Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

SELCE i okolice

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fhuzbych
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 17.03.2008
SELCE i okolice

Nieprzeczytany postnapisał(a) fhuzbych » 28.07.2012 09:49

Tak, w tym roku padło na SELCE dlaczego?, bo miało nie być w tym roku wcale wakacji. Ale jak żyć bez CRO przez następny rok ?
Za tym rejonem (Kwarner) przemawia: bo blisko i nie byłem w tym rejonie, a zdrugiej strony boję się iż mogę się rozczarować po tym jak widzaiłem: Primosten, Trogir, Makarską, Dubrownik ...
Dobra, mam dobry przewodnik, trochę poczytałem na temat tego rejonu może jak starczy czasu (14 dni)to Venezia. A jakieś ciekawostki nie opisane w pzrewodnikach, jakieś fajne zakątki i zaciszne fajne plaże w rejonie do kilku km od m. SELCE ?
Ktoś był ?
Proszę o rady przedwyjazdowe lubię się przygotować do każdego pobytu.
Po powrocie postaram się zdać relację z pobytu
wyjazd 17na 18 08 2012
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 28.07.2012 10:27

No akurat dopiero co tam obok pożary były...(Selce i Novi Vinodolski a właściwie lasy i "krzoki" wokół w górach).
W Senj jest mała forteca- taki zameczek ale widoki z niego fajne.
W okolicy na pewno warto się przejechać na przełęcz Vratnik z Senj - piękne widoki choć nie tyle z samej przełęczy co z drogi nieco niżej. Ładnie położony teren.
Zajrzyjcie też w głąb lądu przez górskie drogi- tam zawsze nieco większy wiaterek i chłodniej oraz coś innego niż nad wodą.

Pozdr.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.07.2012 10:31

Fatamorgana napisał(a):W Senj jest mała forteca- taki zameczek ale widoki z niego fajne.


Twierdza Nehaj.


Jeszcze na Krk można skoczyć.
fhuzbych
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fhuzbych » 28.07.2012 11:00

Jacek S napisał(a):
Fatamorgana napisał(a):W Senj jest mała forteca- taki zameczek ale widoki z niego fajne.


Twierdza Nehaj.


Jeszcze na Krk można skoczyć.


Tak Krk obowiązkowo no ta Twierdza wygląda ciekawie.
Ponoć w Selce jest jakieś akwarium warto?
A jakiaś ciekawa plaża bez tłumów?
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 28.07.2012 11:40

Znam taką jedną, jest przy campie (jest na cyplu Povile) obok Jadranki tuż za Novi V.w kierunku na dół.
Mała, schowana w niskim klifie, z kolorowymi kamieniami i otoczakami. Może nie ma rewelacji, ale zawsze jest spokój a odgłosy z szosy mało słyszalne bo za klifem.
Co istotne, można wjechać obok wjazdu na camp w mały lasek, gdzie jest sporo cienia i auto się nie parzy w słońcu.
Byłem tam 2 razy i zawsze było pustawo. Czasem jakiś golas się pojawił, albo jakaś rodzina. Camp też fajny, bo ten lasek daje cień.

Natomiast jeśli chodzi o większą plażę bez kamoli, to polecam Crikvenicę, bo ma sporo piasku i drobnego żwirku (chodzi i biega się po tym bardzo fajnie, nie to co po tych kamolach i "rafach") na głównej plaży, prysznice, zjeżdżalnię dla dzieciaków, sporo miejsca, leżaki (odpłatne) i sporo atrakcji na promenadzie obok (knajpy, lodziarnie, kino, internet, sklepy itd).
To jedna z nielicznych plaż, gdzie jest łagodne zejście do wody, piasek i cywilizacja bez takich tłumów jak na Makarskiej.
fhuzbych
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fhuzbych » 28.07.2012 11:57

Fatamorgana napisał(a):Znam taką jedną, jest przy campie (jest na cyplu Povile) obok Jadranki tuż za Novi V.w kierunku na dół.
Mała, schowana w niskim klifie, z kolorowymi kamieniami i otoczakami. Może nie ma rewelacji, ale zawsze jest spokój a odgłosy z szosy mało słyszalne bo za klifem.
Co istotne, można wjechać obok wjazdu na camp w mały lasek, gdzie jest sporo cienia i auto się nie parzy w słońcu.
Byłem tam 2 razy i zawsze było pustawo. Czasem jakiś golas się pojawił, albo jakaś rodzina. Camp też fajny, bo ten lasek daje cień.

Natomiast jeśli chodzi o większą plażę bez kamoli, to polecam Crikvenicę, bo ma sporo piasku i drobnego żwirku (chodzi i biega się po tym bardzo fajnie, nie to co po tych kamolach i "rafach") na głównej plaży, prysznice, zjeżdżalnię dla dzieciaków, sporo miejsca, leżaki (odpłatne) i sporo atrakcji na promenadzie obok (knajpy, lodziarnie, kino, internet, sklepy itd).
To jedna z nielicznych plaż, gdzie jest łagodne zejście do wody, piasek i cywilizacja bez takich tłumów jak na Makarskiej.


Dzięki, o to mi mniej więcej chodziło, bo jeśli chodzi o same Selce to co do plaż nie ma tam chyba wyboru znalazłem jakąś wzmiankę o jakiejś plaży "Plaża Rokan". Ale pewnie będzie dość zapchana.
Pozdrawiam
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 29.07.2012 20:45

Aaaa... i jakieś 400m dalej za ową plażą jest mała przystań dla łodzi - też z małą plażą ale łagodnym wejściem do wody.
A do tej naszej plaży można zejść schodkami a ponad nią prowadzi taki niewielki chodnik spacerowy z białymi poręczami. Tuż przy Jadrance.
wakacje2010
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 16.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wakacje2010 » 30.07.2012 16:38

Selce....
akwarium jest c Crikwenicy - bilet wstepu to ok. 40kn -

Wenecje polecam byłam, szybko sie jedzie autostradą.


wiecej napisze w mojej relacji wiec zapraszam do czytania ;)
fhuzbych
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fhuzbych » 30.07.2012 16:42

Fatamorgana napisał(a):Aaaa... i jakieś 400m dalej za ową plażą jest mała przystań dla łodzi - też z małą plażą ale łagodnym wejściem do wody.
A do tej naszej plaży można zejść schodkami a ponad nią prowadzi taki niewielki chodnik spacerowy z białymi poręczami. Tuż przy Jadrance.


Ale ta plaża w Novi vindolski czy w Selce?
fhuzbych
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fhuzbych » 30.07.2012 16:49

wakacje2010 napisał(a):Selce....
akwarium jest c Crikwenicy - bilet wstepu to ok. 40kn -

Wenecje polecam byłam, szybko sie jedzie autostradą.


wiecej napisze w mojej relacji wiec zapraszam do czytania ;)



Myślałem rozglądnąć się za jakąś wycieczką do Wenecji, na miejscu w Cro. Jakoś nie chce mi się samemu pchać ale zobaczymy jak to wychodzi kosztowo.
Tomala1978
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 19.04.2012
SELCE lub CRIKVENICA

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomala1978 » 18.12.2014 11:58

Witam wszystkich w przeszłym roku planujemy wyjazd w północne rejony Chorwacji.
Myślimy o Selce bądź Crikvenica , był ktoś z forumowiczów w tych miejscowościach i zechce się podzielić wrażeniami .
Jedziemy w dwie dorosłe osoby i dwójka dzieci 14 i 1,5 roku.
Pozdrawiam i dzięki z góry .
crash85
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) crash85 » 22.06.2015 07:56

Witam, wybieram się do selce w sierpniu i chciałem się zapytać czy można tam wypożyczyć skuter albo rower ?? Miasteczko wygląda raczej na portowe więc kolejne pytanie czy w okolicy są jakieś ustronne i spokojne plaże ?? Dodam, że będę w Hotelu SELCE. Z góry dzięki za odpowiedź :) Pozdrawiam

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone