Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ślub i wesele w Chorwacji polecamy

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Stary Chorwat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 09.03.2010
Re: ślub w CRO...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stary Chorwat » 18.01.2011 23:51

daw7 napisał(a):Dzięki za info "Stary Chorwat". Link jest ok, nawet już kontakt nawiązany. Jednak zastanawiam się, czy ktoś kto już organizawał sobie cywilny w CRO..... może podać przykładowe koszty jakie trzeba ponieść. Chciałbym jakieś porównanie mieć z tym co proponują!!!!
Bedę wdzięczny za pomoc. pozdrav!!!


Co do kosztów to niestety nie mogę Ci pomóc. Nie znam innej firmy, która by organizowała takie imprezy w Chorwacji by móc to porównać. Poza tym jak kochasz to kasa się nie liczy.
daw7
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) daw7 » 19.01.2011 10:49

A no tak, co racja to racja. Ale jednak za ślub poza USC 10000 zł to trochę i człowiek się zastanawia jak to ugryść.....no ale się coś wymyśli....pozdro
rzepek
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 13.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzepek » 02.05.2011 19:30

I jak udało się coś wymyśleć?
Też zastanawiam się nad ślubem w Chorwacji. Podana agencja liczy sobie ok 2500 euro :/
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 02.05.2011 20:59

rzepek napisał(a):I jak udało się coś wymyśleć?
Też zastanawiam się nad ślubem w Chorwacji. Podana agencja liczy sobie ok 2500 euro :/


Cóż.. jeśli chcesz to zrobić sam, to albo musisz dwa razy się pofatygować do Hr albo znaleźć sobie kogoś, kto złoży za Ciebie dokumenty (by ruszyła procedura, podobnie jak w Pl trzeba złożyć dokumenty i odczekać 30 -40 dni)..wiadomo, znajomy zrobi to za darmo (pod warunkiem, że urzędnik pójdzie mu na ręke), ale nieznajomemu musisz zapłacić...plus zorganizowanie tłumacza przysięgłego, bo rozumiem, że nie władacie j.chorwackim.. Chyba, że to ślub kościelny.. wtedy full romantic, ale bez skutku prawnego..
Pozdrawiam
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 03.05.2011 12:53

Zawsze można w Polsce cywilny a w Chorwacji, jak mówi Kasia, full tomantic czyli kościelny :)
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 03.05.2011 14:50

Albo do Chorwacji jechać się zaślubiać i "zabrać" tylko najbliższych kilka osób (albo nikogo). Samo wesele w kraju kosztuje średnio 30-40 tys. Niby połowa się zwraca w kopertach :) Ale i tak 2 dychy fru - poszły. Lepiej te 2 dychy wydać na taki ślub, jaki się NAM podoba.
rzepek
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 13.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzepek » 03.05.2011 16:27

Ślub kościelny powiadacie?
A jak wygląda procedura w tym wypadku?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 03.05.2011 18:06

rzepek napisał(a):Ślub kościelny powiadacie?
A jak wygląda procedura w tym wypadku?


Tak, jak w Pl... z tym tylko, że konkordat nie wchodzi w grę, ponieważ dotyczy tylko i wyłącznie dwojga obywateli kraju, w którym związek małżeński jest zawierany: czyli w Chorwacji tylko w przypadku, kiedy oboje narzeczeni są obywatelami RH. Dlatego też można i owszem zorganizować ślub kościelny w Chorwacji, ale jest to tylko obrządek religijny bez skutku prawnego (zatem ani w Chorwacji,ani w Polsce tak naprawdę nie jesteście w świetle prawa małżeństwem). Trzeba zorganizować sobie księdza, który takiego ślubu Wam udzieli. Nie każdy pewnie duchowny skłonny będzie do tego...
Albo można przywieźć ze sobą zaprzyjaźnionego księdza z Pl.. Ale i w tym wypadku nie jestem pewna, czy konkordat "działa" (wydaje mi się, że nie; że ślub konkordatowy obywateli RP musi odbyć się na terytorium RP, lub w placówce dyplomatycznej)...Pozostaje jeszcze kwestia "użyczenia świątyni" na uroczystość .. chyba, żeby gdzieś w plenerze... (i tu nie wiem, co na to konkordat). Generalnie należałoby chyba uprzednio w Pl pobrać się w USC..a dopiero potem załatwiać ślub koscielny w RH..Zresztą myślę, że tego typu informacje na swojej stronie ma podlinkowana wcześniej agencja...
Pozdrawiam
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 03.05.2011 18:31

Robiłem kiedyś zdjęcia na ślubie polskiej parze w Asyżu, w Bazylice Św Franciszka, zupełnie inny klimat. Nie wiem ile to kosztowało, wiem ze na koszt młodych jechał autokar z gośćmi z Pl.część gości przyjechała, przyleciała. Młody tylko mówił że nie kosztowało go to więcej niż w kraju.slub na ok 40-50 osób.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 04.05.2011 09:23

Plumek napisał(a):Samo wesele w kraju kosztuje średnio 30-40 tys.


Jak ktoś ma nasrane we łbie to tyle płaci - dalej w PL pokutuje "zastaw się a postaw się".
2500E za ślub bez festyniarskiego wesela i "sztachetówy" jest ceną niewygórowaną
lisica
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 07.01.2012
Ślub w Vodicach

Nieprzeczytany postnapisał(a) lisica » 07.01.2012 20:21

Witajcie:)
9.06.2012 roku bierzemy ślub w Chorwacji (na 99% w Vodicach)
Mamy już zarezerwowany kościół, polskiego księdza i apartamenty ale wciąż brak decyzji co do innych elementów. Bierzemy ze sobą ok. 20 os. i spędzamy w vodicach cały długi weekend.
Nie mamy fotografa, kamerzysty, restauracji (choć myślimy o Solarisie) i innych atrakcji. Mam za to coraz więcej obaw... Czy macie może jakieś porady co do wyboru atrakcji, knajp na przyjecie, albo sami to przechodziliście i opowiecie na co trzeba uważać.
Mimo, że byłam w Vodicach już kilka razy to nigdy jeszcze nie brałam ślubu i nie wiem jak go perfekcyjnie rozplanować.
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 07.01.2012 20:49

termin niestety zajęty, a szkoda ;). co do organizacji to już było wiele tutaj pisane. Wydaję mi się, ze najlepiej pojechać samemu i szczegóły dopiąć, bo choćby knajpka czyli klimat i jakość żarła oraz menu - nie wyobrażam sobie by ktoś za mnie to wybierał. Pomocny byłby zapewne jakiś znajomy Chorwat.
lisica
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 07.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) lisica » 07.01.2012 21:00

Byłam tam 4 dni w listopadzie, ale niestety koncepcja wydaje mi się teraz mniej korzystna niż wtedy. Występuje też lekki opór materii w Solarisie (dalmatian selo).
Szukam jeszcze motorówki (bądź czegoś takiego), która byłaby w stanie zabrać więcej niż 6 osób na pokład. Najlepiej 17-20...
Szkoda, że termin zajęty:( Po polsku zawsze łatwiej zrozumieć swoje wizje i koncepcję.
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 07.01.2012 21:13

lisica napisał(a):Byłam tam 4 dni w listopadzie, ale niestety koncepcja wydaje mi się teraz mniej korzystna niż wtedy. Występuje też lekki opór materii w Solarisie (dalmatian selo).
Szukam jeszcze motorówki (bądź czegoś takiego), która byłaby w stanie zabrać więcej niż 6 osób na pokład. Najlepiej 17-20...
Szkoda, że termin zajęty:( Po polsku zawsze łatwiej zrozumieć swoje wizje i koncepcję.
daj znać na PM to pogadamy
lisica
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 07.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) lisica » 07.01.2012 22:42

Niestety wyświetla mi się informacja, iż prywatne wiadomości są wyłączone na tym forum:(
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Ślub i wesele w Chorwacji polecamy - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone