Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ślub cywilny w Chorwacji.

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Iweta
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 12.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iweta » 12.03.2014 12:19

Gratulacje Szolo... ja też tak chcę ;-)
Z narzeczonym poznaliśmy się i zakochaliśmy w sobie w Makarskiej 5 lat temu i teraz właśnie tam chcielibyśmy wziąć ślub cywilny. Jedziemy w drugiej połowie sierpnia samochodem razem z bratem mojego, a pokój będziemy mieć u znajomej chorwatki pani Bogusi - oni mogliby być świadkami. Najbardziej zmartwiły mnie wpisy, że na miesiąc wcześniej trzeba osobiście złożyć dokumenty - jak to było w Twoim wypadku? I czy polski USC bez problemu przyjmie akt ślubu z USC Makarskiej, bo spotkałam się z uwagą, że akceptują tylko z polskiej ambasady. Mój mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl Z góry dziękuję za odpowiedź.
Iwona Baśka
Cromaniak
Posty: 1096
Dołączył(a): 15.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona Baśka » 12.03.2014 14:12

Wszystkie niezbędne informacje na temat zawarcia związku małżeńskiego w Chorwacji masz na stronie ambasady RP w Zagrzebiu. Jest tam opisana "procedura" zawarcia małżeństwa zarówno przed konsulem RP jak i przed chorwackim urzędnikiem stanu cywilnego. Wymieniono wszystkie niezbędne dokumenty oraz wymagane terminy.
http://www.zagrzeb.msz.gov.pl/pl/inform ... onsulem_rp
Pozdrawiam i życzę powodzenia :papa:
Tamars
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 14.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tamars » 09.12.2014 19:52

Witam.
Czy ktoś mógłby mi pomóc z poleceniem osoby(księdza) która zajmuje się organizacja ślubów? Chcemy wraz z narzeczonym wziąć sam ślub kościelny (wczesniej wezmiemy w Polsce cywilny, żeby było mniej problemów;). Mamy swoich polskich świadków. Chodzi o szybką skromną ceremonie w kościele.
Agencje zajmujące się organizacją ślubów i wesel liczą sobie znaaacznie wygórowane ceny.
PS. Pisałam do Leona, gdyż czytałam poprzednie wątki na forum, ale nie ma z nim kontaktu.
Bardzo prosze o rady i pomoc.
Dziekuje!
T
AgataB
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 30.03.2017
ślub chorwatów

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgataB » 30.03.2017 14:37

Witam,
Wybieramy się na ślub cywilny przyjaciół do Chorwacji. Chciałam dopytać, czy kwestia ubioru, prezentu/pieniędzy wygląda tak jak w Polsce czy są jednak jakieś różnice np. niemile widziany prezent w gotówce... Może inne sugestie, porady :)
Dziękuję,
AB
kinia85
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 18.05.2017
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) kinia85 » 18.05.2017 14:30

Leon napisał(a):Szwiatkowie moga bic chorwaci ale nie urzednici z urzendu stanu ciwilnego.
Papiery ja tlumacze na chorwacki oraz jestem tlumaczem na ceremonii
Czyli tlumacz jest potrzebni
Koszt w zaleznosci od miejscowosci cca 200Euro


Panie Leonie, mogę prosić o kontakt. Bardzo potrzebowałabym Pana pomocy
Asiulek3
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 01.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiulek3 » 01.06.2017 14:50

Cześć wszystkim,

szolo78 - trochę już czasu od Waszego ślubu w Chorwacji minęło ale chciałabym zapytać o jego organizację - czy można prosić o namiary na Panią. która się tym zajmuje?
kajka91
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 08.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kajka91 » 09.07.2017 00:04

Witam, jeśli ktoś z forumowiczów brał ślub w chorwacji prosilabym o podzielenie sie doświadczeniami, poleceniem osób/firm które pomogły wam zorganizowac i zrealizowac ten wspanialy wymarzony dzień.
My rózwnież chcemy spełnić swoje marzenie o ślubie w chorwacji:) każda podpowiedz doswiadczonych osoób bedzie bardzo mile wiedziana :D życzę wspaniałego dnia
kajka91
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 08.07.2017
Re: Cropelkowe Rodzinne Radyjko

Nieprzeczytany postnapisał(a) kajka91 » 10.07.2017 13:18

Witam, jeśli ktoś z forumowiczów brał ślub w chorwacji prosilabym o podzielenie sie doświadczeniami, poleceniem osób/firm które pomogły wam zorganizowac i zrealizowac ten wspanialy wymarzony dzień.
My rózwnież chcemy spełnić swoje marzenie o ślubie w chorwacji:) każda podpowiedz doswiadczonych osoób bedzie bardzo mile wiedziana :D życzę wspaniałego dnia
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006
Re: Cropelkowe Rodzinne Radyjko

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 10.07.2017 13:37

kajka91 napisał(a):Witam, jeśli ktoś z forumowiczów brał ślub w chorwacji prosilabym o podzielenie sie doświadczeniami, poleceniem osób/firm które pomogły wam zorganizowac i zrealizowac ten wspanialy wymarzony dzień.
My rózwnież chcemy spełnić swoje marzenie o ślubie w chorwacji:) każda podpowiedz doswiadczonych osoób bedzie bardzo mile wiedziana :D życzę wspaniałego dnia


Jest już gdzieś na forum wątek na temat ślubu w CRO. Pomysł bardzo fajny, sama go podsunęłam znajomym i w tamtym roku byliśmy z mężem świadkami a córki druhnami na super zorganizowanej ceremonii na wyspie Lokrum.

Januszu udanego wypoczynku na Chorwackiej ziemi :hut: :papa:
fiechu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 901
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiechu » 10.07.2017 15:31

kajka91 napisał(a):Witam, jeśli ktoś z forumowiczów brał ślub w chorwacji prosilabym o podzielenie sie doświadczeniami, poleceniem osób/firm które pomogły wam zorganizowac i zrealizowac ten wspanialy wymarzony dzień.
My rózwnież chcemy spełnić swoje marzenie o ślubie w chorwacji:) każda podpowiedz doswiadczonych osoób bedzie bardzo mile wiedziana :D życzę wspaniałego dnia


Hej.
My bierzemy ślub w maju przyszłego roku w Splicie.
Wszystko ogarniją dziewczyny ze Splitu.
Wpisz na Fb: wedding in cro - ślub w chorwacji
@: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Ania Relić się nami zajmuje.
Organizuja wszystko co chcesz i do tego cierpliwie i rzetelnie odpowiadają na wszytskie pytania.
Co do kosztów.............no nie jest tanio ;)
kajka91
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 08.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kajka91 » 10.07.2017 19:18

Ooo super!! Gratuluję:D
dziękuję ci bardzo :)))
my też planujemy w przyszłym roku ślub tyle że we wrześniu :)))
kajka91
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 08.07.2017
Re: Cropelkowe Rodzinne Radyjko

Nieprzeczytany postnapisał(a) kajka91 » 10.07.2017 19:19

jest jest tylko że stary ;p
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Cropelkowe Rodzinne Radyjko

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 17.07.2017 11:24

kajka91 napisał(a):Witam, jeśli ktoś z forumowiczów brał ślub w chorwacji prosilabym o podzielenie sie doświadczeniami,


A tam ślub w Chorwacji...ja brałem rozwód w Wenecji...echhh - co to była za impreza :D Orkiestry nie było ale chcieliśmy videorejestrację :D
Znajomi mówili , ze dawno się tak hucznie nie bawili :D aż się łezka w oku kręci :)
EwelinaWee
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 22.06.2021
Ślub w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) EwelinaWee » 22.06.2021 12:21

Czy ktoś z was organizował na własną ręke ślub cywilny w Chorwacji?:)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Ślub w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 22.06.2021 15:15

Są na forum takie tematy, ale stosunkowo stare.
W sieci są firmy, które organizują coś takiego.
Pierwsze, lepsze ogłoszenie- ok.1250 Euro za parę.
Może tędy droga?

Ewentualnie może zapytaj jakiegoś polskiego księdza, który urzęduje w Cro?
Jest ich kilku.
koscioly-w-chorwacji-t16186-60.html#p2075745
Nie musisz brać ślubu tam, możesz się skontaktować i rozeznać temat.
Powodzenia. :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Ślub cywilny w Chorwacji. - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone