Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

SŁOWACJA - nowe przepisy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Adam Sz.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 03.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam Sz. » 14.05.2010 08:58

Wszystko ładnie i pięknie, ale ...

Data umieszczenia tego słowackiego tekstu w internecie: sobota 21. 11. 2009 r.

Czyli dokładnie wtedy, gdy pojawiła się nowa wersja ichniejszego rozporządzenia w sprawie bodajże wyposażenia samochodu (zlikwidowano wówczas m.in. obowiązek posiadania zapasowych żarówek).

I od tego czasu toczyła się w Słowacji dyskusja w sprawie sensowności pewnych punktów tego rozporządzenia (bo to nie tylko ten GPS). Gdzieś tam jest w sieci projekt zmiany, przedstawiony przez ministerstwo, gdzie ten dziwny zapis o polu widzenia kierowcy (i w konsekwencji zakazie GPS umieszczania na przedniej szybie) został pominięty. Kiedyś szukałem, jak się to skończyło, ale nie znalazłem.

Najprościej:
Niech ktoś napisze do Amasady w Bratysławie jak to wygląda ... I wszystko będzie jasne.
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 14.05.2010 11:08

Adam Sz. napisał(a):Wszystko ładnie i pięknie, ale ...

Data umieszczenia tego słowackiego tekstu w internecie: sobota 21. 11. 2009 r.

Czyli dokładnie wtedy, gdy pojawiła się nowa wersja ichniejszego rozporządzenia w sprawie bodajże wyposażenia samochodu (zlikwidowano wówczas m.in. obowiązek posiadania zapasowych żarówek).

I od tego czasu toczyła się w Słowacji dyskusja w sprawie sensowności pewnych punktów tego rozporządzenia (bo to nie tylko ten GPS). Gdzieś tam jest w sieci projekt zmiany, przedstawiony przez ministerstwo, gdzie ten dziwny zapis o polu widzenia kierowcy (i w konsekwencji zakazie GPS umieszczania na przedniej szybie) został pominięty. Kiedyś szukałem, jak się to skończyło, ale nie znalazłem.

Najprościej:
Niech ktoś napisze do Amasady w Bratysławie jak to wygląda ... I wszystko będzie jasne.


Juz napisale z ranka,czekam na info z ambasady,jesli odpowie....
as12345600
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 02.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) as12345600 » 14.05.2010 14:07

Wątpię, że odpowiedzą
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 14.05.2010 20:31

Adam Sz. napisał(a):Najprościej:
Niech ktoś napisze do Amasady w Bratysławie jak to wygląda ... I wszystko będzie jasne.
Pieprzyć to najprościej jest objechać ich przez Ukrainę.
Kolejne Państwo co nam rzuca kłody pod koła :lol:
divinski
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 15.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) divinski » 15.05.2010 21:54

Za chwilę nie będzie jak do Chorwacji jeździć :wink: Słoweńcy - kosmiczne ceny winiet, Słowacy - najchętniej wymontowaliby pewnie całe wyposażenie :) żeby nie rozpraszało. Np. taki drążek skrzyni biegów. Niebezpieczna sprawa kurde. Polak jedzie i "wachluje" jak nieprzytomny - raz 3., 4. a raz 5. :wink: A Słowak spokojny człowiek 2., no góra 3.
smer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smer » 15.05.2010 22:16

A zamiast na drogę przed siebie patrzeć, to co chwilę spogląda to w lewe lusterko, to w prawe, a to jeszcze w środkowe....
kluchxxl
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 13.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kluchxxl » 23.06.2010 09:50

Czy coś nowego się zrodziło w tym temacie?
Pozdrawiam, Paweł
Scud2
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 21.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Scud2 » 23.06.2010 12:58

"Data: 08-01-2010, 14:13 Adres: 89.174.30.53
Jak już piszecie to piszcie dokładnie ! Denerwuja mnie tacy redaktorzy. Coś gdzieś usłyszał i plecie głupoty publicznie. Zakaz dotyczy umieszczania czegokolwiek na przedniej szybie W MIEJSCU OGRANICZAJĄĆYM WIDOCZNOŚĆ. Tylko tego nikt nie podal a wiekszość ślepo słucha co w podrzędnym portaliku redaktorek nasmarował.
Jackowski"

I z tym bym się zgodził. Jest to komentarz do pewnego artykułu który wzbudził to poruszenie. Ja nie zamierzam nic z mocowaniem GPS robć.
zpoe
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 21.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zpoe » 23.06.2010 13:07

w zeszłym roku w drodze do CRO miałem dwukrotnie zaszczyt rozmowy z Panami w mundurach jadąc przez Słowację i navi przyklejona do szyby na środku i nawet nie zwracali na to uwagi...zapytali tylko gdzie jedziemy i ustniczek na pamiątkę się ostał :D więc wydaje mi się że to taki temat jak sprawdzanie legalności map lub sprawdzanie homologacji CB w PL 8)
HAncur
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 695
Dołączył(a): 29.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) HAncur » 23.06.2010 15:12

Na początku czerwca jechaliśmy przez Słowację do Cro i wracaliśmy tą samą drogą 2 tygodnie później. GPS był na szybie, a z lusterka zwisało, co zwisało i nikt się nas nie czepiał.
tomaszc_r4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 29.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomaszc_r4 » 24.06.2010 20:53

HAncur napisał(a):Na początku czerwca jechaliśmy przez Słowację do Cro i wracaliśmy tą samą drogą 2 tygodnie później. GPS był na szybie, a z lusterka zwisało, co zwisało i nikt się nas nie czepiał.
A Ktoś Was zatrzymał i mieliście kontrole??
lechiti
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 09.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechiti » 11.07.2010 13:51

Ciekawe jak może wyglądać taka kontrola kąta widzenia... ha ha.. mnie jak do tej pory nie udało się przekonać pomimo GPS na szybie.. w dodatku mój model do najmniejszych nie należy zatem rzuca sie w oczy..
Stendo
Croentuzjasta
Posty: 304
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stendo » 11.07.2010 14:53

Haweł napisał(a):
Adam Sz. napisał(a):Wszystko ładnie i pięknie, ale ...
Najprościej:
Niech ktoś napisze do Amasady w Bratysławie jak to wygląda ... I wszystko będzie jasne.


Juz napisale z ranka,czekam na info z ambasady,jesli odpowie....



I dostałeś jakąś odpowiedz w tej sprawie ??
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 11.07.2010 19:24

Stendo napisał(a):
Haweł napisał(a):
Adam Sz. napisał(a):Wszystko ładnie i pięknie, ale ...
Najprościej:
Niech ktoś napisze do Amasady w Bratysławie jak to wygląda ... I wszystko będzie jasne.


Juz napisale z ranka,czekam na info z ambasady,jesli odpowie....



I dostałeś jakąś odpowiedz w tej sprawie ??



NIE...cisza,ale jechalem 30.06 i wracalem 8.07...zatrzymywala mnie Slowacka Policja dwa razy i nie bylo problemu z navi do szyby...tak wiec spoko...
Stendo
Croentuzjasta
Posty: 304
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stendo » 11.07.2010 20:02

Haweł napisał(a):NIE...cisza,ale jechalem 30.06 i wracalem 8.07...zatrzymywala mnie Slowacka Policja dwa razy i nie bylo problemu z navi do szyby...tak wiec spoko...



Ja w takim razie wysłałem im ponownie zapytanie. Zobaczymy czy odpowiedzą.
W sobotę wyjazd, ale chyba nie ma co tylko jechąć z navi :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
SŁOWACJA - nowe przepisy - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone