Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Samolotem do Dubrovnika i co potem

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
luk_ufo
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 26.01.2008
Samolotem do Dubrovnika i co potem

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk_ufo » 23.04.2009 12:03

Witam
Z racji wieku i nienajlepszego stanu mojege auta chcielibyśmy z żoną polecieć do Dubrovnika samolotem. Pozwiedzać miasto i udać się gdzieś na wypoczynek. I tu moje pytanie gdzie w okolicy można znaleść fajne miejsce do wypoczynku, jakieś środki transportu by tam się dostać, informacje na temat lokum. Myśłem o najbiższych wysepkach. Może macie jakięś info, może któś tak już podróżował.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 23.04.2009 13:07

A może pobliskie Elafiti.. Lopud, Šipan, Koločep...albo Mljet...
Pozdrawiam
Twiga
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 01.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twiga » 23.04.2009 21:22

Do Dubrownika dojedziecie autobusem stojącym zaraz za bramą lotniska. za 5 euro.
Na dworcu w Dubrowniku nawet do późna wieczór stoją "naganiacze" więc przynajmniej jeden nocleg można mieć z głowy.
My tak zrobiliśmy dwa lata temu, gdyż wylądowaliśmy dosyć późno. Rano z tego samego dworca można pojechać np. na półwysep Peljasac. To ok. 2 godz jazdy a koszt 145 Kn od osoby.
luk_ufo
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 26.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk_ufo » 23.04.2009 23:27

No wałśnie tak się zastanawiamy nad dojazdem do Korculi. Pewnie jakiś prom pływa z Orebić do Korculi.
KumoterSzyszkownik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 29.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) KumoterSzyszkownik » 24.04.2009 00:16

I to niejeden!w sezonie co mniej wiecej pol godziny! :D
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 24.04.2009 10:36

luk_ufo napisał(a):No wałśnie tak się zastanawiamy nad dojazdem do Korculi. Pewnie jakiś prom pływa z Orebić do Korculi.


Z Dubrovnika do Korčuli masz bezpośredni autobus (o ile dobrze kojarzę). A i do Orebića można, a potem promem lub "tramwajem wodnym" do m. Korčuli.
Pozdrawiam
luk_ufo
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 26.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk_ufo » 24.04.2009 12:54

Dzięki wielkie za info. Tak siedzę i analizuję, że koszt pobytu tygodniowego w taki sposób będzie równy wyprawie z poprzedniego roku jak zrobiliśmy objazdówkę po Chorwacji samochodkiem nocując na kempingach. Trzeba się zastanowić co się bardziej będzie opłacało. Leżenie byczkiem przez tydzień to nie dla mnie.
Twiga
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 01.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twiga » 24.04.2009 18:54

Z Orebicza w zasięgu ręki macie Korculę i Hvar. Możecie popłynąć promem a na Korculę kursują dodatkowo małe stateczki za parę kun. Miejscowe biura podróży organizują też wyjazdy do np. Mostaru i pewnie wielu innych, ciekawych miejsc.
Zajrzyj do mojej relacji. Myślę, że ceny się nie wiele zmieniły. Nas za tydzień czasu wyniosło coś 3 tys. z groszami z czego połowę wydaliśmy na samolot.
Relacja: forum/viewtopic.php?t=17722&highlight=
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 24.04.2009 23:08

A ja uważam, że lot do Hr to tylko i wyłącznie wtedy, gdy zamierzamy "pobytowo" spędzić cały urlop. Jeśli myślimy o tym, by pojeździć, pozwiedzać, to jednak auto jest niezbęde...a kiedy się je wynajmie, to całe oszczędności, jakie uda się osiągnąć kupując tanie bilety lotnicze, biorą w łeb...

Pozdrawiam
Twiga
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 01.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twiga » 25.04.2009 16:06

Z doświadczenia już wiem, że taniej wychodzi wyjazd autem. Pomimo kupna tanich biletów lotniczych.
Samolot jest dobrym rozwiązaniem w przypadku krótkiego urlopu. Tylko trzeba ograniczyć ambicje na zwiedzanie. Zresztą jak ktoś ma tylko tydzień to i tak nie zwiedzi wszystkiego, nawet będąc autem. Dobrym rozwiązaniem jest więc zwiedzić dosłownie parę okolicznych atrakcji i przez resztę czasu wypocząć i chłonąć atmosferę miejsca w którym się jest. Chcąc zobaczyć wszystko, tak naprawdę nie widzi się niczego. A na inne atrakcje przyjdzie czas za rok. ;)
Zwiedźcie Dubrovnik, Orebicz, Korculę, Hvar, Mostar lub Medugorje i co jeszcze macie tam ochotę, ale przede wszystkim odpocznijcie i nacieszcie się miejscem.
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 26.04.2009 10:45

Pewnie,że fajniej i taniej samochodem, ale nieraz nie ma wyjścia-my w tym roku rozważamy właśnie taki sposób dostania się do Cro,a to z powodu braku kierowcy,który siedzi właśnie w Sarajewie,a ja mimo jakichś tam samochodowych umiejętności nie wybiorę się w taką podróż sama z dwójką dzieci,więc tak knujemy,żeby polecieć do Splitu albo Dubrownika,mąż dojeżdża i spędzamy razem kilka dni.Nie wiem co nam z tego wyjdzie,więc z zainteresowaniem czytam wszystkie uwagi i wskazówki na ten temat.
drifter
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 26.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) drifter » 27.04.2009 23:11

W 2007 lecieliśmy do Dubrownika (oczwiście bilety dużo wcześniej trzeba kupić to tańsze), nast. taxi do miejscowości Mlini hotel *** Astarea nad samym brzegiem morza. Miejscowość wypadowa do Cavtat, 10km do Dubrownika autobusem, można do Medjugorie i Mostar, blisko do Czarnogóry i Trebinje. Polecam.
TREVOR
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 31.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) TREVOR » 31.05.2009 23:34

Hej witam! czy ktos moze polecic ktoras z miejscowosci kolo Dubrovnika.
Szukam miejsca gdzie sa miejsca na plazy a w nocy mozna gdzies wyjsc
Moze ktos wie jak jest w rejonie Zupy Dubrovnickiej??
Z gory dziekuje
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 01.06.2009 00:06

TREVOR napisał(a):Hej witam! czy ktos moze polecic ktoras z miejscowosci kolo Dubrovnika.
Szukam miejsca gdzie sa miejsca na plazy a w nocy mozna gdzies wyjsc
Moze ktos wie jak jest w rejonie Zupy Dubrovnickiej??
Z gory dziekuje

W rejonie Zupy Dubrovackiej jest kilka godnych polecenia miejscowości - choćby Cavtat,albo Mlini.
W Zupie jest wszystko co potrzeba dla spokojnego wypoczynku - ładne plaże,wiele miejsc gdzie można dobrze zjeść, markety gdzie można zrobić zakupy nie przepłacając, a jeśli ktoś lubi nocne życie nie będzie zawiedziony - mozna je prowadzić na miejscu lub w Dubrovniku,do którego kursuje autobus. :D
Pozdrav.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Samolotem do Dubrovnika i co potem
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone