Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Śladami Kulek ... i nie tylko - CYKLADY 2017

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 16.12.2016 00:43

Całkiem przypadkowo :D i właśnie takie niespodzianki lubię; ale domek był zamknięty :? .
pzdr. :wink:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 16.12.2016 00:44

Wt.21.06.cd. Praktycznie nie było tam plaży, a wyschnięte wodorosty na brzegu skutecznie zniechęciły mnie do ewentualnego wejścia do wody.
Jest to jednak dobre miejsce na spacer, dużo zieleni, interesujące widoki :D .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wróciłem do samochodu, Ładniejszej nie ma :? . dodatkowy spacer, żeby Ją odnaleźć :wink: i zawieźć kilkaset metrów dalej pod taki oset, ... dla krasnoludków :lol: .

Obrazek

Przechodzimy się po pobliskich plażach.
Znowu to paskudztwo na brzegu :( .

Obrazek

Okolica niezła na rowerowe i motorowe przejażdżki :idea: .

Obrazek

Południowy kraniec plaży Is Arutas rozczarowuje :( .

Obrazek

Północna część tej plaży wygląda już całkiem nieźle, ale jak dla nas jest tu za dużo ludzi :? .

Obrazek

Jedziemy dalej, ale nie za daleko 8O . Czy ten znak jest aktualny :?: , trzeba to sprawdzić :idea: .

Obrazek

To przecież da się objechać, jak nie z lewej,

Obrazek

to z prawej strony :!:

Obrazek

Niestety dalej to już chyba tylko czołgiem :roll: , albo rowerem :mrgreen: .

Obrazek

Niemiec też nie ryzykował :) .

Obrazek

Plaża Mari Ermi na wyciągnięcie ręki, ale trzeba było pojechać naokoło :( . Sama plaża nam też nie przypadła do gustu i najciekawsze wydały mi się mostki nad wyschniętym słonym rozlewiskiem.

Obrazek

Obrazek

To chyba jakieś oznaki globalnego ocieplenia :roll: ; jezioro Porcus na którym były flamingi wypatrzone rok temu przez Kulki, jest teraz białe od soli, a flamingów nie ma :( .

Obrazek

Są za to palmy :mrgreen: , też jakby odrobinę wyschnięte :o . Czy może ktoś wie , kiedy na Sardynii jest pora deszczowa :?: :oczko_usmiech: .

Obrazek

Jedziemy w stronę Su Pallosu, gdzie jest "kocia farma" I Gatti di Su Pallosu - Oasi Felina. Nawet chciałem tam zawitać, ale trzeba wcześniej zarezerwować wizytę (okey :) ) i wpłacić nieokreślonej :?: wysokości datek na pielęgnację kotów (daleko od okey :( ). Postanowiłem, że podjedziemy na pobliską plażę, a koty może same nas odwiedzą :mrgreen: :?: . To miejsce (odległe 200 m od kociej farmy) od razu nam się spodobało.

Obrazek

Poszliśmy tylko bardziej w prawo, żeby nie rozsiadać się tuż przy innych, co byli tam przed nami. Nasz, całkiem spory, kawałek plaży :) .

Obrazek

Rozglądam się, wołam "kici, kici", a tu masz babo placek 8O .
Prędzej bym się kosmity w tym miejscu spodziewał :mrgreen: , ciekawe czy miał coś dla kotów :roll: .

Obrazek

Murzyn poszedł, kotów nie ma, no to snurkujemy :D .

Obrazek

Jest płytko, rybek mało, ale i tak nam się podoba. Woda czysta, trawa zielona i można w spokoju odpocząć :D .

Obrazek

Obrazek

Zrelaksowani wracamy na kemping, gdzie telewizor okupuje już Niemiec, czekając na mecz swojej reprezentacji :( . Jedziemy do pobliskiego Torre Grande (jest tam spora wieża z gatunku tych obserwacyjno-obronnych :wink: ) i na długiej nadmorskiej promenadzie szukamy knajpy, gdzie można obejrzeć mecz Polska-Ukraina. Wszędzie Niemcy :evil: , czyżby opanowali wszystkie miejsca :?: . W jednej z restauracji, na tv lecą jakieś teledyski. Młoda para bardziej zainteresowana sobą niż ekranem. Grzecznie się pytam, kelner szuka stacji ... i jest :D .
Piwo, lody, oglądamy mecz, a tu ... wchodzą Niemcy. Oni chcą oglądać swoich :evil: , chwila napięcia :twisted: , kelner na szczęście nie doprowadza do międzynarodowego skandalu :mrgreen: .
Jeszcze raz lody i piwo :oczko_usmiech: , fajni są ci Sardyńczycy :wink: , i nasi też, bo wygrali :D ...
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 16.12.2016 08:28

tiwa napisał(a):Niestety dalej to już chyba tylko czołgiem

Też mieliśmy okazję trafić na tę zaporę :roll: , zarówno w zeszłym roku jadąc z południa na północ (jak Wy) jak i teraz, próbując przedostać się z północy na południe. Nieopodal jest taki spory plac przeznaczony dla kamperów. Tym razem byliśmy już (nieco) bardziej obeznani z tematem i wiedziałem, że można objechać to miejsce polno-łąkowymi dróżkami, kiepskiej jakości ale jednak dużo bliżej było niż asfaltem.
tiwa napisał(a):Nasz, całkiem spory, kawałek plaży :)

Faktycznie byliście tuż obok kociej plaży :) , to zdaje się tam, gdzie te nachylone agawowe kwiaty.
Chyba za gorąco kotom było żeby łazić po nagrzanym piachu... :roll:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 18.12.2016 20:53

Kocia plaża to chyba nawet kawałek za tymi agawami, ale nie chciało nam się tam iść :? .
W tej relacji (choć nieprędko) będą jednak - za darmo :mrgreen: - piękne koty w bardzo ładnym miejscu :) .
pzdr. :wink:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 18.12.2016 20:54

Śr.22.06. Namiot już spakowany i bez żalu opuszczamy ten mało sympatyczny kemping. Jedziemy do Alghero, a po drodze będziemy w S'Archittu i Bosie :) .

Obrazek

Parkujemy w S'Archittu, zabieramy plażowy majdan i idziemy obejrzeć naturalny łuk skalny.

Obrazek

Plaża jest niewielka. Łuk skalny ma wysokość 8 metrów i trochę się naczekałem, zanim któryś z młodzieńców zdecydował się na skok :wink: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pod wodą taki, mało ciekawy "sardyński standard".

Obrazek

Obrazek

Łuk S'Archittu z bliska wygląda imponująco :) .

Obrazek

Na plaży jest całkiem sporo ludzi :o .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wracając do samochodu robię zdjęcie drugiej ciekawej skale, która przypomina nam wieloryba :) .

Obrazek

Przed Bosą nawigacja prowadzi nas krótszą drogą przez Modolo. Widoczny, sympatyczny rowerzysta dzieli się z nami cenną informacją, że ...

Obrazek

mimo wszystko można tędy dojechać do Bosy :roll: .

Obrazek

Ryzykujemy i ... bez żadnych problemów udało się (czyżby drogowcy zapomnieli pozabierać znaki :?: ).
Przed nami, chwalona już na tym forum, Bosa :D ...

Obrazek
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 19.12.2016 00:31

Śr.22.06.cd. Bosa to m.in. zamek Malaspina, kolorowe domki i

Obrazek

jedyna na Sardynii spławna rzeka Temo.

Obrazek

Obrazek

Jesteśmy na moście Ponte Vecchio. Na drugim brzegu widać katedrę, do której wstąpimy na chwilę.

Obrazek

Obrazek

W środku katedry podobają nam się białe marmury tworzące miły, spokojny nastrój :) .

Obrazek

Spacer uliczkami Bosy jest bardzo przyjemny :D .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dochodzimy do kościoła Matki Bożej z Góry Karmel z interesującą fasadą, ale

Obrazek

bardzo przeciętnym wnętrzem.

Obrazek

Drugim mostem wracamy na mniej ciekawą stronę miasteczka, tam gdzie zostawiliśmy auto.

Obrazek

Jeszcze ostatnie spojrzenie na Bosę, zdecydowanie wartą odwiedzenia :) .

Obrazek

Do Alghero jedziemy malowniczą drogą wzdłuż wybrzeża. Przed samym miastem zatrzymujemy się, żeby popatrzeć na to co już minęliśmy i

Obrazek

na to jakim ładnym widokiem wita nas Alghero :) .

Obrazek

Bardzo porządny kemping Village Laguna Blu jest już właściwie za Alghero, w cichej, spokojnej okolicy.
Zostajemy tu 3 noce, płacimy 24*3=72 euro plus 1,8 euro opłaty klimatycznej.
Podoba nam się, że mamy tak dużo przestrzeni dla siebie. Na kolację m.in. pierożki ravioli.

Obrazek

Na następny dzień mieliśmy zaplanowanych kilka miejsc, a ich wybór był zależny głównie od siły wiatru ...
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 20.12.2016 23:41

Czw.23.06. Piękna pogoda, praktycznie bezwietrznie :D . Pojedziemy najpierw do Grotta di Nettuno, a później na plażę Torre del Porticciolo.
Mimo wczesnej pory nie ma już miejsc na małym parkingu i muszę stanąć na drodze, blisko skarpy.

Obrazek

Ładniejsza już się pewnie zastanawia jak daleko zejść w dół, w kierunku jaskini, do której wejście jest na poziomie morza :) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wejście do jaskini Neptuna robi na mnie duże wrażenie. Dobrze, że nie wziąłem pieniędzy, bo chyba bym się skusił :roll: . Paweł (Kulka) stwierdził, że jaskinia Su Mannau zrobiła na nim lepsze wrażenie niż Grota Neptuna. Dlatego też nie żałuję, że ograniczyliśmy się tylko do zejścia (i lekko męczącego powrotu :? ) w to miejsce :) .

Obrazek

Obrazek

Jedziemy na plażę Torre del Porticciolo - plaże :!: , po to przecież jesteśmy na Sardynii :idea: - i śmiało mogę polecić to miejsce. Zwłaszcza kiedy jest ciepło, słonecznie, bezwietrznie, i ludzi też nie za dużo :D . Dobrze, że wzięliśmy prowiant, książki, leżaczek itp. rzeczy które umiliły nam wiele spędzonych tutaj godzin :oczko_usmiech: .

Obrazek

Obrazek z poziomu leżaczka :mrgreen: .

Obrazek

Pod wodą było lepiej :D , niż udało mi się to utrwalić na zdjęciach :?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zadowoleni wracamy na kemping :) .
Czy jutro też będzie tak pięknie jak dzisiaj :?: ...
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 21.12.2016 01:55

tiwa napisał(a):Przed Bosą nawigacja prowadzi nas krótszą drogą przez Modolo.

moja Kryśka też mnie pokierowała z Bosy do Alghero przez Modolo. Bardzo ładna trasa.

Podobnymi ścieżkami chodziliśmy po Bosie 8)
Ciekawe jak się Alghero podobało...

pozdrawiam,
Michał
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.12.2016 07:56

Czyli to co widać na fotkach w jaskini to widoki przed kasą??

Dziwna ta cętkowana meduza... dużo ich było?
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 21.12.2016 11:57

To może ja dołożę 'łuk wieczorny' :D

Obrazek

pozdr
W.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12743
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 21.12.2016 20:33

Skalny łuk był w tym roku bardzo popularny, wszyscy tegoroczni sardyńscy cromaniacy (a przynajmniej ci, co ujawnili swój pobyt na wyspie) byli tam :D

A co do drogi przez Modolo, też właśnie tamtędy dotarliśmy do Bosy.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 21.12.2016 20:52

...żeby było ciekawiej :wink: to kiedy Krzysztof fotografował łuk to ja prawdopodobnie plątałem się wokół baszty na skalnym cyplu... 8O
Bossę oglądaliśmy też 22/06 tyle, że rano, a zdjęcia łuku robiłem w tym samym dniu, ale wieczorem... :!:
Zaraz okaże się, że w Alghero też byliśmy w tym samym dniu... :mrgreen: :hut:

pozdr
W.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12743
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 21.12.2016 20:57

Szkoda, że się nie zdzwoniliście i nie umówili na wspólne winko :wink:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 22.12.2016 00:13

Mikeee napisał(a):
tiwa napisał(a):Przed Bosą nawigacja prowadzi nas krótszą drogą przez Modolo.

moja Kryśka też mnie pokierowała z Bosy do Alghero przez Modolo. Bardzo ładna trasa.
Podobnymi ścieżkami chodziliśmy po Bosie 8)
Ciekawe jak się Alghero podobało...
pozdrawiam,
Michał

Ładna trasa przez Modolo i kręta, z podjazdami; kierowca nie nudzi się :D . Ten sympatyczny rowerzysta, którego zatrzymałem, był dobrze po sześćdziesiątce (tak na moje oko :wink: ) i dawał radę 8O .
Podobne ścieżki, bo i najciekawsze. W Twojej relacji widziałem jednak kilka ładnych miejsc z bocznych uliczek Bosy :) . Trochę żałuję, że nie wjechaliśmy autem na górę, w okolice zamku :( , skąd jest jeden z najciekawszych widoków na Sardynii.
Alghero miejscami bardzo się podobało, ale o tym już niedługo w relacji 8) .
piekara114 napisał(a):Czyli to co widać na fotkach w jaskini to widoki przed kasą??

Dziwna ta cętkowana meduza... dużo ich było?

Tak, pokazałem widok na lewą i prawą stronę (ładnie :D ), a w środku jest kasa i już mniej ciekawie :wink: .

Obrazek

Meduzy są piękne w morzu :D , ale wiadomo, że trzeba na nie uważać :? . Ta była jedyna w tym miejscu. Ładniejsza ją wypatrzyła, sfotografowała i niechcący tak wymęczyła :?: , że później zobaczyliśmy ją wyrzuconą na brzeg i ... nie była już taka piękna :cry: . Meduzy jeszcze spotkaliśmy w innym miejscu i to opiszę w dalszej części relacji.
janusz.w. napisał(a):To może ja dołożę 'łuk wieczorny' :D
W.

Jak tam pięknie i cicho o zmierzchu :) .
dangol napisał(a):Skalny łuk był w tym roku bardzo popularny, wszyscy tegoroczni sardyńscy cromaniacy (a przynajmniej ci, co ujawnili swój pobyt na wyspie) byli tam :D

A co do drogi przez Modolo, też właśnie tamtędy dotarliśmy do Bosy.

Tak, bo to jedno z tych miejsc, które trzeba zobaczyć będąc w tej okolicy :D
janusz.w. napisał(a):...żeby było ciekawiej :wink: to kiedy Krzysztof fotografował łuk to ja prawdopodobnie plątałem się wokół baszty na skalnym cyplu... 8O
Bossę oglądaliśmy też 22/06 tyle, że rano, a zdjęcia łuku robiłem w tym samym dniu, ale wieczorem... :!:
Zaraz okaże się, że w Alghero też byliśmy w tym samym dniu... :mrgreen: :hut:
pozdr
W.

No widzisz, trzeba było zejść z cypla na plażę i ... co to byłoby za spotkanie :mrgreen: . Toby się ludzie dziwowali, że Polacy to jacyś dziwni :o . Śmieją się, krzyczą, poklepują bez powodu :lol: . Teraz sobie przypomniałem, że na plaży S'Archittu byli Polacy :)
W Bosie na moście też spotkaliśmy Polaków (na Sardynii kilka razy, w różnych miejscach), ale się nie ujawnialiśmy, bo nie było takiej potrzeby 8) .
24.06. po południu zwiedzaliśmy starówkę w Alghero. Znowu się minęliśmy :?: :mrgreen:
dangol napisał(a):Szkoda, że się nie zdzwoniliście i nie umówili na wspólne winko :wink:

Szkoda, ale ... co się odwlecze to :oczko_usmiech: :papa:
pzdr. dla wszystkich i dzisiaj kolejnego odcinka nie będzie, bo chciałem spełnić przyjemną powinność i Wam odpowiedzieć :smo:
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Rzym i Sardynia 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 22.12.2016 10:38

tiwa napisał(a):24.06. po południu zwiedzaliśmy starówkę w Alghero. Znowu się minęliśmy :?: :mrgreen:


Oczywiście... :!:
My tam spacerowaliśmy 24/06 ok. godz. 12:30 - 14:30 :) 8O

pozdr
W.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Śladami Kulek ... i nie tylko - CYKLADY 2017 - strona 45
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone