Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

SŁOWACJA - nowe przepisy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.03.2010 20:21

Stary Chorwat napisał(a):Kolejny powód, żeby do Chorwacji nie jeździć przez Słowację i Węgry.

Dla mnie żaden powód - jeżdzę przez SK i H praktycznie od ok. 1997 każdego roku (choć nie zawsze do CRO)
Uważam te opowieści o krwiożerczych glinarzach w SK i H, którzy tylko na to czekają żeby upolować biednego Polaka za bzdury.
A to, że ktoś miał pecha i zabulił nie oznacza, że "wszystkich" na polskich blachach łapia.
Raz w zyciu zapłaciłem mandat w Słowenii - mógłbym się przyłączyć do dyskusji jakie to sk.....z tych słoweńskich policjantów.
Cały problem w tym, że........mieli racje ale "legende" można zbudować i innych straszyć :lol:
Pepe12345
zbanowany
Posty: 328
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pepe12345 » 15.03.2010 20:50

Durne słowackie "kołki"... :( A ja myślałem że takie cuda to tylko u nas się zdarzają...
No nic, mam uchwyt TomToma do iPhone'a
i w zestawie był krążek z tworzywa, który można przykleić do deski rozdzielczej i następnie do niego uchwyt. Sprawdziłem. Można też kupić luzem i po bólu. O tak to wygląda:

http://www.tomtom.com/products/accessor ... Category=5

Nie chciałem sobie nic kleić na desce, bo po jaką cholerę, skoro na szybie jest ok, ale wyjścia raczej nie będzie.
A i Euro wyjdzie taniej. 60 Euro mandatu w porównaniu z 30 pln to dobry przelicznik :)
Aha... zestaw zawiera 2 sztuki (!!!) i łatwo można je usunąć jakby co. Chyba warto ?
Stary Chorwat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stary Chorwat » 15.03.2010 21:34

Piotrek_B napisał(a):
Stary Chorwat napisał(a):Kolejny powód, żeby do Chorwacji nie jeździć przez Słowację i Węgry.

Dla mnie żaden powód - jeżdzę przez SK i H praktycznie od ok. 1997 każdego roku (choć nie zawsze do CRO)
Uważam te opowieści o krwiożerczych glinarzach w SK i H, którzy tylko na to czekają żeby upolować biednego Polaka za bzdury.
A to, że ktoś miał pecha i zabulił nie oznacza, że "wszystkich" na polskich blachach łapia.
Raz w zyciu zapłaciłem mandat w Słowenii - mógłbym się przyłączyć do dyskusji jakie to sk.....z tych słoweńskich policjantów.
Cały problem w tym, że........mieli racje ale "legende" można zbudować i innych straszyć :lol:

Nie mam nic przeciwko Słowakom. Ichniejsz policja robi to co robi policja w każdym innym kraju. W większości wypadków to kierowca jest winien a nie policja. Przewaga policji polega tylko na tym że mogą za te przewinienia ukarać kierowcę.Moja wypowiedź na temat przejazdu przez Słowację i Węgry wynika tylko z tego,że nie lubię tej drogi.
zonatyfacet1
Croentuzjasta
Posty: 244
Dołączył(a): 16.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zonatyfacet1 » 16.03.2010 11:08

W każdym sklepie np. Media Markt czy FeuVert jest pełno uchwytów klejonych do tapicerki lub na kratkę wentylacyjną. Wystarczy troszkę poszukać przed wyjazdem przy okazji wizyty w takim sklepie. Głowa do góry :nice:
erci
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) erci » 07.05.2010 13:29

ja swoj telefon w ktorym mam nawigacje odkad potrzaskalem przyssawke wrzucam do uchwytu na napoj i jakos daje rade ;)
polak potrafi ;)
nie ma sie co pierdolami przejmowac- mysle ze kazdy znajdzie jakies miejsce w swoim aucie w ktorym da rade umocowac swojego pilota na te kilka km w slowacji :)
zycze kazdemu aby jedynie takie utrudnienia mial podczas swojej podrozy 8)
pozdrawiam
jacek gryczewski
Cromaniak
Posty: 1053
Dołączył(a): 07.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek gryczewski » 08.05.2010 11:54

nie polemizuję czy przepis jest mądry czy nie bo jesli został uchwwalony to nam pozostają tylko 2 wyjscia: albo go przestrzegac albo łamać. Wybór nalezy do każdego z nas. Co do zasadności montowania zaczepów, przysawek itp na przedniej szybie to nie wydaje mi się aby słowaccy policjanci szkolili się w specjalnych taktykach by złapac biednego Janka Kowlaskiego i wypisaniu mu super kuponu promocyjnego ( mandatu ) . Tak jak napisał Piotrek B też jeżdzę od 1997 roku i przez Słowacje i Węgry i Austrię i tylko raz zapłaciłem mandat w ...Cro za własna głupotę wię może lepiej nie wystawiac uogólniających opinii.
Toranaga
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 12.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toranaga » 11.05.2010 11:34

Czy ten przepis dotyczy tylko nawigacji, czy również innych urządzeń, np. Telefonów komórkowych?
Czy zabronione jest posiadanie samego uchwytu przyczepionego do szyby?
:?:
Doctor Wu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 246
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doctor Wu » 13.05.2010 19:52

Jeden Słowak na Skyscrapercity odpowiedział na moje pytanie w tej sprawie tak : owszem, montowanie GPSa na szybie było zabronione przez krótki czas, ale zakaz zlikwidowano z powodu jego niedorzeczności.
matrix02
Croentuzjasta
Posty: 198
Dołączył(a): 06.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) matrix02 » 13.05.2010 20:20

Obys miał racje Doctor Wu i bracia Słowacy nie wrabiali nas w kanał.
smer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smer » 14.05.2010 05:16

W odpowiedzi na poruszony przeze mnie na jednym z forów motoryzacyjnych temat GPS-u na przedniej szybce w Słowacji, kolega AdamBo wlepił taki oto link:
http://natankuj.sme.sk/c/5119673/zle-umiestnene-gps-je-na-pokutu.html
Wynika z niego, że nie do końca nie można tego GPS-u wieszać.
Czy ktoś podjąłby się profesjonalnego tłumaczenia?
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 14.05.2010 05:23

smer napisał(a):W odpowiedzi na poruszony przeze mnie na jednym z forów motoryzacyjnych temat GPS-u na przedniej szybce w Słowacji, kolega AdamBo wlepił taki oto link:
http://natankuj.sme.sk/c/5119673/zle-umiestnene-gps-je-na-pokutu.html
Wynika z niego, że nie do końca nie można tego GPS-u wieszać.
Czy ktoś podjąłby się profesjonalnego tłumaczenia?


http://translate.google.com/translate?h ... okutu.html

jak nie przetlumaczy na goraco,to ja mam w firefoxie taki dodatek:
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/5641
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/2444
smer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smer » 14.05.2010 05:40

Pierwsze trzy zdanie z tego tłumaczenia:
"GPS źle umieszczony jest w porządku

Nowy dekret większość kierowców nie bardzo dobry. Uwaga zostanie poświęcona głównie zimą i starych pieczątek. "

Hmm... Translatory są fuj ;)
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 14.05.2010 06:00

sa fuj,ale mozna mniej wiecej zrozumiec...w tym przypadku,policjant bedzie decydowal o kacie widzenia kierowcy przez przednia szybe... :D
smer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smer » 14.05.2010 06:24

Ciekawe co zadecyduje policjant??? (pytanie retoryczne)
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 14.05.2010 06:26

smer napisał(a):Ciekawe co zadecyduje policjant??? (pytanie retoryczne)


pokuta
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
SŁOWACJA - nowe przepisy - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone