Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Słowacja

Słowacja może poszczycić się jednym z najdłuższych w Europie systemów tras turystycznych, które są oznaczone i przystosowane do ruchu pieszego. Łącznie w kraju znajduje się około 13 tysięcy kilometrów pieszych szlaków. Na terenie Słowacji znajduje się ogromna liczba zamków – jest ich tu ponad 200. W słowackiej miejscowości Herlany znajduje się jeden z niewielu gejzerów zlokalizowanych w kontynentalnej Europie. Gejzer ten jest wyjątkowy ze względu na temperaturę wody, która wynosi zaledwie 20 stopni. Do wybuchów wodnych dochodzi co około 30 godzin, a każda erupcja trwa pół godziny i pozwala na podziwianie dwudziestometrowego gejzera.
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 26.03.2017 21:48

Super widoki, aczkolwiek ja wypatruję już wiosny.
Zamówiliśmy w lipcu noclegi w Komarnie, to sobie poznam tamtą część Słowacji.
Ktoś coś poleca?
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 29.03.2017 21:42

kkra napisał(a):Super widoki, aczkolwiek ja wypatruję już wiosny.

A mnie trochę szkoda zimy. Śnieżnej, mroźnej... Nie przepadam za wiosną 8O Nie lubię przejściowych pór roku. Dla mnie po zimie mogłoby być od razu lato, a później znowu zima :D

kkra napisał(a):Zamówiliśmy w lipcu noclegi w Komarnie, to sobie poznam tamtą część Słowacji.
Ktoś coś poleca?

Zajrzyj tutaj i tutaj :)
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 29.03.2017 22:13

Dzięki, odwieżę sobie :)
Interseal.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 508
Dołączył(a): 16.10.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Interseal. » 28.08.2017 22:57

Witam.

Siedem lat zajęło mi przejście tej pętelki.
Jednak warto było.

Co ciekawe zgubiliśmy żółty szlak w tym samym miejscu, co Agnieszka w 2010 roku.
Przez te lata chyba nikt nie pomyślał by solidnie oznaczyć odcinek na długości około 200 metrów przed połączeniem żółtego z niebieskim.

Kilka fotek tylko by nie dublować tematu:
Ostatnia sobota - 26.08.2017 r. Blatnica - Vápenná dolina - Tlstá - Ostrá - Blatnica.


1.jpg


2.jpg


3.jpg


4.jpg


5.jpg


6.jpg


7.jpg


7a.jpg


8.jpg


9.jpg


Pozdrawiam.
Załączniki:
6a.jpg
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 28.08.2017 23:37

Świetna wycieczka :D Gratulacje! Zwłaszcza dla najmłodszych uczestników wyprawy :D Fajnie, że wreszcie udało Wam się zrealizować plany.

Tam jest przepięknie 8) Musimy znowu wybrać się w Wielką Fatrę.

Interseal. napisał(a):Co ciekawe zgubiliśmy żółty szlak w tym samym miejscu, co Agnieszka w 2010 roku.

:lol:
To rzeczywiście ciekawe 8O :mrgreen:

Interseal. napisał(a):Ostatnia sobota - 26.08.2017 r.

A my w tym czasie byliśmy... w Brennej 8O :lol: Myśleliśmy o Was :)

Weszliśmy z Hołcyny na Kotarz, żeby popatrzeć, co się w Szczyrku wyprawia :mrgreen: Oj dzieje się, dzieje. Byłam w szoku 8O To będzie piękna narciarska zima :mrgreen:

Potem (tak jak kiedyś) zrobiliśmy pętelkę przez Grabową i Horzelicę (czy też Stary Groń; pamiętam, że były jakieś hocki-klocki z nazewnictwem tych szczytów ;))

Pozdrowienia.

P.S. Na Kotarzu powstał bar z piwem, kiełbaskami, kaszanką itp. z grilla. Super, bo tego tam brakowało :D Ucieszyło mnie również, że Chata Grabowa znowu działa, choć w innej odsłonie. (Czytałam gdzieś, że baaardzo długo się czeka na jedzenie.)
Interseal.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 508
Dołączył(a): 16.10.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Interseal. » 28.08.2017 23:57

maslinka napisał(a):Świetna wycieczka :D Gratulacje! Zwłaszcza dla najmłodszych uczestników wyprawy :D Fajnie, że wreszcie udało Wam się zrealizować plany.


Dziękuję. Przekażę. :)

maslinka napisał(a):Tam jest przepięknie 8) Musimy znowu wybrać się w Wielką Fatrę.


Właśnie siedzę i "dłubię" nad Ostredokiem. Mamy spory apetyt zrobić go za jakieś dwa tygodnie.

maslinka napisał(a):A my w tym czasie byliśmy... w Brennej 8O :lol: Myśleliśmy o Was :)


A my o Was. :) Szczególnie, kiedy jednocześnie zgubiliśmy szlak, nad lasem kilka razy zagrzmiało, a młodszy syn w swoim jedynym dla siebie stylu w panice krzyknął: "My tutaj zginiemy!" :D, wtedy pomyślałem o Was i Twojej relacji i zgubionym szlaku.
Na drugi dzień przeczytałem dopiero co i jak.

maslinka napisał(a):Weszliśmy z Hołcyny na Kotarz, żeby popatrzeć, co się w Szczyrku wyprawia :mrgreen: Oj dzieje się, dzieje. Byłam w szoku 8O To będzie piękna narciarska zima :mrgreen:


Tak blisko mam, a kompletnie nie wiem co się tam dzieje...

maslinka napisał(a):Potem (tak jak kiedyś) zrobiliśmy pętelkę przez Grabową i Horzelicę (czy też Stary Groń; pamiętam, że były jakieś hocki-klocki z nazewnictwem tych szczytów ;))


Coś tam było. :)

maslinka napisał(a):P.S. Na Kotarzu powstał bar z piwem, kiełbaskami, kaszanką itp. z grilla. Super, bo tego tam brakowało :D Ucieszyło mnie również, że Chata Grabowa znowu działa, choć w innej odsłonie. (Czytałam gdzieś, że baaardzo długo się czeka na jedzenie.)


Na Kotarzu nie byłem jeszcze. Chata Grabowa ruszyła jakiś czas temu, byłem tam na piwie. Jedzenia nie zamawiałem, więc nie wiem. Piwo leją od ręki. Nie pamiętam ile dokładnie, ale wiem że sporo chcieli nawet jak na "górskie" warunki.

Pozdrowienia!
:papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 29.08.2017 15:23

Interseal. napisał(a):Właśnie siedzę i "dłubię" nad Ostredokiem. Mamy spory apetyt zrobić go za jakieś dwa tygodnie.

Trzymam kciuki, żeby się Wam udało :)

Dzięki Waszej wycieczce z sentymentem wróciłam do opisów tych naszych wielkofatrzańskich wycieczek. Szkoda tylko, że w związku z awarią serwera zniknęły zdjęcia. Mam nadzieję, że wkrótce wrócą...
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 29.08.2017 16:43

Interseal. napisał(a):Siedem lat zajęło mi przejście tej pętelki.

8O
No nie dziwię się, że aż tyle.
Jak się w trakcie wyskakuje np: na Śnieżnik albo gdzie indziej to trochę schodzi...

:wink: :oczko_usmiech:
Interseal.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 508
Dołączył(a): 16.10.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Interseal. » 29.08.2017 19:39

romuald22 napisał(a):No nie dziwię się, że aż tyle.
Jak się w trakcie wyskakuje np: na Śnieżnik albo gdzie indziej to trochę schodzi...


Smutne, ale pomiędzy tym Śnieżkiem a Wielką Fatrą tego gdzie indziej było smutnie mało.
Poprzednia strona

Powrót do Słowacja - Slovensko



cron
Słowacja - strona 62
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone