Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Samochodowa przetwornica napięcia (do laptopa)

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007
Samochodowa przetwornica napięcia (do laptopa)

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 31.05.2010 10:52

Witam
W tym roku chcemy zabrać ze sobą laptopika (Netbook czy Notebook.. jakoś tak), no i chcielibyśmy mieć możliwość podłączanie go do samochodowej zapalarki..
Znalazłem na Allegro oto takie:
przetworn. 1
przetworn. 2
przetworn. 3
itp itd

Teraz kilka drobnych pytań:

- Czy ktoś z podobnych wynalazków korzysta lub korzystał?
- Czy ten najtańszy się nadaje, czy też lepiej kupić któryś z droższych? (z mojego doświadczenie wynika niezbicie, że droższe wcale nie znaczy lepszy... przynajmniej nie zawsze.. )
- Są od 75 W do 150 i więcej.. który nada się do Netbooka 10,5 cala?

Potrzebujemy do Netbooka i ewentualnie do ładowarki baterii do aparatu (Nikon dedykowana) i ewentualnie do ładowarki tel. komórk.

Z góry dzięki za sugestie
Pozdro :P

Aha
i jeszcze głupie pytanie totalnego laika w kwestiach elektryki:
Czy jeśli podłączymy do autka urządzenie na 230 V (z przetwornicą), to czy to nie ciągnie więcej prądu niż jakieś ustrojstwo na 12 V (i np. szybko mi aku rozładuje)? No bo 230 jakby nie by było to więcej niż 12! Ale pytam, bo z tą elektryką to wcale nie koniecznie ma zastosowanie powszechna plebejska logika :oops:
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 31.05.2010 11:27

Jeżeli chodzi o przetwornicę do samochodu to musisz ustalić ile Wat laptop potrzebuje. Na ładowarce spisz wartość napięcia (mają one do około 20 V) oraz natężenia (od 3-6 A) po przemnożeniu tych dwóch wartości otrzymasz odpowiedź na pytanie ile maksymalnie Watów potrzebuje Twój sprzęt.
np 3,5 A * 19 V = 66,5 Wat

Z tego co się orientuje to jedna samochodowa żarówka halogenowa potrzebuje około 50-60 Wat także dodatkowe 75 Wat dla laptopa nie spowoduje uszkodzenia instalacji elektrycznej lub samego akumulatora
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 31.05.2010 12:39

Mam, kupilem przed zeszlorocznym wyjazdem i polecam

Przetornice zwykle podaja 2 parametry. Moc standardowa i moc chwilowa. Laptop jak startuje zuzywa wiecej pradu, podobnie inne odbiorniki. Moja przetwornica jest opisana jako 150W-300W gdzie 150 daje non stop a do 300W chwilowo wytrzymuje. Moj lap na zasilaczu ma napisane 65W wiec zapas jest. Ladowalem tym komorki, akumulatorki, laptopy i wszystko gra. Wolalbym rowniez taka przetowrnice ktora wtyczke ma na przewodzie i moge to gdzies swobodnie polozyc. Mialem krotki przewod ale dorobilem sobie wiekszy no i obowiazkowo dodatkowe gniazdko 12V w bagazniku auta

Polecam. lepsze od kilku ladowarek 12V i bezpieczniejsze od kiepskiej ladowarki do laptopa za podobne pieniadze ...
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 31.05.2010 14:20

piotrulex napisał(a):Mam, kupilem przed zeszlorocznym wyjazdem i polecam.

A jakiej firmy i za ile to kupiłeś?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 31.05.2010 14:33

janniko napisał(a):
piotrulex napisał(a):Mam, kupilem przed zeszlorocznym wyjazdem i polecam.

A jakiej firmy i za ile to kupiłeś?


Trafilem przypadkiem na jakas wyprzedaz lekko porysowanych z transportem kurierem zdaje sie za nieca 40 zeta. Firmy nie wiem i pewnie niewiele bedzie ona mowic ale moge zerknac na napisy na obudowie

Poszukalem akcji z zeszlego roku

tu od strony 52 podniecalem sie tym zakupem ;)

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=143 ... &start=765
Ostatnio edytowano 31.05.2010 14:43 przez piotrulex, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.05.2010 14:35

Gdybym miał wybierać to wybrałbym nr 3.
Nr 1 z opisu i zdjęć wygląda nijak, i nie wiem jak działa.
Nr 2 ma wejście tylko na płaskie wtyczki.

więc zostaje nr 3 :D
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 31.05.2010 14:50

Serce w pasy napisał(a):Gdybym miał wybierać to wybrałbym nr 3.
Nr 1 z opisu i zdjęć wygląda nijak, i nie wiem jak działa.
Nr 2 ma wejście tylko na płaskie wtyczki.

więc zostaje nr 3 :D


Oblukalem te linki i powiem tylko jedno

Szukaj dalej

moc wyjściowa: 75W - to jak na moje nieco malo. Nie sa to drogie sprawy wiec czy 40 czy 80 niewielka roznica kosztowa a praktycznie kolosalna

Szukaj dalej i to monimum ze 100W mocy non stop

Ta moja wizualnie jak Twoja propozycja nr 5 wyglada

ja zwykle szukam tak:

w alledrogo wpisuje "przetwornica". wyskakuja od groma aukcji. robie segregacje wedlug najwiekszej ilosci zlozonych ofert i mam efekt ktory mnie zadowala

zerknij

http://www.allegro.pl/item1045067031_na ... 220_v.html

lub to samo zdaje sie calkiem nowe z pelna gwarancja

http://www.allegro.pl/item1055049047_pr ... 0v_50.html
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 31.05.2010 16:58

piotrulex napisał(a):zerknij
http://www.allegro.pl/item1045067031_na ... 220_v.html
lub to samo zdaje sie calkiem nowe z pelna gwarancja
http://www.allegro.pl/item1055049047_pr ... 0v_50.html

Dzięki Piotrulex
Ta druga jest chyba też powystawowa, chociaż koleś pisze, że: "... są to towary POPREZENTACYJNE tzn. są to towary pochodzące ze stocków magazynowych..." i że sprzedający udziela gwarancji 30 dniowej..
Jakoś nie wzbudza to mojego zaufania... bo jak ktoś pisze, że ze "stocków magazynowych", to ja, za przeproszeniem, mam go w stocku!, więc poszukam raczej nowych (nawet droższych).
Ale przekonują mnie parametry, że jednak lepiej wziąć tę mocniejszą.
pozdro
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 31.05.2010 17:21

Witam

Też rozważam zakup przetwornicy i mój typ to - Whitenergy Przetwornica AC/DC 12V (samochód) na 230V, 400W mocy złącze USB

Mnie kosztuje - 120 zł w hurcie i ma 2 lata gwarancji

Pozdrawiam
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 01.06.2010 13:27

Mój laptopik ma napisane - 36 W
A ładowarka do baterii i baterie aparatu Nikon nie mają info na temat Watów.. hm? Ale chyba też nie pobiera zbyt dużo.. ?

Więc czy czasem mi by nie wystarczyło takie coś powiedzmy na 100-150 W?
Po cholerę mi te 300 wacików?

Nie mam zamiaru niczego innego (poza jeszcze ładowarką do telefonu.. ale to też chyba słabiutkie) podłączać.

Więc czy jest sens wydawać 120 zł, skoro być może mi wystarczy takie cuś za 50-60 zł?
:?:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 01.06.2010 13:53

janniko napisał(a):Mój laptopik ma napisane - 36 W
A ładowarka do baterii i baterie aparatu Nikon nie mają info na temat Watów.. hm? Ale chyba też nie pobiera zbyt dużo.. ?

Więc czy czasem mi by nie wystarczyło takie coś powiedzmy na 100-150 W?
Po cholerę mi te 300 wacików?

Nie mam zamiaru niczego innego (poza jeszcze ładowarką do telefonu.. ale to też chyba słabiutkie) podłączać.

Więc czy jest sens wydawać 120 zł, skoro być może mi wystarczy takie cuś za 50-60 zł?
:?:


100-150 to lepiej niz zdaje sie 75 ktore znalazles wczesniej. Jesli non stop da te 150W to spokojnie Ci wystarczy

Mam 150 i nigdy mnie nie zawiodla a czasem 2 lapki na niej pracowaly non stop podczas jazdy
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 01.06.2010 14:09

Tylko problem w tym, że na niektórych jest napisane, że moc ciągła - 150 W, a maksymalna - 300 W. A z kolei na innych pisze tylko, że moc wyjściowa 150 W lub jakaś inna..
I teraz. Czy jeśli pisze tylko, że moc wyjściowa 150 W, to jest moc ciągła czy maksymalna?
Bo jeśli się okaże, że te 150 to moc maksymalna, to jaka wtedy jest moc ciągła..? 75 W?
Wot zagadka.

pozdro
Miłosz_S
Cromaniak
Posty: 919
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miłosz_S » 01.06.2010 15:30

Trzeba uważać na parametry taniego sprzętu.

Przykładowo oryginalny akumulator do aparatu fotograficznego ma pojemność 900 mAh i może kosztować przykładowo 150 zł. a jego zamiennik za ok. 50 zł. już może mieć na obudowie 2500 mAh.

Radzę poczytać jeszcze to:
http://www.auto-swiat.pl/wydania,Test-p ... 565,1.html

lub w google wpisać test przetwornic napięcia
Tygrys
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 254
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tygrys » 01.06.2010 17:12

janniko napisał(a):Mój laptopik ma napisane - 36 W
gdzie dokładnie w Twoim laptopie jest napisane te 36W bo w moim jest napisane 90W przy gniazdku wtyczki od zasilacza po stronie niskiego napięcia tj. przy 18,5V. Miałem ten sam dylemat w zeszłym roku czy kupic przetwornicę 75W za 36zł czy 100W za blisko 100zl z tym ze mój laptop potrzebuje max. 90W. Kupiłem 75W i działa ok z tym ze laptop pobiera maximum mocy gdy ciężko pracuje i jednoczesnie ładuje baterię. Więc baterię ładowałem na wyłaczonym laptopie a włączałem laptopa gdy bateria była całkowicie naładowana. U Ciebie jezeli laptop potzrebuje max 36W to masz jeszcze ponad dwukrotny zapas mocy na przetwornicy 75W. Co do ładowania baterii do aparatu to daje głowe ze pobiera duzo mniej niz Twoj laptop chociażby dlatego ze laptop potrezbuje prądu na prace i jednoczesnie na łądowanie baterii w laptoipie o co najmniej 2 razy wiekszej pojemności niż bateria w aparacie.
doctorwho
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 21.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) doctorwho » 03.06.2010 14:19

Posiadam przetwornice EZETIL Power Inverter 150 Watt. W zeszłym roku wytrzymała laptopa i przenośne DVD. Nawet sie nie grzała a pod gniazdem zapalniczki szalała jeszcze navi. TUTAJ jest artykuł AUTO-ŚWIATA na temat przetwornic.
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Samochodowa przetwornica napięcia (do laptopa)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone