Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Samochód na promie - jaka opłata.

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marshall
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 310
Dołączył(a): 29.06.2002
Samochód na promie - jaka opłata.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marshall » 10.06.2009 11:39

Witam, zamierzam dostać się promem na Korcule. Nie wybrałem jeszcze ostatecznie czy z Rijeki czy ze Splitu, ponieważ mam mały dylemat.
Jak przy zakupie biletów, ew przy wjeździe na prom kategoryzuje się samochody :?:
Mam samochód renault espace 3, który teoretycznie jest vanem, ale jego wymiary kwalifikują go na bilet dla osobówek tzn. Jest niższy niż 2 m (170cm), krótszy niż 5 m. (451cm), miejsc siedzących 5. Teoretycznie na tańszy bilet się kwalifikuje, ale na cenniku obrazek vana jest w droższej tabeli. Różnica w cenie jest dość znaczna zwłaszcza w przypadku dłuższego rejsu. Bardzo proszę o odpowiedź, jak planować koszty.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 10.06.2009 12:49

Bardzo proste, przy zakupie biletów promowych powiedzieć:
cztery osoby oraz Renault Espace = četiri osobe i Renaullt Espace :wink:
aga2
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1022
Dołączył(a): 10.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga2 » 10.06.2009 13:12

Jeżeli będziesz kupowal bilet, to cena za samochód określana jest na podstawie wymiarów samochodu...
spróbuj skontakować się z biurem podrózy Croatia w Rybniku, które jest przestawicielem Jadrolini i tam miła Pani wyjaśni Ci jakie wymiary kwalifikują do osobówki a jakie do kolejnego przedzialu :)
Możesz też spróbować na stronie Jadrolini w opcji rezerwacji on-line, wybrać model swojego samochodu i tam jasno przypisze Ci koszt do rodzaju samochodu...wystarczy sprawdzić i dalej nie rezerwować :)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 10.06.2009 14:13

Na stronie przewoźnika masz dokładną klasyfikację (ważna długośc i wysokość)...
w dowolnym cenniku...np.: tu

Zawsze możesz pokazać papiery auta.. pani w kasie już da sobie z tym radę.
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 10.06.2009 16:26

Tu również są wymiary i opłaty za samochody

cennik z ubiegłego roku ale wymiary chyba aktualne :)
Kaska1207
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 23.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kaska1207 » 10.06.2009 21:56

Witam,cennik jak najbardziej aktualny bynajmniej na trasie Split-Supetar.Zyczę wszystkim szczęśliwej podróży i miłego pobytu.Nasz urlop niestety dobiegł końca. :x
zybog
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zybog » 11.06.2009 08:10

Płynąłem już pare razy z Rijeki promem Marko Polo.Nigdy nikt nie mierzył samochodów czy też przyczep campingowych.Praktycznie kupujesz bilet / a w Twoim przypadku to jest cena ta najtańsza/i pokazując bilet wjedziesz na prom.Miłego rejsu.
kuba71
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 06.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuba71 » 14.06.2009 14:51

Mam nieśmiałe pytanie techniczne.
Czy bilety na prom kupuje sie wcześniej w jakiejs kasie i w kolejke na prom trzeba sie ustawić z juz kupionym wczesniej biletem, czy tez mozna bilet kupic podczas wjezdzania na prom u jakiegos "biletera"?
Konkretnie chodzi mi o przeprawe Biograd-Tkon.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 14.06.2009 23:07

kuba71 napisał(a):Mam nieśmiałe pytanie techniczne.
Czy bilety na prom kupuje sie wcześniej w jakiejs kasie i w kolejke na prom trzeba sie ustawić z juz kupionym wczesniej biletem, czy tez mozna bilet kupic podczas wjezdzania na prom u jakiegos "biletera"?
Konkretnie chodzi mi o przeprawe Biograd-Tkon.


Zawsze w kasie. Przy załadunku nie ma czasu na sprzedawanie biletów. Przy wjeździe okazujesz bilet.
black_lord
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 25.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) black_lord » 16.01.2014 12:19

Czekam mnie w tym roku przeprawa promem Biograd-Tkon
i mnie to nieco niepokoi. Nie wiem jak to się robi.
Wyczytałem z grubsza ale mam trudne pytania:

Na prom bilety kupuje się na określony dzień i godzinę czy ogólnie na przejazd?
Czy w ogóle są godziny i daty na biletach promowych?

Jedzie się wg godzin z biletu
czy jak się uda wjechać na prom lub nie wjechać - to jedzie się wcześniej lub później?

Ile trzeba być wcześniej przed wypłynięciem promu, żeby się załapać na swoją godzinę?

Może ktoś napisać jak maksymalnie długo kiedykolwiek czekał na przeprawę promem w sobotę w sezonie?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 16.01.2014 12:33

black_lord napisał(a):Czekam mnie w tym roku przeprawa promem Biograd-Tkon
i mnie to nieco niepokoi. Nie wiem jak to się robi.
Wyczytałem z grubsza ale mam trudne pytania:

Na prom bilety kupuje się na określony dzień i godzinę czy ogólnie na przejazd?
Czy w ogóle są godziny i daty na biletach promowych?

Jedzie się wg godzin z biletu
czy jak się uda wjechać na prom lub nie wjechać - to jedzie się wcześniej lub później?

Rezerwacji na liniach lokalnych nie ma (nie licząc kilku wybranych linii, wymienionych tutaj: klik )
Zatem przyjeżdżasz do portu, ustawiasz się w kolejce i idziesz kupić bilet, na którym znajduje się data i relacja (godziny nie ma). Pamiętaj, że samo posiadanie biletu nie jest gwarancją przeprawy o konkretnej godzinie, jedynie miejsce w kolejce.
Nie ma złotej recepty, "ile wcześniej"; zależy od momentu w sezonie i pory dnia.....Promy na tej relacji są tak często, że nie musisz szczególnie się obawiać....Zawsze dobrze jest mieć 1h w zapasie, na wszelki wypadek... jesteś na wakacjach... czas na kawkę w sam raz.
Pozdrawiam
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 26.08.2021 17:35

Zdaje się, że odkopując ten post zasługuję na złotą łopatę, ale... Pytanie konkretne: Duster z bagażnikiem dachowym ma 2.05 metra. Droższe bilety na prom (w moim przypadku Drvenik-Sucuraj i z powrotem) zaczynają się od wysokości auta większej niżdwa metry. Przejmować się? Kupować droższe? Ktoś to w ogóle mierzy?
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 26.08.2021 22:21

Hercklekot napisał(a):Zdaje się, że odkopując ten post zasługuję na złotą łopatę, ale... Pytanie konkretne: Duster z bagażnikiem dachowym ma 2.05 metra. Droższe bilety na prom (w moim przypadku Drvenik-Sucuraj i z powrotem) zaczynają się od wysokości auta większej niżdwa metry. Przejmować się? Kupować droższe? Ktoś to w ogóle mierzy?

W te wakacje płynąłem 5x promem. Ani razu nikt nie weryfikował nam pojazdu, wieku dzieci i ilości osób w busie.
Ja płaciłem za busa wg cennika ale jestem przekonany że nikt na to nie zwraca uwagi.
Ruch1920
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 28.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ruch1920 » 26.08.2021 22:48

Ja 2 i 3 lata temu płynąłem na Hvar z Drvenika a byłem tam samochodem Fordem Turneo Custom i zawsze płaciłem jak za osobówkę i było ok.
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 180
Dołączył(a): 08.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 26.08.2021 22:52

Ruch1920 napisał(a):Ja 2 i 3 lata temu płynąłem na Hvar z Drvenika a byłem tam samochodem Fordem Turneo Custom i zawsze płaciłem jak za osobówkę i było ok.

Która wersja L1 czy L2?
Następna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Samochód na promie - jaka opłata.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone