Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sedam Bisera

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1510
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 23.07.2015 21:53

Ewelina poniżej mała mapka z zaznaczonymi czterema punktami.
kaśtela.jpg

A - najpopularniejsza ale i najbardziej zatłoczona plaża w Kaśtelu Starim, łagodne wejście do morza, prysznice, obok znajdują się kafejki oraz market z zimnym piwkiem i lodami, a także można wypożyczyć np. rower wodny;
B - knajpka Stari Dvor - moja ulubiona w Kaśtelach. Oto ich strona na FB: https://www.facebook.com/pages/Konoba-P ... 7522310634, niestety od 2011 nieaktualizowana, ale można zerknąc jak wygląda wewnątrz i na zewnątrz. Ceny bardzo przystępne. Piwko w okolicach 15 kn., pizza czy lasagne od 35-40kn, do wyboru są również mieszane mięsko, ćevapi (chyba coś koło 70-80 kn.) oraz droższe dania takie jak rybki z grilla itp. Jedzenie - jak na mój gust - pyszne i sądząc po ilości klientów (spory ruch) świeżutkie. Co ciekawe wszystkie dania są zapiekane lub pieczone w piecu opalanym drewnem, stąd też zapachy wokół knajpki, jak i aromat samych potraw - WSPANIAŁY!!!;
C - kawiarenka - często chodziliśmy na kawkę lub piwko, bo najbliżej `naszej` plaży, o której pisze poniżej. Ceny kawki od 5-7 kn., piwko tradycyjnie po 15 kn. W knajpce gry typu cymbergaj, piłkarzyki, bilard do tego nawet chyba lody były - generalnie jeśli się ma dzieci, miejsce niebezpieczne dla portfela ;-) ;
D - to już chyba geograficznie Lukśić. Największa plaża w okolicy. Również łagodne wejście do morza, prysznice, obok boisko do piłki i mały plac zabaw dla dzieci (na Google Street View jeszcze go nie ma). Na plaży jest dość sporo cienia oraz sporo miejsc, by zaparkować samochód.

Co do zatłoczenia plaż, to tradycyjnie najwięcej ludzi jest w weekend, kiedy to miejscowi z bliższej i dalszej okolicy również plażują. A co do rejsów statkiem, zerknij również w Trogirze przy nadmorskiej promenadzie - widziałem tam kilka punktów, które oferują rejsy typu fish picnic itd.
evelina325
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) evelina325 » 23.07.2015 22:22

Wielkie dzięki za wyczerpujące informacje!Bardzo mi to pomoże!pozdrawiam
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1510
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 24.07.2015 09:46

Znalazła się aktualniejsza strona Starego Dvoru: https://www.facebook.com/konobapizzeria.staridvor.
Co tu dużo mówić - zrobiłem się głodny :-) ...
JedrzeJ
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) JedrzeJ » 25.07.2015 20:39

Witaj Agnieszka.Kulik - pewnie już było ale czy możesz napisać krótko jak z Kasteli najszybciej dostać się do Splitu lub Trogiru nie samochodem ?

Szukam miejsca dla 4 osób i w planach mamy zwiedzanie Makarskiej, Splitu, Hvaru itp. Problem w tym, że przyjedziemy autobusem :(

I czy w tej miejscowości jest szansa na znalezienie apartamentu z dwoma sypialniami za 50-60E za dobe ?
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1510
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 25.07.2015 22:52

Cześć Jędrzej.
Z Kasteli do Splitu kursuje na pewno autobus numer 37 i chyba jeszcze numer 2.
Pozdrdrawiam
BartMax
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 18.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartMax » 18.08.2015 12:22

Co 30 minut kursuje autobus 37 w kierunku Splitu lub Trogiru. Jezdza chyba od 4 do 24 wiec swietny srodek transportu jesli chce sie poimprezowac.
Cena do Splitu z Kastel Sucurac - 12 kun
Z Kastel Novi 17 kun
Cena oczywiscie w jedna strone.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.08.2015 14:20

pod wpływem min wpisów z tego wątku na jedną z części chorwackich wakacji wybraliśmy Kastel kambelovac.Było naprawdę nieźle,choć na początku zrobił nas w bambuko właściciel zarezerwowanego lokum.Booking zmienił rezerwację a miła właścicielka dodała jeden nocleg gratis.Pobyt się wydłużył,dzieci zadowolone.Bardzo dobra baza wypadowa do Splitu i Trogiru.Dzięki bliskości można się powałęsać do późnych godzin nocnych.
Mam tylko lekko odmienne od prezentowanych opinii,zdanie o szkole baletu i restauracji.Dzieciaki zapragnęły pójść na pizze i nie miałem pojęcia ,że są tam sektory ,dla pijących,jedzących i chyba z drugiej strony pizza.Usiedliśmy przy jakimś stoliku i miła młoda dziewczyna wytłumaczyła nam,że musimy się przesiąść ,zamówienie przyjęła i wskazała stolik ,pytając jakiegoś kelnera czy można .Pozwolił .Ale nagle zjawiła się jakaś rozwścieczona kelnerka-koło 50 i we wszystkich znanych sobie językach coś zaczęła tłumaczyć ,że mamy zamawiać u niej i tam takie,zabrała sztućce.W końcu wskazałem jej dziewczynę u której zamówiłem ,coś tam jej pokrzyczała,wszyscy na nas popatrzyli .Poczułem atmosferę jak w "Zaklętych rewirach". Zreszto zaraz przerzuciła się na jakąś inną siódemkę bo zajeli jakiś nie ten stolik,który ona im wskazała.
Na pewno część błędu była po naszej stronie ale nie było to miłe.Więcej tam nie poszliśmy .Korzystaliśmy z jedzenia w Tamaris i tam było ok.
Podsumowując Kastela na wypoczynek z dziećmi są bardzo dobre.Może trochę barak otwartego morza ale nie jest źle
BartMax
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 18.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartMax » 02.09.2015 13:25

Ogolnie w Kastelach w co drugiej knajpie sa jacys rozkojarzeni pracownicy :) Czekanie kilka minut na sztucce po podaniu posilku, pomylka w wydaniu reszty o 100 kun, a raz nawet kelner przyniosl o jedna porcje wiecej, niz zamawialismy. Wiec troche smiechu bylo :P
kwli
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 26.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kwli » 01.03.2016 22:18

Witam! Przeczytałam parę starszych postów na temat wody w Kastelach. Interesuje mnie ich stan na dzień dzisiejszy. Widzę że dabecja odwiedził Kastele Kambelovac stosunkowo niedawno, czy mógłbyś przekazać jakies info na temat czystości tamtejszej wody na plaży?
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1510
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 01.03.2016 22:47

Kwli tutaj masz bieżące informacje na temat jakości wody w Kaśtelach, jak i na całym wybrzeżu. Generalnie, wg. mapy w większości miejsc jest świetna: http://baltazar.izor.hr/plazepub/kakvoca?p_jezik=eng
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.03.2016 00:34

kwli napisał(a):Witam! Przeczytałam parę starszych postów na temat wody w Kastelach. Interesuje mnie ich stan na dzień dzisiejszy. Widzę że dabecja odwiedził Kastele Kambelovac stosunkowo niedawno, czy mógłbyś przekazać jakies info na temat czystości tamtejszej wody na plaży?

woda ok,glonów nie było.Weż pod uwagę,że to jest zatoka.Fal praktycznie nie ma .Plaża też czysta.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.03.2016 17:47

kwli napisał(a):Witam! Przeczytałam parę starszych postów na temat wody w Kastelach. Interesuje mnie ich stan na dzień dzisiejszy. Widzę że dabecja odwiedził Kastele Kambelovac stosunkowo niedawno, czy mógłbyś przekazać jakies info na temat czystości tamtejszej wody na plaży?


Byłem tam w sierpniu.
Zdziwiła mnie czystość wody pomimo bliskości dużego portu/stoczni i "kiszki" w postaci zatoki.
Jedyne co trochę przeszkadzało to czasem bardzo silny wiatr.
Z drugiej strony jest spokojniej (Marjan Park).

Pzdr


PS. Aga, co u Ciebie?
:)
kwli
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 26.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kwli » 02.03.2016 18:53

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Zaraz wezmę sie za lekturę. Pozdrawiam serdecznie.
kuchcik89
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 18.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuchcik89 » 18.05.2016 10:01

Witam,

na początku czerwca wybieramy się z żoną do Kasteli na krótki urlop. bardzo dziękuję za taką kopalnie wiedzy o tym miejscu. :)
od siebie mam pytanie czy jest gdzieś w Kastelach (optymalnie Luksic) miejsce, gdzie można w uczciwej cenie i poza sezonem wypożyczyć quada, ewentualnie rowery, tak aby we własnym zakresie zwiedzić trochę okolicę?



Pozdrawiam serdecznie,
Paweł
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1510
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 19.05.2016 13:45

Przyznam, że nie widziałem nigdy czegoś takiego w Kaśtelach. Może jakieś sieciowe albo mniejsze wypożyczalnie mają w ofercie quady? Wiem, ze na pewno mają w ofercie skuterki.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone