Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

silnik do pontonu- nowy mniejszy, czy większy używany?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tomkap1
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 26.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomkap1 » 29.05.2011 20:46

No to lipa. Żona i tak nie zadowolona z zakupu, a tu trzeba robić przymiarkę do mocniejszego.
tomkap1
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 26.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomkap1 » 27.06.2011 15:51

Kupiłem jednak zestaw, o którym pisałem. Ponton bardzo solidny i porządnie wykonany. Silnik niezawodny chociaż starej konstrukcji. Myślę że chyba na te wakacje wystarczy bo szybko wchodzi w ślizg aż podłogą rzuca i pierwszym razem się zdziwiłem że ma takie przyśpieszenie. No, ale nigdy nie wcześniej nie pływałem z silnikiem, więc byłem pod wrażeniem. Nie zmierzyłem jeszcze prędkości gpsem, ale na oko płynie ok. 30km/h. Może coś jeszcze poprawię ustawiając kąt mocowania. Owszem chciałbym większy ponton i większy silnik, ale ten waży 30kg + 15kg silnik, więc zanieść to samemu nad rzeczkę Bug, było dość męczące i do większego zestawy potrzebne by były 2 osoby.
skrzypek43
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 13.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) skrzypek43 » 24.08.2011 12:56

Witam.Mam ponton pro-marine 2,90 już 2 latka,do tej pory pływalem po chorwacj z silnikiem parsun 5km lecz w dwie osoby nie wchodził w ślizg.Postanowiłem kupić większy. Zastanawia mnie dlaczego producent w pontonie 20cm dłuższym pozwala na zainstalowanie silnika o mocy 15KM a w moim 10KM .Po oględzinach stwierdziłem że mocowanie pawęży jest identyczne więc w czemu taka różnica?
tomkap1
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 26.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomkap1 » 24.08.2011 13:34

Pawęż wytrzyma większe silniki , jednak z doświadczenia wiem że nie da się po prostu pływać krótkim pontonem z dużym silnikiem. Ja mam ponton 260 z kilem i silnik 8KM. Na pełnym gazie po prostu nie sposób skręcać a przy ruszaniu przód do góry podnosi. Najmniejszy ruch rumplem i można wylecieć. Płynie normalnie dopiero jak jest obciążony 3 osobami. Dopiero pontonem 3m z tym silnikiem mogę normalnie pływać, lecz chyba mniejszą prędkość osiąga bo i więcej waży.
skrzypek43
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 13.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) skrzypek43 » 24.08.2011 13:49

Dzięki za odpowiedz ,tak podejrzewałem że nie chodzi o wytrzymałość pawęży lecz o sterowanie pontonem ,widziałem na filmikach youtube jak dęba stają przy starcie .Więc pewnie zrezygnuję z 15 i kupię 10km,chociaż chciało by się poszaleć :)pozdrawiam
tomkap1
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 26.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomkap1 » 24.08.2011 14:07

Ze startem da się jakoś uporać, najgorzej jest ze skręcaniem. Ponton zbyt krótki jest bardzo czuły na najmniejszy skręt. Paradoksalnie ja na tym krótkim wolę pływać gdy jest obciążony, w kilka osób, bo dłuższy z 3 osobami płynie 2x wolniej. Jeśli płynę sam, to wolę dłuższy.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 24.08.2011 14:23

tomkap1 napisał(a):... przy ruszaniu przód do góry podnosi. ...


Jak to mówią pół sekundy do pełnego ślizgu :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.08.2011 16:31

Rysio napisał(a):
tomkap1 napisał(a):... przy ruszaniu przód do góry podnosi. ...


Jak to mówią pół sekundy do pełnego ślizgu :wink:


Jak zrobiłem coś takiego około 150m od brzegu, to chłopcy z SAR pogrozili mi wymownie pokazujac, że jestem zbyt blisko brzegu (250m). :lol:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 24.08.2011 20:57

Tyle że to uvala Slana i tam SARu nigdy nie widziałem :wink: a płynący tempem spacerowym statek policki gościł w zalewie paskim ledwo 2 razy i o dziwo - kontrolowali właśnie gumjaki, tyle że mnie olali mimo że ich wyprzedałem (prawdopodobnie widzieli naklejoną winietę bo jeden czesał zalew lornetką) a zatrzymali Słoweńców w gumjaku z Tomosem 4 Ps, którzy jak się dowiedziałem później dostali konkretny (ale tylko) opi...l za brak uprawnień i skuter ale nie wiem co kontrolowali, bo skuter później widziałem przycumowany w Drażicy.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 24.08.2011 21:29

Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 25.08.2011 10:14



Ten Pan generalnie chyba ma problem nad zapanowaniem nad czymkolwiek co ma silnik, a że go stać to i buja się konkretnym sprzętem zarówno po lądzie i wodzie od czasu kogoś raniąc lub zabijając. Ciekaw jestem czy i w tym przypadku wykręci się za pieniążki. Za spowodowanie tego wypadku grozi mu od 1 do 10 lat. Dla mnie śmieszne, ale w naszym prawie są podobne idiotyzmy więc te akurat wrażenia na mnie nie robią.
Fawkes
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 05.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fawkes » 05.02.2012 23:14

witam
chce kupic ponton i silnik i jechac do chorwacji popływac w adriatyku np ze splitu na wyspy itd

Najlepiej zeby sie zmiescil do hondy accord kombi 2009

interesuje mnie jaki konkretnie model kupic

mam mlodszego sternika ale nie chce mi sie nic rejestrowac itd
dobrypontonniejestzly
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 09.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dobrypontonniejestzly » 09.04.2012 14:09

Witam Serdecznie!

Mam kilka pytań i mam nadzieje, że rozwiejecie moje wątpliwości.

Obecnie posiadam ponton 320cm z pompowanym kilem, airmatą i silnikiem 8KM. Chcę go rozbudować ponieważ załapałem bakcyla :)

1. Ponton + silnik + sprzęt + 2 osoby będą ważyć +- 270kg. Czy istnieje sposób na dobranie śruby, która pozwoli uzyskać najwyższą prędkość?
2. Zamierzam dodać manetkę gazu i kierownicę. Czy ktoś to robił w tak małym pontonie i może opisać wrażenia?
3. Zdarza mi się odpływać na 15-20km od miejsca wodowania. Czasami pojawia się myśl, że silnik może odmówić współpracy. Czy da radę jakoś się zabezpieczacie na tą ewentualność? W sensie drugi silnik 2KM/elektryczny? Przypomnę, że mój ponton ma tylko 320cm i każdy cm jest na wagę złota, no dobra, miedzi ;) W razie problemu gdzie można uzyskać pomoc [holowanie] i czy za to coś się płaci [mandat?]?
4. Z jaką prędkością można pływać z takim zadaszeniem do pontonów, które można kupić np. na allegro? Czy ktoś osiągając wysoką prędkość uszkodził sobie taki daszek?
5. Nigdy nie byłem świadkiem sztormu czy nagłego pogorszenia się warunków. Obecnie pływam przy linki brzegowej Zalewu Szczecińskiego, ale gdy kupie sobie nowy silnik planuje pływać przez cały zalew, tylko czy to jest bezpieczne w moim wypadku?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Z góry dzięki za odpowiedzi.
drwal
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 72
Dołączył(a): 06.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) drwal » 13.04.2012 03:52

dobrypontonniejestzly napisał(a):Witam Serdecznie!

Mam kilka pytań i mam nadzieje, że rozwiejecie moje wątpliwości.

Obecnie posiadam ponton 320cm z pompowanym kilem, airmatą i silnikiem 8KM. Chcę go rozbudować ponieważ załapałem bakcyla :)

1. Ponton + silnik + sprzęt + 2 osoby będą ważyć +- 270kg. Czy istnieje sposób na dobranie śruby, która pozwoli uzyskać najwyższą prędkość?
2. Zamierzam dodać manetkę gazu i kierownicę. Czy ktoś to robił w tak małym pontonie i może opisać wrażenia?
3. Zdarza mi się odpływać na 15-20km od miejsca wodowania. Czasami pojawia się myśl, że silnik może odmówić współpracy. Czy da radę jakoś się zabezpieczacie na tą ewentualność? W sensie drugi silnik 2KM/elektryczny? Przypomnę, że mój ponton ma tylko 320cm i każdy cm jest na wagę złota, no dobra, miedzi ;) W razie problemu gdzie można uzyskać pomoc [holowanie] i czy za to coś się płaci [mandat?]?
4. Z jaką prędkością można pływać z takim zadaszeniem do pontonów, które można kupić np. na allegro? Czy ktoś osiągając wysoką prędkość uszkodził sobie taki daszek?
5. Nigdy nie byłem świadkiem sztormu czy nagłego pogorszenia się warunków. Obecnie pływam przy linki brzegowej Zalewu Szczecińskiego, ale gdy kupie sobie nowy silnik planuje pływać przez cały zalew, tylko czy to jest bezpieczne w moim wypadku?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Z góry dzięki za odpowiedzi.


witam poczytaj w tym dziale a znajdziesz wszystkie odpowiedzi na twoje pytanie
forum/viewtopic.php?t=14035
drwal
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 72
Dołączył(a): 06.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) drwal » 13.04.2012 03:55

Fawkes napisał(a):witam
chce kupic ponton i silnik i jechac do chorwacji popływac w adriatyku np ze splitu na wyspy itd

Najlepiej zeby sie zmiescil do hondy accord kombi 2009

interesuje mnie jaki konkretnie model kupic

mam mlodszego sternika ale nie chce mi sie nic rejestrowac itd


:D
forum/viewtopic.php?t=14035
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
silnik do pontonu- nowy mniejszy, czy większy używany? - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone