Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

rzeka Zrmanja - canoe lub kajak

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Cygnus
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 20.07.2009
rzeka Zrmanja - canoe lub kajak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cygnus » 26.07.2009 01:15

Witam,

Jak w temacie-
widzialem ze organizowane sa splywy ta rzeka

Canoe Safari Zrmanja
http://www.camping-simuni.hr/canoe-safa ... en187.html
http://www.huck-finn.hr/kayaking_zrmanja.htm
http://visitcroatia.net/hrvatska/agenci ... H_TOURING/

Gdzies na forum widzialem ze trasy splywu zaczynaja sie : Kaštel Žegarski
czy na miejscu (Kaštel Žegarski) jest tez firma ktora organizuje takie splywy ?
czy ktos bral udzial w takiej atrakcji ?

wszelkie uwagi i opinie mile widziane.
Jak jest jakas sprawdzona firma z Zadaru, ktora organizuje wyjazdy to tez poprosze o info.

Wszystko przez to ze bede w okolicach Zadaru a wycieczka do Omisz zeby splynac
Cetina wydaje sie zbyt odlegla ( bede mial dosyc auta po podrozy do Cro )

Cygnus
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 27.08.2009 12:44

Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 15.07.2012 15:41

to namiary na bezpośrednich organizatorów przy rzece :

http://www.raftrek.hr/summer
tych drugich nie podam bo jak się dowiedzieli że mamy swój sprzęt to pogonili na parking
Raftreka !
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 17.07.2012 09:19

Obrazek

Obrazek
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 05.03.2013 21:38

Torac napisał(a):to namiary na bezpośrednich organizatorów przy rzece :

http://www.raftrek.hr/summer
tych drugich nie podam bo jak się dowiedzieli że mamy swój sprzęt to pogonili na parking
Raftreka !



Witajcie,
Tak mi się marzy, żeby z Pagu w lipcu się wybrać na rafting rzeką Zrmanją. Czy na miejscu znajdę więcej firm organizujących spływy i czy są bardziej konkurencyjne ceny? Gdzie ich najlepiej szukać? Podana tutaj firma organizuje też rafting na Cetinie za ok. 260 kun / dorosły, z relacji wynika, że agencje na miejscu proponują ok. 200 kun, a da się jeszcze wynegocjować zniżkę do ok. 150 kun. Czy ktoś to ćwiczył na rzece Zrmanji? Czy Obrovac będzie najlepszym miejscem na poszukiwanie odpowiedniej agencji?
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 05.03.2013 22:23

Nie bardzo z tym Obrovacem . A 150 kun to raczej cena nierealna - musiało by Was być z 10 osób- to może , ale próbuj.
Zajedź sobie do Kaśtel Żegarski i trafisz tam na 2 firmy - organizatorów. Kup na miejscu - ponegocjuj.
Ja zabrałem na wczasy 2 kajaki - nomen omen takie jak na Zrmanji pływają i mieliśmy spływ za darmo.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 05.03.2013 22:30

Torac, dziękuję za informacje :-) Spróbujemy w Kaśtel Żegarski.
kaja45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja45 » 10.03.2013 13:36

W zeszłym roku brałem udział w spływie kajakowym rzeką Zrmanja zorganizowanym przez firmę Raftek, polecam. Jeżeli chodzi o samo zorganizowanie spływu najlepiej przyjechać wcześniej do Kastel Zegarski i na miejscu załatwić sprawę, będzie taniej (na miejscu jest kilka firm organizujących spływy), sprawę spływu opisałem w tym wątku

https://www.cro.pl/rafting-kajakowy-po-rzece-zrmanja-t39119.html

oraz na blogu

http://www.jacekantonik.pl/rafting-kajakowy-po-rzece-zrmanja-chorwacja-2012

W tym roku zamierzam jeszcze raz wsiąść udział w spływie, ale z własnymi kajakami w wersji od Kastel Zegarski i od Obrovac do ujścia Zrmanja.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.03.2013 20:26

Dziękuję Ci, Jacku. Bardzo ciekawe opisy.
Właściwie zastanawiam się nad raftingiem na jednej z trzech rzek: Zrmanji, Cetinie, albo Neretvie w BiH. Będziemy zarówno na Pagu, jak i w środkowej Dalmacji, choć na południu program wycieczek jest już dość obszerny.
Czy macie jakieś porównanie jeśli chodzi o wymienione rzeki? Którą polecilibyście jako najciekawszą i odpowiednią dla dzieci od 8 do 14 lat?
Wiem, że to wątek o Zrmanji, ale może tak przy okazji... ;-)
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 10.03.2013 20:38

Nie pływałem Neretvą a jeśli miałbym wybrać
Cetinę i Zrmanję to wybrałbym dla siebie Zrmanję.
Z uwagi, że jedziesz z dziećmi to pontony na Cetinie będą lepszym rozwiązaniem (bezpieczniejszym) niż kajaki na Zrmanji.
kaja45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja45 » 10.03.2013 21:01

Ja to samo po Neretvie nie pływałem, co do Cetiny i Zrmanji, ciężko je porównać, bo to są dwie różne rzeki, na Cetinie pływasz pontonem, oczywiście kajakiem też możesz, spływ jest dużo krótszy, w wersji pontonowej, mniej męczący wydaje mi się że mniej ekscytujący, chociaż to jest kwestia nastawienia, co do Zrmanji spływ długi tylko kajakiem, po drodze fascynujący wodospad, więcej adrealiny zwłaszcza podczas skoków z 10 metrowej skały.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.03.2013 21:26

No właśnie ten brak pontonów na Zrmanji w sezonie mnie martwi. Będziemy w drugiej połowie lipca i poziom wody może być już za niski na ponton, a na kajaki jednak dzieci na pierwszy spływ nie wezmę, bo sami nawet jeszcze nimi nie pływaliśmy. :-(
Zostaje sprawdzić na miejscu, a nuż jeszcze poziom wody będzie ok. A jak nie, to Cetina albo Neretva, choć nie wiem, jak to jeszcze zmieszczę w "programie". O spływie Neretvą ktoś na forum wspominał, że jak na Cetinie, tylko widoki trochę ciekawsze.
Dziękuję Wam za pomoc :-)
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 10.03.2013 23:24

Bardzo mało prawdopodobne, żeby wody było na pontony na Zrmnanji. Mam wrażenie, że pontonami pływają jedynie w kwietniu i maju - ale może się mylę.
Na Neretvę masz daleko - bo to sporo za Mostarem przed zbiornikiem retencyjnym .
Cetina jest w porządku na debiut z dzieciakami.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.03.2013 23:41

Racja - zerknęłam uważniej na mapę i Konjic np. to sporo od Mostaru. Miałam nieuzasadnione wrażenie, że jest bliżej :-(
No to zostaje Cetina. Czyli mam odpowiedź.
Dzieki! :-)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 11.03.2013 15:48

Myślę, myślę...
Bo będziemy jeszcze w drodze powrotnej w Plitvicach...
Pływał ktoś z Was na rzece Koranie w tej okolicy?
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
rzeka Zrmanja - canoe lub kajak
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone