Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Śladami Kulek ... i nie tylko - CYKLADY 2017

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.02.2018 13:36

Fajna ta czerwona rybka... skałki podwodne także...

Nie pamiętam jakim aparatem robisz podwodne zdjęcia?
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 14.02.2018 13:43

piekara114 napisał(a):Nie pamiętam jakim aparatem robisz podwodne zdjęcia?

Olympus TG-4.
pzdr. :wink:
kulka53 napisał(a):[quote=tiwa"]z Milos odpłyniemy późnym wieczorem

Chyba w ostatnim momencie... widać na fotkach że pogoda ewidentnie się psuje, u Margaretki na Krecie było podobnie, a nas podczas powrotu wyhuśtało jak jeszcze nigdy wcześniej.
I jak się spało na promie? :) . [/quote]
Już trochę czasu minęło i nie pamiętam, żeby trochę więcej chmurek na niebie popsuło nam humory :roll: .
Co innego ze spaniem na promie :oczko_usmiech: . Niestety nie najlepiej wybraliśmy miejsce :? . W miarę wygodne kanapy (można było leżeć), ale dużo światła i telewizory. Myślałem, że ktoś to pogasi, a tu nic :( . Co się przewracałem na drugi bok, to światło raziło po oczach :evil: . Nie oszczędzają energii na tych promach :twisted: .
kulka53 napisał(a): Jakaś nieznana jednostka... choć ceny z Milos jak widzę na wszystkich zbliżone :cool:

Prom Dionysios Solomos należy do znanego greckiego armatora Zante. W środku promu, tam gdzie spaliśmy, jest olbrzymie naścienne malowidło przedstawiające pana o postawie i urodzie amerykańskiego prezydenta (ale nie obecnego :!: ). Myślałem sobie "No, no, ale ten właściciel łajby - czyli Dionysios Solomos - walnął sobie portrecik 8O :oczko_usmiech: ".
Malowidło trochę kiczowate, ale zapadające w pamięć :mrgreen: . Teraz właśnie je sobie przypomniałem i przeczytałem, że ten pan to grecki poeta narodowy, autor słów hymnu Grecji 8O :oops: .
https://pl.wikipedia.org/wiki/Dionisios_Solomos
Foto z Flickra.

Obrazek
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 14.02.2018 13:44

EPILOG

Do Pireusu dopłynęliśmy jeszcze przed wschodem słońca.

Obrazek

Tak jak wcześniej postanowiliśmy na ostatnie zakupy (ser, oliwa, papryka itp.) ponownie jedziemy do Kumanowa w Macedonii. Poprzednio zaparkowałem blisko tamtejszego targu i musiałem nawracać przez wąskie uliczki oraz wykonywać lewoskręty na ruchliwych ulicach :evil: . Tym razem postanowiłem zaparkować w innym miejscu, trochę dalej od targowiska, ale bez dodatkowych "atrakcji" dla kierowcy :D .
Przed nami hale targowe, trzeba tylko uważnie przejść przez ruchliwą ulicę :wink: .

Obrazek

W środku kolorowo, niskie ceny i uprzejmi sprzedawcy :D .

Obrazek

Obrazek

Zaopatrzeni i posileni (niedaleko piekarnia z burkami :) ) ruszyliśmy w dalszą drogę. Jechało się dobrze i na nocleg zatrzymaliśmy się dopiero w Roszke :!: (wg Google przejechaliśmy 1320 km). Warunki znośne (jakby co to miałem plan B :oczko_usmiech: ) i po dobrze przespanej nocy ruszyliśmy do Wrocławia.
Już się przyzwyczaiłem, że na drodze z Budapesztu do granicy słowackiej i od Brna do granicy z Polską jedzie sporo kierowców, którym się bardzo spieszy :twisted: .
Kolejna udana podróż i wypoczynek w Grecji :D . Największym zaskoczeniem na plus była wspaniała pogoda w drugiej połowie września 8) . Nieprzyjemną niespodzianką to, że we wrześniu na Cykladach jest jeszcze sporo :hut: :hut: :hut: i przez to trudniej o tani nocleg :? .
Dziękuję i pozdrowienia dla wszystkich :papa: .
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 14.02.2018 13:51

Huh. Takie papryki to bym brał w ciemno :)
Ostatnio edytowano 14.02.2018 22:05 przez MCR, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 14.02.2018 14:00

tiwa napisał(a):dużo światła i telewizory

To normalka :roll:
Telewizory (jeśli tam są) czasem gasną tylko na górnych, otwartych pokładach.
W środku grają zawsze, czasem są ściszane.
Nam dodatkowo w kość daje klima :? , potrafi być nieźle chłodno. Stąd zawsze bierzemy śpiwory.

Zante na Cykladach? Hmmm... rynek jest jednak zmienny :lol:

Fajny targ 8O

Dzięki za relację :idea: , super podróż do przeszłości :D
I do zobaczenia (oby jak najszybciej) w następnej :cool: :D

:papa:
Poprzednia strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Śladami Kulek ... i nie tylko - CYKLADY 2017 - strona 66
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone