Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rzeszów-Baśka Voda przez Słowację i Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 25.06.2014 00:53

Witam ponownie. Więc sprawdziłam winietki z Węgier i tak:
kupiona na stacji paliw MOL w ENCS (to jest pierwsza stacja paliw jadąc drogą 68 za granicą słowacko/węg.
kupiona 30.08.2013 o godz. 20:13 ważna do 08.09.2013 godz. 23:59:59
czyli tak jak pisałam . Dzień 30.08 jest liczony jako pierwszy i potem do 08.09 do 24 jest 10 dni. Ktoś miał rację pisząc, ze jeśli jedzie się w nocy przed 24 to jest się stratnym o 1 dzień. Następnym razem może pokombinuję inaczej wyjazd :wink:
Jeśli chodzi o tankowanie, to nie wiem czy na tamtej stacji był LPG.
Przepraszam, że tak późno sprawdziłam, ale spójrz na godz. dodania postu - starałam się :lol:
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 25.06.2014 00:54

kodens79 napisał(a):Skrót przez tunel płatny 20 kun.

Proszę mi napisać jaki skrót ? Może skorzystam
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 25.06.2014 00:59

Ryba007 napisał(a):
Mojżesh napisał(a):Hej Cromaniacy :D


No rozpisałeś się trochę :)
W tamtym roku jechałem tą trasą tyle, że przez Konieczną. W tym roku powtórka :D

Omijanie płatnych odcinków na Słowacji wzorowe.

1. Na Shellu nie ma LPG. Tuż przed granicą jest LPG ale niestety nie zauważyłem czy całodobowe. Ja tankowałem na stacji OMV w Sebastovce, jakieś 20-25 km przed granicą.

2. Pierwsza stacja na Węgrzech jest koło Encs. Tam kupowałem winietę. Jest całodobowa.

3. Winieta jest ważna na 10 dni, jak kupisz o godz. np. 23 to tracisz jakby jeden dzień.

4. W tamtym roku jechałem w nocy obwodnicą. W tym roku planuję nocą przez Budapeszt. Będę jechał tak jak mnie "Krzyś" pokieruje :)

5. Na starym przejściu w Gorican płaciłem kartą. Jest kantor ale nie pamiętam czy całodobowy.

6. Na wszystkich bramkach płaciłem bezproblemowo kartą.

Pozdrawiam

Pozdrawiam sąsiada z Tarnowa (moje byłe województwo :wink: ) - może w tym roku nie będzie problemu z omijaniem płatnego odcinka u Slowaków - coś ten mój "ANDRZEJ" wyprowadził mnie w pole- chyba zmienię na Krzysia :)
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 25.06.2014 01:13

darek1 napisał(a):Wariant drogi przez Barwinek jest najdłuższy i tak de facto słabo sie jedzie. To samo przez Bańską Bystrzycę, Sahy. Już lepiej jechać przez Bratysławę i Węgry. No ale jak się mieszka na wschodzie Polski to nie ma się wyboru.

Witam ! Przez Barwinek mam jedyne 8 km dalej niż przez Bardejov - wiec w tym roku skrót na pewno :wink: Jeśli chodzi o Bratysławę to mam 150 km więcej - więc samo przez się taka trasa !
pawel.777
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel.777 » 25.06.2014 10:02

Andzia* napisał(a):
kodens79 napisał(a):Skrót przez tunel płatny 20 kun.

Proszę mi napisać jaki skrót ? Może skorzystam
Domyślam się, że chodzi o tunel Sveti Ilija Biokovo na drodze D532 pomiędzy m. Zagvozd a Baska Voda.
A że zwykle jadę w tamte strony z okolic Rzeszowa, to wtrącę swoje 3 grosze.
Na starym przejściu Goričan, po stronie węgierskiej jest kantor (ja pamiętam, że po lewej stronie w kier. Budapesztu - drewniany domek). Kupowałem tam węgierską winietę i płatność w euro była po średnio korzystnym kursie.
Ale dziwię wam się, że chcecie bawić się w płatności gotówkowe na bramkach. Kursowo na jedno wychodzi, a użycie karty jest znacznie szybsze i wygodniejsze. Ale co kto lubi...
Ryba007
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 26.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryba007 » 25.06.2014 13:18

Andzia* napisał(a):Pozdrawiam sąsiada z Tarnowa (moje byłe województwo :wink: ) - może w tym roku nie będzie problemu z omijaniem płatnego odcinka u Slowaków - coś ten mój "ANDRZEJ" wyprowadził mnie w pole- chyba zmienię na Krzysia :)


Ustaw sobie z 1-2 punkty pośrednie droga 68 i będzie dobrze. Bez tego Krzysiu tez ciągnie siłą na autostrade :) pewnie cos dostaje od Słowaków :D
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 25.06.2014 15:00

Ryba007 napisał(a):
Andzia* napisał(a):Pozdrawiam sąsiada z Tarnowa (moje byłe województwo :wink: ) - może w tym roku nie będzie problemu z omijaniem płatnego odcinka u Slowaków - coś ten mój "ANDRZEJ" wyprowadził mnie w pole- chyba zmienię na Krzysia :)


Ustaw sobie z 1-2 punkty pośrednie droga 68 i będzie dobrze. Bez tego Krzysiu tez ciągnie siłą na autostrade :) pewnie cos dostaje od Słowaków :D

Ok dzięki za radę - pozdrawiam :)
webqurt
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 25.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) webqurt » 25.06.2014 17:17

Witam
Ile kosztuje winieta na wegry na 10 dni ????
Ile kosztuje winieta na slowacji ???? Planuje rowniez ominac odcinek platny ale chce byc poinformowany w razie czego.
A jakie sa oplaty na bramkach na autotradzie ?
Jade pierwszy dzieki za odp
pawel.777
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel.777 » 25.06.2014 19:46

Jak jedziesz pierwszy raz, to zadaj sobie odrobinę trudu i poszukaj potrzebnych informacji. Myślisz, że ktoś z nas ma szklaną kulę i wie czym i skąd i dokąd jedziesz?
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 25.06.2014 20:02

Słowacja 15 euro miesiąc .Węgry około 70 pln na miesiąc. Jeśli bedziesz jechać od strony Wegier przez Cro od Granicy do Zagrzebia to 42Kuny od Lućko do Splitu to około 190kun .Jaki ty chcesz ominąć odcinek płatny? Odcinek płatny omijamy w Słowenii .A jadąc od Węgier po co jechać przez Słowenie no chyba że się jedzie sławną Węgierską 66.
pawel.777
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel.777 » 25.06.2014 20:20

W Słowacji też się płaci i płatne odcinki omija... To są właśnie skutki lenistwa osób, które zamiast poczytać żądają podania na tacy...
jogi125
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 25.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jogi125 » 26.06.2014 06:42

czy jest na Węgry winietka 4 dniowa i ile kosztuje ..
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 26.06.2014 06:55

jogi125 napisał(a):czy jest na Węgry winietka 4 dniowa i ile kosztuje ..


Nie ma.
ronnie
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 23.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ronnie » 26.06.2014 07:00

http://www.pzmtravel.com.pl/pzmsklep/we ... 1,198.html
https://www.virpay.hu/en/autopalya-matrica-vasarlas.htm

Jest tygodniowa lub miesieczna. Kupujemy ja najtaniej na pierwszej lepszej stacji placac w forintach wegierskich. Dla przykladu matrica miesieczna W PZM 99, 50 pln, na stacji MOL w Encs 4780 ft tj. Ok 67 pln lub 18, 11 euro tj. Ok 76 pln. Moral prosty gdzie kupujemy I czym placimy..
nmar
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 15.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nmar » 02.07.2014 08:35

Ad 1: na shellu nie ma LPG, Benzina tankują do 23.30 (przynajmniej tak było 2 lata temu - też się zdziwiłem co spowodowało, że za Budapesztem musiałem intensywnie szukać - tak szukać - stacji. znalazłem ją w sporej odległości od miasta)
Ad 2. ja zawsze kupuję na pierwszej lepszej całodobowej węgierskiej
Ad 4. w nocy warto przez centrum
Ad 5. i 6. stacja jest całodobowa, zawsze płacę kartą na stacjach i na bramkach
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Rzeszów-Baśka Voda przez Słowację i Węgry - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone