Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Samochodem z Lublina

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kimius
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 26.05.2013
Samochodem z Lublina

Nieprzeczytany postnapisał(a) kimius » 26.05.2013 17:52

Witajcie!
Jestem nowy na forum, więc w pierwszym zdaniu chciałbym wszystkich pozdrowić. W połowie czerwca wybieram się razem z Małżonką i szwagrem do Chorwacji. Konkretnie za cel obraliśmy sobie okolice Dubrownika. W Chorwacji byłem raz jako dziecko i niewiele pamiętam. Żona natomiast ze swoim bratem nigdy tam nie byli. Wybieramy się samochodem. Z przyczyn niezależnych od nas możemy wyjechać z domu (Lublin) najwcześniej ok. godziny 17, więc wydaje mi się, że warto by było gdzieś po drodze przenocować. Na pewno po drodze chcielibyśmy coś pozwiedzać, ale to raczej w drodze powrotnej, kiedy będziemy mogli wyjechać z samego rana. I tu moje pytania:
1. jaką trasę polecacie (jedziemy przez Słowację i Węgry)?
2. gdzie warto przenocować (najchętniej Węgry)?
3. gdzie najlepiej kupić winiety (na granicach, w Polsce przez PZM)?
4. czy potrzebuję zielonej karty, bo informacje, które zdobywam w internecie są sprzeczne?
5. co musimy mieć na wyposażeniu samochodu (gaśnica, trójkąt, apteczka, kamizelki odblaskowe, coś jeszcze?)?
6. czy poza euro warto też mieć walutę węgierską i chorwacką?
Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.05.2013 18:10

Witam.
1. Jak z Lublina to przez Węgry, nieśmiertelną i kultową "86"
2. miłej lektury, zacznij od końca.
3. Ja kupuję w PZMOT-cie, mam święty spokój.
4. Tak, potrzebna na przejazd przez BiH
5. Wyposażenie takie jak Polsce
6. Wystarczy Euro, wymienisz na miejscu.
agat888
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agat888 » 26.05.2013 18:55

Witam kimius jak jedziesz z Lublina to Rzeszów ,Barwinek, Miszkolc, Budapeszt. Droga prosta i od Miszkolca masz autostradę prawie do celu. Chyba , że chcesz pozwiedzać no to z autostrady będzie trochę problem. Nie jedź żadną"86" chyba , że lubisz jeździć do Warszawy przez Moskwę . Na resztę twoich pytań znajdziesz odpowiedzi na tym forum . Pozdrawiam i życzę udanego wypoczynku =D .
Szymuś
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 13.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szymuś » 26.05.2013 20:06

Natomiast winiety: Słowację z Twoich strona można zdaje się przejechać drogami innymi niż autostrady ze względu na niezby długi odcinek w ogóle bym sobie darował. Na Węgrzech i tak kupuje się elektroniczną. 86-tka nie jest Ci po drodze. A PZM jest drogi :D

6. nie kupiłem forintów w Polsce i trochę żałowałem, bo trudno mi było znaleźć kantor, po jakimś zbrodniczym kursie udało mi się je nabyć. Ale to mój dziwny przypadek ;)
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 26.05.2013 20:16

Na granicy w Barwinku możesz kupić winiety i słowackie i węgierskie, kantor też tam znajdziesz. I jak już pisał(a) Agat z Lublina najbliżej i najszybciej do Chorwacji tylko węgierską autostradą :D :papa:
pluszaki
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 23.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pluszaki » 26.05.2013 21:50

do granicy chorwackiej to z Lublina tylko 850km
Na istrię jadę jednym strzałem z odpoczynkiem (drzemką) na parkingu stacji benzynowej za budapesztem
wyjazd o 15 z lublina, w budapeszcie na ok 1 w nocy a o 11 rano na miejscu w Rovinj
no ale do dubrownika to jeszcze kawał drogi dalej

winietkę na węgry kupisz bezpośrednio na madziarskiej stronie https://www.virpay.hu/en/autopalya-matrica-vasarlas.htm?session=ODk1Mzg= szybko, bezpiecznie i po problemie, nie trzeba nic szukać i kombinować na granicy

nie warto kupować winiety na słowację, krótki odcinek pseudoautostrady D1 objeżdżam równoległą drogą 68
tutaj cała trasa wraz z objazdem http://goo.gl/maps/FVaux

Najgorzej wydostać się z Polski i Słowacji trasa na Barwinek za Rzeszowem była w tamtym sezonie cała w remontach nie wiem jak jest teraz, potem jeszcze gorsze drogi na słowacji ale Węgierskia autostrada nam to wynagrodzi
No i budapeszt warto jechać przez centrum w nocy

Dalej już sama przyjemność :D

pozdrawiam z Lublina jak masz jakieś pytania dotyczące trasy to chętnie pomogę na PW
ketivv
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 02.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ketivv » 27.05.2013 07:55

Ja Molunat z Dębicy robię na raz, byle nie w sezonowe sobotnie korki.

bez słowackiej winiety, objazdem jak poprzednik opisał
Budapeszt przez miasto, raz "za dnia" pojechałem obwodnicą z racji jazdy "na 2 dni" (co dla mnie przy tym dystansie jest całkowita strata czasu) mijaliśmy Budapeszt ok godz. 13/14 w sobotę wbicie się z obwodnicy na autostradę w stronę Cro trwało chyba z 40 minut

największym zagrożeniem tej trasy jest fakt, że na jej końcu i początku są drogi na których nie pogonisz a za to środkowa część to monotonna szybka trasa autostradowa jak autostrady się kończą to niby już tak blisko ale jeszcze "cholernie" długo bo każde 100 km robisz nie w np.40 minut tylko prawie 2 godziny
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.05.2013 09:41

kimius napisał(a):Witajcie!


Witam.

ad.1.
z-lublina-do-cro-t17489.html
najlepsza-droga-z-lublina-do-zagrzebia-t12450.html
trasa-lublin-makarska-t18204.html
krotki-przewodnik-po-forum-i-spis-tresci-faq-t18622.html

ad.2.
szukam-niedrogiego-noclegu-na-wegrzech-t23522.html
nocleg-na-wegrzech-t31664.html
nocleg-wegry-zalakaros-t38519.html
nocleg-na-trasie-86-wegry-t34263.html
gdzie-spac-w-drodze-do-hr-i-z-powrotem-polecamy-i-odradzamy-t17806-330.html
trasa-przez-wegry-nocleg-niedaleko-letenye-propozycje-t8773.html
wegry-droga-86-nocleg-baseny-termalne-t12179.html
wegry-baseny-w-okolicach-miskolca-t20924-75.html

ad.3.
przepisy-drogowe-w-chorwacji-i-w-krajach-tranzytowych-t32883.html
gdzie-winiety-t31895.html
winiety-gdzie-kupic-t37340.html
gdzie-kupic-winiety-na-autostrady-na-wegrzech-t19832.html
gdzie-kupie-winiete-w-czeskim-cieszynie-t28172.html
winiety-noclegi-czechy-austria-slowenia-gdzie-kupic-t23352.html
winiety-gdzie-kupowac-t39006.html
zakup-winiet-w-polsce-t31578.html

ad.4.
przepisy-drogowe-w-chorwacji-i-w-krajach-tranzytowych-t32883.html

ad.5.
obowiazkowe-wyposazenie-samochodu-t31833.html
apteczka-trojkaty-herezje-o-wyposazeniu-aut-t18334-165.html
przepisy-dotyczace-zarowek-apteczek-itp-t33920.html

ad.6.
w-polsce-kuna-prawie-65-gr-kurs-euro-kuna-w-chorwacji-t18830.html#p271147
platnosc-karta-kredytowa-jaki-przelicznik-kuna-zloty-t22226.html#p354534
euro-na-kuny-czy-pln-na-kuny-t33645.html
wymiana-euro-na-kuny-na-granicy-czy-na-miejscu-w-miescie-t29251.html
wegry-winiety-i-waluta-t32902.html
jaka-walute-zabrac-ze-soba-t32376.html
lepiej-wymieniac-zlotowki-czy-euro-na-kuny-t20346.html
kuny-czy-euro-t10280.html
jaka-waluta-placimy-w-chorwacji-t29641.html
bankomaty-i-banki-w-chorwacji-t18183.html


Regulamin:
Zanim wyślesz zapytanie sprawdź, czy ktoś już nie pytał o to samo.
Nie pisz w jednym wątku o wielu różnych sprawach.



Pozdrawiam

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone