Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

SamochÓd SŁuzbowy !!!! Pomocy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Slicku
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 12.06.2011
SamochÓd SŁuzbowy !!!! Pomocy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slicku » 23.07.2011 15:12

Witam jutro tj niedziela udaje sie na wakacje do CRO . Jade samochodem słuzowym i moje pytanie brzmi: Mam pozwolenie (upowaznienie) do korzytania z samochodu sluzowego na czas nieokreslony do celow pryawtnych napisane w jezyku polskim i angielskim. Są pieczątki firmy i pieczatka i podpis prezesa. Czy to wystarczy czy pownno byc specjalne pismo z PZM ? Slyszelscie aby ktos robil na granicy problemy z tego powodu ?
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 23.07.2011 15:21

Masz upoważnienie, masz dokumenty, masz ubezpieczenie, kluczyki ...

Jeśli nie zostaniesz złapany na łapaniu przepisów, to nawet nie powinieneś być kontrolowany przez nikogo.

Szerokiej drogi :D
Slicku
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 12.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slicku » 23.07.2011 15:26

No włąsnie martwi mnie to ze moje auto jest na RUMUNSKICH TABLICACH :) jak zobacza dowod osobisty z Polski to moga sie czepiac. Na granicy Wegiersko-Chorwackiej sprawdzaja czy normalnie sie przelatuje?
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 23.07.2011 16:13

Hm, szczerze mówiąc, to rzadko zdarza mi się jeździć na rumuńskich tablicach, więc mogę być mało wiarygodny.

Tak w zasadzie, to w ogóle nie zdarza mi się jeździć na obcych blachach :D


Niemniej, chyba Chorwaci nie powinni mieć jakichś specjalnych antypatii do Rumunów,
więc, skoro masz wszystkie papiery, to nie powinno się nic zmienić.

Jedynie co, to możliwe, że na przykład rumuńskie pojazdy muszą być dodatkowo wyposażone, w przeciwieństwie do polskich, w ichnią zieloną kartę, ale to już spekulacje z mojej strony.

Jednak służbowy, a służbowy na rumuńskich blachach to dość odległe sprawy :?
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 24.07.2011 08:22

Slicku napisał(a):moje auto jest na RUMUNSKICH TABLICACH :) jak zobacza dowod osobisty z Polski to moga sie czepiac.

Dla przypomnienia:
2 litry wina,
1 litr mocniejszego alkoholu,
60 ml perfum
200 sztuk papierosów lub 50 cygar albo 250g tytoniu

i masz wszystko w d... ;)
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 24.07.2011 22:08

Rumunia też jest w Unii, a Chorwacja chce w niej być, więc chyba większych kłopotów nie powinno byc? My też ruszamy służbówką, ale na polskich blaszkach :D

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone