Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Słowenia i Chorwacja 2013

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tomfox26
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 16.05.2006
Słowenia i Chorwacja 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomfox26 » 11.09.2013 11:41

Wakacje 2013
Relację z wakacji piszę aby w miarę upływu lat sprawdzić na stronie gdzie byłem za ile itp. Bo kiedyś nie spisałem i teraz nie mogę sobie przypomnieć kilku rzeczy
Wstęp
W podróży biorą udział rodzice czyli małżeństwo 43 i 40 lat oraz dwójka dzieci w wieku 10 i 5 lat. Samochód Fiat Stilo Combi JTD zapakowany pod dach z uwagi na , że jest wyjazd na kempingi trzeba dużo rzeczy zabrać w okresie od 03.08. do 17.08.2013 roku.
Na Słowenię jechaliśmy przez Cieszyn Bratysławę, Austrię i nieszczęsny tunel Karawantunel , gdzie staliśmy 1,5 h w korku . Odległość prawie 900 km w czasie 13 h
Cel
Słowenia Alpy oraz dwie wyspy chorwackie i okolice Primostena
Relacja będzie raczej krótka .Podaje poniżej gdzie byłem, jaki koszt i moja ocena w skali 1-5 za warunki na kempingu i okolicy.
Słowenia
Kamp Kamme m. Mojstrana ( 4 noce)
Położenia -5
Warunki sanitarne -4 ( -1 za płatne prysznice)
Cena 25 euro -5
W okolicy: miejscowość Bled i jezioro, Krańska Gora , Planica i skocznia, Bohinj miejscowość i jezioro, wąwóz Vintgar, Mojstrana i wodospad Pericznik i oczywiście Alpy z Triglavem w tle.

Chorwacja
Wyspa Pag
Kamp Skovrdara ( 4 noce)
Położenie -4 ( -1 za brak prądu)
Warunki sanitarne -4
Cena 170 KN -5
Powyższy kamp znajduje się na tzw. końcu świata. Na początku jeździliśmy na zakupy do m. Novalja 12km ale okazało się dalej na północ jest miejscowość Jakiśnica, gdzie można było w kupić wszystkie podstawowe artykuły i zjeść w restauracji w bardzo przyjemnej zatoczce.

Wyspa Muter
Kamp Kosirina ( 2 noce)
Położenie -5
Warunki sanitarne -3+ ( za mała ilość sanitariatów i prysznicy)
Cena 200 KN -4
Powyższy kamp jest naszym ulubionym ( jesteśmy tu 5 raz) ale w okresie tzw wysokiego sezonu trudno jest znaleźć odpowiednie miejsce i dlatego byliśmy tylko dwa dni. Położenie kampu jest idealne( zatoka z widokiem na wyspy i pełne może). Do m. Muter gdzie można zrobić zakupy i zjeść w najlepszej pizzerii Tunga Ree jest niedaleko .

Miejscowość Grebastica
15 km za Szybenikiem i 15 km przed Primostenem
Kamp Apartament Vala ( 4 noce)
Położenie -3 (-2 droga wzdłuż wybrzeża która przeszkadza w nocy)
Warunki sanitarne -5
Cena 200 KN -5-
Powyższy kamp na 8 miejsc położony jest w zatoczce i trudno tam było zobaczyć pełne morze. Miejscowość mała i panuje tutaj cisza. Do centrum miasta spacerkiem wzdłuż wybrzeża 7 minut, gdzie były pyszne lody i wszystko co trzeba dla wczasowicza.

Podsumowanie

Do polski wyjechaliśmy koło 16.00 i byliśmy w domu o 7 rano po przejechaniu prawie 1300 km. Łącznie przejechałem na wakacjach 3300 km. Z przyjemnością dodaję, że pobyt w Słowenii zaskoczył mnie na duży plus. W Alpach jest bardzo ładnie i bardzo czysto. W każdym oknie domowym są kwiaty i ludzie bardzo sympatyczni .Na pewno kiedyś tam wrócimy.
Ogólnie wakacje udane . Pogoda od 30 do 40 C w dzień . Woda w morzu idealna chociaż raz miała 22 stopnie na Murterze. Mały minus za grypę jelitową córki i później syna .
Ostatnio edytowano 11.09.2013 15:26 przez tomfox26, łącznie edytowano 1 raz
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 11.09.2013 11:44

Pierwsza!
Brzmi bardzo rzeczowo... :-)
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 11.09.2013 11:46

tomfox26 napisał(a): Z przyjemnością dodaję, że pobyt w Słowenii zaskoczył mnie na duży plus. W Alpach jest bardzo ładnie i bardzo czysto. W każdym oknie domowym są kwiaty i ludzie bardzo sympatyczni .Na pewno kiedyś tam wrócimy.

No tak jest od dawna i po wielu wcześniejszych wpisach na ten temat jakie są na forum- nie mogłeś odkryć nic innego. :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.09.2013 17:57

Mam nadzieję, że to nie koniec relacji :roll:

Po co jechać do Słowenii przez tunel Karawanken, zamiast skręcić w Graz na Maribor i potem cały czas autostradami do Alp Julijskich :?:
tomfox26
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 16.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomfox26 » 11.09.2013 18:48

gdyż wybrałem kampingi w m. Mojstrana lub Bledzie i w sumie tak pokazało google maps , oraz kolega mi polecił jechać( ale nie był tam w sierpniu). W sumie na zjazd z autostrady przed Zagrzebiem też trzeba swoje odstać
( 30 -40 minut).
Gdyby nie było wówczas takiego upału to się może dało wytrzymać ale 1,5 h w korku dało w kość i jak dojechałem na kamp Kamme było mi wszystko jedno.
piotrek99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 157
Dołączył(a): 03.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrek99 » 11.09.2013 18:51

Będą zdjęcia? :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.09.2013 19:06

tomfox26 napisał(a):gdyż wybrałem kampingi w m. Mojstrana lub Bledzie i w sumie tak pokazało google maps , oraz kolega mi polecił jechać( ale nie był tam w sierpniu). W sumie na zjazd z autostrady przed Zagrzebiem też trzeba swoje odstać
( 30 -40 minut).
Gdyby nie było wówczas takiego upału to się może dało wytrzymać ale 1,5 h w korku dało w kość i jak dojechałem na kamp Kamme było mi wszystko jedno.


Następnym razem z Graz na Maribor, potem Lublana i zaraz jesteś w Bledzie :wink:
Karawanken lubi się czasem korkować, bo jest dodatkowo płatny :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.09.2013 23:46

To jest najlepsze:
Obrazek
tomfox26
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 16.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomfox26 » 11.09.2013 23:56

tam po prawej stronie to idzie się za wodospadem taką wąską ścieżką i nie jest w cele zagrodzona wstęp możliwy
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 12.09.2013 09:15


Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Słowenia i Chorwacja 2013
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone