Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Skad promem na Brać do Bol.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MariuszKA
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 05.05.2010
Skad promem na Brać do Bol.

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszKA » 04.05.2014 10:27

Witam,

na początku czerwca jadę do miejscowości Bol na wyspie Brać.
Skąd lepiej płynąć promem:

Split -> Supetar czy
Makarska -> Sumartin.

Chodzi mi o dogodniejszy dojazd.
Z tego co czytałem to z Supetaru jedzie się przez góry. Nie wiem na ile ta droga jest naprawdę dobra.
Prosiłbym o jakieś rady.

Dziękuję i pozdrawiam
Mariusz
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.05.2014 10:35

Ja w ubiegłym roku byłem w Selcy, czyli praktycznie przy Sumartinie. Płynąłem jednak promem do Split -Supetar. Jadąc z Sumartinu czy z Supetaru masz trochę górek (z Supetaru więcej) no i do Bol też zjeżdżasz trochę z górki :wink: . Droga jak z jednej tak z drugiej strony jest ok.
Trochę opisów dróg na Brač i kilka fotek znajdziesz w mojej relacji.
MariuszKA
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 05.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszKA » 05.05.2014 12:04

Witam,

dzięki za szybką odpowiedź. Daj mi linka do tej relacji.
O góry pytam dlatego bo niestety mam trochę lęk wysokości. Góry zalesione to dla mnie nie problem, ale półki skalne w okolicach Dubrownika to nie dla mnie. Ostatnio bywałem na Istrii - tam poruszałem się bez problemu. Trochę wrażeń było jadąc z Rijeki w dół w stronę Rabać, ale generalnie spokojnie dałem radę.
Czy z Supetaru do Bol droga jest szeroka i bez ekstremów ?

pozdrawiam
Mariusz
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.05.2014 12:56

Tu masz linka do mojej relacji:
bra-2013-czyli-powrot-do-korzeni-t42435.html
Tu kilka fotek ze zjazdu do Bol:
bra-2013-czyli-powrot-do-korzeni-t42435-75.html
Cała drogę możesz sobie zobaczyć na Google SV:
http://goo.gl/maps/97HnE
Jeszcze parę fotek z dróg na Brač mam w domu, jak chcesz to Ci podeślę ;) . Drogi w miarę szerokie, równe jak dla mnie super :oczko_usmiech: :mrgreen: :mrgreen:
MariuszKA
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 05.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszKA » 05.05.2014 17:06

Dzięki za odpowiedź.
Trasa nie wygląda najgorzej. Wezmę ciemne okulary i dam radę :)
Powiedz mi czy warto jechać po drodze do tego muzeum w Krapinie ?
Syn ma 6 lat i wszystko go interesuje, córka - 2 lata.
Jeżeli warto - to ile czasu zajęło Wam to muzeum ?
Może jeszcze jest coś innego po drodze co warto zobaczyć ?
Ja generalnie nocleg mam w Wiedniu u znajomych. Jadę z okolic Tych.

pozdrawiam
Mariusz
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.05.2014 19:12

Zwiedzanie muzeum to ok 1 do 2 godzin. Ciekawie pokazane (multimedialnie), moim zdaniem warto.
Z Tychów do Wiednia masz kawałek :wink: . W ubiegłym roku pierwszy raz jechałem z noclegiem, tylko że zaplanowałem tak że większy odcinek na pierwszy dzień, a na drugi już tylko kawałek. :oczko_usmiech:
MariuszKA
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 05.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszKA » 06.05.2014 10:01

W Wiedniu nocuję u znajomych :).
Przy okazji trochę pozwiedzamy to miasto - co roku jakieś inne miejsce we Wiedniu.
Z Wiednia do Splitu to jakieś 7 godzin - damy radę.
Dziękuję za pomoc.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone