Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

SARDYNIA 2009 - samochodem z dziećmi

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 18.08.2010 15:36

zbig99 napisał(a):
FUX napisał(a):A fkk?


coś nie jarzę... 8)


Nagie plaże, zatoczki...
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 18.08.2010 21:35

Kemping znaleziony w necie czy poprostu szukaliście na miejscu? :D
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 19.08.2010 07:02

ally napisał(a):Kemping znaleziony w necie czy poprostu szukaliście na miejscu? :D


Zobaczyłem ofertę Antavii na targach turystycznych i zainteresowałem się tym miejscem.

Potem znalazłem ten Camping (podałem link wczesniej) jeszcze w internecie. Można niezależnie sobie go zarezerwować ale nie znam sumarycznych cen. Mają różne dodatki i zniżki też. Najlepiej wysmarować im emaila z podaniem ilości osób i podaniem wieku dzieci bo taniej liczą. Potem wyślą Wam cenę za wszystko.
Można oczywiście rozbić swój namiot, są toalety czy miejsca do grilla np ale to podobnie jak w Polsce.

Ja w tym roku podszedłem bardzo wygodnie do wakacji, bo poprzez biuro podóży i miałem wyżywienie (3x i dobre) ale podane w warunkach wiadomo campingowych, na świeżym powietrzu pod namiotem - dla mnie to pozytywne.

Jeszcze dodam ze pogoda w 100% udana. W dzień32-37 stC ale czasem przyjemny wiatr. Co ciekawe w nocy (po godz. 01:00) jest chłodniej i temp. spada do ok 17-18 st nawet, pewnie dlatego, że to wyspa i jest przy samym morzu, bryza robi swoj ale śpi się extra. Nie trzeba klimy. :D
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 19.08.2010 20:15

Dziękuje za info. Ja jeżdżę z przyczepą i niczego nie lubie rezerwawać :) A dlatego pytałam czy szukałeś na miejscu bo ciekawa jestem jak tam jest z dostępnością kempingów, jaki jest ich standart, czy dba się o ciszę i spokój etc.
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 20.08.2010 08:11

ally napisał(a):Dziękuje za info. Ja jeżdżę z przyczepą i niczego nie lubie rezerwawać :) A dlatego pytałam czy szukałeś na miejscu bo ciekawa jestem jak tam jest z dostępnością kempingów, jaki jest ich standart, czy dba się o ciszę i spokój etc.


Wszystko w porządku. Cisza, spokój. trzeba uszanować włoską siestę tj w godz. ~13:00-15:30.. Wiadomo w upały jest przyajmniej okazja wtedy na obiad i wypoczynek w domku z klimą :D W nocy cisza nocna od 23:00 ale animacje dla dzieci zaczynały się np od 21:30. Przy plaży (biały namiot o którym wspominałem) są oczywiście różne tańce (dla nas) ale spokojnie bez przesadnej głośności.

Domków różnego rodzaju jest na tym campingu ponad 300 ale spokojnie to jest na bardzo dużym obszarze i bezpośrednio przy plaży. Włosi przyjeżdżają też ze swoim campingiem lub robijają swój namiot.
Robisz co chcesz.
Jeśli chodzi o dostepnosć czy konkretne ceny napisz im emaila np po angielsku, chyba, że po włosku :D .
Mają zniżki jeśli pobyt jest powyżej 3 dni itp.

Chyba że załatwisz sobie z Antavią to jeszcze jedzenie będzie z głowy.
Vezemir
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 18.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vezemir » 22.08.2010 14:46

Wyjezdzamy na Sardynie w najblizsza niedziele :)
Po powrocie postaram sie zamiescic jakąś fotorelacje aby trochę wątek rozkrecic.
Jako ze jedziemy w ciemno a jedyna zaplanowana rzecza jest wykupiony prom, to prosilbym o polecenie kempingów.
Postaram sie zahaczyc o ten na ktorym byl Zbig99 ale w okoliy znalazlem rowniez interesujacy kemping Orri i na miejscu zadecydujemy.
Czy ktoś ma inne typy? Jedynym warunkiem jest piekna plaza :)
Pozdrawiam,
CalaLuna
Odkrywca
Posty: 94
Dołączył(a): 13.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) CalaLuna » 22.08.2010 16:58

Czekam na zdjęcia i relację. Na pewno będziesz zadowolony, bo plaż tam co niemiara i każda inna.
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 23.08.2010 10:01

Vezemir napisał(a):Wyjezdzamy na Sardynie w najblizsza niedziele :)
Po powrocie postaram sie zamiescic jakąś fotorelacje aby trochę wątek rozkrecic.
Jako ze jedziemy w ciemno a jedyna zaplanowana rzecza jest wykupiony prom, to prosilbym o polecenie kempingów.
Postaram sie zahaczyc o ten na ktorym byl Zbig99 ale w okoliy znalazlem rowniez interesujacy kemping Orri i na miejscu zadecydujemy.
Czy ktoś ma inne typy? Jedynym warunkiem jest piekna plaza :)
Pozdrawiam,


Campingu Orri nie znam, ale byłem na plaży Orri. Różnice plaży Orri a plażą przy Sos Flores są takie:
Plaża Orri jest zdecydowanie bardziej przeludniona z uwagi na bardzo drobny (afrykański) piasek i długą płyciznę (100m od brzegu wody po kolana) - idealnie dla bardzo małych dzieci ale dla pływających już mniej :D . Atrakcją jest też to, że są ładne skały przy brzegu.

Jednak o wiele bardziej polecam plażę przy campingu Sos Flores - na plaży są w 99% tylko ludzie z samego campingu natomiast plaża Orri jest ogólnie dostępna dla wszystkich, podjeżdżają też autokary z innych miejsc tylko na tą plażę. Plaża Sos Flores jest pusta, morze puste, płytko jest ale ~15 m od brzegu a to wystarczy również dla małych dzieci, większe fale niż na Orri. Poza tym sierpień to główny miesiąc urlopu we Włoszech więc na Orri będzie tłok pewnie. Chyba, że przy samym campingu Orri plaża jest tylko dla wynajmujących tam camping ale tego nie wiem.

Trasę polecam Ci taką:Golfo Aranci (lub Olbia) potem autostradą (bezpłatną) na kierunek Cagliari - w Nuoro zjeżdź na drogę SS389 i potem ważne! nie jedź przez Lanusei (GPS mi totalnie powariował i mało nie zjechałem w przepaść 8O) tylko skręć wcześniej na Villagrande (tą drogą wracałem, droga super przez góry ale skrótowa, szybka i GPS nie zwariował) i potem dalej jedź na kierunek Tortolii.
Ostatnio edytowano 22.03.2012 15:09 przez zbig99, łącznie edytowano 3 razy
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 23.08.2010 10:37

:D ja czekam również na relację. A jakies namiary ten ten kemping orii i plażę?Jakiś link?
Vezemir
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 18.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vezemir » 23.08.2010 13:10

Dzieki Zbig za informacje. Droge na pewno sprawdze.
Ja bede tam wlasciwie juz we wrzesniu wiec liczylem ze przeludnienie bedzie mniejsze.
Plaze sprawdze przed osiedleniem sie na kempingu i wtedy wybiore. Nie ukrywam ze to 150 metrow plycizny i male fale to duzy plus w moim aktualnym stanie zdrowia - jade ze zlamanym obojczykiem :)

Link do zdjec z plazy : http://www.campingorri.it/foto_eng.asp

Czy na wschodnim wybrzezu polecalbys jakis inny kemping? Chcialbym zatrzymac sie we 2- 3 miejscach na calej dlugosci wyspy.

A ceny z restauracji moze pamietasz?
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 23.08.2010 13:34

Vezemir napisał(a):Dzieki Zbig za informacje. Droge na pewno sprawdze.
Ja bede tam wlasciwie juz we wrzesniu wiec liczylem ze przeludnienie bedzie mniejsze.
Plaze sprawdze przed osiedleniem sie na kempingu i wtedy wybiore. Nie ukrywam ze to 150 metrow plycizny i male fale to duzy plus w moim aktualnym stanie zdrowia - jade ze zlamanym obojczykiem :)

Link do zdjec z plazy : http://www.campingorri.it/foto_eng.asp

Czy na wschodnim wybrzezu polecalbys jakis inny kemping? Chcialbym zatrzymac sie we 2- 3 miejscach na calej dlugosci wyspy.

A ceny z restauracji moze pamietasz?


Ceny ogólnie robią wrażenie... 8O .
Miałem tym razem zapewnione jedzenie ale byłem w restuaracji w Tortoli gdzie ceny były mniej więcej: Pizza ~ 8-12 Euro (mają tylko w jednej wielkości to mniej więcej średnia wielkość w Polsce), Coca Cola 2 Euro. Ciastko sernik 5 Euro. Ale płacisz za tzw mycie naczyń tj. 1 Euro za osobę(śmieszna zasada we Włoszech) to pod kątem napiwku z góry pewnie.... :D
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 24.08.2010 14:39

Vezemir. Dziękuje za link. Kemping wygląda zachęcająco :) Kiedy powrót z wakacji?
Vezemir
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 18.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vezemir » 24.08.2010 20:41

No właśnie kemping wygląda nad wyraz zachęcająco. Ten basen, restauracja - naprawdę wszystko wygląda nieźle. Do tego od września wychodzi mi cena 11 juro, wiec nie dużo, jak na sardyńskie warunki :)
Kemping o którym pisał Zbig wydaje się podobny. Różnica to basen - na plus kempingu Orri, oraz plaża - według tego co pisał Zbigg na plus Sos Flores. Zobaczymy na miejscu.
W drodze powrotnej zahaczymy chyba jeszcze na parę dni o ten kemping:
http://www.pedraecupa-camping.com/campi ... gsite.html
Wracamy 11-12 września.
W wyszukiwaniu kampów korzystam ze strony http://www.eurocamps.net/index.php?ids=2,3&lng=PL - już od paru lat się na tym opieram i zawsze jest OK.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 24.08.2010 20:50

Ten drugi kemping mam zapisany jako interesujący. Będę zatem z niecierpliowścią czekać na wrażenia z podróży :)
Vezemir
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 18.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vezemir » 25.08.2010 08:07

A może Ally Ty znalazłaś jakiś ciekawy kemping (miejsce), który mogłabyś polecić?
I właściwie to kiedy planujesz wyjazd?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
SARDYNIA 2009 - samochodem z dziećmi - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone