Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sklep bezclowy na lotnisku w Splicie

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
WoYo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 26.01.2004
Sklep bezclowy na lotnisku w Splicie

Nieprzeczytany postnapisał(a) WoYo » 08.06.2004 09:18

Witam.

Wlasnie. Mam pytanie czy na lotnisku znajduje sie taki sklep. Znalazlem na http://www.split-airport.hr/telefoni_en.htm#trgovinska i chcialbym zeby ktos potwierdzil ten fakt :wink: Ewentualnie w jakich godzinach jest czynny i co oferuje.

Pozdrawiam :)
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 08.06.2004 09:37

WoYo napisał(a):Witam.

Wlasnie. Mam pytanie czy na lotnisku znajduje sie taki sklep. Znalazlem na http://www.split-airport.hr/telefoni_en.htm#trgovinska i chcialbym zeby ktos potwierdzil ten fakt :wink: Ewentualnie w jakich godzinach jest czynny i co oferuje.

Pozdrawiam :)
A po coż ci sklep bezcłowy w Splicie ? Wracając nie możesz zrobić zakupów w sterfie wolnocłowej, a dokładniej to właściwie możesz ale ceny dla ciebie będą wysokie na tyle że chyba nie opłaca się tego tachać. A jeżeli lecisz samolotem z Polski do Chorwacji to w polsce na lotniusku możesz zrobić zakupu w strefie dla lecących poza UN
toudee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 748
Dołączył(a): 03.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) toudee » 08.06.2004 12:25

Wracając nie możesz zrobić zakupów w sterfie wolnocłowej, a dokładniej to właściwie możesz ale ceny dla ciebie będą wysokie na tyle że chyba nie opłaca się tego tachać. 8O
.

Oj - chyba już zakupów nie uda się zrobić. Od 01.05.2004 r. dobrze znane wszystkim CRO-maniakom strefy wolnocłowe pomiędzy Czechami i Austrią nie funkcjonują - akcesja do UE.

Darek
kemilia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 30.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemilia » 01.08.2018 09:32

Helo, czy ktoś w tym roku robił zakupy na bezcłówce w Splicie ? Ciekawa jestem, czy można przywieźć jakieś rarytasy na pamiątkę :)
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 06.08.2018 21:21

Nie kojarzę żebym widział gdzieś, łącznie z Izraelem i Londynem, równie drogi sklep "wolnocłowy". W naszym przypadku nie jest wolnocłowy, a jedyny jego plus, to to że znajduje się po przejściu przez security. Lepiej sobie darować.
kemilia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 30.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemilia » 07.08.2018 08:20

Raphael-
w Izraelu to chyba jest najtańszy dutyfree :) Podobnie, jak w Egipcie :)
A czy mogę sobie zabrać do bagażu głównego flaszkę Ballantine’s ?
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 07.08.2018 16:08

kemilia, w Splicie? do rejestrowanego możesz, do podręcznego limit płynów 100 ml x 10,
kupować na "bezcłówce" lecąc z/do Chorwacji nie ma sensu
a w Izraelu... wracając przewiozłem pół butelki wódki i 1,5 l wody w podręcznym - na pewno to było widać na skanerze, ale oni tam nie mają takich durnych limitów.
fish74
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 24.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fish74 » 07.08.2018 16:53

butelka wody 0,5 l bezcłowy w PL - 6 pln , w GR - 3 x 0,8 l - 2,5 e....
kiepski pomysł kupować tam cokolwiek :-)
kemilia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 30.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemilia » 09.08.2018 09:48

Raphael napisał(a):kemilia, w Splicie? do rejestrowanego możesz, do podręcznego limit płynów 100 ml x 10,
kupować na "bezcłówce" lecąc z/do Chorwacji nie ma sensu
a w Izraelu... wracając przewiozłem pół butelki wódki i 1,5 l wody w podręcznym - na pewno to było widać na skanerze, ale oni tam nie mają takich durnych limitów.

Tak, chodziło mi o bagaż rejestrowany:)
Zgadzam się- Izrael nie robi wariactw z przewozem płynów :)
kemilia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 30.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemilia » 09.08.2018 09:50

fish74 napisał(a):butelka wody 0,5 l bezcłowy w PL - 6 pln , w GR - 3 x 0,8 l - 2,5 e....
kiepski pomysł kupować tam cokolwiek :-)

Dlatego Balasia chcę przemycić w bagażu głównym :)
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 09.08.2018 09:59

Ale to się nie opłaca osoby planujące wizytę w państwach Unii Europejskiej na ogół nie mogą liczyć na atrakcyjne ceny w strefie wolnocłowej.Taki zakup staje się opłacalny dopiero jak wybieramy się poza granice UE.
Dlatego jak robi się takie zakupy to pokazuje się bilet bo wtedy są zupełnie inne cenny :papa:

Fish74 jakbyś leciał po za UE to ta woda była by o wiele tańsza :wink:
kemilia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 30.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemilia » 09.08.2018 13:39

czesiu1976 napisał(a):Ale to się nie opłaca osoby planujące wizytę w państwach Unii Europejskiej na ogół nie mogą liczyć na atrakcyjne ceny w strefie wolnocłowej.Taki zakup staje się opłacalny dopiero jak wybieramy się poza granice UE.
Dlatego jak robi się takie zakupy to pokazuje się bilet bo wtedy są zupełnie inne cenny :papa:

Fish74 jakbyś leciał po za UE to ta woda była by o wiele tańsza :wink:

Tak, tak, to już wiem :)
Dlatego przemycę sobie %%% w bagażu głównym.
Z racji,że lecę do CRo, nie będę miała do dyspozycji na miejscu auta- więc odpadają zakupy w większych marketach.

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Sklep bezclowy na lotnisku w Splicie
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone