Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Śladami Kulek ... i nie tylko - CYKLADY 2017

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Południowy Peloponez 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 16.06.2017 20:46

Cześć Aga,
niestety na Peloponezie nie byliśmy na żadnym campingu (tylko apartamenty), ale z tego co pamiętam i widziałem, to camping na Elafonissos był praktycznie pusty i ma niezłe opinie :) .
Bardzo namawiam Was na zobaczenie jaskiń Pirgios Dirou, Mistry, Monemwasji i Elafonisos.
Dziękuję za dobrą opinię o campingu New Triton w Drepano. Może skorzystamy z tego miejsca we wrześniu w drodze na Kithirę :?: . A może jednak popłyniemy na Ios, Sikinos, Folegandros i Milos :roll: . Czas pokaże 8) .
Życzę Wam udanego wypoczynku i fajnych wrażeń :) . Napisz jak było :smo: .
pzdr. :wink:
Aga P.
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 29.06.2015
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Południowy Peloponez 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aga P. » 19.06.2017 09:30

tiwa napisał(a):Cześć Aga,
niestety na Peloponezie nie byliśmy na żadnym campingu (tylko apartamenty), ale z tego co pamiętam i widziałem, to camping na Elafonissos był praktycznie pusty i ma niezłe opinie :) .
Bardzo namawiam Was na zobaczenie jaskiń Pirgios Dirou, Mistry, Monemwasji i Elafonisos.
Dziękuję za dobrą opinię o campingu New Triton w Drepano. Może skorzystamy z tego miejsca we wrześniu w drodze na Kithirę :?: . A może jednak popłyniemy na Ios, Sikinos, Folegandros i Milos :roll: . Czas pokaże 8) .
Życzę Wam udanego wypoczynku i fajnych wrażeń :) . Napisz jak było :smo: .
pzdr. :wink:


Dzięki bardzo za informacje, jak dzieciaki nas nie zamordują za długą drogę :twisted: i już dotrzemy na płd Peloponez..., to na pewno odwiedzimy polecane przez Was miejsca...W jakim terminie byliście na Elafonisos? Jeździcie samochodem? już mnie ssie w żołądku z tęsknoty za Grecją..., a byliśmy tam tylko raz.... :hearts: Wam też udanych i bezpiecznych wakacji... :papa:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Południowy Peloponez 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 19.06.2017 13:40

My jeździmy (jak na razie) tylko samochodem w czerwcu lub wrześniu i jest naprawdę fajnie, ciepło i luźno :oczko_usmiech: . W drugiej połowie sierpnia pewnie nie unikniecie tłoku w popularnych miejscach, ale mając własny samochód można poszukać mniej zaludnione plaże, a atrakcje zwiedzać tuż po otwarciu, albo przed zamknięciem 8) .
pzdr. :wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Południowy Peloponez 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 20.06.2017 09:16

tiwa napisał(a):A może jednak popłyniemy na Ios, Sikinos, Folegandros i Milos :roll: .

Zdecydowanie polecam tę opcję :idea: . Może nieco mniej Folegandros, ale ze względu na stolicę - i tak warto :cool:
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Południowy Peloponez 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 20.06.2017 09:42

Jeśli mniej na Folegandros, to i na Ios bym się nie zatrzymywał dłużej. Natomiast Sikinos - piękna. Alternatywnie - Serifos, Sifnos, Sikinos i Milos :)
Aga P.
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 29.06.2015
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Południowy Peloponez 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aga P. » 20.06.2017 09:57

tiwa napisał(a):My jeździmy (jak na razie) tylko samochodem w czerwcu lub wrześniu i jest naprawdę fajnie, ciepło i luźno :oczko_usmiech: . W drugiej połowie sierpnia pewnie nie unikniecie tłoku w popularnych miejscach, ale mając własny samochód można poszukać mniej zaludnione plaże, a atrakcje zwiedzać tuż po otwarciu, albo przed zamknięciem 8) .
pzdr. :wink:


Jak jeździcie? macie jakieś fajne miejscówki po drodze?my planujemy nocleg gdzieś na Węgrzech, w Macedonii, przez booking, a potem nie wiem czy uda nam się dotrzeć na płd Peloponez, czy zrobimy małą przerwę na Sithonii lub Epirze..., zazdroszczę wakacji w czerwcu, wrześniu, my na razie mamy szkolne dzieciaki, więc odpada...w tamtym roku oglądaliśmy kamulce późnym popołudniem i polecam :hut: , a jak planujecie te wyspy zwiedzać? teraz rezerwujecie promy, czy na miejscu kupujecie i decydujecie gdzie jechać? :papa:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Południowy Peloponez 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 20.06.2017 09:58

Ios poza sezonem nie jest zła :cool: . Stolica całkiem ładna, widokowo też nieźle...a do tego parę pustych, pięknych plaż :)
Natomiast Sikinos - cudowna 8O . Mam nadzieję, że roślinność po pożarze już nieco się odbudowała...
Jak Milos, to i Kimolos, tak na jeden dzień chociaż... :cool:
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Południowy Peloponez 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 20.06.2017 10:03

A jak Sikinos, to obowiązkowo winnica Manali :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Południowy Peloponez 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 20.06.2017 10:19

MCR napisał(a):A jak Sikinos, to obowiązkowo winnica Manali :)

Jedna butelka stamtąd wciąż czeka na jakąś wyjątkowo wyjątkową okazję :D
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Południowy Peloponez 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 20.06.2017 23:11

kulka53 napisał(a):
tiwa napisał(a):A może jednak popłyniemy na Ios, Sikinos, Folegandros i Milos :roll: .

Zdecydowanie polecam tę opcję :idea: . Może nieco mniej Folegandros, ale ze względu na stolicę - i tak warto :cool:

No to postanowione :D i jeśli nic nie popsuje planów, to wyruszymy 8 lub 9 września, żeby jakoś rozsądnie dojechać na prom na Ios.
MCR napisał(a):Jeśli mniej na Folegandros, to i na Ios bym się nie zatrzymywał dłużej. Natomiast Sikinos - piękna. Alternatywnie - Serifos, Sifnos, Sikinos i Milos :)

Trasa już ustalona :wink: , ale uwagi co do zalecanego czasu spędzonego na każdej wyspie zanotowałem. Na pewno też poczytam forumowe relacje z tych wysp, żeby podjąć ostateczne decyzje :idea: .
Aga P. napisał(a):Jak jeździcie? macie jakieś fajne miejscówki po drodze?my planujemy nocleg gdzieś na Węgrzech, w Macedonii, przez booking, a potem nie wiem czy uda nam się dotrzeć na płd Peloponez, czy zrobimy małą przerwę na Sithonii lub Epirze..., zazdroszczę wakacji w czerwcu, wrześniu, my na razie mamy szkolne dzieciaki, więc odpada...w tamtym roku oglądaliśmy kamulce późnym popołudniem i polecam :hut: , a jak planujecie te wyspy zwiedzać? teraz rezerwujecie promy, czy na miejscu kupujecie i decydujecie gdzie jechać? :papa:

Kiedyś zatrzymywaliśmy się na campingu w Roszke, ale teraz szkoda nam czasu, skoro bez problemów dojeżdżamy z Wrocławia do hotelu Petrus w Paracinie (środkowa Serbia). Każdy kierowca musi sam sobie wybrać najlepsze dla niego miejsce postoju :idea: :wink: .
Prom z kontynentu na Ios (pierwsza wyspa) kupię przed wyjazdem. Bilety na promy z wyspy na wyspę będę już kupować na miejscu, i to w miarę szybko, bo później może zabraknąć miejsc na zaplanowany wcześniej termin 8O . Wtedy trzeba będzie wdrożyć plan B, a może i C :lol: . Z relacji Kulek wynika, że podróżowanie greckimi promami zaczyna przypominać rosyjską ruletkę :evil: .
kulka53 napisał(a):
MCR napisał(a):A jak Sikinos, to obowiązkowo winnica Manali :)

Jedna butelka stamtąd wciąż czeka na jakąś wyjątkowo wyjątkową okazję :D

No to ja już okazję mam (niech się nasz jedynak w końcu jakiejś fajnej dziewczynie oświadczy :oczko_usmiech: ), teraz trzeba tylko popłynąć na Sikinos i tę butelkę zdobyć :mrgreen: .
pzdr. :wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Południowy Peloponez 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 22.06.2017 12:14

tiwa napisał(a):później może zabraknąć miejsc na zaplanowany wcześniej termin 8O .

8O
Hmmm, nie spotkaliśmy się nigdy z czymś takim. Zwłaszcza we wrześniu wydaje mi się to mało prawdopodobne :roll:
tiwa napisał(a):Z relacji Kulek wynika, że podróżowanie greckimi promami zaczyna przypominać rosyjską ruletkę :evil: .

To niestety prawda, i w tym roku znów mieliśmy okazję się o tym przekonać.
Chociaż tym razem przyczyną nie były strajki a pogoda :roll:
Na wyspach warto być elastycznym pod względem terminów :D
tiwa napisał(a):trzeba tylko popłynąć na Sikinos i tę butelkę zdobyć :mrgreen: .

Butelka to dodatkowy bonus pobytu, ale sama wyspa jak dla mnie jest wspaniała i mamy z niej sporo dobrych wspomnień, nawet nie patrząc na to że nie całkiem dopisała nam na niej pogoda.

A tak w ogóle to skojarzyłem sobie, że przecież byliście już na Milos :idea: . Do tej pory wspominam opis i zdjęcia z rejsu wokół wyspy, zwłaszcza kolumny Glaronissi 8O . Czyżby sentymentalny powrót? :D
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Południowy Peloponez 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 22.06.2017 16:35

kulka53 napisał(a):
tiwa napisał(a):później może zabraknąć miejsc na zaplanowany wcześniej termin 8O .

8O
Hmmm, nie spotkaliśmy się nigdy z czymś takim. Zwłaszcza we wrześniu wydaje mi się to mało prawdopodobne :roll:

Ja miałem tylko drobny problem, żeby kiedyś wygodnie odpłynąć z Serifos. Utkwiło mi to jednak w pamięci i nie zamierzam zwlekać z kupnem biletów. Poniżej cytat z mojej pierwszej relacji "Cyklady 2014" :) .
"W Livadi za 113 euro kupiliśmy bilety na prom (Agios Georgios :( ) do Pireusu (29.06), bo niestety na Speed Runnera III nie było już wolnych miejsc."
kulka53 napisał(a):Na wyspach warto być elastycznym pod względem terminów :D

Cały czas o tym pamiętam 8) , a w Waszych ostatnich relacjach jest kilka przykładów na ten temat :wink: .
kulka53 napisał(a):A tak w ogóle to skojarzyłem sobie, że przecież byliście już na Milos :idea: . Do tej pory wspominam opis i zdjęcia z rejsu wokół wyspy, zwłaszcza kolumny Glaronissi 8O . Czyżby sentymentalny powrót? :D

Tak :D i postaramy się teraz dojść do Sykii :lol: .
pzdr. :wink:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 10.10.2017 00:18

PROLOG
Na nasze tegoroczne greckie wakacje Ładniejsza wybrała odwiedzony już 3 lata wcześniej Milos, a ja ze swej strony dołożyłem nowości, czyli Ios, Sikinos i Folegandros :) .
Zamieszczona poniżej mapka pokazuje kolejność zwiedzania, wielkość wysp i to, że są w niewielkiej odległości od siebie.

Obrazek

Ponieważ zapowiadał się wyjazd mocno wypoczynkowy, głównie plażowanie :) , to zaopatrzyłem nas w odpowiednią lekturę.

Obrazek

Książki przeczytaliśmy w greckich pejzażach :D , ale już teraz je skomentuję. Mi się bardziej podobało dzieło V.Hislop, a Ładniejszej to co napisała H.Cygler (baby są jednak jakieś inne :oczko_usmiech: ).
Z "Greckiej mozaiki" zapamiętałem greckich uchodźców w Bieszczadach (na to samo zwróciła uwagę Mysza w swojej relacji :smo: ) i to jak bezwzględni armatorzy dorabiają się na morskich katastrofach.
"Pocztówki z Grecji" zaskoczyły mnie w kilku miejscach dość ponurym i mrocznym opisem Grecji i mieszkających tam ludzi :? . Niewątpliwie autorka ma większą wiedzę ode mnie nt. Grecji, ale nie zgadza się to z moim odbiorem tego kraju. Lektura ta jednak wzmogła moją czujność i wyostrzyła zmysł obserwacji.
Na szczęście nie dane nam było doznać jakichkolwiek przykrości i będąc w rejonach turystycznych, wśród ludzi żywotnie zainteresowanych gośćmi z zagranicy, byliśmy ciągle po "jasnej stronie życia" :D .
Pierwszy nocleg był tradycyjnie w Paracinie. Pokój (ze śniadaniem) w hotelu Petrus kosztował tym razem 32 euro :( . Jakiś czeski błąd :mrgreen: , bo rok temu płaciliśmy 23 euro. Nawet się zapytałem Pani, czy mnie poznaje :?:
Tak, pamięta, a cena za pokój to jednak właśnie 32 a nie 23 :?. W hotelu znowu jakaś impreza, tym razem 18-tka tej dziewczyny :) .

Obrazek

My się spieszymy do kantoru wymiany walut, przed którym widzimy na chodniku olbrzymią plamę krwi 8O .
Zdenerwowany właściciel mówi, że kantor nieczynny. Na szczęście trochę dalej ( w ostatniej chwili) dokonujemy wymiany po trochę gorszym kursie, a i tak lepszym niż na granicy :) . Szybka kolacja w znanym nam już barze "Kebabcinica", dobre piwo, niezłe jedzenie i niedrogo.
Następnego dnia, jeszcze przed południem jesteśmy w Macedonii, a konkretniej to w Kumanowie. Tam wymieniamy walutę, tankuję, robimy ostatnie zakupy (oliwki, feta itp.) i sam szybko penetruję pobliski targ. Podoba mi się i już wiem, że w drodze powrotnej zajrzymy tam ponownie razem, na ostatnie zakupy upominków, papryki itp. :mrgreen:.
Kolejny przystanek na granicy z Grecją. Ostatnie tankowanie taniej benzyny i posiłek w restauracji Porta EU, którą kiedyś pochwaliłem :roll: . Tym razem było fatalnie, kelnerka obecna ciałem, ale myślami gdzieś indziej, a panierowany kotlet wieprzowy to twarda, przesolona deska, chyba z przed tygodnia :evil: . Zgrzeszyłem i nie zjadłem wszystkiego :? . Nawet sałatkę szopską zrobiliśmy wczoraj z żoną lepszą na kolację :) niż ta, którą nam tam zaserwowano :!:
Trochę późno dojechaliśmy do portu w Rafinii (właściwie to do Nea Makri) , a ostatni kręty odcinek dojazdowy mocno mnie wykończył. Miałem kilka adresów, ale wzięliśmy pierwszy wolny czyli Nireus hotel za 35 euro. Wygląda to jak kiepski pensjonat sanatoryjny z PRL-u, ale nie miałem siły szukać czegoś lepszego :cry: .

Obrazek

Obrazek

Mocno zmęczeni, ale jutro zaczniemy już właściwy wypoczynek :D .
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13060
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 10.10.2017 05:41

Suuuuper że zaczynasz relację 8)
Ciekawe co tym razem od Ciebie zgapię :lol:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21042
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 10.10.2017 07:53

Oczywiście z chęcią będę zaglądał .Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Śladami Kulek ... i nie tylko - CYKLADY 2017 - strona 56
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone