Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ruskamen

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011
Ruskamen

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 17.05.2011 08:28

Witam wszystkich.Mam pytanie czy był ktoś z Was w miejscowości Ruskamen.Jak wygląda sprawa zrobienia zakupów czy są jakieś restauracje czy pizzerie?Czy jest jakaś promenada?Czy można tam mile spędząć czas czy trzeba podjechać do OMIS.(jade z rodzinką 2+1 odocząć nie imprezować więc nie zależy mi na atrakcjach typu kluby dyskoteki).

POZDRAWIAM :)
Ostatnio edytowano 22.08.2022 11:16 przez Rafał78, łącznie edytowano 1 raz
Dromader
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 27.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dromader » 17.05.2011 14:57

Ruskamen vel Lokva... 8) to okolica bardzo spokojna. Zakupy drobne i trochę większe zrobisz. Jakąś kolację w restauracji również zjesz tyle, że nie ma tam wielkiego wyboru (bodajże dwa/trzy sklepy i dwie knajpy przy głównej drodze. Promenady nie ma, ale możesz próbować pospacerować odcinkami przy plaży :wink: Większy wybór, miejsc do spacerów i zakupów to tylko Omis lub w drugą stronę (Makarska, Brela itp).

Generalnie mieścina bardzo kameralna, dla niektórych może za bardzo. W przypadku rezerwacji apartamentu bezpośrednio przy morzu, prywatne plaże, widoki i spokój wynagrodzą wszystkie inne braki (nawet piesze dojście do Jadranki 8O ).

Osobiście wspominam pobyt tam bardzo mile, ale ... decyzja należy do Ciebie :wink:

Pozdrawiam,
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 18.05.2011 06:47

Dzięki wielkie za odpowiedż."Apartametn" już wybrałem właśnie nad samym morzem z prywatnym odcinkiem plaży(Villa Bose).
EDIT: tak mi się wtedy wydawło - w Chorwacji nie ma prywatnych plaż

Pozdrawiam :)
Ostatnio edytowano 27.12.2021 17:26 przez Rafał78, łącznie edytowano 2 razy
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 18.05.2011 08:54

mieczysław napisał(a):Ja w zeszłym roku spędzałem urlop w Ruskamenie, jest tam fajna restauracja i dobre jedzenie, jest sklepik, w którym wszystko w zasadzie można kupić. Potwierdzam, że plaże kameralne i niezatłoczone.
Troszkę męczące zejście a zwłaszcza wejście z plaży ale ma swój urok i da się wytrzymać.
O ile sobie przypominam to jedną bujaczkę dla dzieci widziałem.
Osobiście polecam drogę przez Słowację i Węgry. Jechałem od Budapesztu autostradą przy Balatonie aż po sam Split.


mieczysław napisał(a):Fajna jest tam restauracja-Hotel "Letnij san" wpisz w google to obejrzysz, ja od niej również miałem 50 metrów


pumczyk napisał(a):Po 1 bankomat najbliższy jest w Omisiu tzn nie jeden a 4 jak dobrze pamietam ;) do wyboru do koloru mbank bez problemu wyplaca. Po 2 w sklepie Studenac w Ruskamen mozna placic kartami roznymi mbank,ing, pko widzialem ze przechodzily karty normalnie visa, master itp


[
waldemort napisał(a):Ruskamen to bardzo mała miejscowość. Jest restauracja, a na przeciwko sklep Studenac jakieś 300 metrów od kempingu. Poza tym niewiele mogę powiedzieć. Z kempingu do Omisa jest 5 km i tam wszystkie rozrywki, autobus jak wspominałem ma przystanek przy kempingu.
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 18.05.2011 09:25

Dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam :)
PakoG
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 26.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) PakoG » 21.05.2011 14:24

Czy, żeby znaleźć miejsce na plaży w Ruskamen dla 6 osób trzeba z samego rano iść na plażę z ręcznikami i "rezerwować" sobie miejsce czy kolo 10 spokojnie znajdzie się miejsce? Chodzi mi o to czy jest tłoczno?
Pozdrawiam
raffiu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 511
Dołączył(a): 26.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffiu » 21.05.2011 14:57

A to akurat zależy od tego, czy jedziesz w szczycie sezonu (15 lipca - 20 sierpnia tak mniej więcej), czy w innym okresie. Chociaż akurat plaże w Ruskamen i okolicach nie należą do jakoś szczególnie obleganych. Sama miejscowość jest niewielka, więc i turystów na plażach mniej.
PakoG
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 26.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) PakoG » 22.05.2011 15:34

Dzięki za info, mam jeszcze pytanie. Mój apartament jest jakieś 400 metrów ( w kierunku Makarskiej) od hotelu bodajże Ruskamen ( ten duży chyba jedyny przy samej plaży) ..
Wyczytałem, że w Ruskamen są plaże dla golasów, wie ktoś może w którym miejscu jest ta plaża, bo jestem zwolennikiem chodzenia w gaciach a nie chcę nadkładać drogi na plaże 8)
sajmonpk
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sajmonpk » 23.05.2011 19:55

ja z rodzinką wybieram się do ruskamen na początku lipca, villa kapela. może jakieś info na temat w/w kwaterki :?: z góry dzięki
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 23.05.2011 21:57

PakoG napisał(a):Dzięki za info, mam jeszcze pytanie. Mój apartament jest jakieś 400 metrów ( w kierunku Makarskiej) od hotelu bodajże Ruskamen ( ten duży chyba jedyny przy samej plaży) ..
Wyczytałem, że w Ruskamen są plaże dla golasów, wie ktoś może w którym miejscu jest ta plaża, bo jestem zwolennikiem chodzenia w gaciach a nie chcę nadkładać drogi na plaże 8)

Myślę ,że kierunek czy na Makarską czy w przeciwnym nie ma znaczenia.
Ma znaczenie kierunek.... pod górę.Jak pod górę to sam te gacie zdejmniesz by Ci pot po d nie spływał. :D
W sumie Ruskamen jest spokojne i polecam.
sajmonpk
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sajmonpk » 23.05.2011 22:50

andrzej a jak z plażami: kamienie, skały. wejście do morze łagodne czy raczej dwa kroki i dna nie sięgam, pytam bo młodszy z moich synów ma 5 lat i jeszcze nie potrafi pływać.
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 24.05.2011 08:01

Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 24.05.2011 08:07

PakoG
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 26.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) PakoG » 11.06.2011 10:31

Znalazłem stronkę ze zdjęciami panoramicznymi 360 stopni z Ruskamen.
Jest tu plaża, liczne knajpki i widok z dzwonnicy.
http://ruskamen.info/english/qtvr/beach/beach.html
Wyczytałem też, że w barze na plaży jest internet bezprzewodowy. :)
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 14.06.2011 06:45

Dzieki za linka,Fajna stronka :D
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone