Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

sklepy, restauracje oraz zwiedzanie - Pisak i okolice

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
vivianna
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 01.08.2013
sklepy, restauracje oraz zwiedzanie - Pisak i okolice

Nieprzeczytany postnapisał(a) vivianna » 01.08.2013 17:54

Witam,
czy możecie podpowiedzieć coś osobom zielonym w temacie? :)
za tydzień wyjeżdżamy do Chorwacji nasz pierwszy wyjazd, jesteśmy zupełnie niezorientowani.
Z lektury roznych for wiemy już, ze jak restauracje, to nie te przy plaży - te dalsze są tansze i smaczniejsze. Ze jak sklepy to tez wieksze, sieciowe....

ale zadnych konkretow...
możecie polecić jakąś konkretną restauracyjkę w miejscowości Pisak? a moze też jakieś fajne potrawy których warto spróbować w tym kraju?

gdzie w okolicy Pisak'a zrobić zakupy? jest tam jakiś Lidl, czy inna tego typu sieciowka w najbliższej okolicy?

a co do zwiedzania planujemy odwiedzic Split, wodospady Krk i jak nam starczy czasu i chęci (jedziemy na 10 dni i lubimy tez się pobyczyć na plaży ;) ) to Dubrownik i może plażę ZLATNI RAT na wyspie Brac. Ale moze jest blisko coś wartego zobaczenia, nie do opuszczenia? :)

za wszelkie podpowiedzi będziemy OGROMNIE wdzięczni.
tencio
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tencio » 01.08.2013 19:15

Pisak to malutka miejscowosc, wszystkie restauracje w liczbie 2 sa wlasnie przy plazy, ale spokojnie....cenowo taniej niz w duzych miejscowosciach a i jedzenie smaczniejsze! Jest jeszcze kawiarenka z lodami, tez na nadbrzezu. Skleo jest tylko 1... chyba studenac, ale dobrze zaopatrzony we wszystko, jedynie z miesem moze byc gorzej no czasami wiecej chetnych na nie niz towaru. Obok sklepu jest jeszcze sezonowy warzywniak i to by bylo na tyle.nam w zupelnosci wystarczalo. Wieksze zakupy robilismy wlasnie w lidlu w makarskiej, tam byl on najblizej. Jakbys miala jeszcze jakies pytania to smialo, moge pisac tutaj lub na maila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
vivianna
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 01.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) vivianna » 01.08.2013 21:12

chętnie skorzystalibyśmy z podpowiedzi co zjeść, wypić, czego sprobować. Co kupić np grilla...
jadąc w takie miejsce jak Chorwacja chcielibyśmy poprobować tamtejszych specjałów zastępując nimi to co znamy na codzień ;)

i jeszcze moze pytanko odnosnie plaży - jedziemy w połowie sierpnia, więc taki trochę chyba szczyt sezonu. Jak wyglada kwestia dobrego miejsca na plaży? trzeba wcześnie się zbierać by zająć sobie fajne miejsce? ponoć w Pisak są 3 plaże? wszystkie żwirowe, czy jest może choć trochę piasku (dla dzieci ;) )?

jakie inne atrakcje mozemy zapewnić nasym pociechom w samej miejscowości czy najbliższej okolicy?
tencio
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tencio » 01.08.2013 23:05

A propos jedzenia.... w restauracji na parterze villi Porat jedlismy tylko pizze, za to bardzo dobra z piexa opalanego drzewem, w drugiej restauracjii ktora jest rodzinnym interesem( mama kuchary, corka jest kelnerka itp) jedlismy scampi na buzaru, czyli krewetki w sosie pomidorowym z czosnkiem i pieczywko do tego...rewelacja,
polecila nam to wlasnie kelnerka mowiac ze to specjalnosc jej mamy, tak sami jak delikatny bulion rybny. Mozna tez zjesc rybe balin, wszystko swieze, grilowane na twoich oczach. Np krewetki byly tansze o 50 kun niz podobne danie w trogirze ;) .
tencio
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tencio » 01.08.2013 23:09

Plaze sa faktycznie 3, lagodne zejscie do wody i drobniutki zwirek, wiec ok dka dzieciakow, duzy plus to prysznic przy plazy.mu bylismy tam w maju i bylo pusciutko, drugi raz w lipcu i wtedy juz plaze byly dosc obkegane, ake z miehscem i tak nie bylo oroblenu.
Przepraszam za literowki ale pisanie z telefonu dotykowego to masakra dla mnie!
vivianna
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 01.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) vivianna » 03.08.2013 15:00

Dziekuję BARDZO za odpowiedzi :) iterówki mi nie przeszkadzają, bo mi też się często zdarzaja ;)
jeszcze pytanko mam jedno jak wyglada w PIsak'u westia bankomatów?
czytalismy, ze najlepiej brać kartę zamiast biegac po kantorach i wybierać gotówkę z bankomatów... ale sytuacja moze się zmienić, jeśi za bankomatem musielibysmy jeździć po innych miejscowościach ;)
tencio
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tencio » 03.08.2013 15:50

W Pisaku nie ma bankomatu, najblizszy jest w baskiej vodzie
tencio
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tencio » 03.08.2013 15:53

W sklepie mozna placic karta, ale nie wiem jak w knajpkac, bo tam placilismy gotowka
vivianna
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 01.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) vivianna » 03.08.2013 17:05

a kantor jest w Pisaku gdybysmy jednak gotówkę wzieli?
tencio
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tencio » 03.08.2013 17:57

Tak jak pisalem, to malenka miejscowosc, nic pozatym co napisalem tam nie znajdziesz. Wieksze sprawunki i jakies nocne zycie to raczej albo w omisie , albo w makarskiej, ewentualnie w Baskiej vodzie
vivianna
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 01.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) vivianna » 03.08.2013 18:42

tak tez wlasnie myślałam, ale wolalam się upewnic..
więc jako, ze nie ma ani antora, ani bankomatu, to na jedno wychodzi czy w ieszeni będziemy mieć gotowkę (w walucie innej niż Kuny), czy kartę... :)
jeszcze raz dzięki za wszystkie odpowiedzi...
moze jeszcze jaieś pytania sie urodza... ;)
bronto0o
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 04.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) bronto0o » 04.08.2013 19:09

vivianna ja też wybieram się do Pisaka w połowie sierpnia. Czy macie już zaplanowaną trasę? Kiedy wyjeżdżacie i skąd? Jeżeli chcesz, możesz odezwać się na maila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl. Z góry dziękuję za odpowiedź.
vivianna
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 01.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) vivianna » 04.08.2013 21:24

Jedziemy z Wrocławia na Boboszów. Wyjeżdżamy w najbliższą niedziele wieczorem - dokładną godzinę musimy jeszcze uzgodnic z "drugim autem" bo jedziemy na dwa :) ale Polske chcielibyśmy opuscić ok 21, max 22....
ze względu po 1 - na dzieci, po 2 - na chorobę lokomocyjną niektórych ;) chcemy jechać ja najbardziej w nocy bo wtedy ci co chorują to spią i dzieci też, więc nie marudzą ;)
a Ty kiedy się wybierasz i skąd?
bronto0o
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 04.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) bronto0o » 04.08.2013 21:32

Ja też jadę z Wrocławia ale dopiero 18.07 czyli tydzień po Was. Dowiedziałaś się już czegoś szczególnego w związku z trasą lub samą miejscowością? Ja dopiero się zarejestrowałem i dopiero zaczynam się zagłębiać w niektóre tematy :)
vivianna
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 01.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) vivianna » 05.08.2013 13:20

dowiedzialam się tego, co tu na forum widzisz :)
oglądalam kilka filmików na YT żeby popatrzec na drogi w samym Pisak'u. Postanowilismy,z rodzinką (tą z drugiego auta ;) ) że nie omijamy autostrad w Slowenii, tylko jedziemy tak jak nas GPS poprwadzi.
A z tego co rzuciliśmy okiem poprowadzi nas Boboszów - Mohelice - Brno - Wideń - Maribor Zagreb i dalej a1...
jedziemy pierwszy raz, więc nie chcemy "hojraczyć" po drodze, bo nie znamy jej wcale ;) a zależy nam by dotrzeć bez kompikacji...

Pisak na YT wyglada bardzo przyjemnie, plaże też. Mam nadzieję, ze nie będzie dużo ludzi i na plaży się gdzies wciśniemy. Patrzac na fotki jednej z plaż śmialiśmy sie nawet, że jak się rozbijemy - 4 dorosłych i 3 dzieci, to cala plaza nasza, nikt się nie odwazy dolaczyć ;)

Teraz jesteśmy na etapie kompletowania listy i zakupów, początki pakowania :)
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
sklepy, restauracje oraz zwiedzanie - Pisak i okolice
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone