Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Selce.... Wenecja, Werona i Padwa

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wakacje2010
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 16.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wakacje2010 » 03.08.2012 05:21

Nie byłam nad samym morzem, nie wiem jak wygladają plaże w tym miejscu.
Pula to dośc duzy port - cumuja tu olbrzymie statki towarowe i promy.

Ludzi dośc sporo w samym mieście. nie wiem czy przyjeżdnych(odpoczywających na miejscu) czy tylko sami turysci wpadający na parę godzin jak my.

Spoktałam tam ludzi , kórzy własnie promem przypłyneli by zwiedzić Pule, a dzien wczesniej byli w Rijece.

Osobicie wolę mnijesze "dziury".

Na pewno jest co pozwiedzac i jak bylibysmy sami (bez dzieci) to zostałabym tam 2 dni ;) ale moje chłopaki jeszcze w wieku, że "kupa kamieni" nie bardzo ich zachwyca.


tak tylko dla przykładu
Pamiątkowe magnesy w Puli były najtańsze 15kn a nawet 10.
Natomiast w moim Selce po 20kn
bielszczanka42
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 28.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bielszczanka42 » 03.08.2012 06:58

Koleżanka to chyba "ranny ptaszek" :wink: . Podglądam Wasze wakacje. Gratuluję i pozdrawiam.
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 03.08.2012 07:36

Jacek S napisał(a):Pełna klapa z tą kwaterą - ja bym chyba zwiał....jeszcze ta cena... :?


Niedowiarek jestem, więc jak nie zobaczę, to nie uwierzę :P

Dlatego apartamentów nie rezerwuję. Wchodzę, patrzę. Jest akceptacja, jest kasa dla Ivanki, Nikoli czy innego Nino. :wink:

8)
wakacje2010
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 16.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wakacje2010 » 03.08.2012 09:39

no raany ptaszek jestem....z musu ;)

kaszubskiexpress napisał(a):
Jacek S napisał(a):Pełna klapa z tą kwaterą - ja bym chyba zwiał....jeszcze ta cena... :?


Niedowiarek jestem, więc jak nie zobaczę, to nie uwierzę :P

Dlatego apartamentów nie rezerwuję. Wchodzę, patrzę. Jest akceptacja, jest kasa dla Ivanki, Nikoli czy innego Nino. :wink:

8)


wysle ci fotki na priv całego apart. - umrzesz ze smiechu :D

z dwójka dzieci w tym jeden z wada serca - bałam sie jechac w ciemno, ale zycie pokazało, ze strach nie jest dobrym doradcą :lol: a to nie był koniec przygód z naszym lokum - dziwne że wszystkie insekty postanowiły zawsze mnie atakowac i straszyć (nawet w nocy - takie coś lazło mi po ściane - forum/viewtopic.php?p=771861
10cm miało. bleee i 100 nóg i sie trzepało na wszystkie strony :P )

Jak zaatakował mnie pod prysznicem pająk - wielkości dłoni, z kudłatymi nogami - to mysłalam,że zawalu dostanę. :evil: Zanim pomysłalam o fotce, bo okaz był, że hoho!!! to spusciłam go do kanału.
Nigdy wiecj apartamantów na parterze :lol:

W Selce jest biuro turystyczne i Pani mówi po polsku - kwatery wolne były w podobnej bądz niższej cenie.

zaleta mojego SOBE - :wink: była cisza i spokój, bliskośc do morza.
poza tym apart,. bardzo ubogi w wyposażenie. Nie polecam rodzinom z dziećmi małymi/ mniejszymi.

my w sumie w nim tylko spalismy - duzo jeździlismy, jak nie jeździlismy to siedzielismy na plaży.

Nie jestem jakąs damulką :wink: nie licze na luksusy ale za 60eu - moge chyba wymagać :wink:

Nie ma co marudzić - dalismy rade :D najwazniejsze,że dzieci były zadowlone - one zdecydowanie mniej widzą :D i niewiele im do szczęscia potrzeba.
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 03.08.2012 09:57

Byłem kilka razy w Cro, ale komara nie widziałem :P

Czekam na kontynuację relacji.
8)
kammaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kammaj » 03.08.2012 14:26

kaszubskiexpress napisał(a):Byłem kilka razy w Cro, ale komara nie widziałem :P

W Orebic chciały nas zjeść a i w Starigrad-Paklenica też nie próżnowały.
wakacje2010
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 16.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wakacje2010 » 03.08.2012 18:04

Komary były okropne - po ugryzieniu były takie bąble,ze szok .


Kolejny dzień naszego urlopu

cel:
Nowi Vinodolski

nie lubimy zatłoczonych miejsc wiec wybralismy się brzegiem morza i podziwialiśmy cudowne skały w rózowym kolorze, bardzo ostre i czasami z duzymi płaskimi ścianami.

Obrazek

Obrazek

pionowe ściany
Obrazek

to ponoc jest ptaszek, ma skrzydła, którymi macha tak szybko jak koliber, jest malutki. tak się wiercił, że mi olympus ostrości nie mógł złapać ;)może wiecie jak się nazywa???

Obrazek

studnia
Obrazek

zamek Vinodol - odrestaurowany - teraz jt tam muzeum, ale bylismy za poźno wszystko było juz zamknięte

Obrazek

a tu 6 dzień pobytu - parę minut przed deszczem

Obrazek

Obrazek

Poniedziałek - 8 dzień - POŻAR
TAK TO SIĘ ZACZEŁO....

rano widziałam juz pożar, ale byłam przekonana,że pali sie dom/sklep??
nie wygladało to tak groźnie choć dymiło sie strasznie.
wiał silny wiatr i morze cudnie falowało :lol: a tym samym pożar rozprzestrzeniał sie w zastraszającym tempie. :cry:


Obrazek

godz. 10 - widok na centrum
Obrazek

godz. 19 - pożar nad naszym domem
zdjęcie z tarasu domu


Obrazek

dym zmieniał kolory co chwile

Obrazek


a tutaj - skóra z konika polnego
Obrazek

i pytanie mojego młodszego syna - na taki widok :D
Obrazek


"co to jest za szyszka??? taka duża??? :D
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 03.08.2012 19:09

wakacje2010 napisał(a):Komary były okropne ...

... jak to komary ! ;) :)

wakacje2010 napisał(a):to ponoc jest ptaszek, ma skrzydła, którymi macha tak szybko jak koliber, ...................................... może wiecie jak się nazywa???

Fruczak gołąbek ... to motyl, a właściwie dzienna ćma. 8)

Pozdrawiam.
mamax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 06.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mamax » 03.08.2012 21:40

No ładnie wszystko na raz szyszka olbrzymia, pożar, fale wygląda to świetnie ale tego drugiego akurat nie zazdroszczę. :roll:
wakacje2010
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 16.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wakacje2010 » 05.08.2012 19:15

dziekuję za podanie nazwy tego "ptaszka" ;)

to teraz zaczynamy wyprawę w nieznane.

Pożar - trochę zmusił nas do opuszczenia naszej bazy. Teraz zaletą okazał sie ten apartament poniewaz nad naszym stolikiem na zewątrz był taras, a dalej juz parking i wielkia "plantacja" winogron, które broniły dostępu do słońca - teraz broniły nas przed strasznym smrodem spalenizny. Popiołem, który niczym w Pompejach pokrywał podłogę na zewnątrz. W mieszkaniu było szaro - zadymione. Nie były to warunki do pobytu dla dzieci, wiec zdecydowalismy z zsamego rano ruszyć na wycieszkę -KIERUNEK WŁOCHY

Dojazd do Włoch - jest bezproblemy, niezbyt kosztowny.
w CRO - 8KN za dojaz do granicy

w za drogi w Słowieni do Triestu -powiedziano nam na granicy, że nie ma opłaty

we Włoszech - Wenecji płacilismy chyba 7 i 9 euro za 2 odcinki.

Teraz Wenecja:
Opisze, może dokladnie, bo nie wszystko jest takie ptoste jak sie wydaje. Włoskiego nie znamy po ang. z nimi dogadac się był problem.

Po przyjeżdzie - zjeżdzamy na parking - gignatyczne miejsce
adres: Via dei Petroli 5 30185 Marghera-Venezia
parkin kosztuje 4euro za cały dzień

i teraz najważniejsze!!! u Pana PARKINGOWEGO trzeba kupic bilety na autobus tam i z powotem. Nigdzie indziej ich nie kupicie (bo to zadupie - sorki ale takie to miejsce, strefa gosdpodarcza żadnych kiosów "ruchu") a do autobusu bez biletu nie wsiądzecie!!!!

Obrazek
znaki zjazdu na parking - nie sposób ich nie zauważyć - z nawigacją NO PROBLEM - trafiła idelanie.
Obrazek

Obrazek
wiec za 4 bilety dla nas maż zapłacił 10euro
bilety sie kasuje -zbliżeniowo - jedzie sie 1 przystanek - autobus zatrzymuje sie na dworcu autobusowym - a stamtąd już minutkę do centrum wszystkich pływających atrakcji

Ponoć trzeba uważac na naciągaczy.
My wybralismy zgodnie z sugestia przewodniaca Pascala (najtańszy) środek komunikacji - ale też najbardziej tłoczny. TRAMWAJ Actv

koszt przejazdu :
60min = 7eur
cały dzień 12eur
można sie przesiadać, wysiadac na przystankach - pełna dowlonośc

my jechalismy linią nr 2 - mówili nam ,że to szybka linia, ze korzystają z niej tubylcy.
Do Placu Św. Marka płynelismy ok. 30-40min. Kanałem Grande - czyli tym największym.

Zdj. na Placu św. Marka nie zrobilismy ;( zero szans - ludzi tyle, ze nie ma jak sie nawet ustawić do foto. jak na stadione. Masakra. Kolejki do Pałacu Dożów- kilometrowe Sam Pałąc mnie zachwycił - szczęka opada. Naprawdę budowla nie ma sobie równej........ cudowna architektura, zdobienia

Myslę, że wrzesień lub paźdz. jest lepszym miesiacem na zwiedzanie. Japończyków cała masa ;0 :hut:

Obrazek

Obrazek

kolejna foteczka z naszej łajby
Obrazek

Obrazek

most - straszny tłok.
w Wenecji w sezonie nie sposób zrobić sobie zdjęcie, tyle jest ludzi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

tu juz fotka z naszego spaceru
Obrazek

posiłek w parku - włoskie kanapki na ciepło (3,5eu) dośc duże i smaczne.
toaleta ;0 1,5eu
Obrazek

więcej zdjeć nie zamieszczę, bo odbiorę WAM przyjemnośc zwiedzania.
Odradzano nam Wenecję, że brudno, że smierdzi.... uważam, że nie smierdzi - wodna faktycznie ma taki gloniasty zapach i kolor brązowy i do krystalicznie czystego chorwackiego morza...... mu daleko :!: , ale byc może dno jest zamulone.
Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś tam wrócę i spokojnie pospaceruje między domami - tam gdzie kończy sie komercja. :wink:

Przed Wenecją wielkie wyzwanie, bo jednak poziom wody bardzo wysoki i wiele zabytków jest w remocie lub stoi i "straszy".

Z tego co słyszałam przejażdzka - gondolą - max 5 os. to koszt 60eur. ( ale nie wiem jaki czas jest przejażdzki).
Ja bym tego nie zniosła 8-O bo i tak w tym tramwaju buja....a co dopiero w takiej gondolce, a co chwile przepływają motorówki z dośc dużą prędkością. Generalnie w Kanale Grande jest spory tłok.


Jutro opiszę WERONE
jak macie pytania - piszcie - chętnie odpowiem.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.08.2012 06:18

wakacje2010 napisał(a):
Teraz Wenecja:
Opisze, może dokladnie, bo nie wszystko jest takie ptoste jak sie wydaje. Włoskiego nie znamy po ang. z nimi dogadac się był problem.

Po przyjeżdzie - zjeżdzamy na parking - gignatyczne miejsce
adres: Via dei Petroli 5 30185 Marghera-Venezia
parkin kosztuje 4euro za cały dzień

i teraz najważniejsze!!! u Pana PARKINGOWEGO trzeba kupic bilety na autobus tam i z powotem. Nigdzie indziej ich nie kupicie (bo to zadupie - sorki ale takie to miejsce, strefa gosdpodarcza żadnych kiosów "ruchu") a do autobusu bez biletu nie wsiądzecie!!!!

wiec za 4 bilety dla nas maż zapłacił 10euro
bilety sie kasuje -zbliżeniowo - jedzie sie 1 przystanek - autobus zatrzymuje sie na dworcu autobusowym - a stamtąd już minutkę do centrum wszystkich pływających atrakcji


Właśnie na tą część czekałam :D :D Bo już za 33 dni właśnie Werona, a potem Wenecja i Cro :lol:
Miałam dylemat, gdzie zaparkować, bo cena parkingu na "wyspie" porażająca, a tu dokładna podpowiedź.
Dziękuję za namiar, porównam go z parkingiem w Mestre (ostatnia wymyślona lokalizacja) + pociąg i się zobaczy.

A teraz pisz i pokazuj zdjęcia :papa:
wakacje2010
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 16.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wakacje2010 » 06.08.2012 09:30

ciesze się, ze komuś pomogłam ;)

parking mieści się dosłownie,przed takim wielkim mostem, za którym już jest Wenecja ( czyli to, co chcemy zwiedzać)

nie wiem ile kosztuje parking wielopoziomowy??? - własnie obok tego dworca autobusowego, ale wątpię by mniej niż 4eu. za dobę. - raczej za godzinę.

posługiwaliśmy sie przewodnikiem Pascla - i muszę go pochwalić wszystko sie zgadzało ;) a był stary bo z 1999r ;)

Polecam Wenecję.

Wieczorem napisze o Weronie...... bo urzekła mnie.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 06.08.2012 09:39

Do Werony zaglądnęliśmy w długi majowy tydzień i też się nam podobała :)
A o Pascalu mamy podobne zdanie :cool:

Fajna relacja - dużo przydatnych info :idea:
wakacje2010
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 16.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wakacje2010 » 06.08.2012 21:45

kierunek Werona

Popołudniu opuścilismy Wenecję i ruszylismy w kierunku miasta zakochanych :P
Trasa autostradą jest extra - jedzie sie wzdłuż ALP wiec widoki cudne ;)

ok. 80-90km.
Noclegu nie mielismy zarezerwowwanego wiec poszukiwania rozpoczelismy od CENTRUM INFORMACJI TURYSTYCZNEJ (znajduje sie w pobliżu coloseum - na murach fortecy autriackiej)

tam podano nam najtańszy nocleg :idea: hotele proponowały nma za 1 noc+parking + śniadanie 210-230eu!!!

wiec udalismy się na wyprawę......kluczylismy trochę - pomimo zaktualizowanej nawigacji jednak mielismy problem z drogami jednokierunk.

adres:
Ostello Villa Francescatti

Salita Fontana del Ferro 15, 37129 Verona
cena z śniadaniem dietetycznym : bułka, masło, dzem, mleko, kawa, herbata
dorosły 20eur
dziecko pow. 8 lat też 20eur
dzieci ponizej 7 lat 10eur

Hostel ma darmowe wifi.
czysto schludnie i bardzo egzotycznie - mnóstwo ludzi, rówżnych narodowści.
W Hostelu można zatrzymac się na maksymalnie 5 dób.

Obrazek

zielona okiennica nasza ;0 Hostel znajduje sie poniżej zamku - ma olbrzymi teren parkowy
pierwszy raz widziałam jak mi nad głową latają nietoperze.

Obrazek

jak tylko bety wrzucilismy na łózko to wybralismy się na popołudniowo- wieczorny podbój miasta ;)

Całe miasteczko cudne, mnóstwo uliczek, starych kamienic - wszystko mi sie podobało

Obrazek
Coloseum- włąsnie przygotowywało sie na spektakl

dyby na ryneczku
Obrazek

a to poznajecie??
Obrazek

dom Julii
najpierw mija sie bramę - przy kórej pawia 8O nie puściłam bo cala jest oblepiona gumami do żucia - na nich napsiy typu M+K=WM łeeeee
mnóstwo gum, jedna na drugiej okropnie to wyglada.

Obrazek

napisy w bramie

Obrazek

balkonik [/b
]Obrazek
jest muzeum mozna zwiedzić.

[b]tutaj DANTE
- najważniejszy plac ponoć w Weronie.... ale niedoczytałam czemu ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


zdjęcie z mostu na naszą kwaterę
Obrazek

Obrazek

Werona urokliwa - polecam pospacerować, ale rano lub późnym popołudniem o 12 robi sie duchota i spacer staje się męczarnią :( Z dziecmi zwiedzanie wyglada inaczej niz jak jada dosrosłe osoby. :wink:

w knajpach ceny przykładowe:
Pizza kosztuje 6-9 euro
300ml. sprite, cola itp - 2,5eu
piwo 0,33 = 1,5 eur
woda 1,5eur
danie obiadowe włoskie 18eur


parking przed mostem -czyli..... za mostem już centrum miasta - kosztuje 1eur za godzine.


a na koniec "dziura" na drodze ;)
Obrazek
Ostatnio edytowano 22.08.2012 20:29 przez wakacje2010, łącznie edytowano 1 raz
ur-arek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 31.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ur-arek » 13.08.2012 00:02

Super relacja.

Bardzo wiele szczegółów zamieściłaś!
Podpowiedz proszę - jak trafić Actv z powrotem, oraz jak obliczyć długość "rejsu"? Wsiedliście w "dwójkę" do pl. Św. Marka, a jak powrót? Kolejne bilety? Jak trafić w rejs z powrotem do dworca? Nie mam żadnego przewodnika, a chyba się zdecydujemy na wyskok z CRO. :papa:
Pozdrawiamy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Selce.... Wenecja, Werona i Padwa - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone