Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Słowenia, znaki drogowe - początek drogi H7 od gr. z Węgrami

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zmasz
Croentuzjasta
Posty: 263
Dołączył(a): 05.07.2007
Słowenia, znaki drogowe - początek drogi H7 od gr. z Węgrami

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmasz » 06.06.2011 14:28

Może głupie pytanie. :D
Jakie znaki w Słowenii informują o tym, ze doga jest płatna?
Na mapie wynika że droga do ronda jest płatna.
Ostatnio edytowano 07.06.2011 08:59 przez zmasz, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty
Re: Słowenia, znaki drogowe

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.06.2011 15:36

zmasz napisał(a):Może głupie pytanie. :D
Jakie znaki w Słowenii informują o tym, ze doga jest płatna?


Płatne są autostrady (ozn. A+numer) i drogi ekspresowe (ozn.H+numer).
Tutaj mapka płatnych dróg:
http://www.dars.si/Dokumenti/3_cestnins ... 202011.pdf
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 06.06.2011 15:42

Autostrady i każda droga szybkiego ruchu (slo hitra cesta) wymagają winiet. Zauważysz znak z napisem "vinjeta" i obrazkiem ją przedstawiającym.. raczej nie przegapisz.

http://www.dars.si/ tu strona slo autostrad.. może tam sobie znajadziesz.
Pozdrawiam
zmasz
Croentuzjasta
Posty: 263
Dołączył(a): 05.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmasz » 06.06.2011 16:10

Wyjaśnię dlaczego pytam.
Dwa lata temu jadąc drogą 3 do Mariboru i skręcając w drogę 437, sławne rondo, zapłaciłem mandat 150E. Policjant pokazywał jakieś znaki mówiąc, że obowiązuje winieta. Znaki były koloru brązowego. Niestety byłem na tyle zdenerwowany , że nie pamiętam jak one wyglądały. W zeszłym roku jechałem przez Węgry i tam przed rondem, przed Lendavą zostały postawione nowe znaki które prawdopodobnie informują o drodze płatnej, myślę że istnieje znak który mówi o początku drogi płatnej.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.06.2011 16:53

zmasz napisał(a):Wyjaśnię dlaczego pytam.
Dwa lata temu jadąc drogą 3 do Mariboru i skręcając w drogę 437, sławne rondo, zapłaciłem mandat 150E. Policjant pokazywał jakieś znaki mówiąc, że obowiązuje winieta. Znaki były koloru brązowego. Niestety byłem na tyle zdenerwowany , że nie pamiętam jak one wyglądały. W zeszłym roku jechałem przez Węgry i tam przed rondem, przed Lendavą zostały postawione nowe znaki które prawdopodobnie informują o drodze płatnej, myślę że istnieje znak który mówi o początku drogi płatnej.


Jeśli już zdecydowałeś się na ominięcie kawałka drogiej autostrady, to należy ominąć też rondo (da się w prosty sposób - dużo info jest na forum), te zapłacone eurasy spisz już na straty :wink: , ale jak się wybierasz ponownie na trasę nie ma sensu płacić ponownie :lol:
Szerokiej drogi.
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 07.06.2011 06:47

Z tej stronkiwynika, że H7 zaczyna się od granicy słoweńskiej w Dolga Vas obejmując również rondo.
Więc jak nie wykupimy winietki na granicy to już przed rondkiem można zapłacić 150euro.
Na stronce DARS-u też widać , że H7 dociera do granicy.
Może ktoś nam to potwierdzi?
infantasy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 02.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) infantasy » 30.07.2011 19:47

To interesująca informacja ... jeśli tak jest faktycznie to to przejście odpada całkowicie. Potrzebne aktualne "naoczne" informacje.
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 30.07.2011 21:41

Obie mapki są niedokładne. Ta druga wręcz schematyczna. H7 zaczyna się od ronda i jest płatna. Do ronda od strony Węgier - i dalej na Dolga Vas jest bez opłaty. Było już o tym na forum 100 razy.
Nie szukajcie na siłę dziury w całym i nie siejcie zamętu.
infantasy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 02.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) infantasy » 31.07.2011 13:45

Masz rację Mosqito. Było już 100 razy. Dlatego każda nowa taka wiadomość budzi niepewność. Czytałem również twoje posty i widziałem twoją (moim zdaniem NAJLEPSZĄ) wizualizację przejazdu tego odcinka. Właśnie na tej mapce mam zamiar tamtędy przejechać.
vepecis
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 11.07.2013
Re: Słowenia, znaki drogowe - początek drogi H7 od gr. z Węg

Nieprzeczytany postnapisał(a) vepecis » 11.07.2013 18:02

Dobrze więc informuję wszystkich by całkowicie zrezygnowali z przejazdu tamtędy ponieważ nie da się ominąć drogi płatnej mimo że tak właśnie wynika z mapy. Ludzie, którzy jechali z nami w tym roku próbowali i skończyło się to tak, że wpadli na autostradę. Kupili więc winietkę krótką i wrzucili przy szybie bowiem było to w środku nocy i na bardzo krótki odcinek drogi. Przy zjeździe na Lendavę stał patrol i mimo posiadania winietki --- 150 Euro kary. Otóż była nie naklejona odpowiednio. Co za naród, nie chcieli słuchać, że kolega przyklei winietę, kara i tyle. masakra
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011
Re: Słowenia, znaki drogowe - początek drogi H7 od gr. z Węg

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 11.07.2013 18:32

vepecis napisał(a):Dobrze więc informuję wszystkich by całkowicie zrezygnowali z przejazdu tamtędy ponieważ nie da się ominąć drogi płatnej mimo że tak właśnie wynika z mapy.


Ale dlaczego się nie da? Zjazd na Dolga Vas na pierwszym rondzie jest zablokowany czy jeszcze jakiś inny powód.
Poza tym gdzie oni kupili tę winietę skoro na tym krótkim odcinku nie widać żadnej stacji?
Sick
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 03.05.2010
Re: Słowenia, znaki drogowe - początek drogi H7 od gr. z Węg

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sick » 11.07.2013 20:08

demi-duox napisał(a):
vepecis napisał(a):Dobrze więc informuję wszystkich by całkowicie zrezygnowali z przejazdu tamtędy ponieważ nie da się ominąć drogi płatnej mimo że tak właśnie wynika z mapy.


Ale dlaczego się nie da? Zjazd na Dolga Vas na pierwszym rondzie jest zablokowany czy jeszcze jakiś inny powód.
Poza tym gdzie oni kupili tę winietę skoro na tym krótkim odcinku nie widać żadnej stacji?


Przecież to jakaś prowokacja, nie ma co tematu dalej wałkować. Nie zjechali tam gdzie trzeba i od razu że się nie da. Jest całe mnóstwo ludzi na tym forum którzy pojechali tą trasą w tym roku. Szkoda bić pianę.
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008
Re: Słowenia, znaki drogowe - początek drogi H7 od gr. z Węg

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 11.07.2013 20:54

vepecis napisał(a):Dobrze więc informuję wszystkich by całkowicie zrezygnowali z przejazdu tamtędy ponieważ nie da się ominąć drogi płatnej mimo że tak właśnie wynika z mapy. Ludzie, którzy jechali z nami w tym roku próbowali i skończyło się to tak, że wpadli na autostradę. Kupili więc winietkę krótką i wrzucili przy szybie bowiem było to w środku nocy i na bardzo krótki odcinek drogi. Przy zjeździe na Lendavę stał patrol i mimo posiadania winietki --- 150 Euro kary. Otóż była nie naklejona odpowiednio. Co za naród, nie chcieli słuchać, że kolega przyklei winietę, kara i tyle. masakra


Dlaczego się nie dało ominąć ? Czy na pewno na pierwszym rondzie 150m od granicy zjechali na Dolga Vas ? Bo jedyne dwie możliwości jakie mi przychodzą do głowy to:
1. zjazd był zasłonięty barierą,
2. na rondzie pojechali prosto na H7, potem się zaczęła panika, na pierwszym węźle zjazd na A5 kierunek Pince, Lendava, dalej panika zjazd z autostrady na węźle Lendava bo dopiero tam jest stacja benzynowa Petrol - i tam spotkanie z Policją. Tak było ?

Podaj proszę opis sprawy ze szczegółami albo poproś znajomych żeby sami napisali dokładnie jak było - bo na razie to sorry - ale Twoja relacja jest dla mnie mało wiarygodna a jest to dość istotny temat bo dużo ludzi tamtędy jeździ.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Słowenia, znaki drogowe - początek drogi H7 od gr. z Węg

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 11.07.2013 21:30

jechaliśmy w ubiegłym roku tym objazdem bez problemu, zjechać się dało

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Słowenia, znaki drogowe - początek drogi H7 od gr. z Węgrami
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone