Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sevid Subiektywnie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 23.07.2015 06:50

@anitus
Jeżeli chodzi o łódkę, to musisz podejść do apartamentu Dinka, do Marko (tutaj masz mapkę https://www.google.pl/maps/@43.4928099, ... 414,18.98z to jest obok apartamenów Mandina). On urządza takie wypady. Przypływa na miejsce (proponuje, gdzie warto popłynąć) i potem wraca po turystów. Oczywiście podaje swój numer telefonu, żeby go poinformować, o której ma przypłynąć.
- robi też pekę (15 eur od osoby + 3 litry wina) z cielęciny lub ośmiornicy
- upoluje harpunem ryby na zamówienie
itp.
anitus
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 21.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) anitus » 23.07.2015 12:56

@zack Dzięki za wyczerpujące info:)
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 30.06.2016 23:45

Obrazek
fiona1
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 29.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiona1 » 04.07.2016 09:04

Mniam :)
crokasia
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 07.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) crokasia » 01.09.2016 15:49

Witam wszystkich!

Znacie może jakieś fajne miejsca żeby coś zjeść w okolicach Sevidu?
monikatk
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 20.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) monikatk » 03.02.2017 14:54

Witam,
Znalazłam wolne miejsce w Sevid willa Lana. To po zachodniej stronie półwyspu w strefie 5 :)
Właścicielka mi pisze że w odległości 150 m jest plażyczka gdzie mogą się kąpać dzieciaki, żwirkowa z łagodnym zejściem. Czy to możliwe. Czy ktoś zna te apartamenty. Bardzo proszę o pomoc.
Ewentualnie może wiecie gdzie znajdę coś wolnego w Sevid dla dwóch rodzin 2+2 i 2+4 z dziećmi?

Pozdrawiam,
Monika
ewa-irena
Croentuzjasta
Posty: 434
Dołączył(a): 29.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa-irena » 03.02.2017 19:13

Korespondowałam z właścicielem apartamentów Erceg (wystarczy w google wpisać tę nazwę) w Sevid w sprawie wolnych apartamentów na sierpień (po 12 sierpnia) i dostałam informację, że wolne są nr 3 i 4, gdzie dla mieszkających w każdym 4 osób cena wynosi 70 euro, dla 5 - 75 euro ,a dla 6 - 80 euro. Spróbuj jeśli termin odpowiada. Ja szukam jednak niżej na południe.
Pozdrawiam, ewa-irena
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 03.02.2017 19:16

monikatk napisał(a):Właścicielka mi pisze że w odległości 150 m jest plażyczka gdzie mogą się kąpać dzieciaki, żwirkowa z łagodnym zejściem. Czy to możliwe. Monika

Jest możliwe z tego co pamiętam w strefie 4 i 6. Zatoczka na południu półwyspu też jest żwirkowa. Fajny apartament w strefie 2 mógłbym polecić ale niestety jest za mały na Twoje wymagania bo tylko 4+2. Własne "molo" z parasolem + leżaki, do wody jakieś 5m. Było bajecznie :)
bgrzeniewska
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 19.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bgrzeniewska » 31.01.2018 10:53

Widzę, że dawno nikt tu nic nie pisał, to może ja się wypowiem w sprawie Sevidu. Spędziliśmy tam dwa ostatnie lata. Jeżeli ktoś szuka spokojnego miejsca z dala od gwaru, głośnej muzyki, tłumów i straganów to jak najbardziej polecam!!
Położony jest na uroczym półwyspie, który z góry wygląda jak syreni ogon. Jest jeden bardzo dobrze zaopatrzony sklep, jeden bar, w zeszłym roku pojawiły się ze dwie budki - jedna z warzywami, drga chyba z pizzą czy czymś takim.
Są dwie plaże, no powiedzmy trzy, bo jedna jest poprzecinana platformami. Byliśmy dwa razy w lipcu. W pierwszym roku ludzi było mało, w zeszłym roku już trochę więcej. Mieliśmy swoją platformę, więc na plażę raczej nie chodziliśmy.
Ale ogólnie było super bo wieczorami cisza i spokój. No tylko ta wąska droga dojazdowa, na której można się czasem natknąć na ciężarówkę z wodą. Raz musieliśmy czekać 20 min żeby wyjechać, bo pan zatarasował drogę... No ale jeśli komuś to nie przeszkadza to śmiało można szukać noclegu.
Druga zaleta to otwarte morze, półwysep nie jest schowany za żadnymi wyspami, piękne widoki.
bgrzeniewska
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 19.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bgrzeniewska » 31.01.2018 22:45

I jeszcze kilka zdjęć z zeszłego roku... Z różnych stron półwyspu.
Załączniki:
P7051773.JPG
P7051775.JPG
P7051780.JPG
P7051787.JPG
P7051795.JPG
P7081950.JPG
P7081953.JPG
P7081959.JPG
P7091978.JPG
P7091980.JPG
P7091981.JPG
kit
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 06.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kit » 19.06.2020 11:31

Miejscówka rewelacja, z każdego miejsca blisko do wody, mało ludzi - ogólnie jest klimat :D :D



:papa:
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1505
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 29.02.2024 20:37

A więc dotarłem niemal na koniec naszego forum 8). Choroba, ostatni post z 2020 roku, świadczy o tym, że miejscowość nie cieszy się zbytnim powodzeniem. Ale wiedziałem w co się pakuje. Zdecydowanie wolę spokojniejsze mieściny, a nawet wiochy :hut:. Szał Makarskiej, czy Baśkiej, zgiełk, hałas, ocieractwo, to zdecydowanie nie dla mnie. To mam na codzień...

Co mnie przekonało? Wioska wygląda na bardzo urokliwą, ale w momencie, gdy zobaczyłem w necie zdjęcia wykonane w "szczytowych" miesiącach, czyli w lipcu i sierpniu z plażą i ilością osób na niej, gębula mi się roześmiała od ucha do ucha :zeby: i w ostateczności mnie to przekonało! Jak naprawdę będzie? Przekonam się osobiście za niespełna 5 miesięcy.

Do tego czasu, jeśli ktoś mógłby coś jeszcze dorzucić do tego wątku, będę bardzo wdzięczny. Będę po wschodniej stronie półwyspu i zauważyłem, że są tam dwie nowe knajpki, a w zasadzie bistro (Kjara) + knajpka (Choice Beach)? Był ktoś z Was tam? Opnie w necie, cakiem niczego sobie. Do tego obok bistro jest chyba jakaś budka z owocami i warzywami. Czy jest gdzieś jeszcze jakiś stragan? Może gdzieś w centrum, obok jedynego marketu "Ribola"? Ewentualnie może ktoś podpowie, gdzie można kupić świeżą rybkę, oliwę lub jakiś miejscowy destylacik, tudzież winko? Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

Oczywiście jeśli uda się pojechać i wrócić, obiecuję garść świeżych, szczegółowych informacji :D .
grab56
Croentuzjasta
Posty: 244
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 01.03.2024 11:49

W sezonie trochę tych ludzi na plaży jednak jest. Miejsce zawsze znajdziesz, ale plaża po wschodniej stronie jest dość mocno oblegana, bo z reguły morze jest tam dużo spokojniejsze. Zachodnia strona z racji większych fal, wiatru i większych kamieni przy zejściu nie cieszy się dużą popularnością. Od dwóch już chyba lat przy wschodniej plaży są "dmuchańce" na wodzie.
Nowe knajpki? One są już tam chyba od lat. Kjara to budka z burgerami i naleśnikami. Choice Beach ma już większy wybór jedzenia. Była jeszcze knajpka Toni przy sklepie, ale w zeszłym roku była zamknięta.
Ryby i krewetki można kupić często na straganiku przy Riboli, ale tylko z samego rana.
https://maps.app.goo.gl/Eu6VPp7RVrtKGQCk7 Tutaj jest hodowla ryb. Można kupić doradę, brancina, krewetki, kalmary. Na miejscu jest blat, gdzie ryby można od razu oskrobać i wypatroszyć.
https://maps.app.goo.gl/S3EGAtBER1SULjwi9 A tutaj mają mule i ostrygi. Ryby chyba też jakieś mają, ale na pewno nie mieli dorady.
Oliwę i trunki kupisz w wielu miejscach. Na przykład tutaj https://maps.app.goo.gl/5y3U7zYMSnzxjFGD6 Adriana wieczorami na rozstawione małe stoisko, na którym jest oliwa i wszelkie trunki.
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1505
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 01.03.2024 13:44

Grab56 - wielkie dzięki za odpowiedź.

"Nowe" knajpki - miałem na myśli, że przed rokiem 2020, czyli przed ostatnią odpowiedzią w tym wątku, nikt o nich nie wspominał :-).

Super, że potwierdzasz te dmuchańce. Dla moich dzieciaków to mega atrakcja i też gdzieś tam rzuciły mi się w oczy na przeglądanych zdjęciach w necie.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 01.03.2024 13:54

Dawno nie byłem w tamtych okolicach (ponad 10 lat) i chyba ludzi więcej niż kiedyś. Nawet do Uvala Stari Trogir dotarło już GSV :roll: https://maps.app.goo.gl/haSmyV4FTCPKY7Lk7
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Sevid Subiektywnie - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone