka, a jaka opinia o plażach? te błotniste piachy są fajne czy nie gustujesz?
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 02.01.2011 15:49

nowalijka napisał(a):Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.

Woka, a jaka opinia o plażach? te błotniste piachy są fajne czy nie gustujesz?

Gustuję, przecież dla nich tam jadę ( szczerze mówiąc to dla małżonki).
Plaża nie jest błotnista, to twardy ubity piach, choć to taki specyficzny "piach" ni to piach ni to gleba. To czym się ludzie smarują to należy z wody wygrzebać. Sama plaża jest sucha.
Jadę ..... dla płytkiej wody. Trzeba by daleko iść nim będziesz miała po kolana. Mam na myśli iść od czoła plazy, po bokach jest szybciej po kolana. Tak po szyję to prawie na środku zatoki. Dno mulisto-piaszczyste więc przejrzystość wody "jako-taka", choć ten piasek jakiś ciężki i szybko opada więc nie jest źle (aż tak źle).

Dlaczego Cizine ??? z jakich powodów :?: ( może coś innego zaproponuję) podaj oczekiwania i wymogi.
nowalijka
Croentuzjasta
Posty: 200
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowalijka » 02.01.2011 20:56

woka napisał(a):Dlaczego Cizine ??? z jakich powodów :?: ( może coś innego zaproponuję) podaj oczekiwania i wymogi.


Dzieci od dwóch lat proszą o piach... :) Nie skuszę się na Bałtyk, choć miałabym ochotę, niestety brak gwarancji pogodowych...

Na 99% jestem zdecydowana, choć poszukiwania apartamentów trwają - w 2011 będzie 7 dni w Vrbniku na Krku (Rejony Cizine tylko nawiedzimy, bo oboje z mężem snurkujemy i aż tak bardzo nie nagniemy potrzeb względem dzieci), a drugi tydzień Pjescana Uvala koło Puli (bo tamte rejony czekają na zwiedzenie). :)
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 02.01.2011 21:24

Bardzo dobrze.
Vrbnik jest super szczególnie do nurkowania. Ponadto, miasteczko to "mini-mini" ale zawsze miasteczko. Na Cizine powarjowalibyście z nudow, to miejsce dobre ..... nie wiem dla kogo.
Piach masz opodal Vrbnika, bardzo blisko. Wyjechać z Vrbnika i kierować się nie na KRK, tylko na Risika. Znajdziesz.
Nie wiem czy byłaś tu:
forum/viewtopic.php?t=26022&highlight=krku

Jeżeli mogę podpowiedzieć to ja bym zmienił kolejność.
Najpierw Pjescana Uvala a później Vrbnik. Rejon Puli to widoki "europejskie", ładnie, czysto, drogo :wink: ale bardziej równo (jako całość). Vrbnik to już widoki "kozie ścieżki". Myślę, że bardziej zapamietacie Vrbnik od Uvali ( być może dla Was akurat będzie odwrotnie - każdy z nas jest inny) :wink:

tzw. dobra rada: :wink:
przemieszczając się z Vrbnika do Pjescana Uvala nie jedżcie lądem. Lądem nie ma nic do zobaczenia i na dodatek po drodze tunel Ucka.
Za Rijeką kierować się brzegiem tzn. na Opatiję. Czas przejazdu taki sam a widoki super. Ten przejazd (brzegiem) w zasadzie jest /może być/ nieco dłuższy ale to z powodu częstego zatrzymywania się. Jest na co popatrzeć. Jakbyś jechała ciągle - myślę, że nawet czasowo krócej niż przez "ląd".

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Soline Cizici Klimno na Krk - opinie?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone