Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

silnik do pontonu- nowy mniejszy, czy większy używany?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 07.06.2006 18:02

Ballah napisał(a):Ale masz jakąś fotkę ... ?


Tak ale nie należy reklamować, więc podaj swój mail to prześle mój wynalazek.
Pozdrowienia
Ballah
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 83
Dołączył(a): 20.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ballah » 08.06.2006 10:03

Ależ cóż to ma wspólnego z reklamą ? Chodzi o dzielenie się z innymi dobrymi pomysłami :)
Ale jeśli nalegasz: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 08.06.2006 11:34

Ballah napisał(a):Ależ cóż to ma wspólnego z reklamą ? Chodzi o dzielenie się z innymi dobrymi pomysłami :)
Ale jeśli nalegasz: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


Przed chwilą wysłałem.
Niestety nie potrafie publikować zdjęć na forum
Pozdrowienia
Z ciekawości jak to oceniasz,
Wielką zaletą tej konstrukcji, jest możliwośc regulacji kąta pochylenia namiotu, w zależności od tego jak świeci słońce
Ballah
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 83
Dołączył(a): 20.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ballah » 08.06.2006 15:31

Genialne w swojej prostocie. Świetne ! :D
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 08.06.2006 15:48

Ballah napisał(a):Genialne w swojej prostocie. Świetne ! :D


problem, jest jeden z gumami neoprenowymi, ale go rozwiązałem.
dzięki że ktoś mnie wreszczie chwali. O gdyby to była najlepsza z żon to byłbym szczęśliwy.
Ballah
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 83
Dołączył(a): 20.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ballah » 09.06.2006 11:33

Przyszedł mi do głowy pomysł, aby zastosować po każdej stronie jedną linkę zamiast dwóch, przewleczoną przez bloczki mocowane do pokładu, układ linki w kształcie litery U. Prostsza byłaby zmiana pozycji - wystarczyłoby poluzowanie z jednej strony. A gdyby tak zastosować jeszcze gumowy odcinek linki i prostą blokadę mimośrodową linki...
libra
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 30.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) libra » 09.06.2006 12:17

Ja bym też prosił o zdjęcie jeżeli możesz. Mój adres to : adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 09.06.2006 14:38

Ballah napisał(a):Przyszedł mi do głowy pomysł, aby zastosować po każdej stronie jedną linkę zamiast dwóch, przewleczoną przez bloczki mocowane do pokładu, układ linki w kształcie litery U. Prostsza byłaby zmiana pozycji - wystarczyłoby poluzowanie z jednej strony. A gdyby tak zastosować jeszcze gumowy odcinek linki i prostą blokadę mimośrodową linki...


Masz racje, ja miałem w ubiegłym roku 4 linki. Sprawdziły się.
Problem jest wtedy gdy chcesz płynąć z max prędkością, i jest wiatr.
Producent gwarantuje do 40km/h to jest bzdura.
Ja pływałem ok 20km/h i wszystko mocno się trzymało.
Gumy moim zdanie powodowałyby większe odchylanie baldachimu.
Pewnie w tym roku sprawdze.
Acha tam nie ma kątów prostych, bo pontom ma komory okrągłe, wiec u mnie ma górze jest 160 cm., a na dole tam gdzie dochodzi stelarz do pontonu jest 138cm, to powoduje, że baldachim ma szerokośc pontonu po zewnętrznych wymiarach.
Sznurki zaczepiam w moim rozwiązaniu na nierdzewne karabińczyki, prosto i szybko.
Najsmieszniejsze, że oryginał kosztuje o tych wymiarach w niemczech 799EUR, a jedyną rzeczą z importu są te gumy.
Dzięki za zainteresowanie.
Dle mnie jest to genialna sprawa, bo potrafie pływac po 8 godzin, a wystawianie mojego starego łba na słońce w takim czasie pewnie skończyłobysię w szpitalu.
karol 11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 15.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) karol 11 » 11.06.2006 20:19

Daisykf podrzuć zdjęcia.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
piotrek_99
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrek_99 » 16.06.2006 13:47

A ja mam takie pytanko. Jesli chce ponton do zabawy niedaleko brzegu, to jak poradzi sobie silnik 5KM, do pontonu o dlugosci ok 3,5m, 4 osobowy. tzn chodzi mi o max predkosc jaka mozna osiagnac?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 16.06.2006 14:12

piotrek_99 napisał(a):A ja mam takie pytanko. Jesli chce ponton do zabawy niedaleko brzegu, to jak poradzi sobie silnik 5KM, do pontonu o dlugosci ok 3,5m, 4 osobowy. tzn chodzi mi o max predkosc jaka mozna osiagnac?

Ca. naście km/h pod warunkiem, że nie będzie fali i przeciwnego wiatru.

FUX
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 16.06.2006 17:16

FUX napisał(a):
piotrek_99 napisał(a):A ja mam takie pytanko. Jesli chce ponton do zabawy niedaleko brzegu, to jak poradzi sobie silnik 5KM, do pontonu o dlugosci ok 3,5m, 4 osobowy. tzn chodzi mi o max predkosc jaka mozna osiagnac?

Ca. naście km/h pod warunkiem, że nie będzie fali i przeciwnego wiatru.

FUX


Poprawie mojego Mistrza, ja jestem po wczorajszych pomiarach co prawda na wodach słodkich, ale tak na pół gwizdka wychodzi ok 8km/h.
A fala na zalewie była niezła.
Honda 5km, ponton Honda Marine z pompowanym kilem.
Kil jest ważny bo wtedy ponton bardziej wcina się w fale i lepiej płynie po prostej.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 16.06.2006 17:19

Miałeś na myśli Morskiego Pasa. Ja dopiero terminuję...

FUX
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 16.06.2006 17:20

żle przeczytałem z kilem jeśli masz dobry silnik, a z tym różnie bywa ok 20km/h przy 4 osobach.
karol 11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 15.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) karol 11 » 16.06.2006 17:45

W ub. sobote pierwszy test mojego pontonu. Ponton polskiej firmy WATS długość 3,20m z dmuchanym kilem. Silnik honda 5km. Trzy dorosłe osoby. Prędkość ok 15 km/h.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
silnik do pontonu- nowy mniejszy, czy większy używany? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone