Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Serbia - nietypowy przewodnik

Obszar dzisiejszej Serbii zamieszkiwany był przez ludzi już od czasów paleolitu. W starożytności tereny te pokrywały osady m.in. Celtów, Ilirów i Rzymian. W Serbii produkowany jest najdroższy ser świata. Ser Pule wytwarzany jest z mleka oślego, a jego cena to około 5000 zł za kilogram. Na wytworzenie takiej ilości sera potrzeba aż 25 litrów świeżego mleka pozyskiwanego od specjalnej, bałkańskiej odmiany osłów.
argymir
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 18.09.2012
Serbia - nietypowy przewodnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) argymir » 18.03.2017 14:37

Jeździłem do tej Serbii i jeździłem. Kilka razy do Guczy, dużo na Starą Planinę. W końcu odważyłem się to wszystko zebrać do kupy. Napisałem ... no właśnie, co ja napisałem? Nie jest to typowy przewodnik, raczej książka, która ma tłumaczyć Serbię wszystkim, którzy nie są w niej tylko przejazdem. A może są tranzytem, ale chcieliby zostać tutaj te dwa, trzy dni.

No bo jak pić rakiję? Dlaczego śniadanie w Serbii może być bardzo tanie? Co wrzucić na ruszt? Czy Serbia jest bezpieczna? Które sery są najlepsze? Co się stało z serbskimi Cyganami?

Zajawki książki są na moim blogu. Zapraszam -http://argymir.blogspot.com/2017/03/burek-na-sniadanie-przykadowe-strony.html
Cesarok
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 29.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cesarok » 02.04.2017 15:59

Na razie wstępnie tylko rzuciłem okiem na bloga i już wiem, że będzie to bardzo ciekawa lektura. Miałem okazję kilka razy być w Serbii raz to nawet był duży spontan - 3 dni :) (na regaty, jagnięcinę i rakiję wystarczy) Zaliczyłem Gucze, kilka razy razy byłem na regatach na Drinie (na różnych odcinkach) mam tam wielu przyjaciół z którymi odwiedzamy się nawzajem i pozostajemy w stałym kontakcie. Nawet udaje się robić jakiś małe wspólne interesy. Miłość do Bałkanów rozpoczęła się od Chorwacji i zawsze już jej urokliwe skaliste wybrzeże będzie w moim sercu, jednak sama Chorwacja jako naród staję się bardzo skomercjalizowana i trochę za bardzo Europejska jak dla mnie. Troszkę zaczyna tracić swoją tożsamość. Serbia... tam odpoczywam od zgiełku Europy, tam jeszcze życie płynie trochę wolniej niż u Nas. Pozdrawiam!!!
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 02.04.2017 16:48

Wczytam się,szczególnie że w następnym tygodniu jadę do Serbii przywieźć sobie auto.Nigdy nie byłem a przed wyjazdem muszę się zapoznać.
argymir
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 18.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) argymir » 03.04.2017 11:53

Dziękuję! Liczę na malutką i najszczerszą z możliwych recenzji!

Powrót do Serbia - Србија



cron
Serbia - nietypowy przewodnik
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone