Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Śladami Kulek ... i nie tylko - CYKLADY 2017

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 14.10.2017 18:54

Drogi mają to do siebie , że psują się :wink: , pocieszające jest jednak to , że bywają czasem naprawiane . . .

Krzysztof , przejazd trudną drogą na wakacjach bywa atrakcją samą w sobie , ale rozumiem że nie każdego cieszą , ważne jest żeby trudy drogi wynagradzało to , co na jej końcu , a w tym przypadku tak właśnie było 8)

Czekam na więcej


Pozdrawiam
Piotr
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 14.10.2017 20:36

tiwa napisał(a):Obrazek

Właśnie pokazałam mężowi to zdjęcie ... :mrgreen:
a on na to: tak wiem, planujesz pojechać tam w wakacje :oczko_usmiech:
no niby nie planowałam, ale w sumie czemu nie :oczko_usmiech:
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 14.10.2017 21:48

Ciekaw jestem jak Ci się Ios podobała. Dla mnie z całej trójki była najmniej ciekawa (mimo przepięknej Chory). Uwielbiam spokój na Sikinos (i winnicę ;-) ) i dzikość Folegandros.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 15.10.2017 08:51

Ach, Kalamos.... 8O :roll: :hearts:
Najfajniejsze jak dla mnie plażowe miejsce na Ios (z tych które widzieliśmy).
Złoty żwireczek stamtąd przywieziony wciąż przywołuje wspomnienia i cieszy oko przesypany do dzbanuszka :) .

Ale droga? hmmm, jak dla mnie była zupełnie normalna, chwilami stromawa...Skoda bez problemu dała sobie radę.
Chyba faktycznie musiało się coś popsuć :?
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 15.10.2017 19:11

MCR napisał(a):O, to się musiała droga popsuć, jak byliśmy tam lata temu, to była przyzwoita :)

Nie, nie popsuła się :lol: . Przyzwoita, to mniej więcej podobne określenie jak "średnia" :wink:
piotrf napisał(a):Krzysztof , przejazd trudną drogą na wakacjach bywa atrakcją samą w sobie , ale rozumiem że nie każdego cieszą , ważne jest żeby trudy drogi wynagradzało to , co na jej końcu , a w tym przypadku tak właśnie było 8)
Pozdrawiam
Piotr

O, tak :!: dla mnie jest to pewnego rodzaju atrakcja, ale Ładniejszej to nie cieszy :lol: .
mysza73 napisał(a):Właśnie pokazałam mężowi to zdjęcie ... :mrgreen:
a on na to: tak wiem, planujesz pojechać tam w wakacje :oczko_usmiech:
no niby nie planowałam, ale w sumie czemu nie :oczko_usmiech:

:lol: Nie dziwię się, bo ja aż z wrażenia przystanąłem ... autem i wysiadłem, żeby zrobić tę fotkę :) .
MCR napisał(a):Ciekaw jestem jak Ci się Ios podobała. Dla mnie z całej trójki była najmniej ciekawa (mimo przepięknej Chory). Uwielbiam spokój na Sikinos (i winnicę ;-) ) i dzikość Folegandros.

Chyba Ciebie rozumiem i w dużej części się zgadzam :) , ale gdybym miał wrócić na te wyspy to pierwszym wyborem byłaby Ios, później Folegandros, a na końcu Sikinos :roll: . Obiecuję, że po zrelacjonowaniu tych trzech wysp szerzej uzasadnię swoje zdanie.
kulka53 napisał(a):Ach, Kalamos.... 8O :roll: :hearts:
Najfajniejsze jak dla mnie plażowe miejsce na Ios (z tych które widzieliśmy).
Złoty żwireczek stamtąd przywieziony wciąż przywołuje wspomnienia i cieszy oko przesypany do dzbanuszka :) .

Ale droga? hmmm, jak dla mnie była zupełnie normalna, chwilami stromawa...Skoda bez problemu dała sobie radę.
Chyba faktycznie musiało się coś popsuć :?

Aż musiałem ponownie przeczytać Waszą relację :!:. Mieliście wtedy paskudną pogodę, na Kalamos akurat się poprawiła i nie dziwi mnie, że tak Wam się ta plaża spodobała :roll: :lol: . My w tym czasie (wrzesień 2015 r.) byliśmy na Lefkadzie i w mojej relacji też się "oberwało" temu pięknemu miejscu za kiepską pogodę :mrgreen: .
Droga średnia - mam na myśli ostatnie 200-300 m - (napisałeś "Wgramoliliśmy się po wybojach") trochę kręta, wąska i lepiej żeby nikt z naprzeciwka nie nadjeżdżał :oczko_usmiech: .
Na koniec chcę dodać, że była to pierwsza szutrówka po autostradach i asfaltach :wink: i później tylko dwa razy miałem trudniejsze momenty :? .
pzdr. :wink:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 15.10.2017 19:14

Dzień 2 - A czy są tam rekiny ?

Pn.11.09. Poranki na Ios każdego dnia były bardzo podobne. Śniadanie i pakowanie się na plaże :) . Było też jednak coś extra :mrgreen: . Króciutkie pogawędki z właścicielem Lambrosem, które przebiegały wg poniższego schematu :lol: .
Obopólne "Kalimera" i już dalej w "międzynarodowym angielskim" :wink: :
- Jaka dzisiaj plaża :?:
- .... (Tu padała jej nazwa)
- Ooo, bardzo ładna, dobry wybór :!:
- A czy są tam rekiny :?:
- Nie, nie ma :lol:
Wszytko to okraszone szerokimi uśmiechami :D i czasami dodatkowymi informacjami, że np. najlepszy na zakupy to jest sklep w porcie, a nie te dwa (droższe) w Chorze.
Poprzedniego dnia miała być plaża Ag. Theodoti, a wyszła Kalamos. Dzisiaj (zero wiatru) wybrałem Loretzainę, bo na najbliższe dni zapowiadały się coraz silniejsze zachodnie wiatry :? . Zaliczymy zachodnią część i skupimy się później na pozostałych stronach wyspy :idea: .
Wyjechałem z parkingu w lewo (będąc przekonanym, że to jedyna słuszna droga :mrgreen: ), a tu nawigacja nadaje :evil: "zawróć, jeśli to możliwe". Bujaj się :twisted: , jesteśmy na urlopie :oczko_usmiech: . Jedziemy przed siebie, jest pięknie :D . W końcu przystajemy, trzeba coś wybrać :roll: . Kierunek - północ :!:
Dojeżdżamy i jeszcze ze 100 metrów pieszo dochodzimy w to miejsce :) . Kto był ten wie :wink: .

Obrazek

Widok na parking.

Obrazek

Legendarne - ale czy prawdziwe :?: - miejsce pochówku Homera. Jakby nie patrzeć, krajobrazowo całkiem zacne :) .
W tym miejscu odzywa się prawdziwe przekleństwo Internetu :evil:
"Przecież to widziałeś, ... to co, że na obrazkach. Tam nie ma nic ciekawego" :twisted: :twisted: :twisted:
Ulegam podszeptom, przekonuję Ładniejszą, że można odpuścić ostatnie 200 m.
Mnie bardziej intryguje dojazd na kolejną plażę :roll: . Zawracamy, po 50 m skręcamy w szeroką szutrówkę, która zawiodła nas na nieciekawy (pokryty wyschniętymi wodorostami :( ) kawałek wybrzeża. Wiem jednak, że to nie to miejsce, jakieś 700 m na zachód jest plaża Plakoto i pomimo pewnych obaw (średnio-łatwy stopień trudności :mrgreen: ) dojeżdżamy tam po chwili. Jest dobrze :D .
Rozkładamy nasz plażowy majdan. Na zdjęciu widać drogę którą przyjechaliśmy oraz nasz nowy nabytek. Nadmuchiwana wiatrem plażowa sofa :lol: . Tu akurat pierwszy raz użyta, źle zamknięta (uciekało powietrze), ale po chwili się poprawiliśmy i do końca cykladzkiej podróży Ładniejsza lubiła sie na niej wylegiwać :D .

Obrazek

Snorkować będziemy głównie przy tych skałkach, przy idealnej pogodzie :D .

Obrazek

Więcej meduz nie zauważyłem, ale ta całkiem ładna :) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Małe rybki gryzą skałę,

Obrazek

żeby zostać choć średnimi rybkami :wink:

Obrazek

Obrazek

Tego lepiej nie dotykać,

Obrazek

ale zbliżenie można zrobić :mrgreen: .

Obrazek

Po dnie też coś pływało :) .

Obrazek

Plaża Plakoto(s) podobała nam się bardziej niż Kalamos, bo było ciekawiej pod wodą :) .
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 15.10.2017 19:31

Fajna pogoda. My na grób wybraliśmy się quadem. Wiało tak mocno, że momentami bałem się o urwanie głowy :) a ta plaża fajna, tam nie zjeżdżaliśmy.
Swoją drogą, to chętnie bym wrócił na całą trójkę Iosowo-Sikinosko-Folegrandową. Tylko jakoś czasu brak :(
Może za kilka lat :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.10.2017 19:56

Jak pięknie pod wodą. Nigdy bym nie zgadła, że to meduza 8O
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 20993
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 16.10.2017 21:00

Lekko spóźniony...ale już na bieżąco.
Ekstra te podwodne fotki.

A z tej drugiej beczki...
Co do Robaka to wielka szkoda, że już go nie ma w Poznaniu...ale podpadł NB za to ,że mówił prawdę. Gdyby grał u nas dalej to w tej chwili byśmy mieli minimum 5 punktów przewagi na drugą drużyną w tabeli...a tak mamy dwóch gości, którzy tylko z nazwy są napastnikami...niestety.

Pozdrawiam
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 16.10.2017 21:18

Plażową sofkę też mamy (nawet dwie :) , nazywamy ją jednak nieco inaczej (c...) ze względu na pewne podobieństwo, po nadmuchaniu :wink:. W tym roku używaliśmy ich głównie do wypoczynku na Gochach, ale kupione były z myślą właśnie o wycieczkach na jakieś ciepłe plaże. Kiedyś zapewne wykorzystamy je odpowiednio 8) !

Podwodne fotki... Fajnie będzie popatrzeć u Ciebie, bo u nas w wym roku mizernie było z życiem podwodnym. A nawet gdyby było lepiej, to :mrgreen: aparat zepsuł się, zanim wsiedliśmy na łódkę.
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 16.10.2017 21:38

MCR napisał(a):Fajna pogoda. My na grób wybraliśmy się quadem. Wiało tak mocno, że momentami bałem się o urwanie głowy :) a ta plaża fajna, tam nie zjeżdżaliśmy.
Swoją drogą, to chętnie bym wrócił na całą trójkę Iosowo-Sikinosko-Folegrandową. Tylko jakoś czasu brak :(
Może za kilka lat :)

Czego serdecznie życzę, bo Aleksander tam jeszcze nie był :) .
piekara114 napisał(a):Jak pięknie pod wodą. Nigdy bym nie zgadła, że to meduza 8O

Chyba meduza :roll: , bo nikt jeszcze nie oprotestował tego wpisu :lol: .
ajdadi napisał(a):Lekko spóźniony...ale już na bieżąco.
Ekstra te podwodne fotki.

Dziękuję, ja tam ciągle żałuję, że do wielu relacji nawet nie mam czasu zajrzeć :cry: .
ajdadi napisał(a):A z tej drugiej beczki...
Pozdrawiam

Ech, żeby nasze drużyny skończyły na dwu pierwszych miejscach :P .
pzdr. :wink:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 16.10.2017 21:48

dangol napisał(a):Plażową sofkę też mamy (nawet dwie :) , nazywamy ją jednak nieco inaczej (c...) ze względu na pewne podobieństwo, po nadmuchaniu :wink:. W tym roku używaliśmy ich głównie do wypoczynku na Gochach, ale kupione były z myślą właśnie o wycieczkach na jakieś ciepłe plaże. Kiedyś zapewne wykorzystamy je odpowiednio 8) !

Podwodne fotki... Fajnie będzie popatrzeć u Ciebie, bo u nas w wym roku mizernie było z życiem podwodnym. A nawet gdyby było lepiej, to :mrgreen: aparat zepsuł się, zanim wsiedliśmy na łódkę.

O kurcze, my naszą c... też tak nazywaliśmy :lol: :!: .
Fotek jeszcze parę fajnych będzie :) . Szkoda aparatu :( , mój egzemplarz jak na razie ok.
pzdr. :wink:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 16.10.2017 21:48

Dzień 3 - Na pomoc ! Szybciej bo ... !

Wt. 12.09. W czasie tego urlopu pogodę mieliśmy wspaniałą, w najśmielszych snach nie przypuszczałem, że będzie tak dobrze :!:. W tym dniu miała być słaba bryza z zachodu (ok. 4-5m/s), to oczywistym wyborem jest plaża na wschodnim wybrzeżu, czyli Ag.Theodoti :) . Wg wspomnianej już broszury dojazd bardzo łatwy, z czym się w zupełności zgadzam :lol: .
Na rozstaju dróg drogowskaz nie pozostawia wątpliwości w którą stronę jechać :) . Dzisiaj nie zabłądzę :lol: .

Obrazek

Cofam się kilka metrów i z tego miejsca Ios wygląda naprawdę dobrze 8) .

Obrazek

Ładniejsza pokazuje, że u góry wiaterek niczego sobie :wink: .

Obrazek

Skoro dojazd bardzo łatwy, to jest też trochę ludzi, zwłaszcza pod parasolami.
My mamy swoją parasolkę i możemy zająć miejsce na skraju plaży :) .

Obrazek

Obrazek

Plażę już znamy, ale co kryje się pod wodą :?:
Nie najlepiej, rybek trzeba wyszukiwać :? .

Obrazek

Jakby nie podwodne "syreny" to nie byłoby na czym oka zawiesić :oczko_usmiech: .

Obrazek

Mozolnie poszukujemy śladów morskiej fauny :mrgreen: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie ma jednak co ukrywać, w tym miejscu roślinki i skałki wyglądają lepiej niż rybki i tym podobne :? .

Obrazek

Obrazek

Ale jakoś specjalnie nie byliśmy niezadowoleni. Mieliśmy więcej czasu na ciekawą lekturę i łapanie opalenizny :oczko_usmiech: .
Po powrocie do apartamentu z przyjemnością udaję się pod prysznic, żeby zmyć z siebie morską sól. Z podwójną przyjemnością, bo podoba mi się, że pod prysznicem (odpowiednia powierzchnia) można prawie biegać :D .
Nagle słyszę, jak Ładniejsza woła o pomoc :o . No nie, nie będę wybiegał spod prysznica mokry i goły, bo zobaczyła jakiegoś pajączka, czy innego robaczka :evil: .
Tym razem sprawa była większego kalibru :oczko_usmiech: .
Tutejszy kot dość namolnie i bezceremonialnie domagał się poczęstunku. No cóż, ulegliśmy temu futrzanemu szantażyście, nie chcąc się narażać na "kocią muzykę" w środku nocy :lol: .

Obrazek
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 17.10.2017 16:23

tiwa napisał(a): Szkoda aparatu :( , mój egzemplarz jak na razie ok.


Już naprawiony :) . Duży plus dla serwisu olympusa!
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 17.10.2017 17:27

Świetne te podwodne fotki! :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Śladami Kulek ... i nie tylko - CYKLADY 2017 - strona 58
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone