Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Slano

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Wiolka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 12.02.2007
Slano

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiolka » 30.08.2008 18:37

Czesc!
Mieszkam w Slano, 30km na polnoc od Dubrovnika. W razie jakis pytan sluze pomoca :).
Pozdrawiam goraco!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.08.2008 19:36

Wiolka napisał(a):Czesc!
Mieszkam w Slano, 30km na polnoc od Dubrovnika. W razie jakis pytan sluze pomoca :).
Pozdrawiam goraco!


I co w tym Slano ciekawego.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.08.2008 20:10

Niewykluczone,że zajrzę w drugim tygodniu września...pierwszy gdzieś między Omisem a Makarską.
Jakieś 2 trikrevetnu sobu mam nadzieję ,że znajdę w Slano...? :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.09.2008 13:35

Byłem,nawet dwukrotnie . :wink:
Do południa zrobiłem zakupy w piekarni.Po południu wracając z Dubrownika skręciłem jeszcze raz chcąc chleb zakupić ale już na amen(t) była zamknieta.
Zażyłem więc tylko kąpieli chłodząc ciało po dubrownickim upale na murach.
A tak ogólnie -kompletnie martwe miasteczko we wrześniu...kilka osób w kafejce,na plaży dosłownie nikogo ani rano ,ani wieczorem...
Nowoczesny hotel też sprawiał kompletnie pustego.
I ta wydzielona,zamknięta plaża hotelowa-okropieństwo.
e.zetka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1316
Dołączył(a): 26.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) e.zetka » 15.09.2008 13:55

Wiolka napisał(a):Czesc!
Mieszkam w Slano, 30km na polnoc od Dubrovnika. W razie jakis pytan sluze pomoca :).
Pozdrawiam goraco!

A może napiszesz coś o tym festynie z pieczeniem baranów?
peligrosa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) peligrosa » 15.09.2008 14:28

hepik napisał(a):Byłem,nawet dwukrotnie . :wink:

A tak ogólnie -kompletnie martwe miasteczko we wrześniu...kilka osób w kafejce,na plaży dosłownie nikogo ani rano ,ani wieczorem...
Nowoczesny hotel też sprawiał kompletnie pustego.
I ta wydzielona,zamknięta plaża hotelowa-okropieństwo.


Byłam raz - w sezonie, w sumie przypadkiem. Totalny spokój, na plaży tylko trochę miejscowych, nie żeby mi to przeszkadzało, można było odpocząć po wizycie w gwarnym Dubrowniku. Umarłabym jednak z nudów, jeśli miałabym spędzić całe wakacje w takiej miejscowości :?
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 25.09.2008 15:04

peligrosa napisał(a):........ można było odpocząć po wizycie w gwarnym Dubrowniku. Umarłabym jednak z nudów, jeśli miałabym spędzić całe wakacje w takiej miejscowości :?


Spędziliśmy w Slano 10 dni, może nie jest to najpiękniejsze miejsce, ale ma swój urok i fajnie się tam wraca po wycieczkach po okolicy, do ciszy i pustawych knajpek. Dobre miejsce jako punkt wypadowy do Dubrovnika, Czarnogóry, na Peljesac . Nam się podobało.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wiolka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiolka » 09.10.2008 20:30

Faktycznie jest tu bardzo spokojne i dlatego tez jest to urokliwe miasteczko, nie ma tu chmary niemieckich czy rosyjskich turystow- co osobiscie bardzo sobie chwale :) Jest to miejsce dla rodzin z dziecmi i doskonale miejsce wypadowe, mozna smialo pojechac stad do Bosni na zakupy, na Korczule, do Czarngory tez jest niedaleko, nie wspominajac o Dubrovniku. Helen to zalezy od preferencji, moze nie jest to najpiekniejsze miasteczko na wybrzezu, ale jak juz pisalam dobrze usytuowane i ja je obozavam :). We wrzesniu jest coraz mniej turystow (glownie holendrzy czy francuzi) dlatego tez jak masz juz dosyc zapelnionego do granic mozliwosci Dubrovnika tutaj spokojnie mozesz zjesc, wypic taniej i lepiej niz w w/w miescie.
e.zetka- to pieczenie baranow to Siđ- swieto patrona Slano, ale przedewszystkim to nie pieczenie baranow tylko jagniat tak dla precyzji. Siđ ma wspaniala otoczke, w tym roku zorganizowano pokaz tancow ludowych z calej chorwacji i nie tylko, zrobilo to na mnie niesamowite wrazenie, wiec wzgledu na slawistyczne ˝zboczenie˝ zrobilam cala dokumentacje tego wydarzenia i chyba uznali mnie za wariatke bo latalam do kazdego i prosilam o zdjecie heh, ale fajnie bylo. Sam Siđ trwa 2 dni, gdzie drugiego dnia picze sie wlasnie jagnieta- szczerze wyglada to strasznie.....obdarte ze skory zwierzaki jeszcze z oczami i zebami brrrr na sama mysl robi sie slabo. Coz jest to jeden wielki bazar, mozna kupic wszystko, poczawszy od butow konczywszy na papugach. Tak czy inaczej jak ktos chce spokojnego wypoczynku, zdala od niemcow to zapraszam serdecznie:)!
e.zetka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1316
Dołączył(a): 26.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) e.zetka » 09.10.2008 21:59

To ja po raz kolejny trafiłam na drugi dzień :? A możesz mi przesłać Twoje zdjęcia które zrobiłaś?
Wiolka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiolka » 09.10.2008 22:10

e.zetka napisał(a):To ja po raz kolejny trafiłam na drugi dzień :? A możesz mi przesłać Twoje zdjęcia które zrobiłaś?


Oczywiscie, nie ma problemu tylko jakbys mogla to podaj mi swoj adres email bo nie mam pojecia jak sie tutaj wkleja zdjecia ;)
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 09.10.2008 23:41

Ja znalazłam takie zdjęcie na panoramio.com http://www.panoramio.com/photos/original/13192099.jpg
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 09.10.2008 23:48

Wiolka napisał(a):
e.zetka napisał(a):To ja po raz kolejny trafiłam na drugi dzień :? A możesz mi przesłać Twoje zdjęcia które zrobiłaś?


Oczywiscie, nie ma problemu tylko jakbys mogla to podaj mi swoj adres email bo nie mam pojecia jak sie tutaj wkleja zdjecia ;)


http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=17681
może to pomoże, a jak nie, to było sporo o tym, jak i w czym (w jakim programie) można wkleić zdjęcia :) "ino" cza poszukać :)
Pozdrówki!!
arturek
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 18.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturek » 12.10.2008 21:50

macie racje nuda - nawet w sezonie (jedyna atrakcja to Hotel Slano, wyprawiają tam jakieś wieczorki kulturalno-towarzyskie). Byłem w tym roku na początku lipca, załapałem się na Bialą Noc - z super gwiazdą Stawrosem, było troszkę śmiesznie, bo odrazu było widać kto turysta/cudzoziemiec, a kto autochton. Miejscowi zrywali się na widok gwiazdy i skali, krzyczeli, itp. Pozostała ludność/turyści patrzyli się tylko po sobie ze zdziwieniem, bo tak naprawdę występy "nie porażały", a trąciły popelinką. Fakt dziadek był OK bo śpiewał chyba całą noc, nie wiem bo około 2 poszliśmy spać.
PS putanko - czy tem ładny hotel już otworzyli????
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.10.2008 22:31

arturek napisał(a):macie racje nuda - nawet w sezonie (jedyna atrakcja to Hotel Slano, wyprawiają tam jakieś wieczorki kulturalno-towarzyskie). Byłem w tym roku na początku lipca, załapałem się na Bialą Noc - z super gwiazdą Stawrosem, było troszkę śmiesznie, bo odrazu było widać kto turysta/cudzoziemiec, a kto autochton. Miejscowi zrywali się na widok gwiazdy i skali, krzyczeli, itp. Pozostała ludność/turyści patrzyli się tylko po sobie ze zdziwieniem, bo tak naprawdę występy "nie porażały", a trąciły popelinką. Fakt dziadek był OK bo śpiewał chyba całą noc, nie wiem bo około 2 poszliśmy spać.
PS putanko - czy tem ładny hotel już otworzyli????


A mnie się piosenki "dziadka" Jasmina Stavrosa podobają :lol:
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 13.10.2008 17:12

Sądząc po wpisach w księdze gości na stronie hotelu, jest on już otwarty http://www.hoteladmiral-slano.com/en/hotel/guest_book , jak my byliśmy w Slano w czerwcu świecił jeszcze pustkami, ale wyglądał na otwarty, oficjalne otwarcie z tego co gdzieś czytałam było jakoś na początku sezonu chyba.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone