Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rumuńskie wyrypy: 2022

Niepodległość od Imperium Osmańskiego Rumunia uzyskała 9 maja 1877 roku. Połowa ludności Rumunii zginęła w II wojnie światowej. W Rumunii w 1917 roku wydano najmniejszy na świecie banknot o nominale 10 bani (10 groszy) - ma on 2,75 cm szerokości i 3,8 cm długości. Timisoara było pierwszym europejskim miastem, które wprowadziło konne tramwaje w 1869 roku i elektryczne oświetlenie ulic w 1889 roku.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Rumuńskie wyrypy

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 15.03.2017 20:36

Franz napisał(a): Wisi kartka z cennikiem: samochód 7 lei, osoba 5 lei.

My trafiliśmy na otwarty szlaban :) , godzina mocno przedpołudniowa . Kartka z cennikiem wisiała, ale :roll: nie było chętnego do pobrania opłaty. Pewnie dlatego, że stan drogi nie był odpowiedni :wink: dla większości aut. Lepiej nie zbierać, aby potem nie zwracać, gdy trafi się na :mrgreen: zawiedzionego awanturnika.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Rumuńskie wyrypy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 16.03.2017 00:19

dangol napisał(a):Lepiej nie zbierać, aby potem nie zwracać, gdy trafi się na :mrgreen: zawiedzionego awanturnika.

Mam nadzieję, że nie masz na myśli nikogo z nas...

bernidi napisał(a):Ciekawe czy zatem na ostatniej przełęczy Saua Plaiul Mic przed zejściem spotkałeś koniki z mojego avatara?

Ach... to te konie...

Pozdrawiam,
Wojtek
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Rumuńskie wyrypy

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 16.03.2017 09:43

Franz napisał(a): Mam nadzieję, że nie masz na myśli nikogo z nas...

Nawet bym nie śmiała......
Nas jednak mogłoby ponieść :oczko_usmiech:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Rumuńskie wyrypy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 16.03.2017 17:56

dangol napisał(a):Nawet bym nie śmiała......
Nas jednak mogłoby ponieść :oczko_usmiech:

Mówiąc "nas", miałem właśnie na myśli Was i mnie...

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Rumuńskie wyrypy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 16.03.2017 19:09

Dzień szósty

Szukając warzyw, wchodzimy do marketu, jednak wybór jest marny. Wsiadam do windy, żeby zjechać na parking, ale ta po chwili zmienia kierunek, zaczynając się przemieszczać w poziomie. Co jest? O! To nie winda, tylko tramwaj! Kiedy zwalnia, sporo ludzi z niego wyskakuje, ja jednak czekam, aż się zatrzyma całkowicie, mimowolnie blokując tych, którzy stoją za mną i zaczynają na mnie spoglądać wilkiem. Tramwaj znowu przyspiesza, kręci w lewo, potem w prawo, aż wreszcie staje w miejscu. Wysiadam i decyduję się poczekać na kurs powrotny. Mijają przystanek różne tramwaje, ale numeru, którym przyjechałem, nie ma, postanawiam więc wrócić wzdłuż torów na piechotę. Tymczasem jeden z wilczym spojrzeniem rozsznurowuje mi but! No, wiecie!

Ruszam z powrotem, trafiając od razu na przeszkodę - głęboki i szeroki rów - a cały chodnik blokuje facet z pełnym wrzątku czajnikiem, mimo iż można by się spokojnie minąć. Przeciskam się obok niego, a on wtedy wylewa na mnie część wrzątku. Dodatkowo jakiś dzwonek świdruje mi w uchu, ale udaje mi się namacać przycisk i go wyłączyć. Z dużym wysiłkiem przeskakuję tem szeroki rów, jednak gość z czajnikiem rusza za mną i spostrzegam, że ma ze sobą psa. Jeszcze tego brakowało!
Na szczęście, pies okazuje się przyjazny, czego nie mogę powiedzieć o nosiwodzie, który spogląda na mnie złowieszczo, a po twarzy widzę, że to Jim Carrey. Kto mi uwierzy na słowo, że to nie ja jego zaczepiłem, tylko on mnie?... Zaczyna mnie też niepokoić ten dźwięk, który wcześniej rozbrzmiewał - co to było? Chyba nie budzik? Udaje mi się otworzyć oczy... Szaro dookoła. Aha - jestem w górach w Rumunii. Godzina? 5:15. Pora wstać.
bernidi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 23.11.2016
Re: Rumuńskie wyrypy

Nieprzeczytany postnapisał(a) bernidi » 16.03.2017 20:04

Od razu wiedziałem, że coś nie tak. Zakupy robiłbyś na targowisku...
Ale prolog pierwyj sort... :lool:

Pozdrawiam Wojtek.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Rumuńskie wyrypy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 17.03.2017 01:29

bernidi napisał(a):Od razu wiedziałem, że coś nie tak. Zakupy robiłbyś na targowisku...
Ale prolog pierwyj sort... :lool:

Przedziwne czasem sny się ma...

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Rumuńskie wyrypy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 17.03.2017 02:00

Ścielę samochód i zostawiając go w tym miejscu - na kończącym drogę placu i tak nie ma miejsca - wyruszam w drogę.

RIMG1650.JPG


RIMG1651.JPG


RIMG1653.JPG


RIMG1654.JPG
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Rumuńskie wyrypy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 20.03.2017 01:57

RIMG1655.JPG


RIMG1656.JPG


RIMG1657.JPG


RIMG1658.JPG
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Rumuńskie wyrypy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 21.03.2017 01:23

Franz napisał(a):Wisi kartka z cennikiem: samochód 7 lei, osoba 5 lei. (...) Oczywiście, kwitka nie dostaję, bo "żona ma bloczek, zgłoś się, jak będziesz wracał". Aha, czyli kasa wędruje do kieszeni...

W zeszłym roku zapłaciłem 15 RON za samochód. Za osobę było po dychu. Tyle, że dostałem kwit :wink:

Sen podobnie zakręcony jak moje. Tylko, że ja je od razu zapominam :)
Jim Carrey z wrzątkiem :lool: . właśnie skończył się Ace Ventura na Paramount Channel

pozdrawiam,
M
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Rumuńskie wyrypy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 21.03.2017 02:36

Mikeee napisał(a):W zeszłym roku zapłaciłem 15 RON za samochód. Za osobę było po dychu. Tyle, że dostałem kwit :wink:

Czyli zdrożało dwukrotnie.

Mikeee napisał(a):Sen podobnie zakręcony jak moje. Tylko, że ja je od razu zapominam :)
Jim Carrey z wrzątkiem :lool: . właśnie skończył się Ace Ventura na Paramount Channel

Ja zwykle również nie pamiętam snów. Z rzadka coś zapamiętam.
A Jim Carrey... nie podchodzi mi. Jedyna rola, która mi się podobała, to w "Truman show".

Pozdrawiam,
Wojtek
bernidi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 23.11.2016
Re: Rumuńskie wyrypy

Nieprzeczytany postnapisał(a) bernidi » 21.03.2017 13:48

Franz napisał(a):
Mikeee napisał(a):W zeszłym roku zapłaciłem 15 RON za samochód. Za osobę było po dychu. Tyle, że dostałem kwit :wink:

Czyli zdrożało dwukrotnie.

Iflacja a raczej bardziej komercjalizacja...
Ja tamtędy nie jechałem. Ale za szutrówki płaciłem jedynie w Norwegi...
Franz napisał(a):
Mikeee napisał(a):Sen podobnie zakręcony jak moje. Tylko, że ja je od razu zapominam :)

Ja zwykle również nie pamiętam snów. Z rzadka coś zapamiętam.

Podzielam Wasze spostrzeżenia. Dodam tylko, że sporo z tych które się pamięta przynajmniej do południa i tak nie nadawało by się do opisu na forum... :lool: :hearts:

Pozdrawiam Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Rumuńskie wyrypy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 21.03.2017 17:20

bernidi napisał(a):Ale za szutrówki płaciłem jedynie w Norwegi...

Co jakiś czas trafiam na tego typu drogę w Austrii. Często mi się udaje, bo jadę w godzinach, kiedy nikogo w kasie nie ma. Ale zdarzyło mi się - raz albo dwa - że musiałem zapłacić, żeby szlaban się podniósł.

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Rumuńskie wyrypy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 23.03.2017 02:17

Po szczebelkowym mostku przekraczam potok, mijam pole namiotowe (zawsze pcha mi się w takiej sytuacji słowo zaadoptowane z języka słowackiego: taborysko) i wchodzę w las. Sporo kamieni i korzeni urozmaica podejście, wyprowadzające szybko ponad drzewa, co przynosi radość w postaci bezchmurnego nieba nad częściowo trawiastymi, częściowo skalistymi graniami Retezatu.

RIMG1659.JPG


RIMG1661.JPG


RIMG1663.JPG


RIMG1665.JPG
bernidi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 23.11.2016
Re: Rumuńskie wyrypy

Nieprzeczytany postnapisał(a) bernidi » 23.03.2017 14:51

Zapowiada się piękny dzień...

Pozdrawiam Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rumunia - România


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Rumuńskie wyrypy: 2022 - strona 180
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone