Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Santorini 2017 - wyspa na 6- tkę.

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006
Santorini 2017 - wyspa na 6- tkę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 13.01.2018 17:13

Coś starego dla nastroju :D

Niedługo po powrocie z Krety, mniej więcej z 3 tygodnie później, bujnęliśmy się na następną wyprawę.
Tym razem tylko we dwójkę … i jak widać znowu Grecja.

Kulka kiedyś napisał, że jest taka wyspa na 6 -tkę (w skali chyba ...pięciopunktowej).
Wyspa ponoć skomercjalizowana, do poziomu swoich komór magmowych.
Jej fotki są w każdym biurze podróży, na letnich odsłonach internetowych portali i na serku feta z Lidla …
Podobno niektórym widoczki z niej, śnią się po konsumpcji oliwy, suszonego pomidora i piwa Alfa.
Przyjeżdżają tam takie tłumy z całego świata, że kolejki do odprawy lotniskowej, wychodzą na parking, a w kalderze o średnicy 10 -ciu kilometrów łatwo o kolizję ...

Niestety miałem akurat taką okazję, ze potrzebowałem wyspy na 6 -tkę … a ta była najbliżej, tylko jedna strefa czasowa róznicy.
No i skoro Pawłowi nie przeszkadzało :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 04.02.2018 14:34 przez Buber, łącznie edytowano 1 raz
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Santoryn wyspa na 6- tkę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 13.01.2018 17:17

Cudownie 8) !

Muszę poczekać na jakąś naszą okazję :wink: nadającą się na 6-kę
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Santoryn wyspa na 6- tkę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 13.01.2018 17:20

Będę zaglądać, bo u mnie Santorini też na 6 ... a nawet na 6+ :oczko_usmiech:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Santoryn wyspa na 6- tkę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 13.01.2018 17:22

Po 3 tygodniach....niektorzy to I POZYJA;)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Santoryn wyspa na 6- tkę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 13.01.2018 17:33

Pięknie się zapowiada!
Będę tu cieszyć oczy w te szaro-bure dni.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Santoryn wyspa na 6- tkę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.01.2018 17:35

Ja też z chęcią poczytam jak wyspa na 6-tkę...
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006
Re: Santoryn wyspa na 6- tkę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 13.01.2018 17:44

Witam przybyłych ... i dla porządku słów parę o przygotowaniach.

Wypad zaplanowałem jak ciążę, z 9 miesięcy wcześniej...
Z różnych względów, jedyny możliwy dla nas termin, wypadł niestety pod koniec sierpnia.
Mocno nieszczególnie – wciąż gorąco i ludzi ciżba ... wszystkie miejsca na grzbietach osłów i siedziska w McDonaldzie będą pewnie zajęte.

Obrazek

Obrazek

Plany oczywiście oprócz wake up - you need to make money zacząłem od lektury.

O wyspie na forum pisały znane postacie, mnie najbardziej przypadły do gustu fotki kolegi husbanda i opisy koleżanki wesołej myszy.
A na tzw. Internecie chyba najlepszą kopalnią wiedzy o wyspie jest strona https://santorinidave.com/ - stale uaktualniana i drobiazgowa do bólu.
David pisze na czym tyłek posadzić na promie, gdzie przepłacić, a gdzie nie dopłacić za spanie, co zjeść, żeby się nie zatruć i gdzie zjeść, żeby zobaczyć ładny sunset. Myślę, że jest dobrze sponsorowany (tzn. cały Santoryn zrzuca się na niego).
Można do niego nawet napisać, ale i tak nie odpisze.

Po lekturze, działania zacząłem oczywiście od zakupu biletów lotniczych.
Chciałem, żeby było pewnie, elegancko i po grecku od samego początku, więc na podwody wybrałem Aegeana, latającego w sezonie z Krakowa do Aten.
Bilet kupiłem od razu na Santoryn (połączenie co prawda realizowane przez Olympic Air – ale to ta sama firma co Aegean – w praktyce z Aten na Santoryn lecieliśmy samolotem Aegana).
Nie polecam specjalnie takiego sposobu rezerwacji – zwykle taniej jest rezerwować oddzielnie każdy przelot; mnie wyjątkowo udało się to zrobić w sensownej cenie, ale lepiej wcześniej sprawdzić, czy nie taniej podzielić przelot.
Potem już z górki … hotelik na bookingu, załatwienie piastunów do dziatwy i ...
Ostatnio edytowano 11.02.2018 22:49 przez Buber, łącznie edytowano 1 raz
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015
Re: Santoryn wyspa na 6- tkę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 13.01.2018 17:48

chętnie zobaczę ten Santoryn :mrgreen: świetne fociszcze 8)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Santoryn wyspa na 6- tkę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 13.01.2018 17:50

Buber napisał(a):O wyspie na forum pisały znane postacie, mnie najbardziej przypadły do gustu ... opisy koleżanki wesołej myszy.
:lool:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Santoryn wyspa na 6- tkę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.01.2018 17:57

Pierwszy rząd jeszcze wolny, więc przycupnę :wink: :lol:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006
Re: Santoryn wyspa na 6- tkę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 13.01.2018 18:09

...
i JEDZIEMY
...
Obrazek

Obrazek

Wtorek 29 sierpnia w Krakowie przywitał nas słonecznie, świeżo wymyty Airbusik czekał już na nas.
Sympatyczne panie stjułardesy powitały wszystkich i pomogły przy wrzucaniu bagaży.
Wszystkie eleganckie dziewczyny, elementem ich uniformów był przypinany koczek i okrągła czapeczka zakładana jedynie przy starcie i lądowaniu, a zdejmowana w trakcie lotu - pewnie, żeby poczuć wiatr we włosach.
Koczek natomiast pozostawał przez cały czas podróży w stałym położeniu.
Szefowa pokładu władała nawet trudnym językiem polskim.

Obrazek


Miejsca klepnęliśmy sobie przy wyjściach ewakuacyjnych, bo wg. seat guru tam nogi mają najlepiej.
Zrobiliśmy to tylko my (wyobraźcie sobie, że było trochę wolnych miejsc w wysokim sezonie), sąsiedzi patrzyli na nas zdziwieni.
… A my na nich - q …ę ... w razie czego szybko można wyjść na skrzydło jak ten gościu w Maladze.

Obrazek

W cenie biletu jest posiłek.
Zgodnie z sugestią z fly4free zamówiliśmy jedzenie koszerne.
Nie dość, że dobre, to jeszcze jest tego dużo (to na fotce to tylko I danie), tak z 1,5 – 2 x więcej jak tradycyjny lanczyk.
Cóż ... pokochałem Aegeana, a mój żołądek jeszcze bardziej.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


W Atenach mieliśmy jakieś 2-3 godzinki przestoju. Ateńskie lotnisko ...to taka średnia galeria handlowa.
Potem przelot na Santoryn … lot to dużo powiedziane … samolot wystartował, pani rozdała jakiegoś sewen-dejsa, czy inne prince polo, to zaczął już lądować.
Na transfer hotelowy poczekaliśmy chwilę i po za 15 minut jazdy zobaczyliśmy …


Obrazek
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Santoryn wyspa na 6- tkę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 13.01.2018 18:16

Te foty, te fooootyyyy!!!!!........ Jak Ty je robisz?! 8O 8O 8O

Fajnie, że mogliście polecieć we dwoje, a dzieci oddały się w ręce piastunów. Dobrowolnie?... :mrgreen:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Santoryn wyspa na 6- tkę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 13.01.2018 18:22

Zaskoczyłeś mnie 8O , najpierw byłem przekonany, że Santorini była wycieczką z Krety, a potem - że etapem powrotu. A tu odrębny wypad... no, no, fajnie :cool:
I pogoda widzę dopisała, i towarzystwo :idea: (zdjęcie z kociskiem genialne :lol: )
I co, nawet mimo tej magmowej komercji to chyba warto było? :cool:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14784
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Santoryn wyspa na 6- tkę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 13.01.2018 18:26

Zdjęcia boskie i bardzo zachęcające :D Zresztą do lektury Twojej relacji nie trzeba mnie szczególnie zachęcać :mrgreen:

Będę tu, bo powoli oswajam się z możliwością zdrady 8O :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Santoryn wyspa na 6- tkę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.01.2018 18:42

maslinka napisał(a): Będę tu, bo powoli oswajam się z możliwością zdrady 8O :mrgreen:

Kiedyś pierwsza musi być .... :oczko_usmiech:
Następna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Santorini 2017 - wyspa na 6- tkę.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone