Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

silnik do pontonu- nowy mniejszy, czy większy używany?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
adam_cro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 17.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam_cro » 21.08.2007 22:17

Witajcie!
Właśnie wróciłem z moją "łupiką" z CRO. Ale się ubawiłem!!! Przepłynąłem 631 km (GPS rejestrowane ślady) - i stwierdziłem, że zabrakło mi tygodnia urlopu! Łupka sprawdziła się znakomicie, była jedną z najszybszych i najdzielniejszych ( na forum, uroczyście jej dziękuję icon_smile.gif). Jedno co mnie przygnębia to to, że jeszcze rok do wakacji w w cro.
pozdrav
adam_cro
p.s.
wielkie podziękowania dla Ani i Zuzy, MR.Olimpia i Gwen Stephani (double mrtwa) icon_smile.gif
fijasek
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 15.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) fijasek » 13.05.2008 18:08

Witam
mam pytanie do kolegów z pontonami.
Co jest wart silnik 9,9KM Yamahy w nieduzym pontonie .
Czy jest mozliwość pociągniecia małego kola z jedna osoba? czy raczej zwykle spokojne plywanie, i czy mial ktos taki silnik jakas opinie.(trwałość) i co sprawdzać przy kupnie uzywki (dwusów kilku letni )
Pozdrawiam
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 13.05.2008 19:15

fijasek napisał(a):Witam
mam pytanie do kolegów z pontonami.
Co jest wart silnik 9,9KM Yamahy w nieduzym pontonie .
Czy jest mozliwość pociągniecia małego kola z jedna osoba? czy raczej zwykle spokojne plywanie, i czy mial ktos taki silnik jakas opinie.(trwałość) i co sprawdzać przy kupnie uzywki (dwusów kilku letni )
Pozdrawiam


Moim zdaniem, silnik 9,9KM jest zdecydowanie za mały aby ciągnąć jakieś koło w "slizgu", a pływanie normalne nie dostarczy emocji, o które pewnie Ci chodzi.
Ponadto należy unikać silników 2-suwowych, raz że jest to systemz wolna zamierający. (co z tym zrobisz za kilka lat? ).
bartek-ania
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 18.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartek-ania » 21.05.2008 04:37

Witam wszystkich

Mam takie pytanie , zastanawiam się nad kupnem takiego pontonu

http://www.allegro.pl/item362352002_pon ... s_5os.html

i silniczek 5KM , jeśli mi się spodoba to wymienię to na 15KM

Chcę spróbować popływać i zobaczyć czy łyknę bakcyla

Pływanie do 500m od brzegu , rejon wyspy Brać

z tego co wiem to podłogę ma aluminiową i dmuchany kil

jeszcze go a oczy nie widziałem :))
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 21.05.2008 05:47

bartek-ania napisał(a):Witam wszystkich

Mam takie pytanie , zastanawiam się nad kupnem takiego pontonu

http://www.allegro.pl/item362352002_pon ... s_5os.html

i silniczek 5KM , jeśli mi się spodoba to wymienię to na 15KM

Chcę spróbować popływać i zobaczyć czy łyknę bakcyla

Pływanie do 500m od brzegu , rejon wyspy Brać

z tego co wiem to podłogę ma aluminiową i dmuchany kil

jeszcze go a oczy nie widziałem :))


Cena porównywalna do sprzętu firmowego, więc po co kupować jakiś wynalazek, ...
bartek-ania
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 18.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartek-ania » 21.05.2008 05:49

Co byś proponował w podobnej cenie ??

Znalazłęm jeszcze cos takiego

http://www.allegro.pl/item364300714_pro ... ratis.html
bogdan63
Croentuzjasta
Posty: 332
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 21.05.2008 08:50

witajcie bartek-ania,
dwa sezony pływałem i oczywiście ten bedzie następny na quicksilverze 310, (kupiłem nowy), prawie że nie ma sladów - więc polecam + yamacha 8 koni - kupiona na allegro, oczywiście sprawdzona w beczce , to warunek konieczny !!!, moc wystarczająca dla 2 osób do wejścia w ślizg, jeżeli planuje sie więcej to musi być 15 koników, bakcyla połkniecie na 100 % - a uprawnienia macie, że tak zapytam dla przypomnienia???
pozdrawiam,
ps taki ciekawy link jeszcze dołoże
http://www.allegro.pl/item365966708_yam ... edany.html
bartek-ania
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 18.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartek-ania » 21.05.2008 11:13

Właśnie się zapisuje , jak dam radę zrobić to kupię silnik 9 KM lub 15 , jak nie dam rady to 5KM.

Na razie mam dwójkę małych dzieci na głowie 2 i 4 latka , więc chce ich tylko przyzwyczaić do pływania. Powolutku i blisko brzegu , żeby ich nie zrazić. Jeśli sie to rodzinie spodoba to w przyszłym roku kupię jakąś hybrydę z silnikiem 40-50KM.Tak , żeby można ich w miarę bezpiecznie pomiędzy wyspami na nie duże odległości przewozić.Nawet nie do szaleństw , tylko żeby zapas mocy był "jakby co".

Ponton z silnikiem , będzie wtedy pewnie do sprzedania.

Tak więc z dzieciakami ślizg odpada wraz z szybkim pływaniem :))

Szukam też jakiegoś zadaszenia , bo na wodzie i w pełnym słoneczku nie będzie zbyt przyjemne jak nas spali.
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 21.05.2008 21:39

bartek-ania napisał(a):Właśnie się zapisuje , jak dam radę zrobić to kupię silnik 9 KM lub 15 , jak nie dam rady to 5KM.

Na razie mam dwójkę małych dzieci na głowie 2 i 4 latka , więc chce ich tylko przyzwyczaić do pływania. Powolutku i blisko brzegu , żeby ich nie zrazić. Jeśli sie to rodzinie spodoba to w przyszłym roku kupię jakąś hybrydę z silnikiem 40-50KM.Tak , żeby można ich w miarę bezpiecznie pomiędzy wyspami na nie duże odległości przewozić.Nawet nie do szaleństw , tylko żeby zapas mocy był "jakby co".

Ponton z silnikiem , będzie wtedy pewnie do sprzedania.

Tak więc z dzieciakami ślizg odpada wraz z szybkim pływaniem :))

Szukam też jakiegoś zadaszenia , bo na wodzie i w pełnym słoneczku nie będzie zbyt przyjemne jak nas spali.


Popatrz na zdjęcie to moje ostatnie zadaszenie, prawdopodobnie całośc będzie do sprzedania w przyszłym tygodniu.

[img][img]http://images23.fotosik.pl/216/2481525c5bec213dm.jpg[/img][/img]
diariusz
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 21.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) diariusz » 21.05.2008 23:26

Drodzy ludzie,
na początku chcę si przywitać i podziękować za dostarczenie mi lektury na dobrych kilka godzin. Przegryzłem się dziś przez dwa duże wątki "pontonowe" i zdecydowanie mogę powiedzieć że jesteście najlepszym źródłem informacji jakie znalazłem w polskiej sieci. Szczególne podziękowania dla Morskiego Pesa, FUX'a i daisykfa.

Do rzeczy - z dwóch powodów zaplanowałem sobie kupno pontonu; pierwszy to wyjazd na Lazurowe Wybrzeże i zarażenie się widokami, drugi to moja przeprowadzka z Warszawy w okolice Ciechocinka, a więc bezpośrednia bliskość Wisły, Pojezierza Chełminskiego i akwenów okołobydgoskich.

Do tej pory pływałem niewiele choć intensywnie na żaglach, w tym także w rejsach pełnomorskich. Na początek postanowiłem zakupić zestaw minimalny, nie mordujący finansowo i pozwalający sprawdzić jak się poczuję w tej zabawie. Ponieważ nie mam zaufania do sprzedawców z allegro zestaw w zamierzeniu ma być nowy. Na tę chwilę mój wybór to Honda T30 AE + malutki, 5-konny silniczek. Całość nieznacznie przekracza 8 tys. i jest to dokładnie taka kwota jaką chciałbym wydać.

I tu prośba. Jak oceniacie ten wybór? Jak to może się spisywać w nurcie rzeki? Przeznaczenie jest typowo rekreacyjne. Nie mam ambicji ścigacza.
Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i sugestie.

pozdrawiam,
/darek.

PS. Zaraziliście mnie też lekko Chorwacją = ale to już temat na osobny wątek i inne pytania :)
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 23.05.2008 11:48

diariusz napisał(a): Honda T30 AE + malutki, 5-konny silniczek.
...
Jak to może się spisywać w nurcie rzeki?


Kiedyś miałem ponton podobnej wielkości tylko z pompowanym dnem i do tego silnik 4KM. W dwie osoby płynął maksymalnie 5-6km/h. W pojedynkę, bez bagażu i z przedłużaczem rumpla udawało mi się wchodzić w ślizg.
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 23.05.2008 13:00

diariusz napisał(a):Drodzy ludzie,
na początku chcę si przywitać i podziękować za dostarczenie mi lektury na dobrych kilka godzin. Przegryzłem się dziś przez dwa duże wątki "pontonowe" i zdecydowanie mogę powiedzieć że jesteście najlepszym źródłem informacji jakie znalazłem w polskiej sieci. Szczególne podziękowania dla Morskiego Pesa, FUX'a i daisykfa.

Do rzeczy - z dwóch powodów zaplanowałem sobie kupno pontonu; pierwszy to wyjazd na Lazurowe Wybrzeże i zarażenie się widokami, drugi to moja przeprowadzka z Warszawy w okolice Ciechocinka, a więc bezpośrednia bliskość Wisły, Pojezierza Chełminskiego i akwenów okołobydgoskich.

Do tej pory pływałem niewiele choć intensywnie na żaglach, w tym także w rejsach pełnomorskich. Na początek postanowiłem zakupić zestaw minimalny, nie mordujący finansowo i pozwalający sprawdzić jak się poczuję w tej zabawie. Ponieważ nie mam zaufania do sprzedawców z allegro zestaw w zamierzeniu ma być nowy. Na tę chwilę mój wybór to Honda T30 AE + malutki, 5-konny silniczek. Całość nieznacznie przekracza 8 tys. i jest to dokładnie taka kwota jaką chciałbym wydać.

I tu prośba. Jak oceniacie ten wybór? Jak to może się spisywać w nurcie rzeki? Przeznaczenie jest typowo rekreacyjne. Nie mam ambicji ścigacza.
Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i sugestie.

pozdrawiam,
/darek.

PS. Zaraziliście mnie też lekko Chorwacją = ale to już temat na osobny wątek i inne pytania :)


Dokładnie taki zestaw miałem 2 lata remu, po sezonie zmieniłem na 4mb i 20km , a w tym sezonie przesiadłem sie na łódkę. Wielu forumowiczów pisało mi że bakcyl się rozwija. I ONI WSZYSCY MIELI RACJĘ
diariusz
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 21.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) diariusz » 23.05.2008 15:11

MorskiPas napisał(a):W dwie osoby płynął maksymalnie 5-6km/h. W pojedynkę, bez bagażu i z przedłużaczem rumpla udawało mi się wchodzić w ślizg.


Tak podejrzewałem i cóż... cudów oczekiwał nie będę. Na tę chwilę priorytetem jest budżet i łatwa mobilność. A ponieważ uparłem się na pewny zakup (późniejsze bezpieczeństwo) to wyboru zbyt wielkiego nie mam w kwocie 8 - 10 tysięcy.

daisykf napisał(a):Dokładnie taki zestaw miałem 2 lata remu, po sezonie zmieniłem na 4mb i 20km , a w tym sezonie przesiadłem sie na łódkę. Wielu forumowiczów pisało mi że bakcyl się rozwija. I ONI WSZYSCY MIELI RACJĘ


Liczę się z tym.
Swoją drogą, jeżeli u Ciebie przebiega to w takim tempie to może nie sprzedawaj swojego pontonu? Za dwa sezony będzie jak znalazł jako jednostka pomocnicza :)

I pytanie z innej beczki - pisałeś o tym, że Twój ponton był kupiony na firmę. Czyli wrzucony w majątek trwały i amortyzowany? Zastanawiam się czy nie pójść tą drogą jeśli tylko znajdę coś co łączy "grafika, działalność reklamowa" z "ponton z silnikiem" :)

Na wszelki wypadek zostawiam swój adres adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Pozdrawiam,

/darek.
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 23.05.2008 20:18

diariusz napisał(a):Swoją drogą, jeżeli u Ciebie przebiega to w takim tempie to może nie sprzedawaj swojego pontonu? Za dwa sezony będzie jak znalazł jako jednostka pomocnicza :)


Ty się śmiej a ja już żałuję, że sprzedałem tego 4-ro konnego Johnsona. Teraz bardzo by się przydał jako zapasowy.
bartek-ania
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 18.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartek-ania » 25.05.2008 22:52

Przewertowałem wszystkie fora , wraz z filmami , testami.
Jak zaczynałem, to chciałem , żeby to nie kosztowało więcej nie 3500 tys :))

Później .. no tak na Chorwacje , przydałby się taki .... 4 metry , fajnie jakby miał dmuchany kil .. itd , i zrobiło się w wersji oszczędnej około 4-5 k zl :))

... no tak , ale tam bywa różnie , nie ma się co denerwować ale 5KM to za mało i 15KM musi być , i zrobiło się ponad 10 :)))) , to jest straszne.;))

W sumie w połowie czerwca jadę kupić ponton - niestety ograniczenia złotówkowe - pewnie będzie to wats (S400 lub W400 w ostateczności :)) - P450 , w lipcu będę kupował silniczek , tylko jeszcze nie wiem jaki.

Na pewno 15KM , koniec już nie szaleje :))

A w sierpniu przetestuje go w rejonie wyspy Brać

To jest taka studnia .... bez dna ???? , i uzależnia :))
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
silnik do pontonu- nowy mniejszy, czy większy używany? - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone