Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Siódmy raz w Stronę Grecji.

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
K2
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 30.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) K2 » 28.04.2015 22:20

steftes napisał(a):
Trasa ma wyglądąć tak jak na mapce. 6 noclegów w Rumunii( Borsa, Suczawa, koło Braszowa, przed wjazdem na Transf. i w okolicy monast Horez)
Trasę Transfogarską - z południa na północ.


Witam, ładna trasa. Zastanawiam się tylko czy na Transalpinę nie powinieneś jechac przez Sybin i okolicę Sebes. Droga w okolicach Voineasa ponoć kiepska.

Pzdr
K2
steftes
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 614
Dołączył(a): 01.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) steftes » 30.04.2015 16:03

K2 napisał(a):
steftes napisał(a):
Trasa ma wyglądąć tak jak na mapce. 6 noclegów w Rumunii( Borsa, Suczawa, koło Braszowa, przed wjazdem na Transf. i w okolicy monast Horez)
Trasę Transfogarską - z południa na północ.


Witam, ładna trasa. Zastanawiam się tylko czy na Transalpinę nie powinieneś jechac przez Sybin i okolicę Sebes. Droga w okolicach Voineasa ponoć kiepska.

Pzdr
K2



Masz jakieś dokładniejsze info?
Z moich danych wynika, że przez Sybin jest 40 km więcej a jedzie się tylko 10 minut dłużej.
Z czegoś to musi wynikać.
Może warto rozważyć zmianę.

Pozdro.
Steftes.
K2
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 30.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) K2 » 30.04.2015 19:05

steftes napisał(a):
K2 napisał(a):
steftes napisał(a):
Trasa ma wyglądąć tak jak na mapce. 6 noclegów w Rumunii( Borsa, Suczawa, koło Braszowa, przed wjazdem na Transf. i w okolicy monast Horez)
Trasę Transfogarską - z południa na północ.


Witam, ładna trasa. Zastanawiam się tylko czy na Transalpinę nie powinieneś jechac przez Sybin i okolicę Sebes. Droga w okolicach Voineasa ponoć kiepska.

Pzdr
K2



Masz jakieś dokładniejsze info?
Z moich danych wynika, że przez Sybin jest 40 km więcej a jedzie się tylko 10 minut dłużej.
Z czegoś to musi wynikać.
Może warto rozważyć zmianę.

Pozdro.
Steftes.


O ile trasa północ-południe wyremontowana to boczne drogi dojazdowe miejscami kiepskie, z tego co czytałem. Wrzuć sobie do translatora ich opis ze strony:

http://www.transalpina.biz/harta.html

Ja bym pojechał od miejscowości Dobra. Obie trasy wg mnie identyczna odległość, o ile pojedziesz przez Saliste i Dobra. Do Sebes nie ma potrzeby się pchać. Twój wybór :-)

Pzdr
K2
Olo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 255
Dołączył(a): 17.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olo » 01.05.2015 08:08

Wspaniała relacja, wspaniałe zdjęcia .. ehhh a do urlopu jeszcze tak daleko :)

Oglądając Twoją relację nabieram coraz większej ochoty na Grecję, może się uda w tym roku zrealizować taki plan.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21034
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 01.05.2015 11:23

Bardzo fajna relacja ,super się czytało i oglądało

Pozdrawiam
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15650
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.05.2015 13:07

To teraz małe podsumowanie daj...
I może dorzuciłbyś porównanie poszczególnych regionów Grecji, które odwiedziłeś, plusy i minusy każdego z nich... Niestety przewodniki mało kiedy się na takie porównania decydują, a Twoja subiektywna ocena będzie na pewno wskazówką dla tych, co myślą o swoich pierwszym wyjeździe w tym kierunku...
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.05.2015 10:18

ajdadi napisał(a):Bardzo fajna relacja ,super się czytało i oglądało


:D

Pozdrawiam
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 04.05.2015 12:53

... jaka szkoda, że już koniec ... :( ... takie foty i klimaty na nich można oglądać bez końca ... :) ...
Pozdrawiam.
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 04.05.2015 20:06

steftes napisał(a):
....................... Jutro wyjeżdżam w Lubelskie wędzić świąteczne kiełbasy.

Pozdro.
Steftes.



A możesz napisać bliżej, gdzie to w lubelskiem świętujesz?

Jam sie tam począł i tam urodził.
steftes
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 614
Dołączył(a): 01.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) steftes » 04.05.2015 20:38

piekara114 napisał(a):To teraz małe podsumowanie daj...
I może dorzuciłbyś porównanie poszczególnych regionów Grecji, które odwiedziłeś, plusy i minusy każdego z nich... Niestety przewodniki mało kiedy się na takie porównania decydują, a Twoja subiektywna ocena będzie na pewno wskazówką dla tych, co myślą o swoich pierwszym wyjeździe w tym kierunku...


Pomyślę nad tym, będzie to mapka Grecji z zaznaczonymi trasami i miejscami gdzie byłem a do każdego miejsca dodam kilka ciekawszych zdjęć. Teraz miałem mocno zajęty weekend majowy i muszę jeszcze dopracować tegoroczny wyjazd więc nie wiem kiedy dam radę.
Darkos napisał(a):
steftes napisał(a):
....................... Jutro wyjeżdżam w Lubelskie wędzić świąteczne kiełbasy.

Pozdro.
Steftes.



A możesz napisać bliżej, gdzie to w lubelskiem świętujesz?

Jam sie tam począł i tam urodził.



Puławy, Kurów i okolice.

Olo napisał(a):Wspaniała relacja, wspaniałe zdjęcia .. ehhh a do urlopu jeszcze tak daleko :)

Oglądając Twoją relację nabieram coraz większej ochoty na Grecję, może się uda w tym roku zrealizować taki plan.


Dziękuję wszystkim za uznanie, postaram się w tym roku odwiedzić ciekawe miejsca i przywieźć równie ciekawe zdjęcia.
Czasu do wyjazdu coraz mniej - ciekawość wzrasta.
Staram się bywać za każdym razem w innych miejscach, które znam z relacji i opowieści.
Ciągłe poznawanie wciąga i teraz nie wyobrażam sobie jechać któryś raz w to samo miejsce.
Pozdrawiam.
Steftes
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 05.05.2015 09:24

steftes napisał(a):
Puławy, Kurów i okolice.




Aaaa, to ja z terenów poniżej Lublina. Na Sandomierz :D

steftes napisał(a):
............ postaram się w tym roku odwiedzić ciekawe miejsca i przywieźć równie ciekawe zdjęcia.
Czasu do wyjazdu coraz mniej - ciekawość wzrasta.
Staram się bywać za każdym razem w innych miejscach, które znam z relacji i opowieści.
Ciągłe poznawanie wciąga i teraz nie wyobrażam sobie jechać któryś raz w to samo miejsce.
Pozdrawiam.
Steftes


Fajne są te Twoje relacje.
Zdjęcia przepiękne.
Będziemy czekać na kolejne Wasze przygody.

A w maju może zaglądający tu Kowol napisze swoją :?:
Na żywca. :D
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 29.09.2016 15:13

Przez przypadek trafiłem na ten już roczny wątek i mimo tego sporego opóźnienia bardzo się cieszę.
Dużo dobrych pomysłów, ciekawe miejsca i najważniejsze - wszystko świetnie pokazane.
Steftes oglądając Twoje fotki mam ochotę zmienić system :wink: .
Rewelacja, zachęta, oczy aż bolą :D .
Muszę jakąś subskrypcję Twoich wątków włączyć, żeby mnie nic nie ominęło.
Pozdrawiam.
steftes
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 614
Dołączył(a): 01.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) steftes » 29.09.2016 20:26

Buber napisał(a):Przez przypadek trafiłem na ten już roczny wątek i mimo tego sporego opóźnienia bardzo się cieszę.
Dużo dobrych pomysłów, ciekawe miejsca i najważniejsze - wszystko świetnie pokazane.
Steftes oglądając Twoje fotki mam ochotę zmienić system :wink: .
Rewelacja, zachęta, oczy aż bolą :D .
Muszę jakąś subskrypcję Twoich wątków włączyć, żeby mnie nic nie ominęło.
Pozdrawiam.


Cieszę się, że moje relacje i zdjęcia podobają się. Moje hobby to turystyka i fotografia ( nie wiem co w pierwszej kolejności ).
Często korzystałem i korzystam z wiadomości z tego forum, teraz mogę coś dać od siebie.
Czasami wracam w to samo miejsce aby zrobić lepsze zdjęcie ( nie wiem czy to normalne pokonywać dodatkowo spore kilometry w tym celu), ale też tak powstało to tegoroczne zdjęcie z Albanii.
Panorama 1 Albania zmn.jpg

Pozdrawiam.
Steftes. :hut: :papa: :papa: :papa:
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 29.09.2016 20:56

steftes napisał(a):
Cieszę się, że moje relacje i zdjęcia podobają się. Moje hobby to turystyka i fotografia ( nie wiem co w pierwszej kolejności ).



A miałem odpisać Buberowi że Steftes pisze fajne rzeczy z których ja nie raz skorzystałem :) :) :)

steftes napisał(a):
Cieszę się, że moje relacje i zdjęcia podobają się. Moje hobby to turystyka i fotografia ( nie wiem co w pierwszej kolejności ).

Czasami wracam w to samo miejsce aby zrobić lepsze zdjęcie ( nie wiem czy to normalne pokonywać dodatkowo spore kilometry .......

Pozdrawiam.
Steftes. :hut: :papa: :papa: :papa:


Tak trzymaj !!!

A iiiii dawaj jakąś relację z tego roku . . .
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 29.09.2016 21:08

Darkos napisał(a):A iiiii dawaj jakąś relację z tego roku . . .


... Darek relacja pisze się TUTAJ ... :wink: ...
Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Siódmy raz w Stronę Grecji. - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone