Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Śladami Kulek ... i nie tylko - CYKLADY 2017

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 19.02.2017 12:53

tiwa napisał(a):Pitigliano na zawsze zapamiętamy z niezwykłego widoku na to miasto z drogi dojazdowej

Obrazek


Fantasticamente 8) .
Zapisałam sobie ;).
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 20.02.2017 00:04

Warto tam przystanąć, bo na zakręcie drogi jest niewielki parking, winiarnia i parę ławeczek :D .
pzdr. :wink:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 20.02.2017 00:06

Sb.02.07. Z kempingu jedziemy kilkanaście minut na parking w Portiglioni. Stamtąd spacerek wzdłuż wybrzeża do plaży Cala Martina (ok.3 km). Właściwie to głównym celem miała być plaża Cala Violina, która jest jeszcze kilometr dalej. Ładniejsza jednak zbuntowała się, a mi samemu później nie chciało się tam iść :? . Podobno tamta plaża prezentuje się lepiej niż widoczna Cala Martina.

Obrazek

Brzeg praktycznie cały usłany wyschniętymi wodorostami :evil: i może dlatego też mało ludzi :?: .

Obrazek

Obrazek

Rybek niewiele :( .

Obrazek

Obrazek

Nic dziwnego, że ludzie wolą "pochodzić po falach" niż snurkować :mrgreen: .

Obrazek

Wracamy do auta tą samą wygodną alejką :) .

Obrazek

Po południu podjeżdżamy do Scarlino. W drodze na zamek widzimy na dole nasz kemping. Właściwie to wyobrażamy sobie gdzie jest, bo go praktycznie nie widać, cały tonie w zieleni :oczko_usmiech: .

Obrazek

Zamek, wielokrotnie później odnawiany, powstał jako twierdza w X wieku. Jego surowy, prosty wygląd świadczy o pierwotnym przeznaczeniu.

Obrazek

Zamek nie jest tak łatwo zwiedzić :? . Obowiązują bilety i ścisłe godziny wstępu. My przyszliśmy za późno :( .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W centrum Scarlino (wąskie uliczki, ścisła zabudowa) jest malutki plac Garibaldiego z ciekawym pomnikiem tego włoskiego bohatera. Próbowałem zrobić zdjęcie, ale ciągle w kadrze miałem knajpiany, reklamowy duuuży parasol :evil: .
Zrezygnowałem i niepocieszony strzeliłem sobie później fotkę z okolic parkingu w stronę morza. Widoczna w oddali wyspa to Elba, miejsce zesłania Napoleona Bonaparte.

Obrazek

Żeby nie kończyć relacji trochę mdłym krajobrazem, zamieszczam scarlińskie kociaki wyczekujące na łakomy kąsek :) .

Obrazek

Wieczorem meczycho :mrgreen: GER - ITA, a następnego dnia długi i męczący (korki przed Brenner i koło Monachium) powrót do domu.
Podsumowanie będzie krótkie :D . Rzym i Sardynia warte są zobaczenia :idea: :lol: :papa: .
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 20.02.2017 02:20

tiwa napisał(a):Podsumowanie będzie krótkie :D . Rzym i Sardynia warte są zobaczenia :idea: :lol: :papa: .

krótkie, ale konkretne. Mogę jedynie powyższe potwierdzić, dodając że Toskania również :) .

pozdrawiam
M
:papa:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 20.02.2017 08:01

tiwa napisał(a):Podsumowanie będzie krótkie :D . Rzym i Sardynia warte są zobaczenia :idea: :lol: :papa: .

To się nazywa zaskoczenie znienacka :lol:
Szkoda że to już...

Inny termin wyjazdu to od razu inne zastane realia, o czym przekonywałem się czytając i oglądając.
Dzięki za sympatyczną relację z fajnymi zdjęciami :idea:

:papa:
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 20.02.2017 11:40

To zakończenie jakoś tak z zaskoczenia... :lol: :wink:

pozdr
W.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 21.02.2017 19:05

tiwa napisał(a): Rzym i Sardynia warte są zobaczenia


Pełna zgoda :) , chociaż powtórki z Sardynii nie planujemy.
Rzym ... nie wiem jeszcze kiedy, ale chciałabym zobaczyć nie tylko wirtualnie...

Jeszcze raz wielkie dzięki za podpowiedzi rybkowych lokalizacji 8)!

A teraz czekam na :idea: Wasz wrześniowy Peloponez.
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 24.02.2017 22:55

Mikeee napisał(a):
tiwa napisał(a):Podsumowanie będzie krótkie :D . Rzym i Sardynia warte są zobaczenia :idea: :lol: :papa: .

krótkie, ale konkretne. Mogę jedynie powyższe potwierdzić, dodając że Toskania również :) .

Dlatego też do spisu treści ( który w końcu sporządziłem :) ) na początku tej relacji dodałem tych kilka naszych ulubionych miejsc w Toskanii :D .
kulka53 napisał(a):Szkoda że to już...
Inny termin wyjazdu to od razu inne zastane realia, o czym przekonywałem się czytając i oglądając.
Dzięki za sympatyczną relację z fajnymi zdjęciami :idea:

Bardzo dziękuję za miłe słowa :D . Inny termin wyjazdu, inne spojrzenie, każda relacja wzbogaca naszą wiedzę o danym miejscu. A jak lubimy popatrzeć na znane nam miejsca :oczko_usmiech: .
janusz.w. napisał(a):To zakończenie jakoś tak z zaskoczenia... :lol: :wink: W.

Ty też nas zaskoczyłeś :lol: . Dziękuję za obecność i wkład w relację :D .
dangol napisał(a):A teraz czekam na :idea: Wasz wrześniowy Peloponez.

Z największą przyjemnością :D (podziwiam Twoją pamięć :o ) zacznę pisać, tylko najpierw zerknę co o południowym Peloponezie pisały Kulki i Margaretka 8) . Może jeszcze którąś z relacji polecacie :?: .
pzdr. :wink:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 24.02.2017 23:05

A ja liczyłam, że pojawi się jednak jakieś dłuższe podsumowanie :oczko_usmiech: .
Dziękuję za piękną wycieczkę po Rzymie, Sardynii i Toskanii. Trzy tygodnie we Włoszech, piękna sprawa 8) .

Do zobaczenia w kolejnej relacji :hut: :papa:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 24.02.2017 23:29

Najlepsze podsumowanie to ten dłuugi spis treści, który sporządziłem na początku relacji :lol: . Robi wrażenie 8O , bo to były cztery tygodnie, czyli jeszcze piękniejsza sprawa 8) 8) .
Dodam, że Rzymianka Joasia ponownie nas zaprasza do Rzymu (może kiedyś powstanie jakiś suplement :roll: ). Pamiętam, że z Sycylii macie wracać przez Rzym (Kwirynał) 8) . Na Sardynii mi najbardziej spodobało się Villasimius, a mojej Ładniejszej La Maddalena. Powrót kiedyś możliwy, ale pewnie znowu trzeba będzie wkomponować naszą ulubioną Saturnię i kawałek Toskanii :lol: .
pzdr. :wink:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 24.02.2017 23:35

tiwa napisał(a):Robi wrażenie 8O , bo to były cztery tygodnie, czyli jeszcze piękniejsza sprawa 8) 8) .

Szczerze zazdroszczę :!:

tiwa napisał(a):Pamiętam, że z Sycylii macie wracać przez Rzym (Kwirynał) 8) .

Przez Rzym na Sycylię dotarliśmy :wink: .


tiwa napisał(a):Powrót kiedyś możliwy, ale pewnie znowu trzeba będzie wkomponować naszą ulubioną Saturnię i kawałek Toskanii :lol: .

Na Toskanię też mam ogromny apetyt :D . Nawet po cichy myślałam, że może w przyszłym roku, ale w przyszłym roku mąż chce wracać na Sycylię :hearts: . Wszystko przez ryanair'a, który uruchamia loty z Wrocławia do Palermo :hut: .
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 24.02.2017 23:38

Teraz przeglądam MCR-a fotki z Peloponezu, znajome miejsca :D . Grecja to niezwykłe miejsce na Ziemi :idea: .
pzdr. :wink:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 24.02.2017 23:46

marze_na napisał(a):Przez Rzym na Sycylię dotarliśmy :wink: .

Ooops :oops: , widocznie mało mi Rzymu Waszymi oczami oglądanemu :mrgreen: .
marze_na napisał(a):Na Toskanię też mam ogromny apetyt :D . Nawet po cichy myślałam, że może w przyszłym roku, ale w przyszłym roku mąż chce wracać na Sycylię :hearts: . Wszystko przez ryanair'a, który uruchamia loty z Wrocławia do Palermo :hut: .

Super :!: :oczko_usmiech: , grunt, żeby się kręciło, tzn. jechało lub leciało :oczko_usmiech: :papa:
pzdr. :wink:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 25.02.2017 09:37

tiwa napisał(a):Podobno na Sardynii są najpiękniejsze plaże w Europie, a wszystkie drogi prowadzą do Rzymu :) .

Tak to się zaczęło.
Najwięcej ciekawych plaż poznaliśmy w Grecji, Sardynia nie przebiła Grecji. Myśmy się nie nudzili objeżdżając dwukrotnie tę wyspę i Wy również a ładniejsza była dzielna dając się ciągnąć w dzikie albo trudniej dostępne miejsca. Ładnie i ciekawie pozowała autorowi relacji a autor przybliżył czytającym kilka wartych odwiedzin miejsc noclegowych.
Było interesująco, fajny pomysł zwiedzania Rzymu z motywem przewodnim, Toskania dla mnie osobiście jest zawsze warta zaglądnięcia, zresztą chyba całe Włochy są tego warte. Gdyby jeszcze słoneczna Italia była taka częściej pewnie i my byśmy robili plany na kilka kolejnych majowych Italii.
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 25.02.2017 18:26

Dziękuję za miłe słowa :D . W pełni się z Tobą zgadzam co do oceny Grecji i Włoch.
Wczoraj był tylko próbny spis treści, bo właściwego nie wysłałem i mi przepadł :( . Zrobiłem to jeszcze raz, a opisywane w kolejności miejsca, pogrupowane są wg stron na których występują. To chyba najbardziej logiczne dla systemu odnośników (linków), który obowiązuje na naszym forum :) .
Jeszcze tylko parę postów i będę mógł rozpocząć relację od nowej strony :idea: .
pzdr. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Śladami Kulek ... i nie tylko - CYKLADY 2017 - strona 50
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone