Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Serca nie da się oszukać - Chorwacja znów wygrała

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 10.09.2009 10:22

Ja dopiero teraz się dołączam do czytalni :D Relację przeczytałam z wielkim zainteresowaniem, piszesz świetnie i czekam na Dubrovnik...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.09.2009 12:07

To chyba efekt pory obiadowej, kiedy piszę tego posta czuję niemal zapach tej grillowanej orady.

Sprzęt do otwarcia arbuza też niesamowity. Nie pytam czym otwieracie kokosy :wink: .

Po raz kolejny zachwyca mnie Peljesac i Korcula w Waszym obiektywie. W tym roku podczas pobytu w Seline brakowało mi właśnie takich "południowych" obrazów.

Pozdrawiam.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 11.09.2009 11:59

****
Ostatnio edytowano 05.06.2010 21:06 przez Aldonka, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.09.2009 12:20

yskyerka napisał(a):Prawda jest taka, że zdecydowanie lepiej czuję się w Korculi niż w Dubrowniku. Może dlatego, że jest mniejsza, bardziej przez to klimatyczna.


Byłem w Dubrovniku przed rokiem w połowie września i osiem lat temu w sierpniu. W ubiegłym roku o ósmej rano było tam więcej ludzi niż w godzinach południowych przed laty.
Kiedyś można było zachwycać się klimatem samego Stradunu. Obecnie nawet w wąskich bocznych uliczkach musiałem przepychać się przez tłum mocno trzymając dziecko za rękę.
To nie dla mnie :wink: .
Korcula ma jeszcze w sobie odrobinę spokoju i czaru, zeby nie powiedzieć tajemnicy :) .
Czekam na zdjęcia i pozdrawiam.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 15.09.2009 12:59

****
Ostatnio edytowano 05.06.2010 21:06 przez Aldonka, łącznie edytowano 1 raz
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 15.09.2009 13:09

****
Ostatnio edytowano 05.06.2010 21:07 przez Aldonka, łącznie edytowano 1 raz
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 15.09.2009 13:21

****
Ostatnio edytowano 05.06.2010 21:07 przez Aldonka, łącznie edytowano 1 raz
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 15.09.2009 13:36

****
Ostatnio edytowano 05.06.2010 21:07 przez Aldonka, łącznie edytowano 1 raz
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 16.09.2009 13:52

yskyerko, dogoniłam Cię wreszcie :lol: .

Jak miło pczytać i powspominać, w zeszlym tyg. akurat spacerowałam po uliczkach i murach :wink: Dubrownika, ja należę do tej częsci, którą Dubrownik jeszcze cały czas zachwyca :hearts: - cudownie tam jest :!:
Ale co do turystów to macie rację, jakaś masakra :evil: .

Możesz napisać, co to jest ta peka? Ale mi smaka narobiłaś, ale się ośliniłam, łooo matko... :roll:

Pozdrawiam
m.
Kasieńka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 19.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasieńka » 25.09.2009 16:35

Ja też poproszę o przepis, bo od samego patrzenia ślinka cieknie i w żołądku ściska!
A sesja Julki z lodami-cudo! Właściciele lodziarni powinni jej zapłacić za taką reklamę! :papa:
pavio
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 02.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavio » 27.09.2009 21:08

Mało pisze na forum.czytam i obserwuje relacje..no i tęsknie strasznie bo w tym roku nie udało nam się pojechać :cry: :cry: :cry:
aleeeeeeeeeee czytając Twoją relację yskyerka...poczułam zapach,poczułam promienie słoneczne i ...w ogóle -cała dzisiejszą niedzielę byłam w cro.
dzięki bardzo :P
no i buzi na nóżkę dla młodej-REWELACYJNA JEST!!!!!!!!!!! :D :P
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 27.09.2009 21:30

yskyerko uffff.... w końcu nadgoniłam relację.

Dubrovnik piękny Twoimi oczami. :D No i co z tego, ze szósty raz? Ja byłam 9x razy w Wenecji i nie marudzę. :lol: Zdjęcia super i za rok jak będziesz, też będą świetne. :lol:

Nie mogę napatrzeć się na Julcię, taka prześliczna, dzielna kruszynka. :D A w tej sukienusi wygląda jak mała modelka. Przypomina mi moją Karolcię jak była malutka. Ech te bobasy, tak szybko rosną.... :?

Qrcze - peka.... Może jakiś przepis zapodasz? A miałam się odchudzać. :wink: :lol:

Pozdravki.
sroczka66
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2566
Dołączył(a): 25.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 28.09.2009 13:58

Ja również czekam na przepis, bo ślinka cieknie :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.09.2009 16:04

anjas napisał(a):Qrcze - peka.... Może jakiś przepis zapodasz? A miałam się odchudzać. :wink: :lol:


Zibuś podawał przepis i zdjęcia PEKA :D

PS Anjas, napis jeszcze raz posta , bo przez pomyłkę zamiast zacytować, usunąłem :oops:
Mdziumka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 22.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mdziumka » 28.09.2009 16:44

Peka, to przede wszystkim nazwa naczynia, w którym przygotowuje się to danie. Jest to głęboka, chyba zawsze okrągła blacha, w której umieszcza różnego rodzaju mięso i warzywa. Nie zawsze jest to jagnięcina czy baranina. Może to chyba być każde mięso, na które mamy ochotę. Warzywa też różne: papryka, ziemniaki, cukinia. Wszystko przykrywa się wypukłą pokrywą i zasypuje żarem. Myślę, że w warunkach domowych można upiec pekę w piekarniku. Żar na środku kuchni nie jest chyba wskazany :wink:

To jest tylko moje bardzo luźne spostrzeżenia, którymi się z Wami dzielę :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Serca nie da się oszukać - Chorwacja znów wygrała - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone