Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

samolotem na dowód

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
martam
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 20.06.2006
samolotem na dowód

Nieprzeczytany postnapisał(a) martam » 18.08.2010 14:49

wiem,że temat wjazdu na dowód do Chorwacji był już przrabiany na 1000 sposobów ale nie znalazłam odpowiedzi czy na dowód mogę polecieć do Dubrownika.
Mój brat musi pilnie rezerwować bilety a jego żonie skończyła się ważność paszportu, czy wpuszczą ją do samolotu na dowód?
bardzo prosze o pomoc
Marta
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 18.08.2010 16:36

Prawo nie określa, w jaki sposób możemy dostać się na teren Chorwacji :wink: czyli samolotem również można na DO
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 18.08.2010 16:47

Ja bym nie ryzykował.
Od 1 sierpnia 2004 r. w Chorwacji obowiązują nowe przepisy dotyczące systemu wizowego, które m.in. zezwalają obywatelom UE na przekraczanie granicy chorwackiej także na podstawie dowodów osobistych. Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP pragnie przestrzec, iż jest to uregulowanie wewnętrzne Republiki Chorwacji i przy przekraczaniu granicy chorwackiej na podstawie dowodu osobistego dochodzi do naruszania postanowień prawa polskiego.

Pogranicznik może Cię nie wpuścić do samolotu .

To jest tylko wyłącznie moja interpretacja. :!:
twister07
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3071
Dołączył(a): 24.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) twister07 » 18.08.2010 17:10

możesz spokojnie przelecieć na dowód. Ja tak w tym roku leciałam i nie było żadnych problemów ani w Polsce, ani w Chorwacji.
martam
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 20.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) martam » 18.08.2010 19:44

dzięki wielkie za informacje
na stronie naszego MSZ jest informacja,że można do Chorwacji wjechać na paszport/dowód osobisty.
ale wiem też że lotniska rządzą sie swoimi prawami , w zeszłym roku brat z dzieciakami leciał z Warszawy do Gdańska i zarządano od nich paszportów nie wiem, może to dlatego że dzieciaki nie miały żadnego dokumentu ze zdjęciem.
No tak czy siak dziękuje
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 21.08.2010 02:36

martam napisał(a):dzięki wielkie za informacje
na stronie naszego MSZ jest informacja,że można do Chorwacji wjechać na paszport/dowód osobisty.
ale wiem też że lotniska rządzą sie swoimi prawami , w zeszłym roku brat z dzieciakami leciał z Warszawy do Gdańska i zarządano od nich paszportów nie wiem, może to dlatego że dzieciaki nie miały żadnego dokumentu ze zdjęciem.
No tak czy siak dziękuje


Pomyśl, co też wypisujesz...
To nie lotniska rządzą się swoimi prawami (ponieważ lotnisko i obsługa muszą stosować się do obowiązującego prawa a przepisy dodatkowe dotyczą jedynie kontroli bezpieczeństwa i ruchu na terenie lotniska) ale co najwyżej jacyś mniej rozgarnięci pracownicy odprawy czy służb granicznych mogli zapomnieć, ze w Europie nie tylko są paszporty i że obowiązują umowy o stosowaniu również innego dokumentu (DO).

KAŻDA linia lotnicza ma na swoich stronach informacje odnośnie tego jakie dokumenty ID są uznawane i z jakich krajów.

Natomiast co do dzieci- skoro piszesz, ze nie miały żadnego dokumentu ze zdjęciem.... to co najmniej dziwne, bo :
- albo dzieci nie mają swoich paszportów= są wpisane do paszportu rodziców (i wtedy służby graniczne proszą rodziców o paszporty)
- albo mają swój paszport
- albo nie znajdują zastosowania w/w punkty i...wtedy jak najbardziej graniczni mają prawo odmówić wjazdu dzieciom, bo skąd wiadomo np. czyje to dzieci i że to te a nie inne?

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone