Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Śladami cromaniaków czyli Jeziora Plitwickie i Pag 2014

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014
Śladami cromaniaków czyli Jeziora Plitwickie i Pag 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 27.06.2014 19:52

Witam Was wszystkich.
Na samym początku chciałbym podziękować użytkownikom tego forum za wszelkie informacje, które tutaj umieszczacie, za obszerne relacje z podróży dzięki którym udało się nam wybrać odpowiednie miejsce.
Dzięki Wam drodzy forumowicze udało się nam spędzić wspaniały czas w Chorwacji. Jeszcze raz dziękuję.

Jako, że zasoby tego forum bardzo mi pomogły w planowaniu wyjazdu, chciałbym też dorzucić coś od siebie. Jak sam tytuł wskazuje w tej relacji nie będzie nic odkrywczego, poruszałem się szlakami przetartymi przez użytkowników tego forum. Niech ta relacja będzie takim małym podziękowaniem ode mnie dla Was.

Zanim zaczniemy naszą chorwacką podróż chciałbym uprzedzić, że nie jestem zbyt dobrym pisarzem, fotografem też nie :) choć zdjęć napstrykałem blisko 3000, co z tego wyjdzie ocenicie sami. Chcę po prostu wrzucić kilka fotek może ktoś tak jak i ja skorzysta na tym.

Tak więc zapraszam wszystkich:)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 27.06.2014 20:01

Z dziką rozkoszą przyjmuję zaproszenie i czytam uważnie. :D
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 27.06.2014 20:02

Jutro postaram się wrzucić kilka fotek i opisać nasze pierwsze dni na wyspie, dzisiaj muszę jeszcze przejrzeć zdjęcia i zdecydować, które wrzucić, a jak wcześniej napisałem będzie w czym wybierać, prawie 3000 zdjęć. :)
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 27.06.2014 20:02

Druga! :D

Pisz i wklejaj amatorskie zdjęcia. Plitwice chętnie powspominam, a na Pag popatrzę pod kątem planów na przyszłość :) :)
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 27.06.2014 20:40

15.06.2014
Dzień 1
Auto spakowaliśmy wieczorem, żeby rano nie tracić czasu. Godzina 7.00 wyruszamy z okolic Monachium nasz cel Jezerce nieopodal Jezior plitwickich.
Jedziemy pełni obaw, a obawy te związane są z prognozą pogody jaką przewidywano na czas naszego pobytu, tak to mniej więcej wyglądało:


Obrazek

Jak sami widzicie nie zapowiadało się zbyt kolorowo.

Nasze obawy pogłębiły się już w Austrii, gdzie bardzo się pochmurzyło.

Obrazek

Obrazek

Po około 8 godzinach jazdy mimo ciemnych chmur udało nam się dotrzeć suchą stopą do Chorwacji.
Po przyjeździe zameldowaliśmy się w naszym apartamencie i poszliśmy na kolację do pobliskiej knajpki.

Po kolacji jeszcze meczyk trzeba było obejrzeć i z nadzieją na lepszą pogodę poszliśmy spać.
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1886
Dołączył(a): 23.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 27.06.2014 20:48

mszkudlarek36 napisał(a):Nasze obawy pogłębiły się już w Austrii, gdzie bardzo się pochmurzyło.

Jak to zwykle w Austrii.
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 27.06.2014 21:20

Czekam na CD:)
robert39
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert39 » 27.06.2014 21:21

przyjmuję zaproszenie i siadam :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.06.2014 21:37

z_byszek napisał(a):
mszkudlarek36 napisał(a):Nasze obawy pogłębiły się już w Austrii, gdzie bardzo się pochmurzyło.

Jak to zwykle w Austrii.


Austria ma to coś w sobie :wink:
alycja
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 28.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) alycja » 27.06.2014 21:46

To i ja dołącze interesuje mnie wszystko co dzieje się w 2014 w Cro :)
rbandula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 17.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbandula » 27.06.2014 21:57

I ja czekam na dalszy ciąg relacji :) !
Zytek20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 14.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zytek20 » 27.06.2014 22:13

I ja czekam z niecierpliwością na relację, bo Pag powita nas w sierpniu, a Plitvice zaliczyliśmy w zeszłym roku - może i ja dorzucę z nich parę fotek;) ot tak dla porównania:)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 27.06.2014 22:52

Ja również z chęcią popatrzę na Twoją relację :D
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 28.06.2014 09:41

jak Pag, to nie mogę się spóźnić... :lol: jeszcze tylko...20 Ddw!!!, co prawda do Pagu ciut więcej 8)
dawaj fotki :oczko_usmiech:
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 28.06.2014 16:38

Dzień 2
Wstajemy wcześnie rano, gdyż do godziny 10 musimy zwolnić nasz pokój. Niestety dzieje się to czego bardzo się obawialiśmy. Za oknem pochmurno, pada deszcz i w dodatku jest bardzo zimno, termometr a aucie pokazywał 11 stopni 8O .

Tak to mniej więcej wyglądało.
Obrazek

Jednak pogoda nam nie straszna ubieramy się ciepło, kurtki przeciwdeszczowe też są więc można ruszać na podbój Jezior.

Chwile po godzinie 10 stoimy już pod kasami, przestało padać, ale nadal jest pochmurno i zimno. Szybki rzut oka na mapę parku i wybieramy naszą trasę. Początkowo wybraliśmy trasę B, która miała nam zająć od 2 do 4 godzin, jednak po wejściu do parku i zobaczeniu pierwszych wodospadów szybko zmieniliśmy zdanie i poszliśmy trasą C. Pokonanie tej trasy zajęło nam niecałe 6 godzin.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po około 6 godzinach zadowoleni i lekko zmarznięci wypiliśmy kawkę i mogliśmy ruszyć już do głównego celu naszej wyprawy, Mandre wyspa Pag.

Obrazek

No to w drogę.
Gdy opuściliśmy teren parku rozlało się już na poważnie, wycieraczki ledwo nadążały odprowadzać wodę. Taka pogoda towarzyszyła nam już do samego Mandre.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po około dwóch i pół godzinie jazdy( momentami autostradą musieliśmy jechać 70km/h, deszcz nie pozwalał jechać szybciej) jesteśmy w Mandre. Rozpakowujemy manatki i wyruszamy na mały rekonesans.
Tak minął nam drugi dzień w Chorwacji

W następnym poście powrzucam kilka fotek Mandre. Na razie to wszystko:) pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Śladami cromaniaków czyli Jeziora Plitwickie i Pag 2014
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone