Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ślub,wesele,podróż poślubna..Sutivan:):)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marcin82
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 28.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin82 » 07.12.2011 00:59

No to jedziemy dalej..
Pewnego wieczoru podczas pogawędek pani Elżbieta zaproponowała Nam wizytę w konobie Żiża.Znajduję się ona przy trasie z Supetar do Bol.Po jakichś 6 km od Supetar trzeba skręcić w prawo,przy drodze stoi tabliczka,nie sposób jej przegapić.Wszystkim,którzy wybierają się na Brać polecam tą konobę jako zawodowy kucharz :wink: Odwiedziliśmy Żiżę wracając z Bol.
Moja kochana małżonka na murku w Bol :wink:
Obrazek

Wspinaczka z Bol na górę(super droga)
Obrazek

Obrazek

Kilka zdjęć z Żiży..
Sos pomidorowy w makaronie mojej żony zasługiwał na największe słowa szacunku.Nigdy w Polsce,nie udało mi się zrobić tak aromatycznego i pełnego smaku sosu pomidorowego.Po części jest to wina pomidorów dostępnych w Naszym kraju.To nie był jedyny kunszt kulinarny kucharki z Żiży,którym mnie osobiście zaskoczyła,ale o tym w następnych częściach..
Obrazek

Obrazek

Obrazek

W poniedziałek 26.09 wybraliśmy się do Splitu na spacer w celu zwiedzenia stadionu Hajduka..
Na początek Supetar..
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Odpływamy..
Obrazek

Zbliżamy się do Splitu..
Obrazek

Obrazek

Kilka zdjęć ze Splitu w następnej części.Pozdrawiam forumowiczów i życzę spokojnej nocy.
Marcin82
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 28.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin82 » 08.12.2011 02:13

Po dotarciu do Splitu udaliśmy się w stronę głównej promenady..
Obrazek

Obrazek

Jednak głównym celem wycieczki do Splitu,jak na kibolskie małżeństwo przystało był...
Obrazek

Niestety stadion był zamknięty :( Lecz polski kibol jest nie strudzony w poszukiwaniach.Po obejściu stadionu udało Nam się dostać w miejsce gdzie można było wykonać takie o to zdjęcia..
Obrazek

Obrazek

Wracając do portu weszliśmy w wąskie uliczki..
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Powoli zbiżamy się do niespodzianki dla wszystkich forumowiczów :wink: Lecz troszkę potrzymam Was jeszcze w niepewności :wink:
Marcin82
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 28.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin82 » 08.12.2011 13:25

Dwa dni przed odjazdem przyszedł czas na kolejną wizytę w Żiży.Tym razem wybór padł na grillowane warzywa,tuńczyka z grilla i zupę jarzynową.Warzywa i tuńczyk genialne,natomiast zupa jarzynowa to było mistrzostwo świata.Gęsta,z dużymi kawałkami cukinii,ziemniaków,marchewki i innych warzyw.Zielona,z wyczuwalną nutą czosnku i kopru :wink: MISTRZOSTWO !!Za 12 kun dostaliśmy wazę,z której zapełniliśmy zupą trzy talerze :wink: Na słowa uznania zasługuje też oliwa,którą podają w Żiży i którą można kupić na miejscu.Jeśli będzie Nam dane wrócić na Brać,to konoba Żiża będzie obowiązkowym punktem wycieczki.
Obrazek

Obrazek

Oczywiście musiałem wykonać sobie zdjęcie z koleżanką po fachu :wink:
Obrazek

Zapomniałem dodać,iż jest to restauracja rodzinna.Ta pani na dalszym planie zdjęcia to córka kucharki :wink:
Marcin82
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 28.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin82 » 08.12.2011 14:51

Wracając z Żiży wstąpiliśmy jeszcze do Supetar na lody :wink:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak mniej więcej wyglądał Nasz tydzień na wyspie Brać.Jesteśmy zauroczeni Chorwacją,nie dziwię się już czemu tak wiele forumowiczów obiera sobie ten kraj jako kierunek wakacyjnych wojaży.Przywieźliśmy ze sobą trochę pamiątek i wspomnień,zdjęć które pozwolą Nam przetrwać jakoś okres zimowy.Natomiast jeśli budowa Naszego domku pozwoli Nam na wakacje w przyszłym roku,to na pewno będą to wakacje na jednej z chorwackich wysp :) Ląd na tą chwilę Nas nie interesuje,my jesteśmy ludzie wyspowi :wink: W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować p.Elżbiecie i jej córce za okazaną wszelaką pomoc,serdeczność i gościnność.Za troskę i ciepło..za wszystko.Również dzięki Wam był to niezapomniany tydzień,i to dzięki Wam mamy pamiątkę na całe życie.Bardzo dziękujemy :wink:
Wrzucę jeszcze kilka zdjęć z ogrodu otaczającego apartamenty Agawa,które polecam z czystą odpowiedzialnością,i z powrotu do Polski,a później postaram się o mały bonus i niespodziankę dla forumowiczów..
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ekran nawigacji w momencie dopływania do portu w Splicie :wink:
Obrazek

Obrazek

Temperatura kilka km przed tunelem Sv.Rok..
Obrazek

I tuż za tunelem..
Obrazek

Obrazek

Balony nad Brnem..
Obrazek

Jako ciekawostkę napisze,że wjechaliśmy na autostradę o godzinie 6:20,natomiast granicę w Chałupkach przekroczyliśmy przed 19.Plus minus wyszło 12 godzin.Za Wodzisławiem zatrzymaliśmy się na godzinny postój,a do Piaseczna dojechaliśmy o 3 nad ranem,350 km..Polska w budowie..
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 08.12.2011 15:44

Bardzo fajna i... smakowita relacja. Jak na kucharza przystało :)
Marcin82
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 28.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin82 » 08.12.2011 21:40

Czas na niespodziankę i mały bonusik do relacji.Mam nadzieję,że pojawi się troszkę więcej dyskusji niż przy relacji :wink:
Na początek..
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Czesiek63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 658
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czesiek63 » 08.12.2011 21:54

:) Jakieś znajome miejsca , bliskie mojemu sercu :) Pozdrawiam
Marcin82
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 28.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin82 » 09.12.2011 00:04

No to kolejna porcja Naszej najwspanialszej pamiątki z Chorwacji :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
wisienka125
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 08.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wisienka125 » 09.12.2011 00:33

ooo retyy! jak to dobrze że trafiłam na twoją relację! w przyszłym roku też się wybieramy w podróż poślubną do Chorwacji i też planujemy zrobić tam sesję :) powiedz kto robił wam zdjęcia? suknie wieźliście z Polski?
Marcin82
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 28.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin82 » 09.12.2011 00:46

wisienka125 napisał(a):ooo retyy! jak to dobrze że trafiłam na twoją relację! w przyszłym roku też się wybieramy w podróż poślubną do Chorwacji i też planujemy zrobić tam sesję :) powiedz kto robił wam zdjęcia? suknie wieźliście z Polski?


Witaj wisienka,suknie wieźliśmy z Polski.Zdjęcia robiła Nam pani Elżbieta u której wynajmowaliśmy apartament i jej córka :wink:

PS.Żonę poznałem na Legii,na meczach w Warszawie i na wyjazdach rosła w siłę Nasza miłość :) Do tej pory Legia jest ważną częścią Naszego życia.Koszulka polo Legii,którą mam na sobie podczas zdjęć jest takim symbolem Naszej miłości,Naszej pasji.Chcieliśmy,aby Legia była z Nami w tych chwilach,tak jak my byliśmy z nią przez sporą część swojego dotychczasowego życia :wink:
agniecha0103
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 555
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agniecha0103 » 09.12.2011 21:10

Na początek serdeczne gratulacje i wszystkiego najlepszego
na nowej wspólnej drodze....
Cieszę się , że tak fajnie rozpoczęliście ..... przygodę z CRO.
Złapaliscie bakcyla,który nazywa się Chorwacja, a z tego trudno się wyleczyć.
Pozdrawiam serdecznie.
wisienka125
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 08.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wisienka125 » 09.12.2011 22:50

No tak, o tym żeby poprosić właściciela apartamentu żeby zrobił nam zdjęcia to nie pomyślałam :) ale może znajomi z nami pojadą więc wtedy problemy by się rozwiązał :)
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 09.12.2011 23:53

Oglądnąłem.
Gratuluje wrażeń i miłych wspomnień :) .

Ale żeby nie było lukrowato.
Czemu ten kostium kąpielowy Pani Młodej taki biały? :wink: :)

Pozdrawiam. I następnych udanych wyjazdów życzę.
Marcin82
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 28.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin82 » 10.12.2011 11:48

Agniecha i Romuald bardzo dziękujemy i również serdecznie pozdrawiamy :)
Wisienko nie musieliśmy prosić pani Elżbiety o pomoc przy zdjęciach.Gdy zobaczyła rano,że przygotowujemy się do zdjęć,zapytała się czy może pomóc Nam przy zdjęciach,zawołał swoją córkę,wpakowała Nas w swój samochód i zabrała na sesję :wink:
Wieczorem,bądź jutro rano postaram się wrzucić kolejną porcję zdjęć.
wisienka125
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 08.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wisienka125 » 10.12.2011 14:13

A co byście zrobili gdyby pani Ela nie zaproponowała Wam pomocy?

Czekam na więcej zdjęć! :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Ślub,wesele,podróż poślubna..Sutivan:):) - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone