Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rzym - może ktos polecić tanie noclegi

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
wakacje2010
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 16.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wakacje2010 » 24.11.2013 14:33

coś mi sie wydaje ;) że nie podpowiecie gdzie jest tani noleg :? i jak wrócę to ja podzielę sie info ;) CO UDAŁO SIĘ NAM UPOLOWAĆ :P

w zwiazku z tym zapraszam tych co już byli ;) by może udzieli wskazówek:
- gdzie dobrze i tanio zjeśc??
- jak zwiedzać ?? może mają jakąś kartę turytyczną do muzeów - tańszą niż zakup pojedyńczych wejsć??
- a moze polecicie jakiesmiejsca nie wymieinioe w przewodnikach ;) a warte zobaczenia.

jestem otwarta na każde wskazówki - DZIEKI
K2
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 30.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) K2 » 24.11.2013 15:39

Co prawda są to miejsca wymienione w przewodnikach, ale chciałbym polecić cmentarz kapucynów przy Piazza Barberini oraz ville w Tivoli, Hadriana i d'Este. Z bazylik bardzo mi się podobały Św. Pawła za Murami i Santa Maria Maggiore. Już Ci zazdroszczę :papa:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 24.11.2013 16:34

wakacje2010 napisał(a):coś mi sie wydaje ;) że nie podpowiecie gdzie jest tani noleg :? i jak wrócę to ja podzielę sie info ;) CO UDAŁO SIĘ NAM UPOLOWAĆ :P

w zwiazku z tym zapraszam tych co już byli ;) by może udzieli wskazówek:
- gdzie dobrze i tanio zjeśc??
- jak zwiedzać ?? może mają jakąś kartę turytyczną do muzeów - tańszą niż zakup pojedyńczych wejsć??
- a moze polecicie jakiesmiejsca nie wymieinioe w przewodnikach ;) a warte zobaczenia.

jestem otwarta na każde wskazówki - DZIEKI


W Rzymie pojęcie dobrze i tanio nie funkcjonuje.
Noclegi raczej booking.com

Np. tutaj.

Anfiteatro Flavio Hotel
Via dei Serpenti, 130
00184 Roma
tel +39 06 4740704
fax +39 06 486945
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
http://www.anfiteatroflavio.com

Jadąc autem koniecznie pytać o parking; czy jest, a jeżeli jest to czy na ulicy, płatny, jak sobie znajdziesz miejsce, etc.
Ja otrzymałem info, że jest. Tylko okazało się, że na ulicy, jak sobie znajdę i zapłacę.
Mandaty przyszły dwa po roku za wjazd do strefy, do której nie miałem przepustki, kiedy szukałem miejsca.
Zdecydowanie odradzam kupowanie śniadań w hotelu.
Będzie kosztowało z 10€, a dostaniesz lurowata kawę i serek topiony w najlepszym razie.
W okolicznych kafejkach bez bólu dostaniesz na stojąco kawę, croissanta lub kanapkę za połowę tej kwoty.
Jedzenie przy stoliku kosztuje więcej; płacisz za obsługę.
Knajp szukaj orientalnych. Z pół km od Collosseum w indyjskiej knajpie jedliśmy rzeczy, których w innych miejscach nie doświadczyliśmy.
Zwiedzanie.

http://www.rzymiwatykan.com
wakacje2010
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 16.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wakacje2010 » 24.11.2013 17:21

Przegladając oferty już widzę, że TANIO - to w Rzymie nie będzie.
no, ale.... zawsze mozna znaleźć jakieś fajne knajpki taniej niż normalnie, zaoszczędzoną kase zawsze lepiej wydać na zwiedzanie lub inne przyjemności ;)

Wiem jak wyglada włoskie śniadanie. kawa lura+ corrsant ;)

na booking - patrzyłam, niektóre tańsze pokoje, mają taką opinie że włos mi sie jeży.
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2011
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 24.11.2013 19:39

wakacje2010 napisał(a):Przegladając oferty już widzę, że TANIO - to w Rzymie nie będzie.

W Rzymie coś takiego jak "tanio" nie istnieje :(
Zwiedzania tam jest tyle, że nie wiadomo co wybierać i od czego zaczynać.
Jeżeli ktoś jest pierwszy raz, ta należy zwiedzać przewodnikowo.
Za którymś razem można kombinować.
Mam cały przewodnik po Rzymie i wg niego nie wszędzie jeszcze byłem :( a bardzo bym chciał.
Gdzie się nie obejrzysz, to wieeeele zabytków :D
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 24.11.2013 19:45

Koniecznie z przewodnikiem Watykan z ogrodami i Rzym starożytny.
Pytaj w linku wyżej.
Dziewczyny przewodniczą po polsku, pasjonatki.
Bilety masz załatwione bez stania w kolejkach. To b. ważne. Na to poświęćcie ze dwa dni. Reszte można ogarniać samemu.
Watykan i ogrody bezwzględnie koniecznie.
Poprzednia strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Rzym - może ktos polecić tanie noclegi - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone