Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Selce.... Wenecja, Werona i Padwa

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bblu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1789
Dołączył(a): 06.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bblu » 13.08.2012 22:00

Z przyjemnością czytam...przygód mnóstwo i wiele przydatnych informacji :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 14.08.2012 12:41

Dzięki za info o Wenecji. Zapisane.

Pozdrawiam
ur-arek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 31.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ur-arek » 19.08.2012 23:44

ur-arek napisał(a):Super relacja.

Bardzo wiele szczegółów zamieściłaś!
Podpowiedz proszę - jak trafić Actv z powrotem, oraz jak obliczyć długość "rejsu"? Wsiedliście w "dwójkę" do pl. Św. Marka, a jak powrót? Kolejne bilety? Jak trafić w rejs z powrotem do dworca? Nie mam żadnego przewodnika, a chyba się zdecydujemy na wyskok z CRO. :papa:
Pozdrawiamy.


Pozwól, że uzupełnię Twoje informacje...
odwiedziliśmy Wenecję, ciekawość zaspokojona! Otóż z powrotem powrót uliczkami (spacer) pieszo. Oczywiście nie stanowiło to problemu, tylko moi "pasażerowie" nie byli nastawieni na to "psychicznie" :lol: . Liczyłem, że pozostały czas "na bilecie" można wykorzystać na rejs powrotny :oops: .

Kolejna ważna sprawa - nie załapałem do końca różnicy (trzeba poznać kolejne przystanki i doczytać) ale pływają "dwójki" ACTV w dwie strony - Grande Canal oraz w przeciwnym - wówczas tramwaj opływa wyspę przez dzielnicę portową (trafiliśmy taki rejs). Ważne, aby na rozkładzie kolejną stacją, po ruszeniu z Placu Roma była Ferrovia (czyli stacja PKP) - wówczas zwiedzanie będzie atrakcyjniejsze- właśnie przez Duży Kanał.

A jak trafić spacerując.... na budynkach, murkach i elewacjach są napisy informujące o kierunku "Piazzale Roma" z ikonką samochodu. Bywa, że wyglądają jak malowane sprayem .... ale można trafić bez mapy - bez kłopotu :!:
Ja dziękuję za tę Twoją relację, ponieważ dzięki niej udało nam się zobaczyć coś ponad program wypadu do CRO :!:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 20.08.2012 23:35

Tak wtrącę, za forum, z którego zaczerpnąłem wiedzę.
Biletów nie kupuje się jednorazowych, tylko okresowe, na określony czas.
Wtedy można korzystać z tramwajów do woli.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 21.08.2012 11:01

Selce raczej by mnie nie zachwyciły...ale chyba bardziej z jakiegoś mojego widzimisię, że jak Chorwacja to tylko południe :) Niemniej, Werona bardzo mnie kusi.

Ja się Wam nieco dziwię, że tak odpuściliście kwaterę. Kurcze, wydaje się doga jak na takie warunki. I jeszcze ta niezgodność z ofertą. No, ale wakacje nie są od zamartwiania się i użerania się. Jak mówiłaś - to tylko sypialnia :)
wakacje2010
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 16.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wakacje2010 » 22.08.2012 21:20

piszę tego posta juz 3x.....wrrrr i mi znikło co napisałam..... :evil: :evil: :evil:

nocleg - odpusciłam to fakt, chociaz gotowało sie we mnie każdego dnia, ale moje chłopaki to pacyfiści :?: i kazali odpuścić, no wiec starałam sie..... ech ..... nigdy wiecej niesprawdzonych noclegów.


brakuje jeszcze Padwy...

Obrazek

W Padwie chcieliśmy zobaczyć tylko Bazylikę Św. Antoniego
- trudno opisac słowami jak mi się podobała ;)
- cudowne rzeżby, płaskorzeźby, obrazy i malowidła
- ogromna!!!

Widać, że włożono mnóstwo pracy, by wygladała tak dostojnie. Nie ma tam przepychy - kapiącego złota.
Mi sie bardzo podobała.

Relikwie św. Antoniego - grób = mnóstwo podziekowań, prósb, zdjeć, kartek, obrazkow - naprawdę robi wrażenie,
W kilku nawach są rózne części ciała Sw. Antoniego - czemu tak?? nie wiem.... musze o tym kiedys poczytać.
Wszystkie relikwie sa bardzo ozdobione i wyglada to imponująco.

Obrazek

W przedsionku sa przewodniki w jez. polskim - za darmo.
Trzeba pamiętac o "godnym stroju" - czyli koszulki na ramiaczkach i krótkie spodenki zakazane. = czego pilnuja strażnicy przed wejsciem do Koscioła.
Można też kupić polsko - języczna prasę katolicką - niesamowite!!! że nasz jezyk taki znany!!!

Wewnatrz Bazyliki całkowity zakaz foto i nagrywania - wiec mam tylko zdj. z zewnątrz

Obrazek

Obrazek

i tak liznelismy Włoch....
tylko te ceny...

puenta

SELCE .... ZACHWYCIŁY MNIE WIELCE
-DOBRA BAZA WYPADOWA
- dobre jedzenie
- fajne plaże
- mało ludzi

na deser skarby, jakie moje chłopaki dostały na plazy od chorwatów, którzy też spędzali urlop w Selce. Pan nurkował z maską - daleko od brzegu i przyniósł takie oto "muszle"

Obrazek

Obrazek

informuje, że żadne żyjątko nie ucierpiało ;0 muszle były już puste wyciągnięte z wody

Obrazek
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Selce.... Wenecja, Werona i Padwa - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone