Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Śladami miłośników wyspy Hvar

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 26.09.2012 11:54

razpol napisał(a):Dokładnie to samo sobie pomyślałem przeglądając zdjęcia.. :) Nie dość, że takie mieścinki mają klimat, to co dopiero owe domki.. :) Swoją drogą w tym roku obok Grabljów przejeżdżałem, ale nie wjechałem :( Pożarł mnie stres w postaci baby :P


No stres w postaci baby to cię usprawiedliwia :D :D :D ... nie warto zadzierać :D :D :D

Pozdrawiam :papa:
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 26.09.2012 12:09

wdępneliśmy też do Velo G. ale ponieważ młodsze spało sobie smacznie to tak tylko delikatnie się tam obkręciliśmy....miałam podobne wrażenia wymarłe i został jeden staruszek na straży...siedział sobie poniżej kościoła i obserwował świat...strasznie wolny świat bo nic się tam nie dzieje...urocze ale dla nas turystów....

a i też nie lubimy apartamentów przy plaży....Rosohotnica dlatego nie została zgłębiona mimo swego uroku....najlepiej to w ogóle jak jesteśmy sami na plażach...co zawsze zdarzało nam się na innych wyspach - Pag, Cres, Brac a tu oj rzadko rzadko....inna sprawa że odpuściliśmy sobie ekstremalne wyprawy z 2 już dzieci...z Nadią to nawet chciało nam się w Lubenicach na Cresie na plażę schodzić a tutaj woleliśmy jednak coś bliżej :D
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 26.09.2012 13:42

ArliJ napisał(a):.inna sprawa że odpuściliśmy sobie ekstremalne wyprawy z 2 już dzieci...z Nadią to nawet chciało nam się w Lubenicach na Cresie na plażę schodzić a tutaj woleliśmy jednak coś bliżej :D


no z dwójką dzieci i jeszcze z takim maleństwem to i tak Was podziwiam... moja żona miała duużą niepewność czy z trzylatkiem "należy" jechać tak daleko...

Pozdr. :papa:
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 26.09.2012 15:30

ale chyba teraz żona już nie ma wątpliwości?:)

my już byliśmy zaprawieni z Nadią - pierwszy raz jako 11-miesięczniak a drugi jako 2-latka :)
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 26.09.2012 16:05

Po dość intensywnym w zwiedzanie pierwszym tygodniu pobytu na Hvarze drugi tydzień postanowiliśmy spędzić bardziej leniwie... częściej przebywaliśmy przy domku, odwiedzaliśmy plaże w pobliżu sv.Niedzieli, zatokę Lucisce... czas płynął chociaż trochę wolniej i spokojniej... lecz koniec pobytu zbliżał się nieuchronnie... a zostało jeszcze tyyyle do zobaczenia... niestety wszystkiego się nie da... ale mało do tej pory w relacjach wyczytałem na temat półwyspu Kabal i jego zatoczek więc postanowiliśmy poświęcić jeden dzień na wyjazd w tamte rejony...

S1000001.jpg


zobaczyliśmy tam zupełnie inny Hvar od tego, który znaliśmy do tej pory... oraz całą wyspę z zupełnie innej perspektywy...

S1000057.jpg


S1000055.jpg


płasko, równo... mijaliśmy całą masę plantacji, gajów oliwnych...

S1000053.jpg


S1000056.jpg


im dalej na północ tym mniej oznak cywilizacji i coraz bardziej dziko...

S1000048.jpg


S1000005.jpg


S1000002.jpg


może by tak tutaj zjechać do jakiejś zatoczki i wykąpać się?... droga prowadzi w dół...

S1000010.jpg


i tu się kończy...

S1000017.jpg


S1000013.jpg


niestety pierwsza próba nieudana :x :x wygląda mi to na miejsce gdzie do wyspy doprowadzone są przewody energetyczne :x

S1000014.jpg


S1000015.jpg


choć widoczek dosyć ładny...

S1000016.jpg


kolejna próba znalezienia kąpieliska już w przedbiegach odpadła... znowu trakcja elektryczna :x :x

S1000009.jpg


jedziemy dalej... nie zniechęcamy się 8) ... dojechaliśmy do końca drogi... i ...

S1010002.jpg


jakiś tunel?? nic o tym nie wiem... ciekawe... reszta rodzinki już trochę zmęczona i marudząca ale idziemy... ścieżka niezbyt zachęcająca...

S1000026.jpg


widoki naokoło również...

S1000022.jpg


jest zatoczka i plaża lecz...

S1000024.jpg


tutaj raczej nie będziemy się kąpać, choć mogłoby to być ładne, ciekawe miejsce

S1000019.jpg


lecz wszechobecne śmieci wszystko psują :evil: :evil:

S1000021.jpg


odechciało nam się wszystkiego... wracamy do samochodu...
Po powrocie wąską ścieżką wcześniej widziani Czesi na rowerach mocno nas przekonywali, że warto zawrócić i zobaczyć tunel... wskazali drogę... no dooobra pójdziemy...

ścieżka okazała się całkiem sympatyczna...

S1000031.jpg


i widokowa...

S1010004.jpg


S1000032.jpg


DSCF0220.jpg


dochodzimy do końca ścieżki...

DSCF0219a.jpg


S1010005.jpg


i jeeest... wejście do tunelu... 8O

S1000033.jpg


S1000035.jpg


no cóż idziemy wgłąb... zobaczyłem i usłyszałem przelatującego nietoperza... ale... ani mru mru... jakby żonka się dowiedziała nie weszłaby ani kroku dalej... :D :D :D ... zamiast tego kilka słów otuchy z nadzieją na odkrycie jakiegoś wyjścia... i idziemy

S1000042.jpg


zakamarki korytarze... wgłąb podziemia nie wchodziliśmy... bardziej szukaliśmy innych wyjść...

DSCF0223a.jpg


były dwa... które odkryliśmy...

S1000045.jpg


S1000037.jpg


widoki ładne choć miejsca dość osłonięte jak przystało na ich fortyfikacyjne przeznaczenie...

DSCF0225.jpg


murek po samą szyję...

S1000038.jpg


S1010003.jpg


wychodzimy...

S1000043.jpg


S1000041.jpg


mimo wszystko ciekawe doświadczenie... myślę, że warto było się wybrać :) :)

Gdy wracaliśmy promem do Splitu widać było wyjścia z tego tunelu - nasze punkty widokowe :D :D ale o tym później...
Ostatnio edytowano 20.03.2016 16:30 przez mariusz_77, łącznie edytowano 8 razy
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 26.09.2012 16:22

Zmęczeni wracamy do apartamentu... minęliśmy Czechów na rowerach...dzisiaj już pozostanie nam tylko kąpiel w basenie i odpoczynek na tarasie...
choć w drodze powrotnej zauważam ambonę widokową...

Obrazek

moja rodzinka nie chce się ruszać z samochodu ale ja tego nie odpuszczę... :D :D ... wdrapuję się po drabince aby spojrzeć na Kabal z nieco innej perspektywy...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

warto było... a teraz już do domku... :papa: :papa:
Ostatnio edytowano 01.11.2012 20:43 przez mariusz_77, łącznie edytowano 2 razy
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 26.09.2012 17:57

Żałujcie, że odpuściliście sobie Malo Grablije, ale za to macie powód aby jeszcze raz wrócić na Hvar. Malo Grablije to dopiero perełka wśród opuszczonych hvarskich wiosek. Więcej na jej temat będziecie mogli poczytać i pooglądać w mojej relacji, która dopiero się tworzy i już nie długo pojawi się na forum... Pozdravki
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 27.09.2012 09:29

Basik_63 napisał(a):Żałujcie, że odpuściliście sobie Malo Grablije, ale za to macie powód aby jeszcze raz wrócić na Hvar. Malo Grablije to dopiero perełka wśród opuszczonych hvarskich wiosek. Więcej na jej temat będziecie mogli poczytać i pooglądać w mojej relacji, która dopiero się tworzy i już nie długo pojawi się na forum... Pozdravki


czekamy z niecierpliwością

Pozdrawiamy :papa: :papa:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 27.09.2012 09:37

mariusz_77 napisał(a):...Kabal


I tu też nas nie było.
Trochę widziałem w relacji Interseala, ale tunel to już tylko u Was :!:

Basik_63 napisał(a):Żałujcie, że odpuściliście sobie Malo Grablije, ale za to macie powód aby jeszcze raz wrócić na Hvar. Malo Grablije to dopiero perełka wśród opuszczonych hvarskich wiosek. Więcej na jej temat będziecie mogli poczytać i pooglądać w mojej relacji, która dopiero się tworzy i już nie długo pojawi się na forum... Pozdravki


Oj to prawda Malo Grablije jest jedyne w swoim rodzaju. Humac może się schować.
Jestem ciekaw co pokaże Basik. 8O
Ja zaś obiecuję, że i u mnie przyjdzie pora na to miejsce.
I to zarówno za dnia jak i w nocy 8O :D

pzdr :wink:
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 27.09.2012 10:04

longtom napisał(a): Oj to prawda Malo Grablije jest jedyne w swoim rodzaju. Humac może się schować.
Jestem ciekaw co pokaże Basik. 8O
Ja zaś obiecuję, że i u mnie przyjdzie pora na to miejsce.
I to zarówno za dnia jak i w nocy 8O :D

pzdr :wink:


Gdzie Was zagnało do takiej wioseczki w nocy??? 8O

Jestem baaardzo ciekawy również za dnia.

Pozdr :papa:
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 27.09.2012 13:28

Mariusz świetna relacja, fajne zdjęcia.
Po przeczytaniu twojej relacji konfrontacja HVAR : BRAC...60:40
:roll:
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 27.09.2012 13:40

Mariusz mogę ciebie prosić o namiar na twoją kwaterkę, coś czuję, że zawitamy tam w przyszłym roku... :lol:
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 27.09.2012 15:55

ARTUR_KOLNICA napisał(a):Mariusz mogę ciebie prosić o namiar na twoją kwaterkę, coś czuję, że zawitamy tam w przyszłym roku... :lol:
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


Namiar wysłałem, szczerze polecam... naprawdę tam odpoczęliśmy

Pozdrawiam :papa:
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 29.09.2012 13:08

Zbliżamy się do końca naszego pobytu na Hvarze... były to na pewno najpiękniejsze wakacje całej naszej trójki... żal będzie wyjeżdżać :(
W ostatnich dniach zostało nam plażowanie... no i jeszcze odwiedziny i zwiedzanie przepięknego miasteczka jakim jest Vrboska :D :D

Tomek zaliczył plac zabaw i osiołka :D :D

Obrazek

Jakoś wcześniej nie ciągnęło mnie do tego miasteczka lecz po przyjeździe mocno żałowałem tego, że już wyjeżdżamy i nie starczy nam czasu na ponowną wizytę tutaj... :(

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

mojej żonie Vrboska baaardzo przypadła do gustu... myślę, że to dla nas nr 2 zaraz po Starim Gradzie...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

zauroczył nas klimat tej miejscowości... jeszcze inny niż w Starim Gradzie, inny niż w Jelsie... właściwie mam wrażenie, że każde miasteczko na Hvarze ma swój niepowtarzalny urok i klimat... nawet sam Hvar który nas jakoś nie zafascynował ze względu na ilość turystów... Vrboska właśnie jest jego przeciwieństwem w tym zakresie... gdy tam byliśmy mogliśmy się cieszyć tubylczym spokojem, ciszą i niewielka liczbą turystów...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

nawet nie miał kto nam wszystkim zrobić zdjęcia... :(

Obrazek

Obrazek

Obrazek

przez cały pobyt na Hvarze szukaliśmy pamiątek... w naszej kolekcji kubeczków mamy już wyroby z Krety, Korsyki, Tunezji z których pijąc kawkę wydobywają się obłoki wspomnień z tych miejsc...

lecz nie mogliśmy do tej pory znaleźć Chorwackich regionalnych kubków... i wreszcie właśnie we Vrbosce znaleźliśmy sklepik, który spełnił nasze oczekiwania i dzięki niemu mogę teraz pisząc tą relację delektować się smakiem herbatki z Hvarskim miodkiem pachnącym lawendą, w Hvarskim lawendowym kubeczku... :D :D :D

ach jak miło powspominać ten klimacik...

Obrazek

Tomek wyczaił straganik z Hvarskim miodkiem który w sporej ilości wieźliśmy do Polski dla nas samych oraz innych spragnionych "miodożerców"... :D :D :D

Obrazek

jeszcze oliwki dla "oliwkożerców" ... może jakaś kawka z widokiem na palmę...

Obrazek

i czas zwijać żagle...

Obrazek

:papa: :papa:
Ostatnio edytowano 01.11.2012 17:14 przez mariusz_77, łącznie edytowano 2 razy
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 30.09.2012 18:16

Miodożerca dziękuje za relację i miodek.

Nas też najbardziej zauroczył Stary Grat :wink: i właśnie Vrboska, ale nasze serce zostało w Niedzieli!

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Śladami miłośników wyspy Hvar - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone