Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sardynia, czyli leniuchowanie i zwiedzanie

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009
Sardynia, czyli leniuchowanie i zwiedzanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 12.03.2017 23:39

Po długich miesiącach a nawet latach bycia na forum rozpoczynam nowy etap, czyli moją pierwszą relację 8O
Przyznam się, że przymierzałam się już kiedyś, ale jakoś nie wyszło :oops: :oops: Teraz zebrałam się w sobie :roll: i nie chcę być tutaj tylko "biorcą"- bo duuużo skorzystałam z tego forum, ale może komuś przydadzą się kolejne informacje do planowania swoich wakacji na Sardynii :oops:
Polecam oczywiście kompendium o tej wyspie stworzonej przez kulkę53 najnowszą relację Mikeee i Dangol


Zacznę od tego, że po 11 wyjazdach do mojej cudnej Chorwacji (z jedną tylko zdradą na rzecz Grecji) obmyślałam nowe rejony... rodzinka również akcentowała, że chce zmian w kierunkach wakacyjnych. Tak więc po powrocie z wakacji 2015 z wyspy Hvar czytałam różne Wasze relacje.
I tak się zaczęło:
male-i-duze-niebalkanskie-podroze-toskania-t36410-1515.html#p1586863
czytałam, czytałam i... się napalałam, potem obmyślałam plan na wakacje 2016 :!:

To na zachętę
Załączniki:
DSC_0451....jpg
DSC_0160.....jpg
DSC_0161a.jpg
DSC_0099a.jpg
DSC_0139a.jpg
DSC_0062a.jpg
DSC_0011a.jpg
DSC_0687a.jpg
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 12.03.2017 23:46

Zachęta mnie zachęciła :mrgreen: i to baaardzo :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.03.2017 23:53

Jedna fotka od razu rozpoznana... z relacji tu wspomnianych... :papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 12.03.2017 23:53

W pierwszej chwili pomyślałem, że zaczęłaś swoją relację dokładnie od tego samego miejsca co ja, ale sprawdziłem - jednak się nieco różnią.

Chętnie zerknę na Twoje spotkanie z tą wyspą.

Pozdrawiam,
Wojtek
bernidi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 23.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bernidi » 13.03.2017 00:10

Być może minęliśmy się gdzieś na Sardynii jeśli to był lipiec więc będę wypatrywał...

Pozdrawiam Wojtek.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.03.2017 00:30

Trzeba być gdzie się nie było :wink: :lol:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 13.03.2017 00:55

Costa Paradiso. Bardzo chciałbym tam kiedyś zakotwiczyć. :wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 13.03.2017 07:58

Oczywiście jeśli ta "wysepka" się w spisie relacyjnym pojawia, to nie może mnie tu zabraknąć...
Miejsca pokazane - znane osobiście, jak i z fotek internetowych, bo czasu na nie zabrakło :? , jak choćby wycieczka na Tavolarę.
Fajnie że się zdecydowałaś opisać swoje wakacje :idea: :D
I dzięki za miłe słowa :smo:
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 13.03.2017 12:32

mysza73 napisał(a):Zachęta mnie zachęciła :mrgreen: i to baaardzo :mrgreen:


Dziękuję za miłe słowa i cieszę się, że zasiadłaś :D :D

piekara114 napisał(a):Jedna fotka od razu rozpoznana... z relacji tu wspomnianych... :papa:


Poszłam trochę na łatwiznę :lol: z zamieszczaniem zdjęć jeszcze mam trochę problemów :cry: Najpierw wybrałam sobie na zajawkę inne fotki, ale :twisted: zmniejszanie rozmiarów itp. sytuacje trochę mnie zniechęciły. No cóż dopiero się uczę :wink:

Franz napisał(a):W pierwszej chwili pomyślałem, że zaczęłaś swoją relację dokładnie od tego samego miejsca co ja, ale sprawdziłem - jednak się nieco różnią.

Chętnie zerknę na Twoje spotkanie z tą wyspą.

Pozdrawiam,
Wojtek


Wojtku miło Cię tu gościć :D :D Ciekawa jestem Twojej wyprawy :D
Wszystkie Twoje eskapady to mistrzostwo :!: Kiedy je przeglądam, to robię kolejne plany i uaktywniam marzenia: Dolomity, W. Kanaryjskie, Kreta, Macedonia........
Czekam na relację i Sardynię postrzeganą Twoim okiem :D zapraszam do uzupełnienia moich opisów 8)

bernidi napisał(a):Być może minęliśmy się gdzieś na Sardynii jeśli to był lipiec więc będę wypatrywał...

Pozdrawiam Wojtek.

:D o to fajnie, że byliście :D a w jakich rejonach?
Rodaków spotkaliśmy tylko kilku, więc możliwe, że widzieliśmy się bo to był przełom czerwca i lipca :D Mam nadzieję, że uzupełnisz relację swoimi zdjęciami :D

Janusz Bajcer napisał(a):Trzeba być gdzie się nie było :wink: :lol:

Zapraszam :D wyspa jest warta odwiedzin 8)

walp napisał(a):Costa Paradiso. Bardzo chciałbym tam kiedyś zakotwiczyć. :wink:

:D witam i przyznam, że Costa Paradiso mnie zauroczyło 8O

kulka53 napisał(a):Oczywiście jeśli ta "wysepka" się w spisie relacyjnym pojawia, to nie może mnie tu zabraknąć...
Miejsca pokazane - znane osobiście, jak i z fotek internetowych, bo czasu na nie zabrakło :? , jak choćby wycieczka na Tavolarę.
Fajnie że się zdecydowałaś opisać swoje wakacje :idea: :D
I dzięki za miłe słowa :smo:

Witam inspiratora :D :D i bardzo się cieszę, że zdecydowaliśmy się na tą wysepkę 8)
Z pisaniem to jeszcze nie wiem jak mi pójdzie, ale jak jest początek, wsparcie, to i mam nadzieję, że dobrnę do końca :smo: Zapraszam do dodawania i uzupełniania relacji :D
Pozdrawiam
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 13.03.2017 12:34

czuję się zachęcony do odwiedzenia Sardynii :mrgreen:
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 13.03.2017 12:50

słoma79 napisał(a):czuję się zachęcony do odwiedzenia Sardynii :mrgreen:


Dziękuję :D jak zachęty się nagromadzą, to potem jest już zapał... i realizacja 8) a to piękne :!:
Pozdrawiam
nosekdomin
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 02.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nosekdomin » 13.03.2017 14:01

Czekamy na dalsze relacje z Sardynii. Tym bardziej ze wybieramy sie tam tego lata po raz pierwszy, co nas nieco smuci bo zdradzamy nasza kochana CRO

:papa: :hut:
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 13.03.2017 14:07

To teraz trochę pt. "opowieści dziwnej treści" czyli jak było i co dalej...
Jesteśmy rodziną 2+2, czyli my- rodzice i nasze dorastające córki :D dodatkowo ważne są nasze preferencje wakacyjne: na 1-szym miejscu: dużo wody, bo wszyscy uwielbiamy snorkować 2. ciekawe miasteczka 3. trochę zabytków i najlepiej jeszcze by było nie spędzać wakacji w samochodzie, czyli wszystko mieć w zasięgu ręki :roll:

Jak już wspomniałam, zapał już był, rodzinie pokazałam zdjęcia pięknych plaż, zabytków, nuragów... i też się zachęcili :D :roll: Przeszłam do fazy planowania :!: W listopadzie 2015 zaczęłam szukać ciekawego lokum przez booking (bo my kwaterowi jesteśmy) :wink: Chciałam w trzech rejonach, więc wybierałam i rozważałam co portal oferuje odpowiedniego również na naszą kieszeń. Rezerwacje zaklepane były wstępnie: 4 noce w Cardedeu, 5 nocy w Tanauelli i 4 noce w Costa Paradiso. Ceny były dobre a noclegi były oczywiście z możliwością bezpłatnej rezygnacji, co dawało zawsze poczucie, że gdyby "coś" to zmieniamy plany. Teraz nadszedł etap szukania w dobrej cenie promu Livorno- Olbia- Livorno. Kilka razy w tygodniu uruchamiałam przeglądarki i kalkulowałam ceny, ale nie były one zachwycające :x dla naszej czwórki i samochodu oscylowały w cenie 2 tys. Aż pewnego dnia pojawiła się promocja na stronie przewoźnika Grimaldi Lines http://www.grimaldi-lines.com/en i tak w marcu dokonałam zakupu biletów za ok. 1200zł :D :D dodam, że z noclegiem w kajucie.
Zaczęło się odliczanie do wyjazdu :D :D
Ostatnio edytowano 22.03.2017 23:13 przez trinity, łącznie edytowano 1 raz
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 13.03.2017 14:13

nosekdomin napisał(a):Czekamy na dalsze relacje z Sardynii. Tym bardziej ze wybieramy sie tam tego lata po raz pierwszy, co nas nieco smuci bo zdradzamy nasza kochana CRO

:papa: :hut:


Super :!: :!:
Ktoś na tym forum mi powiedział, że nie można zestawiać ze sobą Chorwacji i Sardynii bo to są obie piękne a zarazem różne, tak teraz potwierdzam :o i myślę, że Wasze wakacje będą bardzo udane :!:
Jeśli będę mogła w czymś pomóc, to chętnie 8)
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 13.03.2017 23:32

Dni do wyjazdu szybko mijały a ja wspomagałam się blogami i forumowymi informacjami na temat plaż, miejsc wartych zobaczenia... i już wiedziałam, że tylko zakosztuję tej Sardynii, gdyż jej wielkość i mnogość tych ciekawych miejsc mnie zaskoczyła. Był plan A, B, C i taki, że na bieżąco będzie ustalany w zależności od "chcenia" całej rodziny. Zanim dojedziemy do Livorno, to mamy jeszcze kilka miejsc na naszej liście wakacyjnej.

Dzień pierwszy 24.06.2016
Wyjazd ok. godziny 12, czyli w samo południe :!: Dzieci przyszły ze świadectwami i spakowani wyruszyliśmy do pierwszego etapowego miasta: Kranjska Gora w Słowenii. Droga mija szybko, pogoda znakomita, humory dopisują i wieczorem dojeżdżamy do celu.
a.jpg
coś z drogi


1.png
Trasa przejazdu

Telefon do gospodarza i jesteśmy już zakwaterowani na jedną noc. Jemy kolację i wychodzimy na wieczorny spacer po uroczym miasteczku. Jest ciepło, przyjemnie i klimatycznie. Spacerujemy uliczkami słyszymy słoweński język i czujemy się prawie jak w Cro :D
b.jpg
Kościół Wniebowzięcia NMP w Kranjskiej G.
Następna strona

Powrót do Włochy - Italia

cron
Sardynia, czyli leniuchowanie i zwiedzanie
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone