Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Snurkowanie - Makarska, Tucepi, Brela

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pac
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 30.06.2013
Snurkowanie - Makarska, Tucepi, Brela

Nieprzeczytany postnapisał(a) pac » 30.06.2013 17:22

Siema,

Od tygodnia przebywam w Chorwacji, obecnie Makarska i namiętnie poszukuje plaży gdzie można posnurkować/nurkować z ładnymi widokami - mam na myśli jakieś rafy, rybki etc.
Na samych plażach Makarskiej pod wodą niestety jest śmietnik z pobitymi butelkami, oponami?! Poszukuje plaży z fajną florą i fauną pod wodą aby nacieszyć oko błękitem wody i widokami wodnego środowiska.

Jak na razie znalazłem jedną plaże spełniającą opisane powyższej wymagania, jest nią nie byle jaka plaża bo jedna z najpiękniejszych w Chorwacji plaza Punta Rata w Breli. Jutro wybieram się na plaże nudystów Nugal (pomiędzy Makarską, a Tucepi) - plaża ponoć piękna zobaczymy jak to wyglada pod wzgledem snurkowania.

Jak ktoś zna fajne miejscówki godne polecenia to zapraszam do dyskusji.

Pzd!
mickanovi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 11.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mickanovi » 30.06.2013 20:45

W samej Breli polecić do snurkowania mogę jej północne zakamarki, począwszy od pierwszej zatoczki za słynną skałą (idąc w kierunku północnym właśnie). Im dalej na północ, tym mniej turystów, a tym samym więcej ciekawych stworzeń, szczególnie w pobliżu wystających z wody skał, które stanowią naturalną dla nich osłonę i schronienie.
Na plaży Nugal uważaj w czasie snurkowania, żebyś przez przypadek fajki z czymś innym nie pomylił :mrgreen: :!: :smo:
Argi
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 31.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Argi » 01.07.2013 17:58

Witaj
Ogólnie Makarska Riviera pod tym względem to okropna nędza. Pływając łodzią i pontonem zwiedziłem mnóstwo zatoczek szukając jakiegoś życia pod wodą. Nawet jak popłyniesz na Brać, to w zatoczkach od strony Makarskiej nie ma w zasadzie niczego ciekawego. O pojedynczego jeżowca trudno. Jak napisał kolega powyżej, spróbuj na krańcach Breli, trochę mniej ludzi. Niemniej jednak zadowolony raczej nie będziesz.
Pozdrawiam
raffaell2
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffaell2 » 02.07.2013 12:34

Zdecydowanie za Brelą
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 02.07.2013 20:28

Witam
Podlacze sie pod temat i zapytuje o fajne miejscowki do snoorkowania na wyspie Brac.
Okolice Sutivan czy Supetar?
sernikowy
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sernikowy » 05.07.2013 08:28

i jak byłeś już na plaży Nugal? Golasińscy nie pogonili? Jak byłeś napisz w jaki dziń? o jakij porze? czy gonią tekstylnych, itd, sam będę tam we wrześniu, z tekstylnych plażowiczów jestem, ale plaża najładniejsza w rivierze makarskiej i dali ją pod opiekę fkk. nie rozumiem tego.
Hadler
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 356
Dołączył(a): 17.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadler » 05.07.2013 08:45

Generalnie zasada, że im mniej cywilizowana plaża tym wieksze atrakcje pod wodą. Na typowych kąpieliskach woda zawsze zmącona, na dnie syf jaki sam opisujesz itp, stworzeń morskich jak na lekarstwo. Na Rivierze Makarskiej jak to mówią "szału ni ma". Ja osobiście najlepszą miejscówke do snoreklingu miałem na Hvarze. Tam to się działo.

PS: o rafie to w Adriatyku zapomnij
mickanovi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 11.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mickanovi » 05.07.2013 08:59

Hadler, które dokładnie miejsce na Hvarze masz na myśli?
Hadler
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 356
Dołączył(a): 17.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadler » 05.07.2013 09:15

W porcie w Hvarze wynajmowaliśmy łódkę motorowa na cały dzień i krążylimy wokół dziewiczych wysp Pakleni Otoci, jak coś z łódki wyglądało ciekawie to dawaliśmy nura.
mickanovi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 11.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mickanovi » 05.07.2013 09:30

Brzmi fajnie. Muszę taki wypad uwzględnić w swoich planach.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.07.2013 10:50

pac napisał(a):Od tygodnia przebywam w Chorwacji, obecnie Makarska i namiętnie poszukuje plaży gdzie można posnurkować/nurkować z ładnymi widokami - mam na myśli jakieś rafy, rybki etc.

Witam,
podłączam się pod temat, ale szukam plaży do snurkowania od Podgory w dół.
Wiem, że wiele nie będzie, ale na pewno więcej niż w samej Podgorze.

Dzięki za pomoc
xxlgreg_
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 03.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) xxlgreg_ » 05.07.2013 10:56

Polecam fajną plażę w Krvavicy. Jakieś 5 km od centrum Makarskiej. W zasadzie to przedmieścia Makarskiej. Zjeżdża się w dół samochodem z Jadranki do samego końca (parking płatny). Nie idź w stronę plaży głównej tylko w lewą stronę od głównej wzdłuż wzgórza az dojdziesz do malowniczej małej lagunki. Bardzo kameralne miejsce.
sernikowy
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sernikowy » 11.07.2013 04:01

to ta piniowa plaża, lekko zaokrąglona, z prawej ograniczona skałą?
xxlgreg_
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 03.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) xxlgreg_ » 11.07.2013 06:41

Dokładnie ta :)
xxlgreg_
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 03.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) xxlgreg_ » 21.07.2013 22:26

xxlgreg_ napisał(a):Dokładnie ta :)

Niestety cofam co napisałem. Dziś byłem na plaży w Krvavicy (przed Makarską) i oprócz samej plaży która jest urocza sama w sobie, jeśli chodzi o snurkowanie - nie polecam. Nie ma tam niczego urokliwego. Klimat? Zimna woda?
Szaro-bure dno. To samo mogę powiedzieć o Marusici, Mimice (dzikie plaże), Mimice (plaża miejska), Lokva Rogoznica. Wszędzie to samo szaro bura nuda i czasem jakieś skałki zarośnięte roślinkami.
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone