Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Skuter w Chorwacji ???

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Emilek
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 23.07.2002
Skuter w Chorwacji ???

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emilek » 30.07.2002 11:20

Cześć!

Mam kilka pytań dotyczących skuterów w Chorwacji. Jestem zapalonym skuteromaniakiem z Łodzi i chciałbym się dowiedzieć czy są popularne w Chorwacji :?:
- czy są ogólnodostepne wypozyczalnie skuterów w Chorwacji :?: (interesuje mnie wyspa Brać, bądz okolice).
- jeśli są, to w jakiej cenie wacha się wypożyczenie takiego bzyka :?:
- jakie to są skuterki :?: (chodzi mi o ich stan techniczny)

Udanych wakacji

Emil :D

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
#gg: 2003340

P.S: Odwiedzcie www.skutery.net -> super stronka o skuterach :D
Mariusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 316
Dołączył(a): 19.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz » 30.07.2002 18:02

Emilek napisał(a):czy są ogólnodostepne wypozyczalnie skuterów w Chorwacji :?: (interesuje mnie wyspa Brać, bądz okolice)

Są. W większości miejscowości turystycznych jest co najmniej jedna.
Emilek napisał(a):- jeśli są, to w jakiej cenie wacha się wypożyczenie takiego bzyka :?:

Przykro mi - nie mam bladego pojęcia :(
Emilek napisał(a):- jakie to są skuterki :?: (chodzi mi o ich stan techniczny)

Najczęściej włoskie Piaggio. Stan techniczny - nie wiem. Wyglądają w każdym razie O.K. (ale wiesz, jak to oceną "na oko"). Jeżeli nie są w miarę młode (a na takie wyglądają), to są co najmniej zadbane (tak pod względem technicznym jak i wizualnym).
Natomiast nie wiem, czy znajdziesz w sierpniu "wolny egzemplarz". Byłem w czerwcu w Omisie i już wtedy było sporo chętnych na wypożyczony skuterek...
Emilek napisał(a):Udanych wakacji

Ja niestety już po :cry:
Ale wzajemnie (tzn. udanych !)
Pozdrawiam,
njal
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 07.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) njal » 30.07.2002 21:54

najczęściej można spotkać młode ładne dziewczyny
Emilek
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emilek » 31.07.2002 07:37

Cześć!

Dzieki Mariusz za info w sprawie skuterków, właśnie o taką mi chodziło.

Emilek napisał(a):- jakie to są skuterki :?: (chodzi mi o ich stan techniczny)

Najczęściej włoskie Piaggio. Stan techniczny - nie wiem. Wyglądają w każdym razie O.K. (ale wiesz, jak to oceną "na oko"). Jeżeli nie są w miarę młode (a na takie wyglądają), to są co najmniej zadbane (tak pod względem technicznym jak i wizualnym).
Natomiast nie wiem, czy znajdziesz w sierpniu "wolny egzemplarz". Byłem w czerwcu w Omisie i już wtedy było sporo chętnych na wypożyczony skuterek...
Emilek napisał(a):Udanych wakacji

Ja niestety już po :cry:
Ale wzajemnie (tzn. udanych !)
Pozdrawiam,[/quote]

Hmm, tylko szkoda, ze jest tam Nimi (skuterami) takie zainteresowanie, bo z tego co napisałeś to sobie chyba nie pojezdze. Ale coż w końcu jade na urlop, a nie po to by ganiać na jakims bzyku po Chorwacji (chociaż mogłoby byc fajniej)

Pozdrawiam :papa:

Emil 8)
sp5xsc
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 28.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) sp5xsc » 05.08.2002 11:15

W miejscowosci Vodice skutery staly przy deptaku i wypozyczenie kosztowalo o ile pamietam:
1godzina - 50Kn
1doba - 250Kn

Byly oczywiscie takze wartosci posrednie za 2,3,4,5,6,12 godzin
Ciekawostka dla mnie byly hulajnogi z silnikiem spalinowym.
Nie wiem natomiast czy je takze mozna bylo wypozyczyc.
Dane z ostatniego tygodnia lipca.
andriej
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 121
Dołączył(a): 06.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) andriej » 06.08.2002 21:08

W Dubrovniku, w wypozyczalni nie w samym centrum doba kosztowala 200Kn . Na oko to byly nowki.
Tuszpas
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 18.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tuszpas » 12.08.2002 08:15

Emilek napisał(a):Cześć!

Mam kilka pytań dotyczących skuterów w Chorwacji. Jestem zapalonym skuteromaniakiem z Łodzi i chciałbym się dowiedzieć czy są popularne w Chorwacji :?:


Bedac na wyspie Ciovo oraz w Trogirze mialem wrazenie ze skutery byly najpopularniejszym srodkiem lokomocji. Jezdzili nimi glownie "tubylcy", ale turysci rowniez mogli je bez problemow wypozyczyc. Nawiasem mowiac piekny widok - opalona dziewczyna jadaca skuterem w stroju bikini. Niestety juz wrocilem :cry:

Pozdrawiam:
Marek
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
andriej
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 121
Dołączył(a): 06.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) andriej » 12.08.2002 11:30

Jeszcze piękniejszy widok to 2 opalone dziewczyny w bikini na skuterze.
Tuszpas nie przypominaj mi ! :twisted:
Emilek
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emilek » 19.08.2002 10:37

Cześć!

To lubie odpowiadać na własne pytania :)
Wróciłem dopiero co z urlopu w miejscowości Supretar na wyspie Brać. Co się tychy Chorwacji to moge określić, że jest tam super jeśli chodzi o klimat i ciekawe miejsca.
No ale wracając do tematu skuterów, to:
- miejscowość mała, niestety nie wiem ilu mieszkańców, ale dużo turystów, a w centrum 5 (pięć) ogólnie dostepnych wypożyczalni skuterów, rowerów i samochodów;
- ceny od 150 do 200 kun za dobe, niestety nie pamietam cen za wypozyczenie na kilka godzin, lepiej wziąść sobie skuterek na cały dzień i pozwiedzać wyspe, a jest co zwiedzać;
- stan techniczny na ogół dobry albo b. dobry, bo są to skutery prawie nowe z tego co widziałem, dbają aby były sprawne skutery. jedyną wadą są widoczne ślady "szlifów" na niektórych egzemplarzach;
- cechą charakterystyczną jest to, że w danej wypożyczalni dominuje jeden model skuterów i tak np: Gillera Stalker, Piaggio Typhoon, Malagutti Ciak albo Piaggio Liberty.

Sam miałem sobie pozyczyć skuter na cały dzień, żeby zwiedzić wyspe, ale na ten dzień kiedy zaplanowałem sobie wypożyczenie, pogoda była taka sobie nad ranem jak na Chorwacje. Póżniej się ładnie wypogodziło i troche żałowałem, ale przynajmniej opalałem się jeden dzień więcej.

Zresztą modele tych firm oraz Yamahy są najbardziej popularne wśród Chorwatów do codziennej jazdy, tylko tyle, że większość z Chorwatów posiada 8O 125, 150, 200 lub 250 ccm skutery i w dodatku jeżdzą bez kasków (na motorach też). Poprostu szczena mi opadła, a ślinotok na sam widok miałem do końca pobytu. No cóż cieplejszy klimat, to i więcej skuterów.
Jedno co jeszcze jest ważne, to to, że kiedy ktoś przeciska się skuterem w korku pomiędzy samochodami, to nikt z jadących samochodem nie ma do niego pretensji i nie trąbi na niego, ani nie wykrzykuje i wyzywa tak jak to jest na naszych drogach. Zresztą trąbienie na jakieś inne pojazdy w Chorwacji jest rzadkością, sam widziałem sytuacje gdzie sam bym ulżył sobie klaksonem bez pardonu, a Chorwat/ka tylko się miło usmiechnął/a.

Także jeśli ktoś chce jechać do kraju gdzie są popularne skutery to polecam Chorwacje, nie zawiedzie się napewno.

Emil -> skuteromaniak z Łodzi
andriej
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 121
Dołączył(a): 06.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) andriej » 19.08.2002 12:56

Emilek napisał(a): Zresztą trąbienie na jakieś inne pojazdy w Chorwacji jest rzadkością, sam widziałem sytuacje gdzie sam bym ulżył sobie klaksonem bez pardonu, a Chorwat/ka tylko się miło usmiechnął/a.


To mnie zaskoczyłeś tą opinią. Według mnie Chorwaci trąbią na wszystko i wszystkich. Na początku mnie to bardzo stresowało.Później się przyzwycziłem. Chorwaccy kierowcy trąbili na przykład kiedy zaczynali wyprzedzać, albo pozdrawiali znajomych. Ciągle ktoś trąbił. Mówię o kierowcach lądowych. Może na wyspach są inne zwyczaje.
Emilek
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emilek » 19.08.2002 13:10

andriej napisał(a):
Emilek napisał(a): Zresztą trąbienie na jakieś inne pojazdy w Chorwacji jest rzadkością, sam widziałem sytuacje gdzie sam bym ulżył sobie klaksonem bez pardonu, a Chorwat/ka tylko się miło usmiechnął/a.


To mnie zaskoczyłeś tą opinią. Według mnie Chorwaci trąbią na wszystko i wszystkich. Na początku mnie to bardzo stresowało.Później się przyzwycziłem. Chorwaccy kierowcy trąbili na przykład kiedy zaczynali wyprzedzać, albo pozdrawiali znajomych. Ciągle ktoś trąbił. Mówię o kierowcach lądowych. Może na wyspach są inne zwyczaje.


Sam widziałem na własne oczy jak nie jeden skuterzysta jechał środkiem drogi nawet po ciągłej lini w mieście (Split, Dubrownik, Trogir) aby za chwile wjechac w luke pomiędzy jadącymi, hamującymi bądż dopiero co ruszającymi samochodami. Nie było to wcale traktowane przez kierowców jako wymuszenie i nikt do nikogo nie miał pretensji. Widocznie Chorwaci oprócz samochodów posiadają także różnorakie jednoślady i wiedzą co to jest uprzejmość na drodze w stosunku do takich pojazdów. Wszystko to odbywało się oczywiście z zachowaniem miniumium ostrożności.
Moge się oczywiście mylić w swojej opini, bo byłem tam raptem 9 dni, z czego większość czasu spędzałem na plaży, ale to co widziałem to rzetelnie opisałem nie wciskająć nikomu kitu

Pozdrowienia
Emil
#gg: 2003340
Bruno
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 05.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bruno » 19.08.2002 13:10

Mam podobne odczucia do "Andrej". Chorwaci klaksonu używają częściej niż świateł. A trąbienie jadąc w korku to chyba narodowy zwyczaj w Chorwacji
Pozdrawiam
robertkraków
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 17.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertkraków » 19.08.2002 14:30

co do skuterków to ja wypożyczałem w Bibinje koło Zadaru. wypożyczalnia jest na terenie portu koło stacji benzynowej. cena za dobę z tego co pamiętam 200 kun. maszyny piaggio raczej nowe rok prod 2000. w dobrym stanie technicznym.
dowiedziałem się też że nie ma obowiązku używania kasków na skuterach, nawet na drogach głównych, osobiście jednak nie polecam.
Tuszpas
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 18.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tuszpas » 20.08.2002 06:15

andriej napisał(a):
Emilek napisał(a): Zresztą trąbienie na jakieś inne pojazdy w Chorwacji jest rzadkością, sam widziałem sytuacje gdzie sam bym ulżył sobie klaksonem bez pardonu, a Chorwat/ka tylko się miło usmiechnął/a.


Chorwaccy kierowcy trąbili na przykład kiedy zaczynali wyprzedzać, albo pozdrawiali znajomych. Ciągle ktoś trąbił. Mówię o kierowcach lądowych. Może na wyspach są inne zwyczaje.


Zgadzam sie - w Chorwacji istnieje jakas umowna i bardzo czesto stosowana forma pozdrawiania wlasnie klaksonem. Mozna sie szybko do tego przyzwyczaic. Zgadzam sie rowniez z tym, ze jezeli ktos rzeczywiscie przekracza przepisy drogowe to najczesciej traktuje sie go z przymrozeniem oka :wink:

Pozdrawiam:
Marek
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Melek
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 19.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Melek » 21.08.2002 10:39

Ja skuterek wypozyczylem w miejscowosci Baśka na wyspie KRK, cztery godzinki przyjemności kosztowaly 120 kn, a doba 200 do tego limity kilometrow , przy 4 godz. 30 km za kazdy nastepny kilometr 1kn , na dobe 70 km za kazdy nastepny 1kn.Skuterki to peugot-y calkiem fajne tylko w moim trzeba bylo zapalac go na kopke, no i nie dzialaly swiatla mijania, troche problemow mielismy z tylnymi chamulcami , zas przod brzytwa ( przekonalem sie na wlasnej skurze).Milego wypozyczania.

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone