Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Senj camp Ujca

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotr68
Croentuzjasta
Posty: 291
Dołączył(a): 06.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr68 » 16.02.2015 21:46

Witaj. Dlaczego tak zależy Ci na tym akurat campingu? Poza niska (jak na Chorwację ) ceną to naprawdę żadna rewelacja. Płacenie zaliczki za camping to już zdecydowanie nieporozumienie. Choć jeżeli musisz jechać w sierpniu, faktycznie może być problem z miejscem. Ja w ub. roku też musiałem jechać w tym okresie i trzeba było chwlę poszukać (co po calym dniu jazdy nie jest przyjemne), ale zawsze coś sie znajdzie. Niewiele dalej masz Pag o wiele ciekawszy z większą ilością campingów i bez magistrali nad głową.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 16.02.2015 22:15

Viniu napisał(a):Witam ponownie.

Sprawa wygląda tak: postanowiłem w styczniu zarezerwować 10 sierpniowych dni w Ujca, wysąłem maila, wypełniłem formularz, wszystko ładnie pięknie aż dostałem informację zwrotną, że musze wpłacić depozyt... i tu uwaga w wysokości 135Euro, co daje równe 50% całkowitych kosztów pobytu na campie. Trochę mnie to zirytowało, bo uważam, że to dość wygórowany procent zadatku... a może się mylę, może taki procent to norma ?? Jak uważacie ??

było 30%, jak czasem spotykane w app; jest to mały camp więc tym bardziej chcą mieć pewność, rezerwacji miejsca, że ktoś dotrze w danym czasie
Viniu napisał(a):Martwi mnie jeszcze jedna sprawa. Plaża jak wiemy jest w zatoczce otoczona wzniesieniem. Czy ma ktoś doświadczenie jak wygląda nasłonecznienie w połowie sierpnia?? Obawiam się, że już w okolicach godz. 15 na plaży niestety będzie cień... Możecie coś na ten temat powiedzieć ??

cień po południu masz bankowo, plaża w dodatku jest skierowana w kierunku płd-wsch, w necie jak wpiszesz Camp Ujca w grafice jest jedno ujęcie jak to wygląda
Viniu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 09.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Viniu » 16.02.2015 23:42

piotr68 napisał(a):Witaj. Dlaczego tak zależy Ci na tym akurat campingu? Poza niska (jak na Chorwację ) ceną to naprawdę żadna rewelacja. Płacenie zaliczki za camping to już zdecydowanie nieporozumienie. Choć jeżeli musisz jechać w sierpniu, faktycznie może być problem z miejscem. Ja w ub. roku też musiałem jechać w tym okresie i trzeba było chwlę poszukać (co po calym dniu jazdy nie jest przyjemne), ale zawsze coś sie znajdzie. Niewiele dalej masz Pag o wiele ciekawszy z większą ilością campingów i bez magistrali nad głową.


Przyznam, że przewertowaliśmy z żoną naprawdę dużo stron z campami, przede wszystkim polecanymi tu na forum. Ale każde miało jakieś "ale": a to plaże betonowe, a to camp z urwiskami, a to kawałek drogi do plaży... dosłownie zawsze coś było.
Na Ujce złożyło się kilka przyczyn: zależy nam na małym kameralnym campie, odpowiada nam rodzaj plaży, parcele nad samym morzem i w dodatku zacienione, cenowo sam zauważyłeś, że korzystnie. Nie ukrywam, że zaletą jest też to, że jest jednym z najbliższych campów, co przy podróży z 2 dzieciaczków ma też swoje znaczenie. Stąd też chęć rezerwacji miejsca. A sam camp nie ma jakichś negatywnych opinii, co więcej Ci, którzy tam byli (może nie wszyscy) wrócili zadowoleni.
Viniu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 09.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Viniu » 16.02.2015 23:46

te kiero napisał(a):
Viniu napisał(a):Martwi mnie jeszcze jedna sprawa. Plaża jak wiemy jest w zatoczce otoczona wzniesieniem. Czy ma ktoś doświadczenie jak wygląda nasłonecznienie w połowie sierpnia?? Obawiam się, że już w okolicach godz. 15 na plaży niestety będzie cień... Możecie coś na ten temat powiedzieć ??

cień po południu masz bankowo, plaża w dodatku jest skierowana w kierunku płd-wsch, w necie jak wpiszesz Camp Ujca w grafice jest jedno ujęcie jak to wygląda

Grafikę na google znam na pamięć :) Analizowałem już układ cieni itd, ale bardziej interesuje mnie opinia kogoś, kto tam był i wie o jakiej godzinie popołudnia mówimy... Bo jeśli to byłaby powiedzmy 18:00 to nie ma problemu, gorzej jeśli cień się pojawia ok. 15:00 czy 16:00
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 17.02.2015 11:51

Viniu napisał(a): Analizowałem już układ cieni itd, ale bardziej interesuje mnie opinia kogoś, kto tam był i wie o jakiej godzinie popołudnia mówimy... Bo jeśli to byłaby powiedzmy 18:00 to nie ma problemu, gorzej jeśli cień się pojawia ok. 15:00 czy 16:00


Mój kolega był na tym kempingu w sierpniu 2013, podpytam go o ten cień i dam tu znać.
Wcześniej jak rozmawiałam z nim to określił to miejsce jako magiczne :)
Parcele w pierwszej linii są rezerwowane pod przyczepy i kampery - jest to totalna patelnia. Namioty są w cieniu ciut dalej.
Viniu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 09.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Viniu » 17.02.2015 16:18

Oooo.. super.. !! Byłbym niezmiernie zobowiązany za informacje :)

Co do samych parceli, to oczywiście biore pod uwagę Zone A, ale w zacienieniu. M.in. to był argument za tym campem :) Nad samym morzem ale w cieniu.

W takim razie czekam cierpliwie na informacje :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 17.02.2015 16:51

No to dowiedziałam się tyle ...

Okres: koniec lipca i początek sierpnia 2013...
O godz. 8 rano na plaży przy kemp. Ujca zupełne zacienienie, pierwsze promienie słońca pojawiały się w zatoce ok. 8,30 i zaczynały stopniowo obejmować plażę.
Po południu plaża zacieniała się między 17-18. O 20 jeszcze było widnawo na kempingu a o 21 był już zmrok.
Pamięć jest ulotna ale takie godziny wynikają z fotek kolegi.
Kolega był z przyczepą i w 2013 jakoś mu się właśnie udało na kilka dni stanąć w 1 linii bez rezerwacji, w ubiegłym roku niestety już wcale nie wjechał - kemping pękał w szwach.

W strefie A tam gdzie jest cień - to już nie jest nad samym morzem - bliżej linii brzegowej stają przyczepy i kampery i one niestety sporo zasłaniają. One stoją na styku z plażą bez osłony drzew, dopiero za nimi są miejsca zacienione. 30-50 m do wody od namiotu to też dobry wynik :)

Położenie tego kempingu ma plusy i minusy moim zdaniem. Zapewne na plus przemawia ładna, kameralna zatoczka do dyspozycji gości kempingu, których nie jest aż tak dużo. Minusem jest jednak jego zupełne odcięcie od świata, nie ma tam gdzie połazić, do najbliższego Senj jest kawałek ruchliwą Jadranką. Odleglość, brak ścieżki rowerowej czy chodnika i wogle pobocza powoduje, że wszędzie raczej trzeba autem się wybierać.
Viniu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 09.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Viniu » 17.02.2015 19:17

Gusia-s wielkie dzięki dobry człowieku :) Właśnie takiej opinii potrzebowałem !! Oczywiście 30-50m od plaży to jest dla mnie jeszcze odległość "nad samym morzem" :)

Co do "plusów dodatnich i ujemnych" to zdaję sobie z nich sprawę. Szczerze mówiąc szukamy czegoś zacisznego, wręcz odludnego. Po 350 dniach hałasu, zabiegania w pracy i pędu życia potrzebujemy małego zdziczenia ;) Poprzednim razem byliśmy w Marusici w PIMM i tam równiez było totalne odludzie. Najbliższa "cywilizacja" to był Omiś jakies 12 km od naszej miejscówki i to było to co najbardziej nam odpowiadało. Zwłaszcza mała kameralna plaża... to jest to co cenimy w Chorwacji :)

Jeszcze raz wielkie dzięki !!
plessant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 436
Dołączył(a): 13.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) plessant » 17.02.2015 20:02

Jeżeli szukasz spokoju to na tym kampingu nie licz na to. Tam kameralność odpada, bo namiot stoi na namiocie. Naprawdę pomyśl o czymś innym. Jeżeli już chcecie ten Senj to w drugą stronę za miastem są dwa fajne i spokojniejsze kampingi. Byliśmy tam. Tu możesz poczytać i zobaczyć zdjęcia https://www.cro.pl/srebrne-wesele-i-pierwszy-wyjazd-do-chorwacji-t34646.html
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1886
Dołączył(a): 23.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 17.02.2015 20:46

plessant napisał(a):Jeżeli szukasz spokoju to na tym kampingu nie licz na to. Tam kameralność odpada, bo namiot stoi na namiocie. Naprawdę pomyśl o czymś innym. Jeżeli już chcecie ten Senj to w drugą stronę za miastem są dwa fajne i spokojniejsze kampingi. Byliśmy tam. Tu możesz poczytać i zobaczyć zdjęcia https://www.cro.pl/srebrne-wesele-i-pierwszy-wyjazd-do-chorwacji-t34646.html

Kemping Bunica zarówno jeden jak i drugi to bardzo małe obiekty. Faktycznie jest tam badzo spokojnie.
Kilka razy korzystałem z Bunicy tej, którą opisywałeś w relacji. Z tym, że ja zatrzymywałem się tam tylko na nocleg w drodze na południe Cro. Nie wydaje mi się jednak, aby to była miejscówka odpowiednia
na dłuższy pobyt. Kilka nocy owszem. Dłuższy pobyt moim zdaniem wymaga przede wszystkim lepszego zaplecza sanitarnego a poza tym aby coś kupić trzeba korzystać z samochodu a tego staram się unikać, wolę jak sklep jest na miejscu. Ale ogólnie miejsce jest bardzo sympatyczne i dla osób, które codziennie wyjeżdżają na wycieczki, jak najbardziej w porządku.
plessant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 436
Dołączył(a): 13.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) plessant » 17.02.2015 22:54

Dlatego napisałem, żeby pomyśleli o czymś innym. W innym miejscu, innej miejscowości. My tam wylądowaliśmy bo to był nasz pierwszy wyjazd i nie bardzo wiedzieliśmy jak to wszystko wygląda. Dziś wiemy, że wystarczy pojechać kilka kilometrów dalej i na 100% znajdzie się coś lepszego. Bunicę zaproponowałem jako alternatywę w Senju. A zapomniałeś że na miejscu jest knajpka. Można dobrze zjeść i pokosztować trunków miłego gospodarza :) Pozdrawiam i wspaniałych urlopów w kochanej Chorwacji życzę
Viniu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 09.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Viniu » 17.02.2015 23:43

Hmm.. przyznaję, że ta knajpka na miejscu w Bunicy kusi... nie zawsze będzie się chciało pichcić na kuchence ;)

Tylko, że ni cholery nie mogę doszukać się jakiegokolwiek kontaktu mailowego. Tel. owszem, ale mój chorwacki jest żaden, angielski w stylu "Kali chcieć Kali umieć" więc szału nie robi...

Ma ktoś może jakiś namiar mailowy na Bunicę ??
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1886
Dołączył(a): 23.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 17.02.2015 23:57

Viniu napisał(a):Ma ktoś może jakiś namiar mailowy na Bunicę ??

Podejrzewam, że z tym może być kiepsko. Nigdy nie udało mi się znaleźć
informacji o tym kempingu oprócz tego ,że ....jest.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.02.2015 00:05

z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1886
Dołączył(a): 23.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 18.02.2015 00:14

Janusz Bajcer napisał(a):A to ten kamp ???

http://ljepotejadranskogmora.com/2069-k ... tails.html

To jest sąsiedni w stosunku do tego o którym pisałem.
Są one wprawdzie odzielone tylko ogrodzeniem, ale z głównej drogi zjeżdża się
w innym miejscu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Senj camp Ujca - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone