Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Skrót z Bratysławy do Gratzu z pominięciem Wiednia

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
waldi-ia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 26.03.2008
Skrót z Bratysławy do Gratzu z pominięciem Wiednia

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldi-ia » 02.04.2011 23:01

Witam.
Jadąc w 2008 r z Chorwacji do Polski zauważyłem przed Wiedniem, drogowskaz wskazujący drogę z Gratzu do Bratysławy z pominięciem Wiednia , pojechałem oczywiście przez Wiedeń ponieważ zaplanowaliśmy sobie obiad w "restauracji Mc Donalds" , po przekroczeniu granicy austriacko - słowackiej widziałem podobny drogowskaz w stronę Gratzu , czy ktoś korzystał z tego objazdu , jak przedstawia się ta trasa ? Pytam bo w tym roku jadę do Śibenika i zastanawiam się czy nie skrócic sobie trasy.Podczas poprzedniego wyjazdu do Cro jechałem przez Czechy i ostro się zawiodłem (remonty, przebudowy dróg) i dlatego w tym roku jadę przez Słowację , korzystałem w 2009 roku częściowo z tej trasy jadąc do Bułgarii , (byłem bardzo zadowolony chodzi o odcinek do Bratysławy).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.04.2011 23:29

nie wiem jak jechałeś z Gratzu przez Wiedeń do Bratysławy, chyba nie przez centrum Wiednia??
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 03.04.2011 07:09

Z tego co wiem to od zeszłego roku jest otwarta obwodnica Wiednia,co prawda jadąc w tamtą stronę władowałem się w centrum lecz wracając poleciałem obwodnicą.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 03.04.2011 07:20

Z Bratysławy można polecieć nad jeziorem Neusiedler See (bardzo malownicze widoki swoją drogą)
i potem kombinować lokalnymi drogami przez Pinkefeld i Gleisdorf,
natomiast chyba jednak lepiej jest pojechać Wiener Außenring Autobahn, omijając miasto. Ruch zależny od pory dnia, ale, w zasadzie, tylko w okolicach Wiednia.
To chyba najwygodniejsza opcja Bratysława - Graz.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 03.04.2011 08:02

Kilkakrotnie (chyba 2 razy) jechałem na przełaj tj. z Bratysławy na skróty wedle mapy. Drogi dobre jednak predkość przelotowa moim zdaniem może być mała. Ja jechałem w zasadzie nocą więc pusto ale w dzień :?:
Ja nie polecam, lepiej jest jechać niby przez Wiedeń, mijamy miasto z boku. Jest szybko i komfortowo. Czasowo przypuszczam też szybciej przez (niby) Wiedeń.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 03.04.2011 09:32

Jest oddana nowa, fajna obwodnica Wiednia - droga ekspresowa nr S1 - w przeważającej częsci czteropasmowa, duża częc drogi w tunelach. Jadąc od Bratysławy skręcasz w lewo na wiadukcie za rafinerią Schwechat (ciężko przegapić, bo instalacje przy samej autostradzie). Jechalem w ubieglym roku w obie strony - zero korków, bardzo płynny ruch. Wiednia prawie nie widać.
waldi-ia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldi-ia » 03.04.2011 10:19

Dzięki wszystkim . Nie jechałem przez centrum Wiednia , chociaż żona i dzieci chciały koniecznie pozwiedzac miasto i park rozrywki.
janlewbr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 13.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) janlewbr » 03.04.2011 12:47

Od Jarovce jedziesz A6 na wężle Parndorf [40] zjeżdżasz na A4
w strone Budapesztu po 4 km masz węzeł Neusidler am See nr43
i jedziesz drogą krajową nr 50 . Przy zjeżdzie jest Mc'Donalds .
Drogą nr 50 jedziesz do Eisenstadt tam zaczyna się S31 po 15 km
zjezdżasz na S4 i koło Wiener Neustadt wieżdżasz na A2 .
I oto cały objazd Wiednia . Jakieś 35-55 minut .
Dla szukających noclegu w drodze do Chorwacji .
Odcinek drogi nr 50 obfituje w Gasthaus'y i Rasthaus'y ,
ale niestety nie są tanie .
Ostatnio edytowano 03.04.2011 21:58 przez janlewbr, łącznie edytowano 3 razy
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 03.04.2011 13:27

janlewbr

Parndorf to już chyba A4 :?: Trzeba z A6 w lewo najpierw zjechać, nie na Wiedeń.
janlewbr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 13.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) janlewbr » 03.04.2011 14:32

Już poprawiłem . 8)
A tak na marginesie ,drogę znam prawie na pamieć bo od kilku lat jeżdżę
tą trasą ale w 2010 kupiłem sobie GPS'a i miałem dobrą zabawę
jak jeżdzilem swoimi skrótami przez Austrię i Słowenię
a komputerek się pocił wyliczając nową trasę ,
radził sobie całkiem sprytnie nawet na Słownii słynne omijanie autostrady
i ronda pod Mariborem .
Ostatnio edytowano 03.04.2011 21:51 przez janlewbr, łącznie edytowano 1 raz
Leszek W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 03.04.2011 15:10

Zaletą drogi przez Eisenstadt jest odpoczynek od monotonii autostradowej jazdy, ale czasowo się trochę traci. Jeździłem kilka razy w dzień - był mały ruch, piękne widoczki na winnice i zadbane wioski. Jadąc nocą polecam obwodnicę Wiednia - szybciej i pusto - a wszystko w ramach tej samej winiety.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1536
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 03.04.2011 17:13

Z napisał(a):Z tego co wiem to od zeszłego roku jest otwarta obwodnica Wiednia,co prawda jadąc w tamtą stronę władowałem się w centrum lecz wracając poleciałem obwodnicą.


Ta obwodnica jest otwarta przynajmniej od II połowy sierpnia 2007 - nie wiem też jakim cudem można ją przegapić i pchać się na Wiedeń.
jankowski-uno
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jankowski-uno » 03.04.2011 18:32

http://www.viamichelin.pl/web/Itinerair ... eConso=4.2

Przez Wiedeń czy nie różnica tylko 20 km a czas jest taki sam

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Skrót z Bratysławy do Gratzu z pominięciem Wiednia
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone