Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rybki u rybaków i w konobach?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jarek79kk
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 10.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarek79kk » 05.01.2013 22:21

hydroboy napisał(a):Przed wyjazdem do Chorwacji nastawiłem się na konsumpcję adriatyckich ryb. Z forum wiedziałem że będą droższe niż w Polsce ale nie aż tak. Nawet W marketach dorada kosztowała 80 kn/kg. W restauracjach ceny obłędne. Rano w naszej wiosce co jakiś dzień też przejeżdżał rybak ale tak się złożyło że nigdy nie mogliśmy się spotkać.
Po powrocie do kraju pozostał lekki smutek że nie zrealizowałem kulinarnego marzenia :( i tu jakasz spotkała mnie niespodzianka :D . W Lidlu dorada za 23zł/kg. Może nie tak "świeża" ale nic nie można było jej zarzucić.Paalce lizać

bez urazy ale ten smiec z lidla wyrzucilem do kosza, szkoda tylko oliwy ktora w duzej ilosci (przywieziona z cro) zuzylem do marynaty, chorwacka swierza a chorwacka przesiaknieta zapachem styropianowej tacki i gumowatej podkladki pod ryba aby wszystkie wyplywajace soki nie plywaly po tacce a wsiakaly w ow gume jest nie do przyjecia, jeden jedyny i ostatni raz zakupilem rybe w tej postaci !
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 05.01.2013 23:03

Jarek-pełna zgoda, ryba świeża, prosto od rybaka, a ryba z Lidla to całkiem inne ryby. Tę drugą może chwalić tylko ten, kto nie jadł wcześniej ryby prosto z morza.
Kalmary najczęściej kupuję na targu, ale miałem kilka razy okazję łowić z miejscowym gospodarzem, te drugie są wyśmienite, te z bazaru są dobre. Niby różnica niewielka, ale kto raz spróbował wie o czym mowa. :D
jarojar
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 29.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarojar » 06.01.2013 12:05

Podczas jednego z pobytów w Cro, a było to w Brodaricy, gazda nauczył nas grillować morskie rybki dorady, branciny, i inne. W jego wykonaniu były rewelacyjne, od tego czasu właśnie tak grilluję rybki, rodzina bardzo chwali, mi smakują , więc wszystko jest OK.
I o ile taniej niż w konobach.
jogi125
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 25.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jogi125 » 25.03.2013 15:04

Może pochwaliłbyś się jak to robisz - chętnie poczytam
WojtekW
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 28.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekW » 25.03.2013 15:31

jarojar napisał(a):Podczas jednego z pobytów w Cro, a było to w Brodaricy, gazda nauczył nas grillować morskie rybki dorady, branciny, i inne. W jego wykonaniu były rewelacyjne, od tego czasu właśnie tak grilluję rybki, rodzina bardzo chwali, mi smakują , więc wszystko jest OK.
I o ile taniej niż w konobach.

W Brodaricy można kupić świezą rybę, bo mój gospodarz napisał, że jest to możliwe dopiero w Sibeniku?
damianołódź
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 155
Dołączył(a): 05.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianołódź » 25.03.2013 18:10

jarojar napisał(a):Podczas jednego z pobytów w Cro, a było to w Brodaricy, gazda nauczył nas grillować morskie rybki dorady, branciny, i inne. W jego wykonaniu były rewelacyjne, od tego czasu właśnie tak grilluję rybki, rodzina bardzo chwali, mi smakują , więc wszystko jest OK.
I o ile taniej niż w konobach.


No nie wiedziałem że w Cro zamieszkują gazdowie z Naszego Podhala :lol: i to jeszcze znają się na rybach...

W ubiegłym roku podczas pobytu w Pisaku, śmigaliśmy do Omisa do Ribaricy, świeże krewetki jadłem na surowo, były genialne, aż słodkie. I nie ma co porównywać do jakichkolwiek krewetek kupionych obojętnie gdzie. Macro, Piotr i Paweł, czy Biedronka. Nie ten smak.
Oczywiście Lubin i Dorada, a także takie małe rybki, nawet mniejsze niż nasze kiełbiki po 20 hrk za kg. Te były niemiłosiernie pracochłonne w czyszczeniu, ale po oprószeniu mąką i podsmażeniu na patelni, niebo w gębie
Podczas grillowania u Naszego gospodarza w Pisaku, sprzedał mi patent, że ryba kładziona na ruszcie (niestety nie mieliśmy kratki do grillowania ryb) musi być sucha, a nie posmarowana oliwą, wtedy nie będzie przywierać...
I działa!!!!
Małże św Jakuba, omułki, mule nigdzie indziej nie smakują jak te z Wybrzeża, gdzie naturalnie występują, np. w Chorwacji, w Kalabrii, na Toskańskim wybrzeżu.
Niestety, trzeba się liczyć z wysokimi cenami.
jogi125
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 25.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jogi125 » 26.03.2013 09:06

Jak mogą być suche ruszta gdy się kładzie rybę nakropioną oliwą
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 26.03.2013 09:40

jogi125 napisał(a):Jak mogą być suche ruszta gdy się kładzie rybę nakropioną oliwą


damianołódź napisał(a):ryba kładziona na ruszcie (niestety nie mieliśmy kratki do grillowania ryb) musi być sucha, a nie posmarowana oliwą, wtedy nie będzie przywierać...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 26.03.2013 09:51

damianołódź napisał(a):a także takie małe rybki, nawet mniejsze niż nasze kiełbiki po 20 hrk za kg. Te były niemiłosiernie pracochłonne w czyszczeniu, ale po oprószeniu mąką i podsmażeniu na patelni, niebo w gębie

To gavuni albo girice. Ich się czyści. Przynajmniej ja takie jadam.
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 26.03.2013 13:13

A czy ktoś wie gdzie w Breli lub bliskiej okolicy można kupić taką świeżą rybkę?
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 26.03.2013 13:45

W Baśce koło "ronda" jest Ribarnica.
jaroxx
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 03.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaroxx » 25.07.2014 12:18

Witam Ktoś zna tą rybkę ? To może też i przepisik zna ? http://pl.tinypic.com/view.php?pic=6ocy ... 9Iv-ED6Ra8
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 25.07.2014 13:53

To grdobina. Po polsku żabnica.
Przepisy są w necie.
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 25.07.2014 13:55

przebój i obowiązkowy niemal składnik ostatnich konkursów kulinarnych :)
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Rybki u rybaków i w konobach? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone